Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   485 / 1120
(#) belfi2 hozzászólása Szept 19, 2014 /
 
Sziasztok!

Lenne egy elméleti kérdésem.Azért elméleti mert a gép már nincs nálam. Egy ismerősömnek raktam fel az Ő jogtiszta 7esét mert elcseszte,( ASROCK N68-S3 UCC)és lila gőze sincs a gépekhez , de az volt a kérés hogy azonnal legyen kész. Mondtam hogy ami idő kell az kell. Felment a rendszer , rakom az illesztőket a lap oldaláról. Már a audio illesztővel gond volt mert nem rendelkezett aláírással, de ezt megoldottam. Aztán jön a AllIn1_Win7-64 ez többek között a hálókártya illesztőjét is tartalmazza. Net be csakhogy nincs net azaz sárga felkiáltó jel van a kapcsolatnál. Eszközkezelőben minden rendben , "Az eszköz megfelelően működik".Hibakeresés : Nincs érvényes IP cím kiosztva. Kis idő múlva hallom teker a gép, van Net , megy a frissítés. ok rendben. Újra indítom , net nincs, hiba ugyan az. Ismét újra indít van net, srác elvitte.Másnap jön tajtékozva hogy nincs net .Más nem lévén mivel időt nem adott rá tettem bele egy PCI hálókártyát, az alaplapit letiltottam és azóta jó . (Gondolom mert nem jelentkezett). Szerintetek mi lehetett vagy lehet a gond?
(#) csipaDJ hozzászólása Szept 19, 2014 /
 
Üdv Mindenkinek!
Van egy Compaq Evo N610C típusú laptopom! (A topic NEM kifejezetten csak PC-re vonatkozik?) Na de a probléma a laptoppal, hogy a töltéőjéről megyen folyamatosan (akku nincs benne). Így hol bekapcsol, hol nem! Ha olyat csinálok vele hogy kiveszem a RAM-okat (töltő ezalatt be van dugva), azután visszarakom őket, kíhúzom a töltőt a konnektorból, megvárom amíg a töltő kondenzátoraiban lévő töltés is kimerül! Majd vissza bedugom akkor magától bekapcsol (de ez se mindig sikerül)... Olyan eset is volt hogy szétszedtem darabokba majd apránként összeraktam és bedugtam a töltőt akkor ugyan úgy bekapcsolt magától!
Én gyanakszom a RAM-okra is de attól függetlenül ugyan úgy jók is ezalatt! :O
Jó kis "gép" a maga idejében meg most is jó lenne ha nem lenne vele ez... :/
Szerintetek mi lehet vele???! :O
A válaszokat előre köszönöm!
ÜdV!csipaDJ.
(#) belfi2 válasza csipaDJ hozzászólására (») Szept 19, 2014 /
 
Szia!

Tehát ha szabályosan , a saját POWER gombját használod nem mindíg kapcsol be? Aztán kihúzod a hálózatból és akkor bekapcsol? . Nézd át a töltőkábelt a power gombot érintkezik e rendesen.
Lehet hogy a töltő kábel dugója vagy az aljzat ki van lazulva.
De az is lehet hogy a töltőd a rossz.

A ramoknak ehhez sok közük nincs.
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2014
(#) ktamas66 válasza csipaDJ hozzászólására (») Szept 19, 2014 /
 
És ha visszateszed az akkut, akkor is csinálja? Én speciel nem szeretek feszültség alatt szerelni, még számítógépet sem .
(#) david10 válasza Norberto hozzászólására (») Szept 19, 2014 /
 
A szerver3 az ...Nalam van minden! Inkabb itt egy kep:

szerver5.png
    
(#) KTobi válasza david10 hozzászólására (») Szept 19, 2014 /
 
Nálad itt a címfordítást vagy a 16 portos switch végzi, ha az router. Ha nem, akkor maga az optikai modem. Szerintem a modem működik routerként. Abban kell engedélyezned a portot.

Nem a wireless-es routerba megy az optikai modem kábela a WANra, és onnan a switchbe (16)???
Én a 192.168.1.1 port porwardingját nézném meg.
(#) david10 válasza KTobi hozzászólására (») Szept 19, 2014 /
 
Remelem,hogy ez valamit segitt:
Meg egy routerunk se volt,csak egy szimpla modemunk,meg egy 16 portos Switch-unk/.
Eltelt kb.1 ev,es le lett cserelve a modem egy Fiber Optic-->Ethernet dobozra.

A HTTP(kamera) szerver belso ip cime 192.168.1.111 .
Itt van egy kep a portforwarding-rol.
Most befogom tenni az en gepemet a portforwarding koze.

szerver6.PNG
    
(#) david10 válasza david10 hozzászólására (») Szept 19, 2014 /
 
Itt nem tudom,hogy mihez mit kell irni

szerver7.PNG
    
(#) KTobi válasza david10 hozzászólására (») Szept 19, 2014 /
 
25565,25565, 192.168.1.101 Save
(#) david10 válasza KTobi hozzászólására (») Szept 19, 2014 /
 
Nagyon koszonom szepen a forumtarsaknak a segitseget!!!!
El indult kulso IP-vel a szerver!
Koszonom szepen mindenkitol!!
(#) csipaDJ válasza belfi2 hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Üdv. belfi2
Átnéztem én rajta már mindent... A töltő kábel jó maga a töltő szintén jó! A POWER gomb szintén jó! A laptop töltő csatlakozója szintén jól, nincs kontakt hiba szinte sehol! Az igaz, hogy a ramoknak nincs hozzá sok köze csak ha bekapcsol akkor nem tölt a rendszer mert nincs hová betölteni a rendszerfájlokat! Viszont azért írtam, hogy valószínű hogy "hibás" lehet valamelyik ram mert, ha bekapcsol és betölti az XP-t azután az üdvözlőkép előtt lefagy nem reagál a toucpad-ra sem reagál (nem mozdul az egér sehová)!
Szóval így nem tudom már hogy mi lehet vele!
(#) csipaDJ válasza ktamas66 hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Üdv. ktamas66
Nincs benne akku mert nincs hozzá! meg amúgy sem "hurculászásképpen" van a lapos
"Kóku" alatt én sem szerelek számítógépet sőt semmit se !
(#) bbb válasza csipaDJ hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Memóriahibát legegyszerűbben úgy tudod kiszűrni, ha lefuttatod rajta a memtest86 programot.
(#) Kovidivi hozzászólása Szept 20, 2014 /
 
Sziasztok!
Egy éve keresem a megoldást, hogy CTRL+ALT+le, fel, jobbra, vagy balra gomb nyomására ne forduljon át a kijelző. Most megtaláltam a megoldást, hátha segít másnak is: CTRL ALT F12-vel intel vezérlőpult előhozása, ott beállítások, majd gyorsbillentyűk kikapcsolása. Én azt hittem, hogy ez a Windows 8 beépített extrája, közben meg az Intel videókártya drivere felelő ezért. Ez még azért is megzavart, mert a gépemben Geforce videókártya van, az integráltról meg elfelejtkeztem...
(#) csipaDJ válasza bbb hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Üdv. bbb
Hát én lefuttatnám a memtest86 programot, ha bekapcsolna a laptop.
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2014
(#) Csongi_ hozzászólása Szept 20, 2014 /
 
Sziasztok!
Ma ujratettem a gepemen a rendszert,(Windows 7) es maris problemak adodtak. A rendszer telepitese utan minden felismert (videokartya nincs jelenleg), es bekapcsolas utan (az asztal betoltese utan) a merevlemez aktivitast jelzo LED 4-5 villanas utan megszunt villogni. Tettem egy audio drivert (hanghatasok, es egyeb beallitasi lehetosegek erdekeben) de a telepites utani ujrainditastol az asztal betoltese utan percekig vilagit a HDD LED-je. Mi lehet ennek az oka?
A masik, hogy a 4GB RAM-bol csak 1.75GB hasznalhato. Ennek mi az oka? 64bit-es a rendszer.

Koszonom a segitsegeteket!
Udv: Csongor!
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2014
(#) david10 válasza Csongi_ hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
A Windows 7-nek van a telepito lemezen RAM teszter.
Teszteld le vele a RAModat,mert lehet,hogy rossz.
(#) Csongi_ válasza david10 hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
A telepiton nem kaptam meg. Mas modszer a tesztelesre van-e?
(#) david10 válasza Csongi_ hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Van,Biztos,hogy van,de...
1.Letoltod a Hiren's Boot CD-nek a legfrissebb verziojat
2.USB-re Rufus-al rairod vagy CD-re Neroval ra irod.
Abban van egy csomo teszter
(#) belfi2 válasza Csongi_ hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Szia !
Ha nem kaptad meg az nagy hiba. Mert rajta van ! Ha eddig nem jutottál el akkor a Híren's Boot cd neked vajmi keveset fog mondani, főleg hogy XP alapú, a mini része a többi meg DOS.

Nézd át a rendszert hogy egyáltalán bírja e a win 7-et!
(#) Csongi_ válasza belfi2 hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
3 es fel eve van ez a gepem, azota ezt a rendszert hasznalom. A RAM-mal eddig soha nem volt bajom. Nem kaptam meg, szoftveres dolgokat nemigen szeretem, csak az alapot tudom, hogy ujra tudjam tenni a rendszert.
(#) Csongi_ válasza Csongi_ hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Ujra nekifutva megtalaltam, elinditottam a tesztet, de semmi hibat nem talalt.
(#) tomi1990120 hozzászólása Szept 21, 2014 /
 
Sziasztok nekem olyan problemam lenne hogy nemakar elindulni a gépem a ventilatorok elindulnak de semmi több a power led se világít.Csatlakozokat megmozgattam minden levettem az alaplaprol akkor sem indult.Kivettem az osszes ramot csak akkor sipolt.
(#) Ktulu válasza tomi1990120 hozzászólására (») Szept 21, 2014 /
 
Egyszerre csak egy ramot tegyél bele, annak is az érintkezőit jól radírozd át. CMOS reset sem árt előtte.
(#) belfi2 válasza Csongi_ hozzászólására (») Szept 22, 2014 /
 
Szia!

Tehát felismeri a 4Gb ramot de csak 1,75 enged használni? Vagy nem is látja a 4Gb ramot vagy csak 2Gbot lát.A feladatkezelőben nézd meg a teljesítény fülön hogy mi mennyit eszik, esetleg egy képet tehetsz fel!
(#) Csongi_ válasza belfi2 hozzászólására (») Szept 22, 2014 /
 
Latha a 4GB RAM-ot, de nem enged csak 1.75-ot hasznalni. Mellekeltem a kepeket.
A tegnap kiprobaltam egyenkent a mobulokat, egyszerre csak egyet tegyek be. Az egyikkel bekapcsolas utan indult a gep, latta a 2GB memoriat, de akkor is csak 1.75GB volt hasznalhato. A masik modullal bekapcsolas utan percekig nem volt kep, a BIOS sem csipogott.
(#) belfi2 válasza Csongi_ hozzászólására (») Szept 22, 2014 /
 
A második modult tedd vissza és nézd meg a tesztel. Az a ram nagy valószínűséggel hibás. Ha a 2Gb 1,75 lát az normális mivel a videokártyádra lefoglalt 250Mbot
(#) Csongi_ válasza belfi2 hozzászólására (») Szept 22, 2014 /
 
Az, amelyik hibasnak tunik, azzal nem indul el a gep, csak fekete marad a monitor, nem kapcsol be. Elmeletileg kellene lassa mind a 2GB-ot, hisz a 64 bites rendszer annal tobb memoriat tud kezelni, nem?
(#) belfi2 válasza Csongi_ hozzászólására (») Szept 22, 2014 /
 
Akkor meg van a hiba , memória csere.
Az igaz hogy többet tud címezni de a mint már írtam , lefoglal a videokártya részére egy bizonyos mennyiséget.Jelen esetben 265Mb-ot.A másik RAM ot bár felismeri, de nem tudja használni így csak a 2Gb-ost írja használhatónak Illetve annak is csak az 1,75 részét.Tegyél be a másik modul , ha csak próba ként is és meglátod , hogy abból a mennyiségből is levon 256 Mbot.Ha teszel be egy videókátyát akkor felszabadul az a terület és használhatóként írja mid a teljes mennyiséget.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2014
(#) belfi2 válasza belfi2 hozzászólására (») Szept 22, 2014 /
 
Bocs 256Mb ot!
Következő: »»   485 / 1120
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem