Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   496 / 1121
(#) otthonpc20 hozzászólása Nov 12, 2014 /
 
Sziasztok! Olyan gondom lenne, hogy október 6.-án írtam, hogy memóriát szeretnék bővíteni a gépembe. Most vettem bele 2db 2GB-os DDR2-es 800 mhz es memóriát ahogy javasoltátok, de most a 4 GB ból 3071MB-ot ismer fel ez mitől van? van valami megoldás, hogy mind a 4 GB-ot felismerje? Előre is köszönöm a választ!
(#) vladcepes hozzászólása Nov 12, 2014 /
 
Sziasztok!
Miért van, az hogy van egy külső vincseszter és a PC, USB hosszabbítón keresztül nem ismeri fel.
Ha direktbe be van dugva hátul, akkor egyből jó. (az USB kábel nem hibás-más kütyü működik vele -pl: egér, billentyűzet) más USB hosszabbítóval is lett próbálva úgy sem jó.
Lehet valamit kezdeni, hogy ne keljen állandóan matatni hátul a PC USB bemenetnél, mert sokszor kell elvinni a külső vinyót. Ha igen mit lehet tenni?
Válaszokat előre is köszönöm!
Üdv!
(#) Gabó válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 12, 2014 / 1
 
Gondolom usbről kapja a tápot(nincs külön tápja). A válasz, hogy nem kap elég energiát a hosszabbító miatt a külső hdd. Vagy olyan usb hubba dugod ami kap külső tápot, vagy hátra a gépbe.
(#) Chipmunk1960 válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Szia, Elég gagyik ezek a hosszabbítók, én is sokat szenvedek velük. Általában érintkezési hibásak, hiába az aranyozott csatlakozó. Szerintem a kábel-hossz miatt lesz kevesebb az 5V, próbálj meg egy olyan USB-elosztót, amibe külső 5V-ot be lehet táplálni.
(#) vladcepes válasza Gabó hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Köszi a választ! ,nem írtam le mindent.
Igen USB-ről kapja a tápot. Igen hátra van bedugva a gépbe. Itt ugye azért is raktam fel a kérdést hogy van e valami módja annak hogy ne keljen állandóan hátulról kihúzni meg visszadugni .,gondolom ezért találták ki az USB hoszabbítót (és nem is olyan hosszú 1M-s a hosszabbító de ezek szerint ennyi elég is ahhoz hogy ne menjen)?
A gép hátuljához elég macera hozzáférni,ezért lett volna jó a hosszabítóval,de nem megy.
(#) vladcepes válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Szia! Köszi. és ez milyen USB amibe lehet külső 5V-ot táplálni? Még nem láttam ilyet. esetleg egy link?
(#) Gabó válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Írta más is, hogy a fesz. esés miatt nem megy rendesen. Külső tápos usb hub a megoldás erre.
Én ilyet használok: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2014
(#) vladcepes hozzászólása Nov 12, 2014 /
 
Okés, köszönöm a segítségeket!
(#) Chipmunk1960 válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Szia, Most nem találtam hirtelen, de a 7 portosok mindegyikén van. Itt van egy belseje, amiben volt, csak az IC elment szabira, /kiszakadt a betáp kábel s összeért/ de látszik a kép tetején a csati, direktben csak rá van kötve a tápokra. Ha van egy pontos, 5V-os adaptered /teló, stp dugasztáp/ ezek alapján akár be is forraszthatod a 2 végét. Ezt egyébként a kínaiban vettem 1-2€ -ért.

IMG_4472.JPG
    
(#) Chipmunk1960 válasza otthonpc20 hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Szia, Mivel note, a VGA memóriát mindenképpen a gépéből csippenti le. De nem írtad, hogy a 3071-et hol olvastad? A boot-oláskor, vagy a systemben?
(#) vladcepes válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Szia! Köszönöm!
(#) BEMcorp válasza otthonpc20 hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Szia!
Ha kicsit visszább olvasol, láthatod az én kálváriámat, ugyan ezzel a problémával. Nem írtad milyen alaplap, de valószínűleg egy olyan, ami maximum 4GB-ot kezel - DE - csak a támogatott ram típusokból!
Én beletörődtem (miután2 másikkal is kipróbáltam), hogy a 4GB-ból 3,2GB-ot használhatok, ami azért több mint a 2, és legalább dualban megy.
Kaptam olyan infót, hogy a BIOS-ban állítsam át a Memory remap-pot, de azzal nekem még kevesebb (kb annyit mint Te) memóriát látott a W7.
(És érdekes, mert nem csak a W7 lát 3.2-őt, hanem már induláskor is, szépen írja, hogy 2x 2GB DDR2, aztán amikor mutatja hogy 3,2GB...)
(#) belfi2 válasza otthonpc20 hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Szia!

Ennyit ismer fel, vagy ennyi a használható?
(#) pika75 válasza otthonpc20 hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Szia, egyszeru a magyarazat: 32 bites oprendszer csak enyit lat. A 64 bites anyit lat amennyi benne van, nincs hatar.
(#) Gabó válasza pika75 hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Csak ami előzőleg lett tárgyalva, az 64bites volt, és nála se látta a teljeset....
(#) pika75 válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Szia, gondolom nem hiaba szenvedsz a gep hatso usb csatijaival -> a gepen nincs elolapi usb. Egy masik megoldas hogy veszel egy hasznalt sz.gep hazat aminek van elolapi usb-je, igy nem kell hatul matatni.
(#) belfi2 válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Szia!

Több megoldás is szóba jöhet, ha van egy kis elektronikai gyakorlatod.Mindössze egy USB hosszabbítót kell feláldozni.
1. A hosszabbítónak a PC felőli végénél a vezetéket óvatosan , kb úgy 5cm hosszan lebontod, majd az USB táp + ágát átvágod, a negatívat csak blankolod. Egy stabilizált 5v tápról adod neki a kakaót úgy hogy csak az eszköz felé kötöd be a + ágat (vigyázva hogy még véletlenül se érjen a táp gép felé haladó vezetékéhez).Vagy a PC-ből veszel ki 5V ot , és az ábra szerint bekötöd.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2014
(#) otthonpc20 válasza belfi2 hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Szia! Igazából nem tudom. A sajátgépet ha megnyitom alul írja hogy 3 GB a jobb egér tulajdonságoknál ír 3071MB-ot. Boottoláskor nem látom az adatokat, mert csak egy Fujitsu Siemens felirattal indul gép. Kipróbáltam azt is amit BEMcorp nak írtatok korábban, hogy az MSCONFIG-ba át állítani de nem engedi visszamegy 3071-re.
(#) belfi2 válasza otthonpc20 hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Szia!

64 vagy 32 bites? XP Vagy 7es? BIOS-ban mennyit ír ki?Bár ez XP-nek tűnik. Akkor megnyugodhatsz, mer XPben nincs 64bit magyarul.32 bit meg csak 4 Gb kezel beleértve a VGA memóriát is .
(#) otthonpc20 válasza belfi2 hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
32 bites vista BIOS ban hol kell nézni? Ott nem kell állítani?
(#) Gabó válasza otthonpc20 hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Ja, hogy 32bitessel próbálod? Akkor az a gond... Csere 64 bitesre, és mennie kellene a teljes memóriamennyiségnek. Feltételeztem, hogy előre olvastál, és nem 32 bittel próbáltad
(#) otthonpc20 válasza Gabó hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Az a gond, hogy ezen a gépen gyárilag rajta van a vista és egy recovery programmal lehet visszaállítani a gyári állapotra. Ezért nincs hozzá semmilyen telepítő cd. Azért nem tudom win 7-re sem lecserélni. Esetleg van valami frissítési lehetőség 64 bit-re hogy ne kelljen újra telepíteni pl. az alaplapot?
(#) belfi2 válasza otthonpc20 hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Így már sehol.Nem gondoltam a Vistára csak a "Saját gép" miatt gyanítottam hogy XP.Mint ahogy írták 64bit-es rendszert kell feltenned.
(#) Gabó válasza otthonpc20 hozzászólására (») Nov 13, 2014 / 1
 
Én még nem hallottam olyan "frissítésről, vagy programról" ami 32bitből 64et csinálna. Az alaplapi driverek beszerzésére, megnézed a lap típusát, és netről leszeded a megfelelőt, ugyan ezt a többi driverrel is. Ha már a wint újrarakod, érdemes 7et feltenni.
(#) belfi2 válasza otthonpc20 hozzászólására (») Nov 13, 2014 / 1
 
Nincs
Be kell szerezned olyan telepítőket, amelyik neked megfelel és újra kell telepíteni. De ha garanciás akkor ne nyúlj hozzá.
(#) Gabó válasza belfi2 hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Vistával már kétlem, hogy garanciás lenne a gép
(#) belfi2 válasza Gabó hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Igaz !
(#) Kovidivi válasza pika75 hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Szia.
Bővebben: Link Ez csak érdekesség. Win7nél a Home verzióban pedig 8Gb a max, Home Prem -ban már 16Gb, a felsö határ 192Gb. Win8-nál pedig 128-512Gb. Tényleg: nincs valakinek 128Gb-os RAM-ja eladó?
(#) pika75 válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Megalkottak mar?
(#) mikrokapcsolo válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Csak 256GB-osom van... Pont a múlthéten adtam oda valakinek Egyébként, egy 128GB-os így néz ki. Ezek nem home use-ra vannak tervezve...
Következő: »»   496 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem