Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   500 / 1119
(#) he.henrik6626 válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 8, 2014 /
 
nem volt kihúzva, de viszont egy win7 újraindítás során is nullázodik az óra.
(#) elektroncso válasza he.henrik6626 hozzászólására (») Dec 8, 2014 /
 
Nekem eddig csak win98 illetve XP-vel volt dolgom, ezeknél csak teljes áramtalanítás után után esett ki az óra.
(#) Szárnyas válasza eSDi hozzászólására (») Dec 8, 2014 /
 
Teljesen logikus, amit írtál, erre gondolhattam volna. Végül kipróbáltuk egy videokártyával, és úgy tűnik a processzor a rossz, mert ugyanúgy nem ad semmi életjelet a gép.
(#) belfi2 válasza he.henrik6626 hozzászólására (») Dec 8, 2014 /
 
Szia!

Szerintem szakíts rá időt mert a külső idő és a rendszer idő nem egyezik meg a gép meg is "zavarodhat".
(#) he.henrik6626 válasza belfi2 hozzászólására (») Dec 8, 2014 /
 
mindig szinkronizálom az időt, bekapcsolás után, mert a https-es oldalak nem működnek az nélkül.

és néha használat közben változik meg az idő, néhány napja 2025 ig ugrott előre az időben.
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2014
(#) kala1982a válasza he.henrik6626 hozzászólására (») Dec 8, 2014 /
 
Ha kicseréled az elemet működni fog rendesen.
Volt egy RTC-s + hőmérős projektem, lemerülő félben lévő elemmel + hűtő tetején 2086.34.87-et is írt
(#) belfi2 válasza he.henrik6626 hozzászólására (») Dec 8, 2014 /
 
Egyes frissítések nem tudnak települni és ezért van hogy el sem indul. óra hibára hivatkozik Adatot nem vesztel ha cseréled , nem egy ördöngősség egy elemet cserélni, de ha beviszed pár 100-as ért kicserélik neked.A linux viszont teljesen más órát használ ezért nullázott le.
(#) Kismazsika hozzászólása Dec 8, 2014 /
 
Sziasztok! Windows7 telepítésénél ezt a hibát írja amikor már megcsináltam a partíciókat: A telepítő nem tudott új rendszerpartíciót létrehozni vagy egy meglévőt keresni" Ha valaki tud rá megoldást azt megköszönném.
(#) kadarist válasza Kismazsika hozzászólására (») Dec 8, 2014 /
 
Szia!
Töröld az összes partíciót és hagyd, hogy a Windows telepítő csinálja meg azokat.
(#) Kismazsika válasza kadarist hozzászólására (») Dec 8, 2014 /
 
Neharagudj, de hogy érted ? Ne csináljak több partíciót hanem egyből a teljes hdd-re tegyem a rendszert ?
(#) kadarist válasza Kismazsika hozzászólására (») Dec 8, 2014 /
 
Akár úgy is lehet, de a telepítésnél is tudsz partíciókat létrehozni.
(#) Kismazsika válasza kadarist hozzászólására (») Dec 8, 2014 /
 
Ha nem hozok létre partíciót akkor is ugyan azt a hibát írja ki
(#) kadarist válasza Kismazsika hozzászólására (») Dec 8, 2014 /
 
Törölted az összes partíciót és újraindítottad a gépet?
(#) Kismazsika hozzászólása Dec 8, 2014 /
 
Persze, de az az érdekes hogy a régi Hdd-vel is ez volt a bajom hogy a Win7-et nem engedte felrakni ugyan ezzel a hibával, de a Win8-at igen. Most vettem egy másik Hdd-t és ennél is ugyan ez a hiba, ha Win8-al próbálkoznék biztosan engedné, csak azt nem értem hogy a Win7-et miért nem engedi.
(#) Gabó válasza Kismazsika hozzászólására (») Dec 8, 2014 /
 
Biztos jó akkor a telepítő??
(#) kadarist válasza Kismazsika hozzászólására (») Dec 8, 2014 /
 
Ötlet.
Keresés a témában.
Tehát úgy néz ki, hogy a BIOS-ban kellene turkálni egy kicsit az AHCI-beállítások körül.
(#) Kismazsika válasza Gabó hozzászólására (») Dec 8, 2014 /
 
A régi hdd-nél is ugyan ez volt a baj, most az újnál is, én nem a telepítőre gyanakszom hogy rossz lenne.
(#) Gabó válasza Kismazsika hozzászólására (») Dec 8, 2014 /
 
De ha a 8 felmegy, a 7 hibát ír ki, nem kizárt. Próbálj egy másik telepítőt szerezni, és kipróbálni vele.
(#) kadarist válasza Gabó hozzászólására (») Dec 8, 2014 / 1
 
A nyolc másképpen nyúl a vinyóhoz telepítéskor, tehát másként kell a problémával foglalkozni.
(#) kala1982a válasza Kismazsika hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
UEFI-s a BIOS?(ez így nem igaz, Mert helyette van.) Szóval lehet, hogy nem fog menni.3 laptop múlthéten, egyiken sem sikerült partíciót létrehozni. Egyszer jutottam el BCD hibáig, aztán inkább hagytam és win8.1. EFI-nek olvass utánna, ha a miérteket keresed.
(#) eSDi válasza Kismazsika hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
Üdv!

Ez akkor fordult nálam elő, ha USB-ről telepítem és nem jó módot állítok a bootolható USB-re.
Például BIOS-os gép, de EFI-ről tud bootolni és MBR, vagy GPT sémát állítok be az UEFI-hez.
Ilyenkor a BIOS-ban az USB boot-ot át kell állítani Lagecy-re és MBR sémát kell beállítani BIOS-os géphez a USB telepítő létrehozásakor.
Ha UEFI-s a gép akkor GPT sémával kell létrehozni a telepítőt.
Legalábbis, ha jól emlékszem, akkor ez oldotta meg ezt a problémát. Ajánlani tudom a Rufus programot a telepítő létrehozására.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2014
(#) kala1982a válasza eSDi hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
Laptopnál nálam sajnos nem működött az általad leírt módszer. Folyamatosan azt írta a telepítő, hogy indítsam újra a gépet, és kezdjem elölről a telepítést. Rufus mind a 3 lehetőségével gyártottam telepítőt, de DVD-ről sem ment fel a win7. Ezekről a laptopokról már lehagyták a Legacy módot. A GPT akkor kell ha 2 terránál nagyobb a winchester, én úgy olvastam. Fat32-re formázott pendriveról UEFI-s módon a win8.1 simán felment. Szóval a boot könyvtárban lévő BCD miatt nem ment a win7. De szerintem nem is fogja a Microsoft erőltetni a megoldását...
(#) eSDi válasza kala1982a hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
Pedig mennie kellene UEFI-vel is a Win7-nek, ha jól tudom akkor csak a 32bit-es változatnak van valami nyűgje (esetleg valami elcseszett telepítőképfájl miatt nem megy). Ha UEFI-s a gép akkor szerintem nem érdemes erőltetni a Lagecy módot. A Secure Boot-ot is át kell állítani User Mode-ról Setup Mode-ra (User Mode-ban sem tud partícionálni szegény). De mindenekelőtt a legújabb BIOS-t is fel kell tenni rá, mert az én notimnál is csak azzal vált használhatóvá az UEFI.
A GPT-t nem tudom, nekem alapesetben arra állítja és az összes partició az is, pedig csak 1TB a HDD kapacítása (igaz ez Win8.1).
(#) kala1982a válasza eSDi hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
Csak is gyári windows, 7 sp1 64bites, secure boot kikapcsolva és így sem.Win8.1 szólt a jobb alsó sarokban később, hogy nem biztonságos indítás.El kell fogadni sajnos, esetleg később lesz buherált, de az nem eladható..
(#) sardi_hunor hozzászólása Dec 10, 2014 /
 
Sziasztok.

Az lenne a kerdesem, hogy most van 8 giga ram a gepemben, de figyelgetem hogy mennyit hasznal, de 3.5 giganal tobbet sehogy sem tudok kikenyszeriteni belole. Szerintetek szukseges 8 giga ram egy atlag felhasznalonak, neha jatek, net, film zene, ilyesmik? Azon gondolkodtam, hogy eladm felet es veszek ssd-t, azzal latvanyosabb gyorsulas erheto el.
(#) qvasz2 válasza sardi_hunor hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Sokmindentől függ.
Most vettem a kölöknek egy "új" vasat, 2 magos proci, 4giga DDR3 RAM. És ahogy raktam fel a dolgokat, a Win csak kínlódott, mivel nagyon a 4giga vége felé akart működni, (pont, ahogy írod, olyan 3,5 gigánál) és itt már ha kell, ha nem ő sweppel. Ott van pl a minecraft, e miatt vettem neki a gépet, de ezen is csak szédelgett, szenvedett. Meguntam, visszamentem és kértem még 4 gigát, és a gép végre hozza, amit vártam tőle, szinte fellélegzett. Lehet persze, hogy amiket te használsz, azok nem igénylik a memóriát, de szerintem hiba lenne szűkíteni.
A másik érdekes az SSD. Saját vasamon próbáltam, mert sok helyen írták hogy hú meg há.
Nálam alig lehetett valamit észrevenni. Igazából ennyit akkor is gyosul a Win, ha csak simán újrateszem, mert már elég rég fut, tele van minde szutyokkal.
Ez nem feltétlen azt jelenti, hogy nem ér semmit az SSD, csak nekem elég erős a vasam többi része is, a winyóm sem egy 100 éves, ezért nem hozott átütő eredményt. Ha neked gyengébb a gép többi része, vagy ósdibb a winyód, akkor csodát tehet.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2014
(#) zsoltee0001 válasza sardi_hunor hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Én annyit fűznék hozzá (és ez csak saját tapasztalat) kicsit szembe menve az előttem szólóval, hogy nekem az ssd hozta meg az igazi gyorsulást.
Mivel hiába jó a vas, van sok giga ram, azt az adatot ki kell olvasni a vinyóból, és szerintem ezzel megy el a sok idő, mondjuk nekem nincs tapasztalatom a 4 giga fölötti ramokkal, lehet, hogy a swapelést megspórolja, de akkor is az írás olvasás idő az semmit nem változik.
Nekem pl, a win7 indulásakor az "üdvözöljük" üzenet ssd-vel 1-2 másodpercre ugrik be, vinyóval ez 6-7 másodperc volt.
Szerintem indits el keményebb programot (pl inventor) és nézd meg indításkor mennyire dolgozik a cpu, ha akasztja akkor van ott más gond is, ha csak 20-30 %-on megy és racsnizik a vinyó akkor szerintem már az ssd-n múlik a siker.
Üdv
(#) nagym6 hozzászólása Dec 10, 2014 /
 
Üdvözletem. Számítógéphez 1024x768 felbontású monitor van csatlakoztatva VGA csatlakozóval. Ha megnézem a képernyő felbontás beállítását, nem lehet nagyobb felbontást állítani. Talán csak azért, mert ilyen monitor van hozzácsatlakoztatva? 1280x1024 monitorra lenne cserélve, talán beállítható lenne a nagyobb felbontás is? Ez 1 éves -újonnan vásárolt- irodai használatú gép, videó alaplapi Intel.
Köszönöm.
(#) Gabó válasza sardi_hunor hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Nem írtad, milyen a gép, bár egy SSD sokat dob rajta. Én a helyedbe megtartanám azt a +4 gigát, mert ha csak nem valami OC-s tuning ram, sokat nem adnak érte. És mellékesen bármikor jól jöhet. SSDbe, 120giga alatt nem nagyon érdemes venni.
qvasz2: Az, hogy nálad az ssd nem hozott nagy javulást, mert erős vas van alatta, az azért elég gáz. Nekem is erős vas van alatta, és mint írtad, nem ósdi vinyó, de sokat hozott pluszba. És zsoltee0001 írása igaz, hogy az adatot valahonnan ki kell olvasni. Ha nem jók a beállítások meg a többi, akkor is lehet az ssd lassú.
(#) kala1982a válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 10, 2014 / 1
 
Be lehet majd állítani nagyobbat persze.Videó driver fel van rakva akkor tudja, a beállítható max felbontást ami monitorfüggő.

SSD-hez : alaplapi sata vezérlő tudja azt a sebességet amit az ssd? Annak gyorsabbnak kell lennie. Kingston 120-asokra raktam múlthéten win7-et, gb alaplapra, meg asrockra, irodai szoft csomag telepítése után az indítás nem volt több 10mpnél.
Következő: »»   500 / 1119
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem