Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   507 / 1116
(#) Macsek71 hozzászólása Jan 17, 2015 /
 
Sziasztok !

Nem hiba, csak probléma .... A következőn vívódom :
Adott egy számítógép, Linux Mint rendszerrel . Szükséges lenne mellé telepítenem egy w7-et. Nem vészes, telepítőlemez, másik vinyo akad. Hogyan lenne célszerű összeállítani a cuccot ?
Most IDE1 master a linuxos vinyo, IDE2 master a DVD . Simán pattintsam be IDE1 slave-nak a w7 nek szánt vinyót és telepítsek ? Windó őfelsége állítólag felismeri a több oprendszeres konfigot, de rendesen le tudja-e kezelni ? Vagy jobban járok, ha kiveszem a linuxos lemezt amíg felrakom a wint, majd visszarakva valamilyen "linuxos varázslattal" oldjam meg a multiboot kérdését ?
Szeretném úgy összeállítani a rendszert, hogy a linux legyen az "elsődleges"; és ne láthassa a két rendszer a másik lemezét
(#) _ampervadasz_ válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
Simpi de régen nem hallottam felölled
Ez van, már a csavar fejében is ott a DNS alapú kompjúter, csak nem vettem észre.
(#) david10 válasza ferci hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Köszönöm szépen a segítségedet!
A TotalCMD-vel sikerült társitanom a programokat!
Most már csak az az egy baja van,hogy a %appdata% mappát nem tudom megnyitani a Start Menu-ből.
Hogyha "C:\Users\David\AppData\Roaming"-ot irom be,olyan eléjön.
Szerinted miért nem jelenik meg?
(#) belfi2 válasza david10 hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Hali!

Mert rejtve van.Vezérlő pult , mappa beállítása . Rejtett mappák megjelenítése. Bejelöl.
(#) eSDi válasza Macsek71 hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Üdv!

A Win7 nem biztos, hogy meg fogja csinálni a multiboot-ot a linuxnak, általában fordítva szokták telepíteni. Viszont a te esetedben a legjobb, ha a win telepítése idejére kikötöd a linuxos vinyót. Ezután a linux boot konfigurációjához hozzáadod a Win7-et és kész is.
(#) Norberto válasza david10 hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Mert az egy rejtett rendszermappa.
(#) steelbird válasza golem hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Hello!
A formázást próbáltad már?
(#) tiborjan hozzászólása Jan 18, 2015 /
 
Sziasztok!

Én a következő problémával fordulnék hozzátok. Az asztali PC-m bekapcsolás után rendszertelenül egy bizonyos idő elteltével 5 perc vagy fél óra után kikapcsol. Bárminemű jel nélkül mintha áramszünet lenne vagy kihúznám a konnektorból. Van hogy több órát megy leállás nélkül van, hogy 10 percenként kapcsolgathatom. Egyszerű régi konfig 1 magos, 1 giga ramos, noname (de bolti új) alaplappal. Én táphibára tippelek de nem szeretnék semmit kicserélni még valaki meg nem erősít. A ramokat cserélgettem, kipróbáltam azok rendben.
(#) Gombszem válasza tiborjan hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Szinte biztos, hogy tápellátás hiba. Ebben benne van esetleg egy kontakt hibás csatlakozó is. Tápegység csere előtt érdemes átnézni.
Ha tudsz kölcsön kérni egy tápot, az segíthet.
(#) belfi2 válasza golem hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Hali!
Ha a gép nem viszi bróbáld Ezzel!
(#) golem válasza belfi2 hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Köszönöm segitet.
(#) vladcepes hozzászólása Jan 18, 2015 /
 
Sziasztok! ,szerintetek milyen gomb lehet,benyomódva a bill.-en mert némelyik betűnél számokat ír ki ha lenyomom, és nem jövök rá,hogy mi lett elállítva ( van amihez,3gomb kombináció szükséges mint pl.ehhez a zárójelhez is ) a választ köszönöm!
(#) vladcepes válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Sikerült! stornó a kérdés.
(#) SzervízMacska válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Talán a NumLock?
(#) belfi2 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Hali!

Fn+F11 vagy Fn + Lakat benne egy egyes. Ilyenkor a 7 8 9 U I O J K L M számokat ír.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2015
(#) vladcepes válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Az Fn-nel nem. Azt kellett lenyomva tartanom hogy tudjak normálisan írni
Aztán sikerült, a képen látszik melyik kombináció volt.

névtelen.JPG
    
(#) zsoltee0001 hozzászólása Jan 19, 2015 /
 
Sziasztok
Nem tudtok olyan programot ami kilistázza áttekinthetően a hálózaton lévő eszközöket/számítógépeket?
Üdv
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Továbbra is gondom van, de most másképpen jelentkezik.
A Firefox korábbi verzióját letöröltem, és most egy egészen régit telepítettem fel. A He elindul, de nem tudok belépni. Nincs semmilyen hibaüzenet, jó a név-jelszó páros, darál is egy kicsit, de utána nem történik semmi. Tehát nem ír ki hibát, de nem léptet be.
Kipróbáltam néhány egyéb fórumot is, ahová simán be tudok lépni, illetve a Chrom-ot használva a HE-re is betudok (most is innen írok).
Közben a Firefox felfrissítette magát a legújabb verzióra. Ez alatt is pontosan azonos a helyzet.
Tanácsot kérek, mit és hol állítsak át ahhoz, hogy be tudjak lépni a fórumba.
(#) Kovabe válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
advanced ip scanner, én ezt használom és teljesen jó, csak ajánlani tudom
(#) steelbird válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Nincs letiltva a FF -ban a JavaScript?

Itt egy teszt oldal, ellenőrizd le: JS teszt oldal

A HE JavaScripttel léptet be, először ezt kellene ellenőrizni.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2015
(#) Alkotó válasza steelbird hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
A teszt szerint nincs rendben (első kép).
Feltételezem ez is egy bővitmény, ezért azokat megnéztem (második kép).
Hol kellene engedélyeznem?
(#) eSDi válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Ugyan ez volt nekem is régebben csak mobilon (Windows Phone 7.8 - IE9), teker-teker, de nem léptet be. Minden más jó volt. Másik böngészővel ment. Nem jutottunk semmire vele, mert emulátorban állítólag ment. Nekem például fogalmam sincs, hogy a bongészővel, vagy az oldallal lehet e gond.
(#) Alkotó válasza steelbird hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Ez alapján próbáltam bekapcsolni, de már eleve "true" volt és "enabled"
(#) steelbird válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
A JS -t alapból tudják a böngészők, nem kell hozzá bővítmény.
A teszt oldal is azt írja, hogy dolgozik a JavaScript 1.5 a böngészőben.
A verzió is jó, mert nekem is 1.5 van a FF -ban és belép.

Lehet még süti, más ötletem nincs.
(#) Alkotó válasza steelbird hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Süti? Tőlem is lehet, talán a Zacher tortát kedvelem leginkább, szeretem benne a minőségi barack lekvárt.
Biztosan a cukrászatra gondolsz? Nekem több infó kell, mert nem vagyok jártas a témában.
(#) Alkotó válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Köszönöm, elolvastam. De hogyan segít ez most rajtam.
Próbáltam kikeresni a sütiket (melléklet), ahol van HEStore, de Hobbielektronika nincs. Ha belemegyünk az adott mappákban akkor abban vannak a sütik, amik egyesével törölhetőek is.
Mi a teendőm?

sütik.jpg
    
(#) steelbird válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Ahogy nézem, nincs sütije a hobbielektronika.hu -nak.
A hestore mappa a webáruházé, nem a fórumé.
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Megoldottam. Egyéni beállításokban a sütiket engedélyeztem, és a tiltó listát is megnéztem közben. Ott volt a hobbielektronika, ezért onnan tiltva voltak. Kitöröltem a tiltólistából, és most be tudok lépni.
Nem biztos, de jó eséllyel ez volt a gond.
Már csak az a kérdés, miért került oda, mert én nem tiltottam le az biztos. Valami automatikusan tiltásra érdemesnek minősítette.
(#) zsoltee0001 válasza Kovabe hozzászólására (») Jan 20, 2015 /
 
Köszi
Sokszor szembesülök olyan hálózattal amikor több router is van. Szerinted le lehet valahogy szkennelni a teljes hálózatot, vagy csak az épp aktuális routerét?
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2015
(#) zsoltee0001 hozzászólása Jan 20, 2015 /
 
Elnézést az előző hozzászólásomért ami eléggé OFF volt.
Remélem a mostani kérdésem már nem az

Teamviewer-t telepítettem egy XP-s P4-es gépre.
Már a telepítés lefutásának a végén is dobott egy reset-et, de a program föltelepült.
Ha elindítom 2-ből 1x ismét reset, gép mújraindul stb.
Csináltam rendszervisszaállítást, újratelepítés, semmi változás.
Olvastam, ha a táp döglődik akkor csinál ilyet ha megizzad a processzor, felraktam processzorterhelőt, izzasztottam, de semmi reset, meg egyébként eddig se csinálta, mert azért egy P4-nél hamar felmegy a processzor 100%-ra.
Vinyóhiba lenne? Rossz szektorba írta volna, 2X is? HDD sentinel szerint kifogástalan a vinyó.
Van valakinek ötlete?
Üdv
Következő: »»   507 / 1116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem