Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   511 / 1120
(#) fecameca válasza pittti hozzászólására (») Feb 6, 2015 /
 
Idézet:
„Pedig amit letöltöttél, az jó - hozzávaló.”
Esetleg próbáljam meg csökkentett módból elindítani? (Rendszergazdaként.)
(#) fecameca válasza fecameca hozzászólására (») Feb 6, 2015 /
 
A Setup onnan sem indul. A HP Director sem, hiába tette ki a parancsikonját az asztalra, nem csinál semmit. Csak a HP Photo&Imaging megy, de van már annyi képnézőm, mint a nyű. Az minek?
(#) pittti válasza fecameca hozzászólására (») Feb 6, 2015 /
 
Próbálj meg minden nem használt nyomtató drivert uninstallálni (meg minden egyéb HP-s szemetet amiket felrakott), majd egy alapos rendszertisztítást végezni (Ccleaner). A HP nyomtatóknál általában addig nem lehet újabb drivert feltelepíteni amíg egy másik fent van!

A telepítés kezdetekor a nyomtató ne legyen csatlakoztatva. Két eset lehetséges: vagy szól a telepítés közben és kitesz egy képet hogy: most csatlakoztassa a nyomtatót - vagy végig kell futtatni a telepítőt, újraindítani a számítógépet és ezután csatlakoztatni.
(#) pittti válasza elektros90 hozzászólására (») Feb 6, 2015 /
 
Idézet:
„...Úgy adták, hogy vigyem próbáljam ki, ha nem jó kicserélik”

Hát igen, mennyivel egyszerűbb ezt mondani, mint esetleg tájékozódni előtte - mert a vevőnek ugyan nem kell tudnia, de egy kereskedőnek igenis illene!

Tehát az Asus honlapján semmi információ nincs erről? Azt sem említi a leírás, hogy mekkora a maximális méret amit a készülék kezelni tud?
(#) elektros90 válasza pittti hozzászólására (») Feb 6, 2015 /
 
2GB a max amit tud kezelni. Először kipróbáltam a saját 4 gigásaimmal, de egyikkel sem kapcsolt be. Viszont a 2 gigással sem, pedig azt támogatnia kellene, függetlenül a ranktól (elméletileg). Erre vonatkozóan semmilyen információ sincs és a tech supportostól sem kaptam semmi használható infót.
(#) fecameca hozzászólása Feb 7, 2015 /
 
Sziasztok! Arra tud-e valaki valamit mondani, hogy mit lehet kezdeni azzal a programmal, amit nem az uninstalljával távolítottam el, és sem uninstallálni, sem újratelepíteni nem lehet, hanem végzetes (Fatal Error) hiba van? Mivel létrehoztam egy HP könyvtárat, és abba irányítottam a telepítőt, de sajnos ugyanoda telepíttettem a HP Suport Solutiuons Framework-ot, sajnos nem igazán tudok angolul, azt hiszem ez valami segítség lett volna a hibajavításhoz, de csak akkor, lehetett volna elindítani, ha a nyomtató driver jól települt volna. Azt hittem, hogy a HP könyvtárban csak Setup van, ezért a tartalmát kitöröltem, de benne volt ez is, mint telepített program, ami ugyebár nem működött, ezért nem tudtam róla, hogy van.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2015
(#) fecameca válasza fecameca hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Be írtam a problémámat a keresőmbe, és találtam valamit, ezt ajánlják:MicrosoftFixit.ProgramInstallUninstall.RNP.237346732258470167.1.1.Run.exe Azt hiszem ez talán segít.
(#) sastas01 válasza fecameca hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Megpróbálhatsz, egy CC cleanert is. Az is sokszor segít az ilyen bajon.
(#) fecameca válasza sastas01 hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Idézet:
„Setup cannot be accessed by the system.”
Ezen nem segít most már semmi. Vissza fogom adni a nyomtatót , sehogyan sem boldogulok vele. Az eltávolítás kérdést a Fixit megoldotta. Amit nem az uninstall-al távolítasz el, azt nem tudja a Cclean sem leszedni, csak a Fixit.
(#) fecameca hozzászólása Feb 7, 2015 /
 
Azt hiszem, ezekben a sorokban van leírva a problémám. Le tudná ezt nekem valaki magyarra fordítani? Mert a HP javító programja csak egy ilyen notebookos file-t hoz létre, de nem javít ki semmit. Megmondaná valaki, hogy mi a nyű a HKLM? Az a rendszerleíró, vagy a Win része lenne???
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2015

Adatok.txt
    
(#) steelbird válasza fecameca hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
HKEY_LOCAL_MACHINE és a Rendszerleíró adatbázisban van.
A mellékelt fájl tartalma egy telepítési log, de nincs benne a problémára utaló hibaleírás.
(#) fecameca válasza steelbird hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Pedig a nyomtató továbbra sem települ. A nyakamat rá, hogy a Windows system error miatt nem hajlandó setupolni. Már nagyon elegem van.
(#) steelbird válasza fecameca hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Szerintem itt a megoldás:
Link

Description

If you receive an "Access is denied" error message while installing your HP software, download and run the utility on this page. This utility will resolve the issue for 90% of users.

For additional information about the "Access is denied" error, refer to the following documents.

Installation instructions:
1. Click the Download now button.
2. When prompted, choose Open to start the download and run the installer.
3. Follow the onscreen instructions.

After running the utility:
1. Restart your PC.
2. Reinstall your HP software.

If you continue to receive an "Access is denied" error when reinstalling the software, please contact HP Customer Support.

Töltsd le a piros Download ikonra kattintva, futtasd, kövesd az instrukciókat, aztán indítsd újra a gépet és telepítsd újra a nyomtatót.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2015
(#) steelbird válasza steelbird hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Azzal kezdi, hogy a felhasználók 90% -ánál megoldja a problémát.
Ha peched van, akkor a maradék 10-ben vagy...
Reméljük, megoldódik.
(#) golem hozzászólása Feb 8, 2015 /
 
Sziasztok!

Windows 8 beállitotam az 5.1 de csak a front szól se a szubb se a hátsók meg se mukkanak.
Hátul a gépen 3 csatlakozó van mindbe végig próbáltam de csak a front szól.
alaplap p5p800se
(#) Gombszem hozzászólása Feb 8, 2015 /
 
A Win7-ben létrehozott virtuális gépben (XP van benne) nem látszik a gazda gép kijelölt meghajtója, és a nyomtató sem. Ha a hálózatot bekapcsolom, ott minden látszik, de nem ezt szereném.
Rendszergazdai joggal van minden telepítve.

És ha lenne valakinek ötlete a duplán jelentkező info-ra. Itt kérdeztem. Nem nagy gond, de furcsa.
(#) Norberto válasza Gombszem hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Attól függ, milyen virtualizációs technikát használsz... a gazda gép kijelölt meghajtója úgy sosem fog látszani, mint a gazda gépen "kint". Maximum megosztott könyvtárat hozhatsz létre, és úgy elérheted a gazda gépet. Vagy néhol működik a Copy-Paste funkció is, ha arra lenne szükség.

A gazda gép nyomtatói pl. látszanak, ha a VMware Player technológiát használod. Én már használtam és működik.

A duplán jelentkező funkció pedig nem véletlenül van így. A felső az ablakok előnézeti képét adja eredményül, csak azt hiszem, azt külön be kell/lehet kapcsolni. Ezáltal néha hasznos lehet. A teljes kikapcsolását nem tudom, hol lehet megtenni.
(#) BEMcorp válasza golem hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Mivel próbáltad? Sima zenével?
(#) eSDi válasza golem hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Ha az alaplapi hang codec-et használod, akkor nem biztos hogy a sztereó jelet fel fogja konvertálni 5.1 Surround-ra. Próbáld ki valami filmmel, amiben 5.1-es hangsáv van. Esetleg töltsd le hozzá a legújabb drivert, hátha az már támogatja ezt a funkciót. Sajnos ezek az alaplapi hangkeltől mind-mind, csak szoftveresen megtámogatott DAC-ek (tisztelet a kivételnek), nincs bennük DSP. Ha szép hangzást szeretnél és normális felkonvertálást, akkor a minimum egy Creative Sound Blaster kártya javallott.
(#) golem válasza eSDi hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Akkor vennem kel egy hang kártyát ami támogatja az 5.1-et
Alaplapi támogatja csak akkor nem tudok skypot használni.
(#) belfi2 válasza golem hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Szia!
Ha a hanganyag nem 5.1 (AC3)ben van kódolva nem fog szólni a a háttér rész.Az csak sima sztereó.
(#) fecameca válasza steelbird hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Ezen már rég túl vagyunk. Ma volt itt a fiam, szerinte sérült a Windows system, vagy valaki beletörölt. Csak egy új gép segít. És abban nem tudnátok segíteni, ha tele van egy patron, mégse fog, akkor ki kell dobni? (Lexmark Z25.) HP-t már el is tettem innen jó messzire,majd ha másik gépem lesz, talán akkor előveszem.
(#) Gombszem válasza Norberto hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Idézet:
„Attól függ, milyen virtualizációs technikát használsz... a gazda gép kijelölt meghajtója úgy sosem fog látszani, mint a gazda gépen "kint". Maximum megosztott könyvtárat hozhatsz létre, és úgy elérheted a gazda gépet”

A Win 7 saját Virtual PC-program kiegészítése van telepítve (Windows6.1-KB958559-x86-RefreshPkg.msu). Az XP-nél is volt hasonló virtuális gépem, ott megosztott mappaként látszott a gazdagép kijelölt mappája. Itt semmi sem látszik, pedig be van kapcsolva.
A gazdagép nyomtatója sem látszik.

A WmWare-t nem akarom használni, mert a többlet funkciói nem kellenek.

Ezért kérek tanácsot, hátha valaki használja, vagy ismer valami trükköt.
(#) steelbird válasza fecameca hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Tolni kell bele még ramot, kell bele tenni egy erős procit, amit még kezel az alaplap és fel kell tenni rá egy új Windowst.
Régi gépekhez már olcsók a cuccok.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2015
(#) he.henrik6626 hozzászólása Feb 9, 2015 /
 
Üdv!
Adott egy Western Digital Scorpio Blue HDD, amin néhány hete vettem észre hogy csökken a becsült élettartalma, a self-test-eken nem talál semmilyen hibát, problémát. Ennek az élettartam csökkenésnek mi lehet az oka?

Capture.PNG
    
(#) sastas01 válasza he.henrik6626 hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Az, hogy már 874 napot használtad. A program szerint kevesebb mint 3 év van még hátra az életéből. Ez ha jól tudom egy statisztikai adat, bár, hogy miből számolja azt nem tudom. Ez után kezd majd el meghibásodni. Illetve ha jól tudom csak a bekapcsolt állapot számít.
Szerk.: Hiba nincs is rajta, írja is, hogy "perfect" az adott idő után lehetnek vele problémák.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2015
(#) belfi2 válasza he.henrik6626 hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Hali!

Így igaz , mint amit már leírtak. Csak kiegészíteném, annyival, hogy általában 5 év működésben töltött idővel számolnak.Egyenlőre a lemez tökéletes állapotban van , de a hőmérsékletre figyelj oda. ne nagyon menjen 45fok fölé. Ha kell tegyél rá hűtőt.
(#) Atic hozzászólása Feb 9, 2015 /
 
Sziasztok! Szeretnék egy kis segitséget kérni. Van egy HP EliteBook 2540p i7 2,1ghz 4gb ram 255gb hdd kis leptop om amire nem sikerül operációs rendszert telepitenem mertnem akarja bebootolni a telepitő dvd t és a hütőventilátorjánáll nagyon meleg levegőt fuj ki
(#) chrstn hozzászólása Feb 10, 2015 /
 
sziasztok!

A pc-m egyik pillanatrol a masikra ujraindult es a kovetkezo kep fogadott! itt eppen a bios latszik, de az oprendszer is ugyanebben a formaban jelenik meg.
szerintetek melyik hardver mehetett tonkre?

elore is koszonom a segitseget!
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2015
(#) KTobi válasza chrstn hozzászólására (») Feb 10, 2015 /
 
Ha PC, akkor a grafikuskártya vagy a monitor(belső) érintkezési hiba. Ha digitális átvitel akkor lehet az is kontaktos. Integrált grafikus --> RAM teszt. Külső grafikus esetén próba egy cseredarabbal.
Következő: »»   511 / 1120
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem