Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   518 / 1121
(#) kadarist válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 19, 2015 / 2
 
Akkor még egyszer, hátha bent marad: nem ingyenes az XP, erre a hírre ne alapozzon senki!
(#) steelbird válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Igaz.
"Egyébként meg van, szoktak jönni a frissítések javítások" -csak abban az esetben, ha olyan javítás, ami mindkét oprendszernél közös komponenst érint. Kifejezetten az XP -hez nem lesz több javítás.
Kadarist: Igaz, az XP továbbra sem ingyenes.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2015
(#) kadarist válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Én nem vagyok érdekelt a Windows-problémakört illetően, mert otthon szinte kizárólag Linuxot használok minden probléma nélkül. Egyébként meg jó dolog az XP, aki szereti, az használja.
(#) kadarist válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
A Linux nagyon jó, mert ingyenes és mégis adnak hozzá frissítéseket. Plusz még a működése is kifogástalan.
(#) steelbird válasza kadarist hozzászólására (») Márc 19, 2015 / 1
 
Persze, van ötvenmillió verziója, amikből ember legyen, aki ki tudja választani, hogy neki melyik lesz megfelelő. Ez az átka az egymás mellett/ellen fejlesztéseknek. Mindenki megcsinálja a maga szuper Linux disztróját, aztán két év múlva már támogatás sincs rá, meg van újabb 50-100 -féle, mert azok "jobbak". Semmivel nem jobbak. Az pedig csak idő kérdése, mikor lesznek rá vírusok.
A kifogástalan működéshez egy kis árnyfolt: Nekem egy Ubuntu disztró halt meg álltó helyében úgy, hogy csak egy pdf előadásfólia volt megnyitva. Az ablakkezelője kinyírta magát. Azóta felment a gépre egy Win 8 és az eltelt két év alatt hibátlan és megbízható.
Az, hogy ingyenes, annak is megvannak a hátulütői. Egy hobbiból faragcsált szoftver pedig nem feltétlenül jobb a fizetősnél. Persze, van ellenpélda is.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2015
(#) kadarist válasza steelbird hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Amit én használok: Linux Mint, Cinnamon asztalkezelővel. Nem kell keresgélni, ez biztosan jó. Bővebben: Link. Aki szereti az aero-s trükkös asztalkezelést, úgy, mint a Win. 7-nél, az válassz a Mint KDE-felülettel ellátott változatát. Egyébként a Unity asztalkezelővel ellátott Ubuntu nekem sem jött be. Ez a most futó Linux rendszer majd egy éve lett feltelepítve és még nem volt gond vele.
(#) steelbird válasza kadarist hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Ez egy Xubuntu volt, Isten nyugosztalja...
Linuxból elég is volt ennyi. Minden harmadik-negyedik indításkor átpakolta az asztali ikonokat kénye-kedve szerint.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2015
(#) kadarist válasza steelbird hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Nem volt szerencséd azzal a disztróval. Sajnálom.
(#) steelbird válasza kadarist hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Nem sajnos... programozáshoz sokszor előnyösebb, de néha nagyon sokáig kell keresni rá alternatívát egy-egy megszokott wines szoftver helyett, nem beszélve a gyakran hiába keresett (speciálisabb) driverek problémájáról.
(#) golem hozzászólása Márc 19, 2015 /
 
Sziasztok!
Hogy lehet letiltani Weboldalakat windows ba
(#) steelbird válasza golem hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Szia!
Link
A hosts fájlba beírod soronként: Ipcím hostnév *magyarázó szöveg
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2015
(#) vladcepes hozzászólása Márc 19, 2015 /
 
Sziasztok! Nem számítógép probléma hanem inkább csak véleménykérés. Van egy Advent Laptop Intel CPU T2300 Duo 1,67GHz Video: Ge Force Go 7400 és van egy Lenovo Intel CPU 575 2.00GHz Video: Intel 4 Series Express Chipset Family melyik jobb?
(#) BEMcorp válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 20, 2015 /
 
Ha szabad kérdéssel válaszolok:
Mire kellene, mire akarod használni?
(#) vladcepes válasza BEMcorp hozzászólására (») Márc 20, 2015 /
 
Szia! Köszi a Kérdést. Semmi nagy játszásra. Az első az már megvan nekem vagy 6 éve. (semmi baja nem volt eddig,most is teljesen jól működik kivéve a hang IC meghalt benne-de az is működik egy külső USB-s kütyüvel) .
A második gép a Lenovo-t azt most kaptam az is hasonló mármint évre visszamenőleg.
Az élmény indexre nem tudom mennyire lehet hivatkozni, az Advent-be 4,7 et mutat a Lenovo-ba 1-et mutat. Az Adventbe igaz hogy csak 1,6Ghz proci van de dupla magos, a másikba csak egy sima 2Ghz proci ha minden igaz. A videó vezérlőközt melyik jobb? Nos hát én eddig ennyit látok de ti biztos többet. Nyugodtan lehet véleményt mondani mert megfogadom.
esetleg még olyat is csinálnék hogy ha a kétmagos proci jobb és találna a Lenovoba átraknám.
Hol lehet ezt összehasonlítani (szétszedés nélkül)? Köszönöm a válaszokat!
(#) BEMcorp válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 20, 2015 /
 
Igazából én már ott eldöntöttem a dolgot, amikor megláttam, hogy a lenovo celeron cpu-s.
A VGA-t ezek után meg sem nézem.
Memóriával hogy állnak?
(#) vladcepes válasza BEMcorp hozzászólására (») Márc 20, 2015 /
 
Aha értem. A memória az Adventbe 3Gb ,Lenovoba 2Gb de azt összekeverhetem.
A kérdés hogy a Lenovoba megtartanám az alaplapot és abba átraknám az Adventből a procit ha tudnék valami infót a procikról hogy egyáltalán Slot-ja is ugyan az e. De majd felrakom az Aida-t?

UI: A Lenovo nagy részét csak azért tartanám meg mert van benne kamera is,meg a hangja is megvan de ha van ötlet szívesen várom.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2015
(#) BEMcorp válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 20, 2015 /
 
Intel 575 vs T2300
Ha jól tévedek egyforma slotjuk van.
De az aida valóban részletesebb infót fog adni.
(#) vladcepes válasza BEMcorp hozzászólására (») Márc 20, 2015 /
 
Köszönöm! Hát jobb a T2300 a kérdés hogy mennyivel gyengébb a videóvezérlő a Lenovoba?
(#) vladcepes válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 20, 2015 /
 
Ja meg még egy kérdés: Tegyük fel a procit kicserélem, Lenovoba berakom a T2300 ast szükséges lesz egy újratelepítés? régebb cseréltem már így procit csak már nem emlékszem.
(#) BEMcorp válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 20, 2015 /
 
Én újra tenném, tuti.
E szerint a gef majd 50% jobb mint az intel 4 express. (45 vs 62 pont).
De ezen a 'szinten', nem vagyok benne biztos, hogy bármit is számít ez a különbség.
(#) vladcepes válasza BEMcorp hozzászólására (») Márc 20, 2015 /
 
Aha értem. Hát lehet összekutyulom a kettőt. már amit lehet belőlük. Kár hogy a videó nem cserélhető ezekben. Ja és még egyszer köszönöm az infókat.
(#) vladcepes válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 20, 2015 /
 
"Kár hogy a videó nem cserélhető ezekben" vagy igen? mert most találtam olyat hogy laptop videó kártya .
(#) vladcepes válasza BEMcorp hozzászólására (») Márc 20, 2015 /
 
A Ge Force-t megtaláltam. Bővebben: Link Ő lenne az? Kivehető? cserélhető? ,a másikat még nem találtam meg.
(#) BEMcorp válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 20, 2015 /
 
Kép alapján annak tűnik. De a másik tuti nem. Már az Intel Chipset family gyanússá teszi, hogy az alaplapi chipsethez tartozik.
(#) Kismazsika hozzászólása Márc 20, 2015 /
 
Üdv kedves fórumozók! A kérdésem a következő, miért van az hogy akár hányszor újra telepítem bármelyik böngészőt a reklám ablakok ugyan úgy felugranak és lassú is tőle a böngésző, pedig bővítmény is van telepítve ami "blokkolja" a reklám oldalakat de semmi hatás
(#) zolika60 válasza Kismazsika hozzászólására (») Márc 20, 2015 /
 
Nekem Tűzróka van adblock + -al. Az esetek kilencven százalékában hatásosan működik.
(#) cupika97 válasza Kismazsika hozzászólására (») Márc 20, 2015 /
 
Adblock+ a megoldás. És lehetőleg ne Chrome alatt böngéssz.
(#) Kismazsika válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 20, 2015 /
 
Értem, de mindegy hogy melyik böngésző mert a reklámok nem szűnnek meg
(#) qvasz2 válasza Kismazsika hozzászólására (») Márc 20, 2015 /
 
Mert nem csak a böngészőt kakálták tele, hanem már az op.rendszeredet is.
(#) kadarist válasza Kismazsika hozzászólására (») Márc 20, 2015 /
 
Milyen reklámok ezek, gondolom inkább ilyen felugró ablakokról van szó.
Következő: »»   518 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem