Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   537 / 1121
(#) nagyalan válasza sastas01 hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Köszönöm a gyors és hasznos választ. Véletlenül lemaradt, a fenti üzenete előtt volt még 2 üzenet Settings wrong és Date/time not set .

Amíg nincs kicserélve az elem, milyen galibát tud okozni, ha mégis használjuk a gépet?

Azt viszont még nem értem, hogy miért tud magától bekapcsolni a gép, csupán attól, hogy a kapcsolót bebillentem. ha előtte ki volt kapcsolva.
(#) Gombszem válasza eSDi hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Idézet:
„Modern operációs rendszer használatával még erre sincs szükség. Sőt még a telepítő lemezre sem. Egy alaphelyzetbe állítás után mindent visszaállít a felhőből, ha kéred. Csak az asztali alkalmazásokat kell újratelepíteni, de az kevésbé fáj...”

Mondod Te, gondolom talán a Win10-ről beszélsz. Ha tényleg így van, akkor sem hiszek benne. Sem a felhő mentésben, sem a pontos, korrekt visszaállításban. Arról nem beszélve, hány olyan szituáció van, ahol alig van internet. Sok olyan nagyon drága program van (pl Autocad), amihez minden telepítésnél új kulcsot kell kérni, a szám korlátozott.
De nem akarom elnyújtani ezt a polémiát.
(#) Gombszem válasza nagyalan hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Mert van ilyen beállítás a Biosban. Én pl. így használom.
A Bios elemet cseréld ki.
(#) belfi2 válasza nagyalan hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Ha az elem lemerül (elem és nem akkumulátor , tehát nem töltődik ha be van kapcsolva gép ) akkor a BIOS alapra áll vissza. Elveszít minden beállítást köztük az áramszünetre vonatkozót is. Ha az alap beállítás az hogy áram szünet után a gép bekapcsoljon ha vissza tért az áram, akkor be is fog kapcsolni.(after power loss)
(#) eSDi válasza Gombszem hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Már a Win 8-tól van ilyen, de nem csak windows tud ilyet, sőt elég későn jött bele ez a funkció. Mellékesen teljesen jól és megbízhatóan működik. Ahol nincs megfelelő internetkapcsolat és ilyen nyűgös programok vannak, ott természetesen marad a teljes mentés. Viszont egy átlagfelhasználónak teljesen megfelel a felhőalapú, mert egyszerű.
(#) ttindian válasza Gombszem hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Sajnos nekem is ez a problémám, csináltam mentest is és visszaallitasi pontokat is , persze nem névvel , így nem tudom mikor ment fel az SP3 de biztosan a kezdetekkor. Minden alkalmazást az internetről installálok (mivel e régi nem megy fel "nem támogassa az MS az XP_et" hiba jelenik meg) . Azon kívül 40-60kbps sebességgel megy a vodafon nettem . A régi IE amit felrak az XP az mar nem tudja az oldalakat megnyitni, direkt frisites nincs (mar írtam fenn) Az operát nem tudom felrakni, valahogy sikerült a mozilat és az 5-os adobe flash playert , de mar nem tudom frisitenni , letolt egy 1 mb exe-t , de az mar nem indítsa a frisitest. A nod 32 sem megy fell.
A lényeg hogy nem találom az uninstallálot (sp3).

Esetleg újra kezdenem , csak adjatok ötletet mit és honnan szedjem le , rakjam fel, milyen sorrendben, stb.
(#) belfi2 válasza ttindian hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Eleve SP 3 lemezzel kellene telepíteni. Havernak vagy valakinek nincs ? Én most pakoltam fel egy XP SP3-at és minden további nélkül megy rajta minden, már amit próbáltam (Flash Mozilla, ).Ha már feltelepítetted akkor csinálj egy mentést klónozással, és egy darabig védve vagy.

Viszont tud e valaki olyan vírus irtót ami aránylag nem fogja le az XP-t?
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2015
(#) steelbird válasza belfi2 hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Idézet:
„...tud e valaki olyan vírus irtót ami aránylag nem fogja le az XP-t?”
Kb. fél éve egy friss XP telepítése előtt a legyalulásra ítélt előző XP -n teszteltem az Avast, AVG, Avira ingyenes és a Nod32 próba verzióit. A teszt rendszer elég lassú volt már alapból, kevés RAM -mal. Az Avast, Avira úgy megfogta a gépet, hogy jó 10 perc alatt állt fel bekapcsoláskor a rendszer és semmit nem tudtam használni rajta, az AVG és a Nod mellett akadozva, de használható volt a gép. A legjobb eredményt a Nod -dal produkálta, utána jött az AVG.
Tudom, korántsem teljes a lista, ezekkel ilyen eredményeket kaptam. A cél ingyenes vírusvédelem kiválasztása volt, úgyhogy a Nod kiesett, maradt az AVG a teszt alanyok közül. Az, hogy melyik mennyire hatásos, az megint más kérdés.
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2015
(#) nagyalan válasza belfi2 hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Értem. Kicseréljük az elemet. Nem célszerű gépkikapcsolás után a biztonsági kapcsolót lebillenteni, ha nem használjuk?
(#) zoszka válasza nagyalan hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Ha kikapcsolod, akkor az elemről tartja életben a bios beállításait és mivel nem aksi így hiába kapcsolod vissza nem tölti fel. Következésképp elég gyorsan lemerül az elem. Ha be van kapcsolva a táp, akkor annak a segéd feszültségét (stendby) használja és nem merül az elem.
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2015
(#) nagyalan válasza zoszka hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Mit célszerű tenni, ha mondjuk elutazunk 2 hétre? Eddig áramtalanítottunk. Azt hallja az ember, hogy erős villámlás esetén még a konnektorból is célszerű kihúzni.
(#) zoszka válasza nagyalan hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Veszel mondjuk egy villamvédett elosztót néhány ezer forintért. Vagy a gépbe is lehet kapni túlfeszvédőt pár száz forintért. És kötsz egy biztosítást. Azért valljuk be, nem minden nap csap be hozzátok a villám... De alapvetően rád van bízva. A számitógép tápja a legolcsóbb, amiben kárt tehet egy villam okozta feszültségugrás(TV, mosógép,hűtő,dvd,modem,dekóder,stb....). Ha meg egyenesen bejön a villám, ott már nagy baj van a lakás villámvédelmével is.
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2015
(#) nagyalan válasza zoszka hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
A TV,dekóder,videó, blu-ray egy ilyen túlfesz elosztón van, de ezt már régebben vettem. Most néztem, BELKIN márkájú, biztosítással. Esetleg tudsz valamilyet javasolni, ami jelenleg kapható?
(#) zoszka válasza nagyalan hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Millió féle van. Olvasgass, fórumozz, és válassz
(#) Gombszem válasza ttindian hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Idézet:
„Esetleg újra kezdenem , csak adjatok ötletet mit és honnan szedjem le...”

Tegnap előtt írtam Neked (19-én, 21:52): ...Esetleg pü nekem, ha nem találsz valamit mégsem...

Olvastad?
(#) Gombszem válasza belfi2 hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Idézet:
„Viszont tud e valaki olyan vírus irtót ami aránylag nem fogja le az XP-t?”

Én a NOD32-t használom kb 7 éve. Futott XP SP3-on is, egyáltalán nem fogta, pedig ott 1GB RAM volt.

Egy gond van vele: pénzbe kerül. Nekem is.
De vannak kedvezmények (tanuló, orvos, stb.)

A buheráltat semmiképpen sem ajánlom senkinek. Össze-vissza fog menni, csak bajt csinál. Olvasni lehet róla.
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2015
(#) Chipmunk1960 válasza belfi2 hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Szia, Próbáld ki ugyanezt egy SD kártyával, ugyanolyan beállításokkal. Ha onnan sem bootol a gépen kell állítani, ha meg nem az USB kütyün.
(#) sector99 hozzászólása Jún 21, 2015 /
 
Sziasztok !

Asztali gépből kivett SATA wincsit külsőként szeretném használni. Ez az adapter jó lesz hozzá ? Minden benne van más nem kell ?
(#) sastas01 válasza sector99 hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
Szia!
Még sosem vettem ebayen ilyet de jónak tűnik. arra figyelj, hogy a kínaitól EU-s kábeleket kérj, mert a képen talán USA-féle van.
(#) belfi2 válasza steelbird hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
Sajnos úgy igaz ahogy leírtad. Lepucolom az Avastot a gépről és kap egy AVG.(Soha nem szerettem)Nem az enyém a gép de vírus védelem nélkül nem akarom oda adni.
(#) belfi2 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
A gép bootol mindkettőről de nem talál fájlokat Viszont a Hirens boot cd-t nem indítja el a normális USB stick sem. Kipróbáltam egy csomó USB telepítőt de nem megy. Majd mentem lemezre .
(#) belfi2 válasza nagyalan hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
A legegyszerűbbet válaszd.Simán kikapcsolod a hosszabbítót vagy kihúzod. Kb A kb 200 huf ár nem összeg, és nem merül le az elem olyan hamar.Gyakorlatilag majdnem a saját kémiai elavulása miatt megy tönkre és nem a fogyasztás miatt.
(#) sastas01 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Szia!

A biosban tudsz vele "közlekedni"? Más gép felismeri? Drivert nem fogsz hozzá találni, hiszen egy "ezer éves" PS2 es billentyűzetről beszélünk, amit elvileg az alaplap lekezel kapásból. Ha más windows 7 sem ismeri fel, de a biost eléred vele, akkor a win7 a ludas.
Egy olyan trükköt még megpróbálhatsz, hogy vannak PS2-USB átalakítók, és ha azzal működik akkor a számítógéped viccelődik.
(#) sastas01 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Na igen. A PS2-es port nem plug&play
(#) ttindian hozzászólása Jún 24, 2015 /
 
Sziasztok!
Nincs valakinek egy installálható adobe flash playere.exe, letölti a felet majd megszakad ezer egyik.
(#) ttindian válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
Mindent újra kezdtem , mélyformázás megvolt, most NTFS-re azelőtt 2 nappal FAT32 volt, maradt az SP2 semmi frissítés. Szépen felmentek az alkalmazások, igaz a messengert és a NOD32-ot nem próbáltam egyelőre.
Tehát kipróbálom most amit tanácsoltál aztán hadlásuk.
(#) ttindian válasza ttindian hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
Nem megy ezt a hibat dobja.

afp.jpg
    
(#) belfi2 válasza ttindian hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
Nekem van de hogy küldjem át?Nézd meg itt
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2015
(#) steelbird válasza belfi2 hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
Idézet:
„...hogy küldjem át...”
Mammutmail, Toldacuccot, Dropbox, Google Drive....
(#) sastas01 válasza ttindian hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
Melyik verziót próbálod telepíteni? Nem lehet az, hogy a 9 es Adobe már nem támogatja az XP-t? Próbáltál 8-as verziót felrakni?
Következő: »»   537 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem