Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   583 / 1120
(#) nagym6 válasza Buvarruha hozzászólására (») Dec 10, 2015 /
 
A HDD megy végig, talán mégis itt lehet a gond, hogy ez lassabb, mint újonnan volt. Mert minden más ugyanaz. Tehát az nincs, hogy gyárilag programozott öregedéssel járó lassítás, új vásárlásra kényszerítés miatt. Én erre gondoltam.
(#) Buvarruha válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 10, 2015 /
 
Nem, az hülyeség ilyen nincs.
(#) Buvarruha válasza help hozzászólására (») Dec 10, 2015 /
 
Ahogy sejtettem, a P4P800 egy jóvágású 478-as lap, ami elvileg tud kétcsatornát, de az FSB miatt feleslegesen és, ha nem így lenne, az sem osztana, vagy szorozna. ebben a fekete slotokat kell először haszniálni. Nézd meg, hogy a nagyobb ramok milyen sebességűek, a lassabb legyen a bal oldali feketében, a gyorsabb a jobb oldali feketében. Ha a 256-os ramokat is használni akarod, akkor a két 256-os legyen a két feketében, a többi meg elvileg mindegy milyen sorrendben a két kékben.
(#) help válasza Buvarruha hozzászólására (») Dec 10, 2015 /
 
Mielőtt belevágtam volna a win7-be, csak győzött a kíváncsiságom, és belepróbáltam a két kicsit is. És igen, végül pont az a felállás lett a nyerő amit most leírtál. Mondjuk én nem is vettem eddig észre hogy különbözőn színűek, csak találomra pakoltam beléjük amíg el nem fogadta
Na de a lényeg hogy most oké, szépen fel is ismeri és kiírja hogy 2 Gb RAM.

A win7 telepítés épp most megy, eddig ez is oké, szóval szerintem már nagy baj nem lesz.
Köszönöm szépen a segítséget
Jó éjt!
(#) help válasza eyess hozzászólására (») Dec 10, 2015 /
 
Szia, minden jó ha vége jó, RAM-ok bent és felismerve, és épp most megy a win7 telepítése
Neked is köszönöm a jótanácsokat
(#) help hozzászólása Dec 10, 2015 /
 
Na ha már így benne vagyok, még egy kérdésem lenne: Ha majd felment a win7, megnézném milyen sebességűek a RAM-ok. Mármint a monitoron nézném meg, gondolom valahol meg lehet keresni a gépben, de hol? Pl. az eszközkezelőben?

Ha tényleg nagyon lassú a két kicsi, akkor javaslom majd az ismerősömnek hogy bővítsük valami nagyobbal és gyorsabbal.
(#) Buvarruha válasza help hozzászólására (») Dec 10, 2015 /
 
AIDA64-et szerezd be, abban alaplap/SPD.
(#) KTobi válasza help hozzászólására (») Dec 10, 2015 /
 
CPU-Z ki tudja írni minden foglalatban lévő RAM adatait külön-külön.
(#) help válasza KTobi hozzászólására (») Dec 10, 2015 /
 
Oké, köszönöm neked és Buvarruhanak is tippeket!
(#) golem hozzászólása Dec 11, 2015 /
 
Sziasztok!
Mi ez a cooke őrület 2 hete mikor meg nyitok egy oldalt mindig kéri hogy fogadjam el a cooket
Mi ez a cooke valóban? Mert idegesítő nagyon minden weblap megnyitáskor kéri.
Kivéve itt a hobbielektronikán nincs.
(#) eSDi válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 11, 2015 / 1
 
Üdv!

A programozott lassulás szerintem is badarság, viszont az öregedésből/elhasználódásból eredő szerintem nem.
Példa:
AMD E-350-es gép 4GB DDR3 1333-as RAM-al. Ez nekem a HTPC-ben volt, ott jól muzsikált az 1TB-s WD Green vinyóval. Már régebben odaadtam a szüleimnek, mert ami volt nekik, az unokák általi kakaóhalál áldozata lett. A felállás annyiban változott, hogy egy 80GB-os 7200RPM-es WD SATAII-es vinyót kapott. A múlt héten kénytelen voltam HDD-t cserélni (Seagate 320GB 5400RPM 2.5"), mert használhatatlanul lassú volt már. Ami a lényeg, a vinyó hibátlannak tűnik, a sebesség teszt is jónak mondható. Viszont offline klónozás közben azt vettem észre, hogy az elején elég jó sebességgel másolt. Viszont olyan féltáv felé, már jelentősen belassult, majd a vége felé gyorsulni kezdett. Én ezt annak tudom be, hogy azon a részen már sok CRC hibát kell az elektronikának kijavítania és ezért lassul, de még nem jelölte hibásnak a szektorokat. Vinyó csere után viszont már "szárnyal" a gép.
(#) eSDi válasza golem hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
Üdv!

Már régebb óta van. A Cookie, magyarul süti, egy olyan fájl, amit a böngésző eltárol egy oldal meglátogatása során, már ha az oldal használ ilyet. Ebben a fájlban a weboldalhoz kapcsolódó adatok és beállítások szerepelnek, így ha legközelebb arra jársz és nem járt le a süti "szavatossági ideje" akkor, azokat nem kell újra beállítanod. Ezt a felugró figyelmeztető ablakos dolgot pedig, törvényileg szabályozzák, ha minden igaz.
(#) nagym6 válasza eSDi hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
eSDi, Buvarruha
Köszönöm mindkettőtök válaszát.
Akkor a HDD lassulásról lehet szó.
(#) eSDi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
Sajnos ez így van, főleg a játékok terén. A netezéshez is sajnos kell az erőforrás, mert a HTML5-höz jó ha van hardveres gyorsítás. Annak viszont örülök, hogy legalább az asztali OS szinten stagnál a dolog, nem úgy mint Androidéknál.
(#) nagym6 hozzászólása Dec 11, 2015 /
 
Sziasztok.
Működő Win7 mellé ugyanarra a gépre HDD-re hogy lehet WinXp-t utólag telepíteni? Azt tudom, hogy üres HDD-n először egyik partícióra megy az Xp, utána másik partícióra a Win7. Indításkor megkérdezi, melyik menjen. Ugyanez kellene, csak ne kelljen Win7-et törölni, rengeteg programjával együtt. A HDD most csak egy partíció a Win7-el.
Köszi.
(#) bbarna válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 11, 2015 / 1
 
(#) nagym6 válasza bbarna hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
Köszönöm.
Még egy gond, melyik partícionáló progival vehetek ki a létező egyből másik partíciót.
Megbízhatóra gondolok, valakinek van-e tapasztalata. Egyszer régen XP-nél kivettem
egy partíciót, és omlott minden. Pedig elvileg tudta a program.
(#) simonpon3 hozzászólása Dec 11, 2015 /
 
Üdv mindenkinek. Olyan problémám van hogy jelenlrg a gépemben van egy 250-es SATA segate és egy 160-as IDE cuda HDD, a baj hogy egy 40 gigásomon fontos adatok vannak ami IDE-s és ha berakom akkor nem indul a gép. Ha kiveszem akkor meg indul, ha a 160-ast is kiveszem akkor se indul.

Valakinek van ötlete hogy mi a gond? :S
(#) Szabi1 válasza simonpon3 hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
Jó az IDE kábel? Jumper jól van beállítva?
(#) Buvarruha válasza simonpon3 hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
Ha a 40GB-os egy lapos maxtor, akkor tuti, hogy az a gond és hibás.
(#) Gombszem válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 11, 2015 / 1
 
Létezik sok particionáló program, amivel a meglévő rovására (méretcsökkenés) másikat, vagy akár többet is létre lehet hozni. De ez egy üzemelő gépnél manapság 20-50 GB adatmozgatást jelent. Ha ebbe csak egy byte-nyi hiba csúszik, ugrik az egész (az áramszünetről nem beszélve).

A biztos megoldás az adatmentés után az újratelepítés (és ott létrehozni az új partíciókat).
Vagy ha kellően profi vagy, egy partíciómentő programmal elmented a meglévőt, majd az egész merevlemezt újra particionálod a kívánság szerint, és visszamented az anyagot. A méretekre figyelni kell, mert az új C:-nek is kellően nagyobbnak kell lennie, mint a visszamentett anyag. Persze ilyenkor létre kell hozni az egyéb, rejtett partíció(ka)t is. Ha nem vagy otthon ebben, ne fogj hozzá. Ennek megoldásnak az előnye, hogy sokkal gyorsabb, 15-30 perc alatt kész van. Az újra húzás és a vele járó egyéb macerákkal elmegy egy fél nap is. Vagy több.
(#) Buvarruha válasza Gombszem hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
Nem csúszik abba hiba, milliószor csináltam már.
(#) Gombszem válasza Buvarruha hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
Én nem azt írtam, hogy nem lehet, hanem azt, hogy van esélye az eltolásnak. És akkor semmi sem marad.
Mellesleg pont erre utalt a hozzászólásában nagym6 is. Ezek szerint neki sem sikerült.
(#) Buvarruha válasza Gombszem hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
Az a HDD hibája volt, vaagy valami más hardveres hiba miatt volt, a szoftver ezt nem rontja el.
(#) Gombszem válasza Buvarruha hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
Próbáld megérteni, mit írtam.
Nem mindegy, hogy mitől veszik el az összes adata? A saját amatőrségétől, vagy HDD-től? Mellesleg ezt honnan tudod, ilyet nem írt.
Ha van valamilyen adatmentése a particionálás előtt, nagy baja már nem lehet, legfeljebb az idejét tolja el. Ezt akartam kihangsúlyozni.
(#) Buvarruha válasza Gombszem hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
Onnan, hogy hardveres hiba folyományaként történik ilyen ami lehet a HDD hibája, vagy akár a RAM hiba is. Ez így működik onnan tudom, hibátlan rendszernél ilyen hiba nincs.
(#) eSDi válasza Gombszem hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
Üdv!

Egy partíciót nem tudsz annál kisebbre méretezni, mint amennyi adat van rajta jelenleg, plusz kis ráhagyás. Egyszerűen a program nem engedi, tehát ebből kifolyólag nem ronthatja el. Hardveres hiba esetén fordulhat elő adatvesztés, vagy áramszünetkor. Ilyenkor sem kell kétségbe esni, mert visszaállítható hibátlanul minden, kivéve nagy fájlok (többnyire csak a filmek bánják). Én már állítottam vissza kb 250-280GB zenét képet és programot hibátlanul, a lényeg, hogy ne legyen utána ráírva semmi a lemezre.
(#) EgyGabor válasza Buvarruha hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
Helló! Ez milyen alkatrész-készülék fórumban írtad régebben hogy az APW7142 ic-t Ezzel szoktad helyettesíteni vagy ez ide nem lenne jó?
(#) Buvarruha válasza EgyGabor hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
Nekem nem rémlik ilyesmi, eleve nem helyettesíthető a kettő, semmi olyan paraméterük nincs ami egyezne. Legflejebb annyit írhattam, hogy az MC-t szoktam használni, mert az igaz.
(#) EgyGabor válasza Buvarruha hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
Pedig Itt írtad
Következő: »»   583 / 1120
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem