Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   591 / 1116
(#) steelbird válasza Trigatron hozzászólására (») Jan 4, 2016 /
 
Slotonként max 2Giga mehet az alaplapba.
(#) steelbird válasza eSDi hozzászólására (») Jan 4, 2016 /
 
Ez így van. Talán kicsit jobb a HT -s proci, de már azok sem annyira pengék a mostani procik mellett.
Én sokáig egy 3GHz -es HT -s Pentium procit nyúztam ( Radiator Edition ), az még most is elég penge, otthoni/irodai (nem játék) használatra még most is tökéletes. Az nem is fagyott meg egyszer sem, ellentétben a Celeronnal.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2016
(#) Buvarruha válasza steelbird hozzászólására (») Jan 4, 2016 /
 
Idézet:
„az még most is elég penge, otthoni/irodai (nem játék) használatra még most is tökéletes.”
Akkor nagyon alacsonyak az elvárásaid, szerintem a szimpla böngészés is kínszenvedés már egy HT-s pentiummal, au online videónézést meg totál el lehet felejteni.
(#) eSDi válasza steelbird hozzászólására (») Jan 4, 2016 /
 
Ezzel teljesen egyet értek, P4 630-as volt nekem is. Ha minden igaz a mai napig valahol fűt még szépen. Mostanában viszont inkább ráálltam az energiatakarékosabb procikra.
(#) eSDi válasza Buvarruha hozzászólására (») Jan 4, 2016 /
 
Azért a P4 630-as vitte szépen a 720p videókat nulla videóproci rásegítéssel (mert még akkor nem volt ilyen). Egy értelmesebb videókártyával szerintem még akár jó is lehet.
(#) Buvarruha válasza eSDi hozzászólására (») Jan 4, 2016 /
 
Akkor és sima videót, de azóta erősen változtak a rendszerigények, a 480-as youtube határeset, a 720p-s mkv szintén, de már az is meglassul olykor.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2016
(#) eSDi válasza Buvarruha hozzászólására (») Jan 4, 2016 /
 
Ahogy nézem valószínű így van. Az E2200 + Q965 VGA + 3GB RAM is birkózik már a FullHD youtube videóval. Pedig egy HW videó gyorsítást támogató kártyával ez is és talán az is még bírná, kipróbálni sajnos már nem tudom. Mindegy is, ez a gép nem arra való, arra ott van a HTPC-ben a J1900-as proci, az megoldja 10-20% processzorhasználatból és tized akkora fogyasztásból.
(#) Gabó válasza eSDi hozzászólására (») Jan 4, 2016 /
 
Annak idején jók is voltak a HT-s p4esek, de manapság már olyan potom összegért dobnak utánad E5xxx-6xxx es szériás procikat, hogy megéri leváltani. Pont most újítok az ősöknek egy 6400ast 1500hufért. Mert meg untam, hogy mindig betalálnak, hogy lassú. Abba is kiskazán fűt
(#) Trigatron válasza eSDi hozzászólására (») Jan 4, 2016 /
 
Írja, hogy 1.70 bios kell neki. Csak azzal megy, vagy a legújabbal is?
(#) eSDi válasza Trigatron hozzászólására (») Jan 4, 2016 /
 
Ha a legújabb van rajta, akkor az mindent tartalmaz, amit az előzők, tehát megy vele. Viszont olyannal én még nem találkoztam, hogy régebbivel ne indult volna el, csak reklamált rá, hogy nem ismeri.
(#) Gombszem válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Jan 4, 2016 /
 
A választ már megadták.

Sikerült? Bátran használd a G. keresőt, csodákat tud, és még ide sem írni.
(#) CsemanAttila hozzászólása Jan 4, 2016 /
 
Urak. Ez pontosan micsoda a pc tápban?
(#) Trigatron válasza CsemanAttila hozzászólására (») Jan 4, 2016 /
 
Az egy tekercs. Folytónak van használva, zavarszűrő szerepe van.
(#) Buvarruha válasza Trigatron hozzászólására (») Jan 4, 2016 /
 
Az PFC tekercs, nem egészen zavarszűrés a feladata.
(#) Trigatron válasza Buvarruha hozzászólására (») Jan 4, 2016 /
 
Akkor rosszúl tudtam... sebaj. elárulod mire való?
(#) Buvarruha válasza Trigatron hozzászólására (») Jan 4, 2016 / 1
 
Bővebben: Link A Power Factor Correction-nek az a lényege, hogy ne csak a színusz tetején follyon nagy, impulzusszerű áram amikor a puffert töli, hanem valamivel folyamatosabb legyen az áramfelvétel ezzel csökkentve a meddő terhelést.
(#) CsemanAttila válasza Buvarruha hozzászólására (») Jan 4, 2016 /
 
Köszönöm. Google alapján arra jutottam, hogy valamivel combosabb táp ez.
(#) Annonymus hozzászólása Jan 4, 2016 /
 
Sziasztok
Szerintetek megéri egy gtx 650-et lecserélni egy gtx 960-ra? (1,5 éves a 650)
(#) BEMcorp válasza Annonymus hozzászólására (») Jan 4, 2016 /
 
Ha el tudod adni a 650-et, akkor igen.
Ha játszanál (szebb grafikán) akkor igen.
Ha van a fejlesztésre pénzed, akkor igen.
Ha nem fontos a játék, akkor nem.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2016
(#) Buvarruha válasza Annonymus hozzászólására (») Jan 4, 2016 /
 
Ég és föld a kettő.
(#) mikrokapcsolo válasza BEMcorp hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
A játék mellett esetleg említendő, 3D modellezés, tervezés, grafikai munka, videó vágás/feldolgozás, egyéb GPU igényes folyamatok... Ha ezek egyike sem, nem érdemes cserélnie.
(#) Annonymus válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
14 vagyok ,úgy gondolom leginkább játékra kell
Egyébként a PCkben és a laptopokban ugyan olyan processzor van vagy van külön laptop cpu?
(#) BEMcorp válasza Annonymus hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Ha játékra kell, akkor természetesen csere.
PC/notebook más procit használnak az esetek 99%-ban (vagy még nagyobban).
(#) mikrokapcsolo válasza Annonymus hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Akkor BEMcorp kollega tanácsait nézegesd, ez alapján te döntsd el.
Laptopokba másfajtákat terveznek, hogy minél nagyobb teljesítményt tudjanak minél kisebb fogyasztással.
(#) _ampervadasz_ válasza steelbird hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Szia. Ezt így nem láttam. Droidos telefonon nem így hozza be az oldalt, mitöbb hiányzik az az opció amit bejelöltél. Otthon megnézem a vason. Különben akkor már nem kérdeznék. "Kenyerem a keresés is".
(#) pont hozzászólása Jan 6, 2016 /
 
Sziasztok!

Ha veszek egy olyan használt PC-t, amin van Eredeti WIN 7 PRO 32/64bit - licenc matrica, de üres winyóval, (nincs win7 telepítőm) akkor további költségek nélkül telepíthetem win10-et?

Bővebben: Link
(#) Buvarruha válasza pont hozzászólására (») Jan 6, 2016 / 1
 
Igen, ha nem használták még fel 10-hez a matricán lévő kulcsot.
(#) Annonymus hozzászólása Jan 6, 2016 /
 
Sziasztok
Van valaki aki ért a játékokhoz?
Konkrétan ismeri valaki a Borderlands2-t?
Lenne vele egy kis gondom
(#) sastas01 válasza Annonymus hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Ez szerintem se nem szoftveres, se nem hardveres probléma. Mármint szoftveres, értem én, érted... Ajánlom a google szolgáltatásait...
(#) Kovidivi hozzászólása Jan 7, 2016 /
 
Sziasztok!
Eddig mindig mondtam, hogy új gépet érdemes venni, de most itt egy másik álláspont:
MSI X600-as laptop, 1.4GHz 1 magos proci (Core 2 Solo), és hozzá egy kicsit jobb videókártya (akkoriban az volt): ATI Mobility Radeon HD 4330, újratelepítettem, kipucoltam a ventit (nem gondoltam volna, hogy 1 év alatt ennyire bekoszolódhatott), és az 1080p-s youtube videót viszi minimális reccenéssel. Hihetetlen. Ellőtte a páron telepítette újra az én szóbeli segítségemmel, és hát kimaradt a videókártya driver, így a 480-as youtube videó már akadt. A normál avi filmekkel nem volt gond. Annyira nyögvenyelős volt az utóbbi időben a gép használata, hogy muszáj volt újratelepíteni. Egyébként csak rádió, és film lejátszásra van használva. Újjászületett a minimum 7 éves gép.
Következő: »»   591 / 1116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem