Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   645 / 1116
(#) Gabó válasza sastas01 hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Nem feltétlen kell új neki, csak ár/érték arányba jó legyen. Mint írta, diákmunás, kis kerettel.
Igen lap+proc keret 30e.
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2016
(#) gyuszo válasza sastas01 hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Idézet:
„Tehát a 30e keretet szemelőt tartva.”
Igen, de a lehetőséget már leírtam, pont 1 sorral a kérdésed alatt.
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2016
(#) sastas01 válasza gyuszo hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
1151-ből az valóban egy jó kombináció. Ebben az esetben viszont szerintem lehetne esetlegesen 1150-re építeni, miszerint:
INTEL PENTIUM G3258 19.500Ft
ASRock H81M-VG4 10.500Ft
3 illetve 2 év kiskergarival.
(#) Temela hozzászólása Júl 31, 2016 /
 
Üdvözletem!

Van egy hp elite cm8100 -as gép. A problémám vele, hogy áram szünet után mindig elindul. A biosban beállítottam a power off értékre, de semmi. Amikor "pihenőre vágja magát", akkor pedig újra indulgat- felpörög, majd leáll - természetesen a windows felületre simán beléphetek. Mi lehet a baja, valami hardver gázos vagy ez a gép ilyen gyári dolgokat művel?

Köszi...
(#) gyuszo válasza Temela hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Nincs neki baja, ez gyárilag ilyen. Áramszünet után egy pillanatra bekapcsol, felpörög, majd leáll. Utána rendesen indítható.
(#) Temela válasza gyuszo hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Igen, de azt szeretném, ha nem kapcsolna be(ne induljon el).
(#) szucsistvan123 hozzászólása Júl 31, 2016 /
 
Köszi a válaszokat!
Nem 30K a keret, 40-45K inkább. (még nem tudom pontosan mennyi a fizetés)
Ami kellene bele:
-Alaplap
-Proci
-RAM (nem feltétlenül)
-Videókártya (HD 5850 15K körül van az ára)
Ezért gondoltam a 775-re, mert az olcsón kijönne.
(#) gyuszo válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Már bocsi . 30eft ( alaplap + proci ) + videó kártya 15 eFt = 45 eFt.
A lényegen nem változtat.
(#) gyuszo válasza Temela hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Olyan gyakran van áramszünet ? Teljesen nem kapcsol be a gép, csak felpörög és leáll.
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2016
(#) Temela válasza gyuszo hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Rendesen elindul. A "hibernálásnál"(amikor "tétlenül" van) felpörög, leáll egészen addig amíg be nem lépek vagy le nem állítom.
Elég gyakorinak mondható, és ha nem vagyunk itthon akár egész nap műkszik. Elmegyünk itthonról, akkor ki is húzzuk a ruotert és egyebet.
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2016
(#) Buvarruha válasza Temela hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
BIOS-ban kapsold le a wake-on lan-t a windowsban meg a felébresztési időzítők engedélyezését az energigazdálkodási beállításoknál. Ha ez sem segít, bios frissítéssel próbálkoznék még, vagy mindez egyben. Az OEM gépeknél nem ritka, hogy amikor emgjön az áram elindulnak egy kicsit diagnoszikai jelleggel, ha utána indulgat folyamatosan, az azt jelentheti, hogy valami hiba van, az elem nincs lemerülve?
(#) szucsistvan123 válasza gyuszo hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Oké!
Lehet beruházok a 1151-re.
Köszönöm az eddigi válaszokat!
(#) Zoli1974 hozzászólása Júl 31, 2016 /
 
Sziasztok!
Öcsém gépe egy hétig nem lett beindítva és nem lehet bekapcsolni. Néztem a tápgombot kontaktus megvan.
Tanácstalan vagyok e téren ilyen még nem fordult elő.
(#) qvasz2 válasza Zoli1974 hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Lehet rossz hírem van: enyém is ezt csinálja egy csinos vihar óta -> nekem az alaplap pusztult el. Nézd meg azért a tápot is, mert az is tud ilyet.
(#) Zoli1974 válasza qvasz2 hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Köszönöm, megnézem.
Fentebb is írták, hogy áramszünet után felpörög a gép és leáll. Kihúztam és 5 perc után bedugtam ugyanezt csinálja a gép, de elindítani nem lehet. Nézek egy tápot hozzá egyelőre.
(#) qvasz2 válasza Zoli1974 hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Nekem meg sem mukkan, semmit sem csinál. De a tápom az jó, mert másik géppel megnéztem.
(#) Zoli1974 válasza qvasz2 hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Tegnap még sokadik próbálkozásra elindult ma már csak ezt a hálózati dugó kihúz, bedug, felpörög oszt nulla.
(#) gerleimarci válasza Gabó hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Ismerősömnek pont ez a proci/chipset van. Az ő szavaival élve ,,lassú sz_ _''. Átjött, kipróbálta a gépem, kérdezi: Mi van ebbe? i7? Mondtam neki, hogy csak egy roszz AMD Azóta cseszeget, hogy adjam elneki a gépem

Viccet félre téve az FX hozza egy i5 (vagy egy régebbi i7 szintjét). Tuning sem akadály, ha a hűtő és az alaplap bírja.
A diákmunka szóba került, akkor az azt jelnti, hogy nem ő fizeti az áramot
(#) Buvarruha válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
PFF hagyjuk már az FX-et, ha nem olyan programot használsz, ami 8 szálon tud dolgozni (ami nagyon ritka), akkor esélye sincs még egy mai celeron ellen sem.
(#) gerleimarci válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Csak nálam fut a böngésző 8 szálon? (Ha kell csinálok képet.) Játékok? Több program esetén ez a "hülye" Windows el tudja osztani szálakra.
Vannak olyan programok (szinte kivétel nélkül régiek), amik nem tudják kihasználni, de a kérdező szerintem ezeket nem sokszor fogja használni, mivel 3D tervezést írt és gondolom általános használatot.
Ne értsd félre, nem istenítem az AMD-t. Egy jobb Haswell vagy Skylake mellett labdába se rúghat, de ez már egészen más téma. Egyik elavultabb, mint a másik, de nekünk kispénzűeknek ez jutott.
Milyen mai celeronra gondolsz.
(#) Buvarruha válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Tipikus tévedés, hogy a hülye windows el tudja osztani több szálra, csak a melót ossza meg több mag között, hogy ne egy menjnen 100%-on, de attól még egy szálon dolgozik és az AMD esetén egy szálas programnál nem fog feljebb menni a kihasználtság 12.5%-nál. A böngésző szintén csak úgy tud sok szálon dolgozni (legalábbis a króm), hogy mindegyik oldalt/lapot, külön folyamatban futtatja, de egy erőforrásigényes szétszkriptelt oldalon szintén jobb az intel. Igazából éppen a mindennapi hazsnálatra jobb az intel, az AMD csak akkor éri meg, ha olyan munkát végzel rajta ami jól ki tudja használni, vagy renderelsz. Én is néztem az FX 5000Ft-al volt olcsóbb az i5-nél, így nem éri meg szerintem megvenni az FX-et.
(#) Gabó válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 1, 2016 1 / 1
 
Na már megint kezdődik ez az intel vs amd... Komolyan olyan ez is, mint az androidos telük vs ájfón.... Van aki inteles, és meg tudja fizetni, van aki amd-s és azt bírja megfizetni... Nekem is egy FX8350van a gépbe, de jó beállítások mellett hibátlan. Nem mellékesen, mikor én vettem, mind a két verziót megnéztem, és círka 30-35e volt a kettő közötti difi.
(#) Gombszem válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Aug 1, 2016 /
 
Melyik verziójú Hiren-en van a Disk Eraser? Mert a 10.5-ön és a 15.2-ön nincs.
(#) Gabó válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 1, 2016 1 / 1
 
A BIOST okoska... De már tényleg leállhatnál, mert kb mindenki unja az okoskodásodat...
(#) Buvarruha válasza Gabó hozzászólására (») Aug 1, 2016 2 /
 
Akkor álj le te is légyszíves azzal, hogy egy annyira nem is olcsó borzalmas valamit istenítesz, nem is hozzád beszéltem eddig, te jöttél ide belémkötni, szóval viszlát.
(#) gerleimarci válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 1, 2016 / 3
 
És most mennyivel olcsóbb használtan? Az amd soha se lessz a legjobb, de teljesítmény/ár arányban mindig verhetetlen. Ha tusz ennyiért egy alaplap + Intel procit, ami több szálon is veri az FX-et, megemelem a kalapom. Sőt, eladom a lapom/procim és megveszem.
A kérdés amúgy az volt, hogy minél olcsóbban minél jobbat. A kérdező írta, hogy egy HD 5850-el szeretné használni(bár +3k-ért vehetne 6970-et), amivel játéknál és CAD-nél sosem fog CPU limites lenni még egy régi athlon X4-el sem.

Legyen ez az utolsó, mert kapjuk a háromszöget
(#) coyote55 válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 1, 2016 / 1
 
Olyan nehéz megérteni, hogy nem mindenki veheti meg az Intel i7-et?
(#) Buvarruha válasza coyote55 hozzászólására (») Aug 1, 2016 /
 
Olyan nehéz megérteni, hogy szó sem volt i7--ről? Az FX8350 35 használtan, egy nem K i5 haswell pedig 40 és utóbbival sem a régi, sem az új programokkal nincs gondod, lényegesen halkabban hűthető, az üresjárati fogyasztás össze sem hasonlítható, a terheltről ne is beszéljünk. Igen, tényleg megéri az AMD-t megvenni. A kérdező erre keresett választ és neki is leesett, hogy butaság mevenni az AMD-t, az i7 otthonra tlejesen felesleges még nekem is pedig GTX 780-al játszom, volt i7, de felesleges volt..

gerleimarci

Ha régebbi játékokkal játszik brutálisan processzorlimites lesz, mert azok még 4 szálon sem tudnak dolgozni. Nekem az összes megvolt a 939-es 2 magos AMD-től kezdve a haswell-ig a többin át és pontosan tudom, hogy mit beszélek és eléggé széleskörűen használom a PC-ét. Újkorában biztos, hogy jóval drágább volt az intel, de ma már semmi sem indokolja az AMD vásárlását, semmi és ezt a cég eladásai és a piaci helyzet is tökéletesen tükrözi!

Ha már AMD akkor várjuk meg az újat, met az elméletben tényleg jó lesz és, ha értlemesen árazzák, akkor bestbuy!
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2016
(#) gerleimarci válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 1, 2016 /
 
Te még mindig i5 kontra fx-ről írsz, közben az volt a kérdés, hogy megéri-e a plusz pár ezer forintot az fx a más által linkelt pentiummal szemben(ezt döntse el ő).
(#) Buvarruha válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 1, 2016 /
 
Nyílván az ő döntése, de jelen pillanatban FX-re költeni butaság, akkor várjon inkább év végéig és elkezdenek szálingózni a Zen-ek.
Következő: »»   645 / 1116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem