Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   652 / 1116
(#) sgsnote3 válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Akkor megpróbálom letakarítani féktisztítóval. Először úgyis egy olyan lapba rakom be ami csak a ventillátorokat pörgeti. Ha véletlen valamelyik kondenzátorra rájön a felrobbanhatnék akkor ott tegye.
(#) Sam Seed válasza Sam Seed hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Mellette 3 ilyen fet van , egy l6716, 3 darab 8V0U19 , és egy DJ=CG C1X. Ezekről nemtaláltam adatlapot.
(#) Ktulu válasza Sam Seed hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Az L6716 lesz az.
Mindenképp alacsony ESR értékű kondit használj.
(#) didyman válasza Sam Seed hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Nem. A polimer bázisú kondiknak negyede-ötöde az ESR értéke, így hagyományos alacsony ESR-űből kb. annyiszor akkora szükséges. De ez a kondi nem tűnik betegnek.
(#) Sam Seed válasza didyman hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Fél éve szivok ezzel a boardal. Először a tápot kondiztam át. Próbáltam több fajtával is. MOst a lapot kondiztam át. Mindent próbáltam már. Jelenségek elég sokrétűek voltak. Először nem indult el - elemcsere. Utána kattogott, újraindult másodpercenként leállás utánl. Utána nem indult el, nem bootolt. Ventik maxon peregnek.

Most ahol járok, a bios kivillogja a - tápfesz értéken túlvan - hibát, pár venti hibát, és néha CMos, és elemhibát. HHD hőfok hibát, és pár hőfok venti hibát, amikor szeretné.

Néha indul, néha nem. Végig hibát lát. PCi slotokat nem kezeli normálisan. MInden venti maxon pereg. És minden hőmérsékletérzékelő Failt mutat biosban. és everestben.

SCH5627 NAgyon forró. Mostmár ottjárok, hogyha csak bedugom a tápját semmit nemcsinál. Pislákol a Power led, és ez az IC elkezd felmelegedni addig még kinem húzom. Nembirja a kezem.
Érdemes ezt cserélni? Fujitsu board. Jólenne, ha lenne valamelyikőtöknek ilyen. Persze nem ingyen gondolom.
(#) Buvarruha válasza Sam Seed hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Ezekszerint hibás a beágyazott vezérlő, elég gyakori pláne notiknál.
(#) Sam Seed válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
NEm noti. MIndjárt lövök egy fotót. Most ottjárok, hogy kisbaltával szétverem. Asztali xeon. Volt már itt többször. Egyszer sokat költöttem rá. Nemakarom kidobni, de lassan élezem a hidegvágót.
(#) Buvarruha válasza Sam Seed hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Áhhá, igazából mindegy is, cserélni kellene az IC-ét.
(#) Sam Seed válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Szerinted megoldás lehet? Láttam már, hogy többször segitettél hibás lapoknál. Nemlehet, hogy valamitől tönkrement, és ismét tönkre fog menni, ha cserélem? Ha mégsem, lehet új lapot kell vennem. Adtál tanácsot a minap bios frissitisbe. NEkem olyan lap kellene, ami plugnplay megy ezekkel a hardverekkel. Már aztsem érdekel, ha nem megy bele a házba, mivel itt minden forditva van. Jobb oldali csatlakozók.
(#) Buvarruha válasza Sam Seed hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Mérd meg a tápfeszét, ha rendben van, akkor csak cserélni kell az IC-ét. Van ilyen BTX lapom, de csak 775-ös. Amúgy miért van minden kondenzátor elfektetve és hosszú lábakon lógva? Nem éppen szerencsés megoldás.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2016
(#) Sam Seed válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Ez 1156-os. Melyik a tápfesz lába? Forgattam már az adatlapját, de nemértettem.
(#) Buvarruha válasza Sam Seed hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Lábkiosztás nincs a doksiban, de körül kell nézni a nyákon a tápfeszek láthatóak, mindíg van az IC közelében egy smd kondi.
(#) didyman válasza Sam Seed hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Azokat a kondikat ültesd tövig. A lábaikon akár többtíz A csorog el, nagyon sokat számít a hossz és a forma, ahogy hajolnak, szórnak, ellenállnak.
(#) Sam Seed válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Tápfeszültségét sem tudom. Rá fogok nézni. Aliexpresszen találtam ilyen IC-t. Hirdetést itt nemtudok feladni sajnos. Nemtudom, hogy lehetne -e itt találni.
Otthon vagy új lapokban? A másik kérdésemre tudnál válaszolni? Létezik ilyen új lap, ami ezeket kezeli?
(#) Sam Seed válasza didyman hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Nemaz lesz a hiba. Ugyanazt produkálja már hónapok óta. Sokat forgattam, cserélgettem.
(#) Buvarruha válasza Sam Seed hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Új lap már ATX-ből sincs jónéhány éve. Az 1156 és 1366 lapok ritkaságok, mert nem gyártottak belőlük sokat.
(#) didyman válasza Sam Seed hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Nem is azért mondtam, hanem mert később ez lehet oka más hibáknak.
(#) Dani21 válasza didyman hozzászólására (») Szept 11, 2016 /
 
Sziasztok
Egy asztali gépből kivett processzort (i3 2120) bele tudok rakni egy hp laptopba amibe most Core2Duo van?
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2016
(#) Bakman válasza Dani21 hozzászólására (») Szept 11, 2016 /
 
Nem. Valószínűleg bele sem fér fizikailag a másik helyére. A két technológia (i3 és C2D) már annyira különbözik, hogy nem cserekompatibilisek egymással. Ha lassú a laptop, tegyél SSD-t a HDD helyére, az jelentős élménynövekedést okoz.
(#) Dani21 válasza Bakman hozzászólására (») Szept 11, 2016 /
 
Igen, igen azt tudom csak a másik processzor ingyen lenne mert már megvan egy feleslegesben
(#) urh hozzászólása Szept 14, 2016 /
 
Sziasztok! Voltam már itt egyszer ilyen problémával, de most kicsit pontosítok nektek, mármint megírom az összes létező információmat a problémával kapcsolatba!

-adott egy asztali számítógép
-adott egy UTP kábel
-adott egy egér (USB)
-adott egy billentyűzet (USB)
-adott egy monitor (VGA)
-adott egy fülhallgató/mikrofon (HAMA uRage SoundZ Evo USB, másik háztartásban másik gépen hibátlan)
-adott egy házimozi 5.1 két darab jack alaplapi kártyára dugva
-adott egy hálózat ami FI relével van ellátva

A probléma pedig a következő: házimozin hallgatva nem igazán hallani sőt mondhatni egyáltalán nem hallani a processzor töltési zajait vagy valami igen elenyésző lehet, ezért én ezt ki is zárnám mint hibalehetőséget, tovább haladva adott az USB-s fejhallgató ami ugye tartalmaz magában egy hangeszközt ami ugye csatlakozáskor települ. A mikrofon ami beépítve van benne megnéztem a beállításokba nincs rajta semekkora erősítés. A hiba pedig pontosan a következő, a fülesbe már hallani azt mikor a gép dolgozik/egér mozog stb... elindítván a felvevő programot (videó és hang egyben, program független) felerősödik ez a brummogó morgó háttérzaj és a felvételbe is benne lesz és sajnos nem tudom eltüntetni sehogyan sem. A monitor és a pc egy konnektorba van dugva ami tartalmaz földelést. Bizonyos kézzel fogható dolog pedig néha, de ettől független is érvényes a probléma , bizsereg a gép mikor hozzáérek. Hogyan tudnám én ezt a háttérzajt megszüntetni? Hol kellene és hogyan elkezdeni a hiba elhárítását?

Egyéb: A laptopnál is valamilyen szinten ez tapasztalható ha töltés alatt van, de nem ilyen mértékben. Amennyiben viszont nincs töltés alatt egyáltalán nincs probléma vele. Viszont a konnektor ugyanaz. (A házban bárhová helyezve a gépet ugyanez)

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget remélem érthető!
(#) gerleimarci válasza urh hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Ha bizsergést érzel a gép megérintésekor, az egyértelműen földelési hiba. Próbáld meg a gépet hozzákötni radiátorhoz vagy gázcsőhöz(ezek általában földeltek).
(#) xitibi válasza urh hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Szia.
A konektor földelését ellenőrizd,illetve a földelés folytonosságát a gépig.
(#) urh válasza xitibi hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
A földelés konnektorba villanyszerelő szerint rendben van.
(#) nedudgi válasza urh hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
A tápegységben van két kondenzátor, sorbakötve a bemeneti vezetékágakra, és a közös pontjuk a fémtestre van kötve. Ezt érezheted bizsergés formájában..
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2016
(#) urh válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
És ez jelent nekem bármilyen problémát?
(#) nedudgi válasza urh hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Kellemetlen érzés lehet, ennyi..
(#) urh válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
De végül is a fő hibára ez nem megoldás sajnos :/ Arra van valami ötleted?
(#) szilva válasza urh hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Ha jól értelmezem a problémát, akkor az a gondod, hogy az USB-s fejhallgatóban hallatszik a gép "működési zaja", holott az alaplapi jack-akbe dugott külső erősítőn ez a zavar nem jelenik meg.

Én arra tippelnék, hogy az USB-s tápfeszültségen már rajta vannak valamilyen szinten ezek a zavarok, és az USB-s hangeszköz tápellátása nem kellően szűrt, ezért ezek a zajok "beszivárognak" a hangjába. Ellenben az alaplapon kialakított hangeszköznél erre figyeltek a tervezők, és ott megfelelő a tápfeszültség zajszűrése. Ha ez a helyzet, akkor ez ellen nem igazán tudsz mit tenni, esetleg egy saját tápegységes USB HUB közbeiktatásával, de ott is a tápegység minősége, a HUB tápfeszültségén megjelenő esetleges zaj sokat fog számítani.
(#) gerleimarci válasza urh hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Ha jó lenne, nem éreznéd a bizsergést. A villanyszerelő meg mondhat akármit, trehányság vagy nemtörődömség, esetleg szakmai tudás hiánya van a háttérben.

Valahogy(táp hibájából) rákerül a fázis a készülék házára, akkor már késő másik villanyszerelőt hívni.
Következő: »»   652 / 1116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem