Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   664 / 1119
(#) Koncsar válasza Placi84 hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Kedves László ma hajnal 1 óráig próbáltuk Eyess kollégával és még páran életre kelteni ezt a HP-t. Ha az utolsó két oldalt visszaolvastad, ott írtuk a próbálkozásainkat.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2016
(#) zoszka válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
A boot írási védelem ki van kapcsolva? Ugyanis ha nincs, akkor nem engedi a hozzáférést a boot-hoz és megakad. Ezenkívül mindkettő op memória rezidens, azaz ha hibás a ram akkor szintén megakad a telepítő már az elején.
Sorry, ha már próbáltad. Nem olvastam vissza mind az 5 oldalt. Nekem 3 Hp-m van itthon és néha engem is megszivat. Ezenkívül a Hp-khoz lelehet tölteni a recovery boot-os telepítőket is és azzal feltolni az új op-ot.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2016
(#) Koncsar válasza zoszka hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Szia Kedves Zoszka! Kicsit késöbb leszek újra. Nem sok hiányzott, hogy felnyissam a laptop hátulját. A matricát át kellett volna szakítanom egy csavar miatt. Akkor a vinyóról eltüntenék mindent egy partició törléssel. Amit írtál ez a Recovery boot os dolgot még megnézném, de már nem hiszek benne. Sajnos egy ismerősé a laptop, de még nem mertem engedélyt kérni, hogy felnyissam. Lehet, hogy az ötlettől hátba szúrja magát. 3 napos lehet a gép. Kicsit késöbb leszek.
A legnagyobb problémám, hogy miért nem tud semmilyen cuccról be boot olni. Sem Linux semmiről, ha nem lenne benne vinyó akkor is a win7 telepítő lemeznek el kéne indulnia, de bárminek.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2016
(#) eyess válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Mi újság a külső DVD meghajtóról való telepitéssel ?
(#) Koncsar válasza eyess hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
20 perc és leszek. Köszi.
(#) eyess válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Ok ma már remélhetőleg meg lesz a megoldás.
(#) Koncsar válasza eyess hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Én félek,hogy nem. Holnap reggel várnak az örsön az üzletben. A küső DVD csak 1 1/2 óra múlva kerül hozzám vissza.
(#) eyess válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Az egy másfél óra is jól fog jönni , ha külső DVD ről fog menni , mert akkor már nem kell menni az üzletrbe.
Egyébként ahogy olvasom beszéltél az üzlettel , és gondolom soroltad a tényeket mi volt a válaszuk ?
(#) Hx-2 hozzászólása Okt 30, 2016 /
 
Hi!
Segitsegre lenne szuksegem a kovetkezokben: PXE -bootnal a kliens megkapja az IP-t a servertol, kiirja hogy a "Szamitogep hardver ellenorzese" majd amikor elkezdi telepiteni az OP-t megall azzal az uzenettel hogy nem talalja a halokartya telepitesehez szukseges programot. De akkor hogyan tud egyaltalan racsatlakozni a szerverre??
Ha valakinek lenne valami otlete.....
Koszi!!
(#) eyess válasza Hx-2 hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Ez azért lehet , mert valószínű nincs benne a telepítendó operációs rendszerben a hálókártyához való drájver.
(#) eyess válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Még annyit kérdeznék , hogy az UEFi Diagnisztikai programját el tudod inditani , és fut is rendesen ?
(#) Koncsar válasza eyess hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Igen eltudtuk indítani és hibátlan. RAM HDD stb.
(#) eyess válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Akkor az a gép jó
(#) Koncsar válasza eyess hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Szerintem meg nem! A külső DVD sem fog segíteni, hogy ha az USB-s Boot olós software-ekkel sem hajlandó semmit csinálni.
4 gépet betudok boot oltatni ezzel a pendriver al, csak ezt nem. Ez nem normális. A pali akivel beszéltem és holnap várja a gépet, annyit mondot, hogy szerinte egyből menni fog. Szerintem nem létezik, de neki legyen igaza. Nagyon rosszul fogom érezni magam, de csak elöttem szarakodhat, az biztos.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2016
(#) eyess válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Adok egy linket , amit kiirt a gépetek az is ezt hozta fel .De lehet hogy már néztétek.
Bővebben: Link
(#) Koncsar válasza eyess hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
A linken lévő akciókat már eljátszottuk tegnap sajnos.
(#) eyess válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
A BIOS gyári alapra álitását is ?
(#) Hx-2 válasza eyess hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Hogyan tudnám hozzafuzni? de meg mindig nem tiszta akkor hogyan tud IP-t kerni es a PXE Menut is betolteni a serverrol hiszen mar kommunikalnak egymassal!!
(#) Koncsar válasza eyess hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Igen, ezeket már kipróbáltuk. De nem segíet.
(#) eyess válasza Hx-2 hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Attól , hogy bedugod a kábelt a gépbe , és kiosztásra kerül egy IP cim , attól még az adott gép szofveresen nem tud kommunikálni a benne lévő kártyával , ha azt az operációs rendszer által nem tudja elérni , mert nincs a gépen a hozzá való drájver amin kereszül létrejönne valóban a gép , a hálókártya , és a szerver közt a tényleges müködés , és kommunikáció.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2016
(#) Skori válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Szia! Egyszer belefutottam egy hasonlóan makacs laptopba. A megoldás az lett hogy kivettem a winyót. Egy másik gépben 2 particióra osztottam a winchester, majd a második particióra felmásoltam a win telepítőt. Ezután felmásoltam az MBR-be a Grub4DOS-t , és csináltam egy menü fájlt hozzá, ami a D:-ről indítja a telepítőt. Ezután visszaraktam a winyót a problémás masinába, bebootoltam róla (winyóról, minden gép tud bootolni ha nem hibás) és szépen végigment a telepítés.
(#) eyess válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Egy kérdés wifi van ebben ? Router látja felismeri , vagy a hálózati részt a router ?
(#) Skori válasza Skori hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Ja és még valami, ha a laptop hajlandó más oprendszerrel indulni a pendrávról (én többek között xubuntu live linuxot szoktam feltenni még a pendrájvra), akkor ki sem kell szedni a winyót, mert rá lehet másolni a telepítőt a pendrájvról.
Csatolok egy képet: nekem így néz ki a boot pendrájvom indító menüje (virtualboxból mentettem le a képet)
(#) eyess válasza Skori hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Egy két dolog ami lényeges volna .Milyen pendrájv , méret stb FAT rendszere , és gép BIOs a.
(#) Skori válasza eyess hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
8Gb-os pedrájv, és FAT32 van rajta. Azonban a BIOS-nak csak a GRUB-ot kell elindítania az MBR-ből, onnantól a GRUB oldja meg a többit - azaz a BIOS szempontjából sem a filesystem sem a méret nem játszik fontos szerepet. Azaz elvileg lehetne NTFS is, csak a többi oprendszer telán azt kevésbé szeretné...
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2016
(#) eyess válasza Skori hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Hát nem annyira , mert ha a BIOS nem tudja felismerni , vagy bootoltatni magát a meghajtót , akkor azon lehet bármi sosem fog tudni elindulni.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2016
(#) Skori válasza eyess hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Fel kell ismernie fizikailag a meghajtót, de én nem erről irtam az előbb. Hanem arról, hogy a filesystem-et már nem kell felismernie, mert már az is elég ha az MBR-t eléri. Ha a GRUB elindul az MBR-ből onnantól a BIOS-nak nincs szerepe. Ezt továbbgondolva az sem gond ha a méretet rosszul ismeri fel, mert ugyanúgy csak a pendrájv elején levő MBR-t kell elérni. Nyilván előfordulhat (bár nagyon ritka) az olyan alaplap ami, bár tud USB-ről bootolni, de mégsem megy GRUB-al. Nem tudom, hogy a Rufus mit használ bootolásra, de egy próbát valószínüleg megér egy másik alternatíva.
(#) eyess válasza Skori hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Azon lennénk igen jelenleg.A BIOS a hardver elemek felismerésében nagyon fontos szerepet játszik , talán a legfontosabbat.
(#) Skori válasza eyess hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Akkor marad amit először írtam: a winyóról kell bootolni. Persze előtte fel kell rá tenni valamelyik bootmanagert, (vagy egy linuxot), ha másképp nem megy akkor egy másik PC-t felhasználva.
Esetleg érdemes lehet még USB-SATA konverterrel és/vagy külső USB winyóval próbálkozni, lehet, hogy arról hajlandó bootolni...
(#) Koncsar válasza Skori hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Skori! Minden ötödik hozzászólásomban leírtam, hogy semmilyen op.rendszert nem akar beolvasni sem USB ről, sem DVD,CD ről. Semmi Linuxot semmit. Olyat játszik a gép mint ha 15 mp ként a bekapcsoló gombjával kényszeríteném ki és bekapcsolásra. A BIOS on belüli teszter hibátlannak írt mindent, RAMot, HDD-t stb. Itt valami hardware -s hiba lesz szerintem. Eyess még nem ért ide a fiacskám az USB -s DVD-vel sajnos. Nagyon kicsi esélyét látom annak, hogy az jó lesz, de meglátjuk.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2016
Következő: »»   664 / 1119
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem