Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   667 / 1119
(#) steelbird válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 1, 2016 /
 
Nekem a 10 tetszik eddig a legjobban az összes között, de az én laptopom drivereivel valami gond van a 10-esnél. Végülis, mit csodálkozom rajta, ez a laptop is kínai...
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2016
(#) meszaros hozzászólása Nov 1, 2016 /
 
Szia Mindenkinek! Van egy kis gondom a laptomommal,tooshiba sa 60. Valami letarolta a videókártya azon részét ahol meg lehetett osztani a kijelzőt másik monitorral vagy akár tv képernyővel,valamint a szinkezelést is! Adapter,mobiliti radeon 7000 igp.Proci,agp(0x4437).Ezáltal nem tudom a fényerőt se növelni,se a gammát,kontasztot szabályozni,se külső monitorra kapcsolni! Ha valaki tud segíteni,megköszönöm!
(#) Buvarruha válasza meszaros hozzászólására (») Nov 1, 2016 /
 
Vagy letörlődött a driver ami nem túl gyakori, vagy hibás a VGA csip és nem tud indulni a hardver. Kevés az infó, milyen rendszer, milyen gép ez és mit mutat az eszközkezelő?
(#) Koncsar hozzászólása Nov 1, 2016 /
 
Sziasztok!
Most bővítettem egy gépet 2x4GB RAMról 4x4GB-ra. A probléma a következő, ha 4x4GB RAM van a gépben, akkor fekete képernyőt kap. A RAMokkal nincsen baj, hiszen leteszteltem külön kettesével az új RAMokat is.

A konfiguráció a következő:
ASRock 970 Extreme 4
AMD FX 6 magos
A RAM-ok pedig 4x4 GB 1866Mhz Kingston HyperX.
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2016
(#) bbb válasza Koncsar hozzászólására (») Nov 1, 2016 /
 
Szia!

Egyformák?
(#) Koncsar válasza bbb hozzászólására (») Nov 1, 2016 /
 
Igen.
(#) ktamas66 válasza Koncsar hozzászólására (») Nov 1, 2016 /
 
A támogatott memóriák listájában csak egy 4GB/1866 modul van, az is csak két modullal működik, de az más gyártó. Ellenőrizni kellene a HyperX pontosan melyik típus, mi a szervezése.
(#) Koncsar válasza ktamas66 hozzászólására (») Nov 1, 2016 /
 
Szia Tamás! Levittem a RAMok órajelét 1600 ra, így látja már mind a négyet 4Gb ot.
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2016
(#) KTobi válasza Koncsar hozzászólására (») Nov 1, 2016 /
 
Nem tudom a RAM pontos típusát. XMP profilból tudja a magasabb órajelet általában. Alap feszültségen megy az 1866, vagy megemelt feszültség mellett? Valamint ellenőrizd a megfelelő késleltetési értékeket is.
(#) Koncsar válasza KTobi hozzászólására (») Nov 1, 2016 /
 
Nem akartam emelni a feszültséget, az alapon maradt. A 4 db 4Gb os ramnak sok volt az 1866 órajel. Most már látja mind a 4 db 4Gb RAMot azaz 16Gb ot.
(#) KTobi válasza Koncsar hozzászólására (») Nov 1, 2016 /
 
Ne ért félre, van olyan modul ami csak emelt feszültséggel megy gyorsabban a szabvány 1600MHz-nél. Kingston HyperX DDR3 gyárilag 1866MHZes modul ami 4GBos, ebből van többféle. Fury, Savage két külön család, és ezen adott családon belül is van/lehet többféle. A pontos típus, feszültség és órajeltől függ a szükséges késleltetési idők is. Ha nem megfelelőek a beállítások, akkor nincs kihasználva a memória tudása. Bármelyik memória a fentiből többet tud mint az alap standard amit az alaplap belő. Neked fogja megérni, ha leellenőrzök, hogy tényleg egyforma típus-e a 4 drb, és arra milyen beállítás van és lehetséges.
(#) Buvarruha válasza Koncsar hozzászólására (») Nov 1, 2016 /
 
Menne akár 1866-on is, csak az időzítéseket emelni kell picit.
(#) eyess válasza Koncsar hozzászólására (») Nov 1, 2016 / 1
 
Jól tetted hogy nem emelted .Egy alaplapnak lehetnek bizonyos tól-ig lehetőségei. Viszont az nem azt jelenti , hogy az a helyes út , ha a legmagasabb értéket vesszük mindig célba egy komponens jelen esetben a memória állítására.Mégha az alaplap túlon túl is tudja ezt .Ugyanis a rendszer bőven instabillá válhat , és a modulok rövidebb élettartamára is rossz hatással van egy jóval magasabb beállitás . Mert éppen lehetőség van rá , és még éppen el is tud indulni a gép , de hosszú távon biztos , hogy nem jó dolog.
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2016
(#) golem hozzászólása Nov 2, 2016 /
 
Sziasztok!
Van nekem egy tv tuner Kártyám link.
Van egy Asus p5p800se Link alaplapom ebbe szeretném belerakni. Bele tehetem?
(#) tiggersoft válasza golem hozzászólására (») Nov 2, 2016 /
 
Minden további nélkül belemehet.
(#) golem válasza tiggersoft hozzászólására (») Nov 2, 2016 /
 
majd akkor bele rakom
(#) eyess válasza golem hozzászólására (») Nov 2, 2016 /
 
Kérdés , hogy tudja e az Mpeg4 szabványt , mert ha csak az Mpeg2 tudja , akkor semmit nem fogsz vele érni .Főleg itt Magyarországon.
(#) golem válasza eyess hozzászólására (») Nov 2, 2016 /
 
azért akarom ki próbálni.
(#) golem hozzászólása Nov 2, 2016 /
 
Küzdök egy problémával window 7 en a hálózatnál ezt az üzit kapom:a helyi kapcsolat nem rendelkezik érvényes ip konfigurációval.
Már mindent ki próbáltam újra raktam a drivert.
Mondjatok valami okosságot mert ilyennel még nem találkoztam.
A hálótat swich el van meg osztva a 2 gép közt. eddig működött


II. Gondolatainkat szedjük össze és egy jól megfogalmazott és nyelvtanilag is helyes hozzászólásban írjuk meg azokat.
Üdv: Moderátor
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2016
(#) Koncsar válasza eyess hozzászólására (») Nov 2, 2016 /
 
Szia! Köszönöm a választ.
(#) Bakman válasza golem hozzászólására (») Nov 2, 2016 /
 
a helyi kapcsolat nem rendelkezik érvényes ip konfigurációval: A gépen nincs jól beállítva az IP cím, esetleg fix IP kell, de te DHCP-re állítottad stb.

Próbálj meg érthetőbben fogalmazni, mert borzalom, amit művelsz. Két gép között van egy Switch, ennyi a jálózat? Esetleg a bejövő internet van megosztva switch segítségével két gép irányába? Mindkét megoldás érdekes lenne. Előbbihez nem kell switch, utóbbihoz pedig inkább router.
(#) golem válasza Bakman hozzászólására (») Nov 2, 2016 /
 
Bejövő netem van meg osztva a switch el a 2 gép közzé eddig működött rendesen
(#) Bakman válasza golem hozzászólására (») Nov 2, 2016 /
 
Lehet, hogy a szolgáltató észrevette, hogy két IP cím csatlakozik hozzá egy előfizetőtől és letiltotta a lehetőséget. Keresd ki, mi a különbség a Router és a Switch között és látni fogod, hogy internet megosztáshoz neked Router kell. A Switch más szinten dolgozik.
(#) Hx-2 válasza golem hozzászólására (») Nov 2, 2016 /
 
Nem router az a switch mivel az a "bejovo internet" az egy darab IP es neked 2 geped van!
(#) golem válasza Hx-2 hozzászólására (») Nov 2, 2016 /
 
Most adtam el a tp link routert mert nagyon megfogta a netet.
(#) RoliNyh válasza golem hozzászólására (») Nov 2, 2016 /
 
Akkor lehet ez a baj. Egy router nem "megfogja" a netet, hanem szétosztja több gép közt. Ellentétben a switch -el, ami CSAK a belső hálózatot osztja meg, de nem az internetet...
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2016
(#) Bakman válasza golem hozzászólására (») Nov 2, 2016 /
 
Úgy tűnik, a Switch jobban korlátoz, mert csak egy gépet enged az internetre...
(#) golem válasza Bakman hozzászólására (») Nov 2, 2016 /
 
Edig jó volt ma lett vele valami.
(#) Bakman válasza golem hozzászólására (») Nov 2, 2016 /
 
Leírtam a hibalehetőségeket.
(#) golem válasza Bakman hozzászólására (») Nov 2, 2016 /
 
Köszönöm megnézem és tanulmányozom.
Következő: »»   667 / 1119
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem