Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   691 / 1119
(#) RoliNyh válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
Ha még így se találod, itt vannak a letölthető fájlok linkjei (32bit):

Radeon HD7xxx driver 14-4-xp32-64-dd-ccc-pack2.exe (179Mb)...

Radeon HD7xxx driver 14-4-xp32-64-dd-ccc-pack3.exe (195Mb)...

Hogy a pack2 és pack3 közt mi a különbség ne kérdezd...
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Jan 31, 2017 / 1
 
Megoldottam a problémát. Internetszolgáltatót felhívtam, hogy töröljön az ARP listából mindent, így sikerült megoldani a MikroTik csatlakozási problémát. Rögtön kapok IP címet.
Mindenkinek köszönöm a tanácsát.
(#) FAZ1 válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Köszi, de ezeket én már megtaláltam, a gépre feltettem -
és nem történt semmi.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2017
(#) Ge Lee válasza FAZ1 hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Ha tetszik ha nem, a legújabb hardverek nem működnek a régi oprendszereken, hiába van ott a gyártó honlapján hozzá a driver. Már párszor leírtam, laptoppal jártam ugyanígy, leszedtem hozzá az összes win7 drivert a gyártó oldaláról, és a zöme nem működött. Vagy már a driver telepítése közben kiírta hogy nem található megfelelő hardver a gépben, vagy telepítés után megnézve kiírta hogy szerinte az eszköz rendben működik, csak éppen nem működött. Aztán a win10 alatt meg működött minden, a driverek telepítése nélkül is.
(#) RoliNyh válasza FAZ1 hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Már úgy érted, hogy el sem indul a telepítő?
(#) Szabi1 válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Ajánlom a Bővebben: Link weboldalt driverkereséshez, letöltöd a szoftwert, egyéb hülyeségeket nem rak fel, lescanneli a hardware-t majd behoz egy listát hogy mihez milyen drivereket talált. A letöltéshez bejelentkezni / regisztrálni kell ami ingyenes.
(#) RoliNyh válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Jó, de ezt írd annak, akinek a driver kell, mert az nem én vagyok...
(#) FAZ1 válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
A telepítő - mondhatom azt - szinte minden megoldásában elindul, feltelepül, ámde az eszközkezelő ablakában nem jelenik meg a videókártyára való bármiféle használható utalás (Megjelenítés).
És persze nem lehet előhívni semmiféle beállítási ATI-s funkciót, az ideális képméretet, frekvenciát, stb. - amiket a kártya drivere többnyire fel kellene hozzon.
Az előző kártyámnál külön leült egy kis NVidia ikon az óra mellé, s akkor ott mindenféléket be lehetett állítani - mármint a kártyára nézve. (ráadásul még magyarul is tudott)
Itt meg - az eszközkezelőben a megjelenő alkalmazásoknál csupán az "ismeretlen" szöveg jelenik meg.
Ha pedig rámegyek a képernyő tulajdonságok mezőre, ott aztán minden bekezdése inaktív marad.
Tehát a kártya felhasználói tulajdonságaiba egyáltalán NEM TUDOK beleavatkozni. Valahogyan azért csak elmegyeget a kártya, mivel magát a képméretet azt be tudom állítani (és miután lehet, hogy az valójában alapból Window-os) de aztán utána - szinte semmi sehol ...
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2017
(#) RoliNyh válasza FAZ1 hozzászólására (») Feb 1, 2017 / 1
 
AMD kártyák gyári beállításaihoz a CatalystControlCenter programmal lehet hozzáférni. Ilyet telepített fel a gép? Keress egy ilyen aplikációt a gépeden és azt indítsd el. A dolog pikantériája, hogy ehez a DotNET Framework is kell, és nem vagyok benne biztos, hogy az Xp -den lévő DotNET verzió elég -e neki. Nem kaptál erre utaló felszólítást telepítés közben? Igazából arra se esküdnék meg, hogy a 2-es verziója elég -e ami az Xp -ben van, ha telepítve van. Viszont a 3.5 -ös verziót a Win7 már integrálva tartalmazza, azzal szerintem már mennie kell, de az is elképzelhető, hogy már 4.0 vagy nagyobb verziószámú DotNET kell hozzá...

Telepítés után a böngészőablakban elvileg megnyit egy log fájlt, ott is rendben volt minden?

Az viszont érdekes, hogy az eszközkezelőben nincs semmi, ott azért fel kellene ismerni.
Készíthetnél valami képernyőmentést róla.

Hova telepítetted a drivert?
Nézzél már bele abba a mappába mik vannak ott, arról is jöhet képernyőmentés...
(#) FAZ1 válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
Ezek a történések.

Telepítő szépen telepít (KÉP), és utána a Telepítés jelentés (másik KÉP) nem ír ki hibát.

És én mégsem látom sehol a driver által generált ikont, avagy magát az ezek által már bármire saját magamnak beállítható videókártyát ... vagy lehetőséget.
Már gondoltam arra, ledarálom az összes drivert, ami ATI-s a gépemen, és egyet felteszek újra.
CatalistControlCenterrel még nem találkoztam ...
Lehet hogy annak kellene utána megjelennie?
Az eszközkezelő ezt írja: - lásd KÉP
Mellesleg a telepítést oda engedtem, ahová a windows felajánlotta.
Egyrészt megcsinált egy ATI-s és egy AMD-s főkönyvtárat a C meghajtómon, másrészt a Program Files-ben még egy teljesen másikat.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2017
(#) MATA hozzászólása Feb 2, 2017 /
 
Üdv mesterek!
Olyan gondom van hogy van egy Toshiba laptopom azt műveli hogy elindul gondol egyet és kiszürkül vagy éppen rózsaszín de volt már hogy világoskék lesz a kijelző semmi írás és ilyenkor csak kinyomással lehet újra indítani. Van hogy valamikor magától újra indul.
Köszönöm!
Üdv: István
(#) nedudgi válasza FAZ1 hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
Ez az az állapot, amit szerintem úgy kellene feloldani, hogy törlöd az ismeretlen eszközöket, majd újraindítod a gépet.
(#) Petyaa hozzászólása Feb 2, 2017 /
 
Üdv mindenkinek! Mitől lehet az, hogy a gépen (win7) be van állítva hogy 20 perc után alvó módba menjen át, de mégsem teszi? A monitor kikapcsol a beállított 10 perc után.
(#) Puklee hozzászólása Feb 2, 2017 /
 
Hali! Van egy Dell Inspiron N5110 laptopom. Igazából gond nincs vele, több mint fél éve használom gond nélkül, viszont most szemet szúrt valami.. A pch dióda (Bd82hm67) átlag netezéskor 69-75 fokos, játék közben változó, 75-85 fok közötti. a mouser adatlapján 108 celsius fok maximum szerepel, míg máshol 104 fok, de fórumokon a pch-nál 90 fokot már kritikusnak írják. Kell emiatt aggódnom? A hűtése elég érdekes. A felső burkolat (amire a billentyűzet ül) belül fémes, a pch felett kidudorodik, gondolom az lenne a hűtése.. A csavarokat erősen meghúzva is épp hogy szét nyomja a rajta lévő pasztát.. Valaki ismeri ennek a felépítését? esetleg tegyek oda hővezető párnát hűtőpaszta helyett? A vga és a processzor alatt hűtőpaszta van.. jó az oda, vagy oda inkább hővezető párna (gap pad) kell?
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2017
(#) Puklee válasza Puklee hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
Mellékeltem egy képet az aidáról
(#) RoliNyh válasza FAZ1 hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
Ez a log fájl nagyon gyér. Gyakorlatilag arról árulkodik, hogy a telepítés csak az AMD Catalyst telepítéskezelőjét telepítette semmi mást. Tehát sem VGA drivert, 2D 3D meghajtókat sem, és a Catalist Control Centert sem...

Ha az "Express" lehetőség helyett az "Egyéni" lehetőséget választod, a program kilistázza a telepíthető elemeket, amiből ki lehet választani a szükséges eszközöket (mellékelt kép).
(#) RoliNyh válasza FAZ1 hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
Ha semmiképp nem megy, látogass el a telepítőcsomag mappájába (ahová a kitömörítést kérted):

"C:\14-4-xp32-64-dd-ccc-Pack2\Packages\Drivers\Display\" (képen jobb oldali panel),
ahol az "XP_INF" mappában lévő *.msi fájlal elindíthatod manuálisan a VGA driver feltelepítését.

Ha hibát jelez, vagy nem indulna el, akkor az eszközkezelőben az ismeretlen videokártyát megnyitva van egy "Illesztőprogram frissítése" gomb, azzal próbáld meg telepíteni vagy frissíteni a kártya driverét. Válassz "Saját lemez" lehetőséget, és tallózd be az "XP_INF" mappát. Így megtalálja a "*.INF" telepítési katalógus fájlt, és az alapján telepíti a drivert...

De egyébként az hittem azt már nem kell külön megemlíteni, hogy lehetőleg minden drivert csak is tisztán telepítünk, nem az előzőre próbáljuk rávarázsolni. Az ilyen folyamat tud néha meglepetéseket okozni...

Egyébként ha jól emlékszem a manuális driver hozzáadásnál van olyan opció is hogy almappákban is keressen, akkor elég csak azt a mappát megadni, amibe a telepítő kitömörítette a drivert...
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2017
(#) FAZ1 válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
Csináltam már!
Aztán újraindításkor egyből új hardvert talált, majd kereste hozzá a telepítőt.
Akár magától nem találta meg, akár én adtam meg a valós (vagy általam vélt) helyét, a vége mindig az lett - nem talált hardvert - "oszt viszlát!".

És akkor itt vagyok - már lassan 2 hete.
(#) Dióda válasza FAZ1 hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
Megtudod fotózni azt a kártyát? Kíváncsi vagyok mi lehet a nyűgje.
(#) FAZ1 válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
Apám!

KIRÁLY VAGY!

Megcsináltam azt, amit leírtál - hogy az eszközkezelőben minden ismeretlen drivert simán letöröltem.
Aztán, amikor a windows újraindítás után egyből észrevette, hogy persze videokártya hiánya van, majd kiírta, hogy új drivert keres - inkább megadtam neki azt, hogy
"Saját lemez"!
Aztán azon kijelöltem az ATI Radeon 7500-at .... lesz, ami lesz alapon!

És lett!
Végre megy a 7350-es ATI kártya!
Bár nem igazán tudom, hogy a 7500-as a driverhez a 7350-es kártya a gyakorlatban mit szól, ám most legalább lehet rajta végre mindenféléket állítgatni!
És a windows XP eszközkezelője is - végre-valahára - az legalább ATI Radeon-nak látja.


A kártya egyébként így néz ki - hivatkozván a Dióda nevű fórumtársam kérdésére ...
http://www.pc-max.hu/webaruhaz/1024-mb-hd7350-dvi.html?category_id=1540
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2017
(#) RoliNyh válasza FAZ1 hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
Használd egészséggel...

Azzal azért legyél tisztában, ha 32bites Xp -d van (gondolom), akkor az csak maximum 4Gb -ot tud címezni. Ebbe bele tartozik minden, system RAM, VGA RAM, VGA BIOS, alaplap BIOS, tehát most hogy betettél egy 1Gb -os videókártyát, hiába van 4Gb RAM -od (ha van) akkor abból nem fogja látni az egészet, ezért fölösleges tenni bele annyit. Max így már csak 3GB RAM -ot használhatsz, de egy minimálisat abból sem fog használni az alaplapi és VGA BIOS eepromok miatt...

Gondoltam szólok előre (ha netán mégis 4Gb system RAM -od lenne),
még mielőtt nekiállnál keresni, hová lett belőle a hiányzó rész...
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2017
(#) RoliNyh hozzászólása Feb 2, 2017 /
 
Tudna ajánlani valaki "*.DXF" fájl megjelenítőt? Lehetőleg a legkissebb méretűt és ingyenest. Ha esetleg van szerkesztő funkciója is, az plusz pont, de ismétlem, a lehető legkisebb méretű program kellene...
2D -s modelleket kellene megnéznem, de csak ezért nem akarok feltenni AutoCAD -od...

Köszi...
(#) _ampervadasz_ válasza MATA hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
Kijelző tönkre fog menni. Gamma vezérlő a Chipbe van, integrálva a kijelzőpanélben, vagy külön chip. Ha szerencséd van, akkor SMD pákával helyre lehet pofozni, ellenkező esetben vég lesz a kijelzőnek. Nem az első, ilyen tapasztalat.
(#) RoliNyh válasza Petyaa hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
Parancssorból le tudod küldeni alvó módba?
(#) vargaf válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 2, 2017 / 1
 
dwgsee-dwg-viewer-pro, ami nekem van az 17 MB.
Honlap: Dwgsee viewer
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2017
(#) _ampervadasz_ válasza FAZ1 hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
Már lekéstem, de ugyanezt akartam javasolni. ATI kártyákat már nagyon régóta nem telepítek msi installerrel. Nem az instalerrel az jól teszi a dolgát. Ott gond ott van, hogy a mérhetetlen nagy meddőségével kezeli a hardvert (jelenség is az egyik), amire (nálam) ATI -re jellemző volt. Csak natívan infből telepítek, ha egy szem execute fájlról van szó, akkor kicsomagolom kézzel, és natívan telepítem a drivert (fájlnév.oem is beszédes!). Ha beállításokra is szükség van, akkor catalist programot is felszórom, beállítom, és a konfigfájlokat elmentem mondjuk: igp_default_performance, igp_max_life_battery, stb. így a konfigurációkra komplett konfigokkal tudok operálni, a többit CMD -ben megírtam, így akkor nincsen szükség kiegészitőszoftver futására, meg a NET keretrendszer legújabb változatára, és sok bosszúságra (pl. multi dysplay kezelése XP alatt elég silány. Csak az előbb leírt módszerrel tudtam a HDMI -n lógó HD TV -t, hogy kezelje már, meg a megfelelő frissítési gyakorisággal / felbontással).

Nvidiával sosem volt ilyen gondom.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2017
(#) KTobi válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
DraftSight (remélem elég kicsinek találod, tud szerkeszteni)
(#) RoliNyh válasza vargaf hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
Ó hogy én ezt miért nem találtam a "barátommal"...

Köszi...
(#) FAZ1 válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
Jelenleg 3 GB RAMM van a gépemben, és nincsen ráállítva az alaplapi videóra
(Ám lehet hogy olyan nincs is rajta).

Azt ugyanis oldja csak meg a videókártya 1 GB-ja maga!
Nem kerestem, de nem is szándékozom bővíteni az alaplap RAMM-ját.
Ami van ehhez a fapados kártyámhoz (Foxconn G41MX 2.0), és a kissé túlhúzott processzoromhoz (E5300) (2,6MHz-es Dual-Core fut 3,2MHz-en) az nekem bőven jó!

Majd - ha talán az "új" alaplapomba (ASUS P5K) végre sikerül életet lehelnem -
és a 2,81MHz-es processzorát - legalább 3,5MHz-re felhúzni, akkor teljes mértékében elégedett leszek.
(#) FAZ1 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
Hát igen!

Az NVidia kártya nem ennyire bonyolult - vagy éppenséggel túl egyszerű.
Az ATI-s kártyákkal - nekem már AGP-s korukban is - mindig csak a baj volt ...

Nem is értem, minek kell ennyire nem felhasználóbarát programokkal erőltetni?
Következő: »»   691 / 1119
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem