Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » USB portból soros port
 
Témaindító: Ricsa, idő: Szept 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Ricsa hozzászólása Szept 30, 2006 /
 
Sziasztok!
Nekem van egy infrám ami soros portról működik, de sajnos nincs soros portom(elromlott) ezért kéne átalakítani házilag a sorost usbre. mindenhol néztem de nem találtam átalakítót.
Válaszaitokat előre is köszönöm!!!
(#) Balu válasza Ricsa hozzászólására (») Szept 30, 2006 /
 
Nem tudom, hogy mennyire vagy tájékozott, de a soros port, azé SOROS mert az adatok egyszerre csak egy irányba sétálnak , még az
USB -nél egyszerre ide is meg oda is mennek.

(ha hülyeség, akkor szóljatok. nem akarom Ricsa kedvét elvenni a kereséstől )

illetve ha van nyomtató portod, ara van átalakító


mér nem akar az USB vastag lenni????
(#) Tomee válasza Ricsa hozzászólására (») Szept 30, 2006 /
 
A te ic-d egy FT232 chip lenne.
Egy egy Virtuális soros portot hoz létre ami az USB-n megy ki.
itt és itt is lehet venni.
(#) Lucifer válasza Balu hozzászólására (») Szept 30, 2006 /
 
Üdv!
Szólok....

A kérdés ha jól értem fordítva lett feltéve.
Neked egy soros infrát kellene USB-re felfűzni.
Szóval egy USB ről RS232-re alakító kapcsolás kellene.
Van erre spec IC: FT232 ezt valósítja meg. A rendszer úgy érzékeli majd, mintha egy sima soros portot látna.

Kérdés az, hogy megéri -e. A chip Mo.n kb 1500 HUF, és még gyártsál hozzá nyákot, plusz csatik, doboz. Ennyiért meg már lassan veszel egy USB-os infrát.
(#) G-Lex válasza Balu hozzászólására (») Szept 30, 2006 /
 
soros porton is mehet oda oda vissza adat. azért van RX és TX szál
(#) Sebi válasza Ricsa hozzászólására (») Szept 30, 2006 /
 
Lehet ilyet készen is kapni, csak kérdés megéri-e.
(#) vix hozzászólása Jan 21, 2007 /
 
Hali!

Nekem is ilyen problémám lenne, hogy kellene egy soros port (ami sajna nincs, csak USB), konkrétan PIC-hez. Találtam egy átalakító áramkört
(http://avr.tavir.hu/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=42).
Ez mondjuk AVR-es oldalon van, de feltételezem, nem csak ahhoz jó. Ha valaki ismeri ezt, vagy valami más megoldást, pls segítsen! (PCMCI kártya kizárva az ára miatt)

Köszi!
(#) Tomee válasza vix hozzászólására (») Jan 21, 2007 /
 
3 hozzászólással odébbb pont ott a válasz!
Ft232 chip.
(#) vix válasza Tomee hozzászólására (») Jan 21, 2007 /
 
OK, köszi! Nem szúrta ki eléggé a szemem !
(#) raron válasza vix hozzászólására (») Jan 21, 2007 /
 
Nem tudom az az IC a sorosport minden kábelét kiadja-e magából, mert ha nem, akkor nem lessz jó picprogramozásra. Ha kicsit komojabban akarsz vele foglalkozni, akkor szerintem érdemes lenne gondolkozni: PicKIT 2 Én is ezt használom, és még semmi gond nem volt vele, még nekem a sorosporti égetők jópár PICet tett tönkre.
(#) Tomee válasza raron hozzászólására (») Jan 21, 2007 /
 
Mind a 8 jelet (a 9.-t nem) felhasználhatod.
De valahol azt olvastam, hogy ez az USB soros port konverter nem teljesen egyenértékű a valódi sorosportal. Olyan helyen ahhol nagyon pontos időzítések szükségesek ott csúszhat a kumunikáció, mert a a jelek nem egyszerre változnak a lábakon.
(#) dpeti válasza Tomee hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
Attól függ milyet használ... az USB ugyanis többféle adatátvitelt támogat, innen az azonos sebességű folyamatos átvitelhez isochronus módban kell lennie, ezt kell támogatnia a vezérlőnek. Megfelelő konvertert kell találni , ennyi az egész. Ráadásul nem mindegyik támogatja a handshaking jeleket (amit nagyon sok égető kihasznál).
(#) dpeti válasza dpeti hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
A címet érdemes lenne megváltoztatni, ugyanis usb portból szeretnénk sorosat csinálni, nempedig fordítva . Általában soros és usb esetében port megjelöléssel a vezérlő oldali egységen lévőt illletjük, ami a master feladatot látja el (ez nem egészen szép megfogalmazás több okból is, de a lényeg remélem érezhető), így a témacím a későbbi keresésekben félrevezető lehet.
(#) Moderátor hozzászólása dpeti hozzászólására (») Jan 22, 2007
 
Jogos a felvetés, a téma címe módosítva!
(#) dbase hozzászólása Jan 22, 2007 /
 
A neten kb 3000Ft max, és 4000be megjön postán ha mindnen kötél szakad és ha nagyon fontos , és nem lehet készíteni.Egyik haver nemrég rendelt, mert vett ujj laptopot, és nincs rajta soros, de a kazánok meg soroson kommunikálnak, és vett egy usb-sorost és ugy tudom megy.
Ajánlani tudom még valakivel elseftelni elcserélni egy usb-s infrára.Fő az egyszerüség.Szerintem.
(#) csaba8702 válasza Tomee hozzászólására (») Máj 6, 2016 /
 
Szia. Ez az IC pufferálja is a serial adatokat? Vagy ha a PIc épp nincs a fogadásnál a kódban akkor elvész az adat? Hogyan is kell ezt megoldani?
Valamint DIP tokozásban árulnak e ilyen IC-t?
smd forrasztásra még nem állok készen.
(#) vizor válasza csaba8702 hozzászólására (») Máj 6, 2016 /
 
Szia. 384 byte fogadó és 128 byte küldő buffer van benne, tehát igen, pufferel. Az eredeti FTDI gyártmányból biztosan nincs DIP verzió.
(#) csaba8702 válasza vizor hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
Remek. Tudnál írni róla egy szösszenetet mégis hogy működik a dolog?
Honnan tudom, hogy valóban lement az összes serial adat róla?
Mivel repülőgép szimulátort építek, nem lenne túl nyerő dolog ha elvészne 1-1 adat.

Az a célom, hogy a átalakító várakozzon a pic-re amikor szabad.
(#) vizor válasza csaba8702 hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
Erre sajnos nem tudok válaszolni. Csak belenéztem az adatlapjába és rögtön írta, hogy mennyi buffer van benne a nagysebességű USB kapcsolathoz. Majd elmentem a gyártó honlapjára ahol kiderült, hogy nem gyártanak DIP tokozást, ha mégis találsz, akkor az klón. Sose használtam ezt az IC-t.
(#) Hp41C válasza csaba8702 hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
Idézet:
„Ez az IC pufferálja is a serial adatokat?”

Minden USB - Serial átalakító "pufferálja" az adatot, hiszen az USB -től 8 .. 64 byte -os csomagokban kapja, a soros felületen pedig egyesével továbbítja.
Idézet:
„Vagy ha a PIC épp nincs a fogadásnál a kódban akkor elvész az adat?”

Akkor is leküldi, ha a PIC -ed nem képes venni. Valóban az adat ilyenkor elvész. A szinkronizációt a CTS, RTS modem vezérlő jelekkel lehet megoldani (Clear To Send, Request To Send).
De nem is értem, miért nem képes a PIC venni az adatokat? Megszakításos UART kezelés, egy-egy puffer a vett és az adni kívánt adatok számára megoldja az "épp nincs a fogadásnál a kódban" problémát.
Idézet:
„Valamint DIP tokozásban árulnak-e ilyen IC-t?”

Az FTDI és még más hasonló átalakítókat nem készítik furatszerelt kivitelben. Azonban van más megoldás: Egy USB modullal ellátott PIC is meg tudja oldani az átalakítást, kaphatók DIP tokban is: PIC16F1454, PIC16F1455, PIC18F13K50, PIC18F14K50, PIC18F2550, PIC18F25K50, stb. A működésükhöz csak egy USB-CDC program kell, ami a MAL -ban megtalálható. A PC -s meghajtó program is benne van. Az áruk is igen kedvező, a legkisebben is könnyen megvalósítható 256 byte -os (vagy még nagyobb) puffer mindkét irány számára.
PIC16F1454-I/P ~700 Ft. PIC18F25K50-I/SP ~1070 Ft.
Idézet:
„Honnan tudom, hogy valóban lement az összes serial adat róla?”

Nem jelzik vissza, ha minden adatot továbbítottak. A fogadó rendszernek illene válaszolni minden vett csomagra: Sikeres volt vagy hibás volt a vétel...

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2016
(#) csaba8702 válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
Szia.
Eddig értem.
Erre az usb cdc programra hol találok konkrét példát?
18F2550 PIC-em van.
köszi a választ.
(#) Hp41C válasza csaba8702 hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
Google: usb-cdc 18F2550
Microchip MAL
(#) csaba8702 válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
MikroC Pro for PIC-ben programozok.
(#) Hp41C válasza csaba8702 hozzászólására (») Máj 9, 2016 /
 
Sajnos a MikroC Pro for PIC-ben nem találok CDC példát, csak HID -et. A könyvtárában sincs utalás a CDC -re.
(#) jwaldha válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
A Mikroelektronika fordítóihoz készült könyvtárak és példaprogramokat itt érdemes keresni.
Konkrétan az USB könyvtárak.
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem