Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Univerzális távirányító nem működik
Lapozás: OK   5 / 5
(#) Gafly válasza tomi1990120 hozzászólására (») Márc 28, 2017 /
 
Működtek együtt valaha?
(#) tomi1990120 válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 28, 2017 /
 
Hat nem ad jelet neztem a telefon kamerajan keresztul is es nem villog amikor megnyomok valamit.Jo lenne ha meglehetne javitani .
(#) tomi1990120 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 28, 2017 /
 
Perszehogy ez az original taviranyitoja csak elromlott es nemtudtam melyik temaba irjak.
(#) Gafly válasza tomi1990120 hozzászólására (») Márc 28, 2017 /
 
Nézd meg több kamerával/telefonnal is, nem mindegyik mutatja.
Tipikus hiba szokott lenni az elemeknél nem érintkezés (pl. belefolyt az elektrolit, stb.). Ugyancsak gyakran előfordul a mechanikai igénybevétel miattkimozgósodott/törött forrasztás a teleptartónál és LED-nél. Ezeket első körben érdemes leellenőrizni/átforrasztani ha kell.
Olyannal is találkoztam már, hogy forditva volt beletéve az elem
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2017
(#) tomi1990120 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 28, 2017 /
 
Koszi megnezem amiket irtal mar ledet is csereltem benne egy masik taviranyitobol de semmi.
(#) tomi1990120 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 28, 2017 /
 
Lemertem a LEDnel allando 0,85v van ha megnyomok egy gombot felmegy 1.07re ez mit jelent?Hogy mennie kene?
(#) tomi1990120 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 28, 2017 /
 
Atforrasztottam mindent de nem akar mukodni.Nemtudom mi lehet vele
(#) proba válasza tomi1990120 hozzászólására (») Márc 28, 2017 /
 
Ez azt jelenti, valamit rosszul mértél. Ha alapban van feszültség a leden, akkor az elemeket záros határidőn belül megeszi. Ha működés közben mérsz rajta feszültséget, az meg látszik a telefon kameráján, ha jó a led, és jól van beletéve.
Távirányító javítás:
Takarítás, elemcsatlakozók ellenőrzése, rossz forrasztás keresés, kipróbálás. Ha nem működik a gombokon feszültségellenőrzés illetve a taszton ellenállásmérés (10-20kohm még elmegy), ha alapban nyomás nélkül nincs rajtuk közel elem feszültség, paneltörés keresés vagy kuka. ha ez megvan, a kvarcon feszültségmérés, alapban nulla megnyomott gombnál kb fél elemfeszültség, ha nincs meg, kvarc csere. Ha ezután sincs meg kuka.
Ha ezeken túlestél az ic led fele menő kimenetén feszültség ellenőrzés, ha nincs változás gombnyomásra kuka. Ha ezután van egy tranzisztor, az ritkán szokott rossz lenni, ha nincs akkor marad a led, illetve a ledhez menő fólia.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2017
(#) tomi1990120 válasza proba hozzászólására (») Márc 28, 2017 /
 
Mi az a taszt meg a kvarc?Mellekeltem kepeket.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2017
(#) tomi1990120 válasza proba hozzászólására (») Márc 28, 2017 /
 
Lemertem a kvarcot gondolom az a sarga kocka az 0v van rajta es gombnyomasra is 0 marad.
(#) tomi1990120 válasza proba hozzászólására (») Márc 28, 2017 /
 
Sikerult megcsinalni mukodik kicsereltem a kvarcot es mar ment is koszonom a segitseget
(#) tomi1990120 válasza proba hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
Helo.A multkori taviranyito amit megcsinaltam eloszor az volt a baja hogy nem adott jelet azt megcsinaltam de masnapra megint elromlott.Most a lednel latcik hogy vilagit gombnyomasra de a dvd nem veszi a jelet.Megint mi lehet vele?
(#) Orion69 hozzászólása Dec 25, 2021 /
 
Sziasztok!
Adott egy Orion 32DLED TV.
Vettem hozzá egy Orionhoz egyébként kompatibilis Hama távirányítót, de csak az egyik kódot fogadja el, viszont nem minden funkció érhető el. Esetleg megtudható valamiből a helyes Tv kód?
Esetleg, mint az autórádióhoz is van ilyen App.
(#) patrik81 hozzászólása Dec 25, 2021 /
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy a TV távirányítóm gyenge jelet ad, mert csak egy méterről veszi a TV az infra jelet. A ceruzaelem rendben van. Gondoltam a fő IC rosszul működik, azt kell lecserélni. Van benne egy KXD192 nevű 16 lábú IC. Azt mivel lehetne helyettesíteni, ami népszerű IC, tehát vannak magyar elektronikai boltokban is?
(#) uniman válasza Orion69 hozzászólására (») Dec 25, 2021 / 1
 
T32-DLED... Minden funkció csak az utángyártottakkal használható. Pl. ezzel. ...de az sem biztos: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2021
(#) uniman válasza patrik81 hozzászólására (») Dec 25, 2021 / 1
 
"Gondoltam"...van a TV-ben egy infra vevő is!
Következő: »»   5 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem