Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » METCAL (indukciós) páka
Lapozás: OK   5 / 5
(#) Attix70 hozzászólása Nov 9, 2010 /
 
Sziasztok!
Valaki feltudna rakni ide egy szkópos mért képet az SP 200 kimenetéről (fűtőbetéttel)?
Szeretném utánépíteni a trafóját és ehhez kellene tudnom a kimeneti szinuszos jel amplitúdóját. Köszi előre is!
(#) golyo01 hozzászólása Nov 9, 2010 /
 
ez engem is érdekel kiváncsi lennék hogyan viselkedne a JP-2 es hőelemes pákám. átvariálnám a vezérlést
(#) Transztyuszeres válasza László zs hozzászólására (») Nov 10, 2010 /
 
Akkor nem lesz kapcsolási rajz?
(#) golyo01 válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Nov 10, 2010 / 1
 
ha lesz szkópkép akkor el lehet kezdeni a kapcsirajzot.
(#) László zs válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Nov 11, 2010 /
 
Még nem jutottam haza, így csak a lényeget csatolom. Ha minden igaz, akkor 1,5nF-es kondit raktam bele a végén a ph. rezgőkörhöz. A tápja úgy van megvalósítva, hogy a bekapcsolás után, egy ideig nagyobb feszt ad rá utána meg kissebet. A feszültségre most nem emlékszem pontosan, de valahogy 15V felett volt, de ezt kíséletezgetéssel állítottam be. A pákára nagyon szép szinuszt ad. A MOSFET típusára nem érzékeny (az egész áramkör fióktakarításból épült). A freki a melegedés során szépen kúszik felfele, utána kb. fix (a páka hegyénél lévő munkatekercs induktivitása lecsökken).
(#) Transztyuszeres válasza László zs hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
Köszi a rajzot. (nálam pihen a projekt)
Mondjuk jó lenne valami szkóp ábra is, de nem látni már azt a nagy lelkesedést a Metcal táp iránt...
(#) Mur hozzászólása Jan 9, 2011 /
 
Szervusztok!
Nincs arra ötletetek, hogy miért van az, hogy néha nem fűt fel és többszöri ki-bekapcs, ráolvasás után lesz OK?
Használtan beszerzett MX500-ról van szó...
Köszönettel,
Mur
(#) piggy2 válasza Mur hozzászólására (») Jan 10, 2011 / 1
 
Szia!

Szerintem C24-es kondi lesz a hibás. Érdemes leellenőrizni. Üdv, piggy2
(#) Mur válasza piggy2 hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Köszönöm a tippet !Megnézem.Üdv,Mur
(#) Mur hozzászólása Jan 10, 2011 /
 
Juteszembe! Nem tudnátok tippet arra, hogy honnan lehetne emberi áron használt forrasztó csipeszt (tweezert) beszerezni. Ebay kilőve, az amcsik nem szállítanak hozzánk.
(#) gyulank hozzászólása Júl 13, 2011 /
 
Sziasztok!
Szerintetek a rajzomhoz hasonló módon lehetne csinálni egy olcsó indukciós hevítésű forró levegős smd kiforrasztót valami egyszerű hőfok/teljesítmény szabályzóval?
Látom ezek a kapcsolások egy konkrét, már kész pákához vannak, de pl. az én rajzomon, ha lehetségesnek tartjátok, akkor mit javasoltok? Pl. a Cső 1 rúd legyen? Vagy a tekercs milyen vastag huzalból kéne legyen, hány menet, milyen távolságba a fémektől?
Mert ugye, a vastagabb csövet felesleges melegíteni, de közvetlenül nem lehet a fűtendőn sem, azon szigetelés sem lehet, hisz 500°C körül kell lennie, és fűtenie kell a levegőt, a tekercsnek meg nem kéne elégnie, és a kivezetésnél olyan melegnek kéne lenni, hogy ne olvadjon meg csatlakozó kábel szigetelése, de nem árt, ha kis helyen elfér az egész.
(#) gordonfreemN hozzászólása Feb 25, 2012 /
 
Üdv hölgyek/urak!
Eléggé elhalt a topik...

Ha valakit érdekel és tudna tervezni vezérlést ilyen indukciós pákához, szívesen teszek fel fotókat magáról a vezérlés nyákjáról...
(#) gordonfreemN válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Itt is lennének.
(#) svandras0404 hozzászólása Márc 22, 2012 /
 
Üdv Mindenkinek!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Szabályozható kapcs üzemű töltőt szeretnék építeni, de a DRIVERREL gondom van UC3825NG4.
Egyenlőre csak a vezérléssel küzdök varia p-on.
Az a gond , hogy a kimeneteken a kitöltést a minimumon tartja és nem hajlandó növelni.
A kimeneteken csak 1-1 led van soros ell-al.
A 9 lábat áramlimit földre húztam.
1-es lábon fesz osztó közös pontja 4,7k-4,7k.
1-es 3-as láb között 20k ell.
2-es láb on 10k poti csuszkája poti másik kiv 27k val földre.
A poti másik lába és a 16-os között optocsat foto tranyója és vele sorba 22k ell.
Bárhogy állítgatom az opto led fény erejét vagy a potit a kimeneteken vagy minium kitöltés vagy az is eltünik és semmi.
Az ic biztos, hogy jó most cseréltem, az előzővel is ugyan ez volt.
Légyszi segítsetek nem tudom mi lehet a baj.
Előre is köszi.
(#) mofesa hozzászólása Aug 5, 2012 /
 
Sziasztok!

Cserére kínáltak egy Metcal rfg-30-at.Akérdés az lenne,hogy mi a véleményetek a készülékről és,hogy lehet-e egyáltalán hegyet kapni hozzá normális emberi áron?
Előre is köszönöm.
(#) vzoole válasza mofesa hozzászólására (») Aug 5, 2012 /
 
Szia!

Mielőtt véleményt mondok, elárulom, hogy még soha nem használtam és nem is láttam élőben matcal pákát.

De nagyon sokat olvastam utána, és kerestem használtan mindent hozzá, hogy felmérjem mivel állok szemben.

Az RFG-30 állomásokkal az a baj, hogy szeretnek elromlani, több fórumon is láttam, hogy keresik a hibáját. De már 10 éve leváltották azt a szériát, talán nem is csoda.
Ami még hátrány, hogy nincs benne automatikus kikapcsolás, ha nem használod.

Előny, hogy ugyan az a páka-pákahegy megy bele, mint az MX500-asba. (Igazából az MX-500, ennek a továbbfejlesztett változata) Ezek nagyon elterjedtek, tehát rengeteg pákahegy van "közkézen". De sajnos nem Magyarországon. Itthon alig találni hozzá bármit is, és ha van is, az drága.

Pákahegyeket általában 2500-3500 Ft között megkapod, ha szerencséd van. Ha nincs akkor 4500Ft, de még így is szűk a kínálat. A bolti áruk 10e körül van. De egy pákahegy csak egy hőfokon működik, tehát egy típusból illene legalább 2 fajta hőmérsékletű (pl. ólmos és ólommentes forrasztáshoz).

Csak példának mondom...
Ezzel szemben a JBC hegyeket már 1500-2500Ft között megkapod, és az minden hőfokra jó. És JBC hegyből 100x többet hirdetnek.

Zoli
(#) mofesa válasza vzoole hozzászólására (») Aug 6, 2012 /
 
Szia.

Köszönöm a kimerítő választ.Azóta néztem,hogy vaterán lehet kapni bár nem ehhez a típushoz.Az általad említett okok miatt tényleg meggondolandó.
(#) Attix70 válasza mofesa hozzászólására (») Aug 6, 2012 /
 
Szia !
Bocs , hogy beleszólok de Én 5 évig használtam termelésben MX-500-ast.
Nagyon jó készülék , de :4 féle hegyet használtunk és ez csak ólommentes forrasz anyaghoz és így sem volt köztük nagy felületű hegy . Minden áron MX-500 - at szerettem volna vásárolni , de mindenhol horror volt .
Hosszas ( páka ) keresgetés közben akadtam rá Goot rx-802 használt készülékre amit meg is vásároltam .
Egy kategóriának tartom őket. Talán még gyorsabban is felfűt mint az MX-500 , forrasztás közben nem tudtam összehasonlítani a metcállal mert az nekem nincs . Biztosan stabilabban tartja a hőgokot a metcal ( Courie pont ugye nem változik ).
Több mint 2 éve megvan és még nem hibásodott meg hegy ( napi szinten használom az állomást és 3 féle hegyet , igaz kevés az ólommentes forrasztás )
Összesítve mérlegelni kell , hogy a hatalmas ára ellenére megéri-e ?
Amúgy kb 10 euro összegért vette a hegyeket a cég annó ( a hatalmas mennyiség miatt ).

Üdv , Atti
(#) mofesa válasza Attix70 hozzászólására (») Aug 6, 2012 /
 
Szia!

Az általatok írtak közül egyiket sem ismerem,én még a normál 220-as pákát használom.Most egy állomásra fájna a fogam,pénz híján csere alapon,és mivel ezt a fajta állomást kínálták fel,kíváncsi voltam a véleményetekre,milyen is lehet valójában.
(#) vzoole válasza mofesa hozzászólására (») Aug 6, 2012 /
 
Folytassuk >>itt<<
(#) Attix70 hozzászólása Aug 18, 2012 /
 
Sziasztok
PS-900 bele képeken.
A tápja kapcsolóüzemű 50V környéke.
450Khz a működési freki. Ugyanaz lehet a felépítése mint az SP200 - nak csak más a páka csatlakozója. Ha valakinek lenne olcsón SP200 hoz eladó pákája heggyel , akkor letesztelném azzal is az áramkör működését.
(#) Mur hozzászólása Aug 18, 2012 /
 
Szervusztok!
Használ valaki Metcal DS1-es kiforrasztó pisztolyt? Milyen kompresszorra lehet ezt rákötni? A neten nem bírtam megtalálni.
Thx!
Mur
(#) december13 hozzászólása Aug 18, 2012 /
 
Sziasztok !

Egy SP200-as használtan vásárolt állomásom van. Vettem hozzá a vaterán új hegyeket, de némelyiknél azt tapasztalom, hogy egyszer- kétszer felfűtötte, most meg már ugyanazt az új pákahegyet nem akarja felfűteni. Az állomás vacakolhat, vagy a hegy? Hogyan lehet ellenőrizni a hegyet? Nézzem meg esetleg az állomás 470kHz-es jelét? Szervíz doksikt hol találhatok az SP200 hoz? Tud esetleg valaki segíteni? Köszönöm
(#) Peti.Janka hozzászólása Szept 24, 2016 /
 
Üdv!

Elgondolkoztam én is egy Metcal páka beszerzésén. Állomásnak ez: Bővebben: Link jó lehet?
Előre is köszönöm a választ!

Peti
(#) vzoole válasza Peti.Janka hozzászólására (») Szept 26, 2016 /
 
Szerintem nem.
Következő: »»   5 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem