Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   207 / 398
(#) reloop válasza Norba21 hozzászólására (») Dec 22, 2012 / 1
 
De nem zárlatot kell keresni. A negatív tápoldali végtranzisztor emittere és a negatív táp között szakadás, vagy átmeneti ellenállás lehet. Ezért szokott a 22 ohm elfüstölni. Ezért áll be hamar a torzítás.
(#) reloop válasza djnyary hozzászólására (») Dec 23, 2012 / 1
 
Jól elsiklottam felette magam is
A kerámia kondenzátor is megfelelő C10-nek.
(#) djnyary válasza reloop hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
és itt a rajzon is hibásan vannak ez szerint rendeltem hozzá a kis tranyókat, és most a dokumentációt nézve jöttem rá.
(#) reloop válasza djnyary hozzászólására (») Dec 23, 2012 / 1
 
Így bővül az amatőr tudása
(#) Norba21 válasza reloop hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Átnéztem. Szakadást nem találtam átmeneti ellenállást sem,de azért átforrasztottam. Utána kipróbáltam,a hiba nem szűnt meg. A 22ohmos ellenállás amúgy nem melegedik,csak még mindig torzít mint az állat... A T6 vagy a T4 esetleges hibája miatt nem lehet?(BC212)

Itt egy kép a nyákról(tudom nem lett valami szép,de inkább átforrasztottam rendesen...)
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2012

WP_000079.jpg
    
(#) Doncso válasza Norba21 hozzászólására (») Dec 23, 2012 / 1
 
Jó lenne egy szkóp, megállapítani honnan jön a moduláció, vagy torzulás.
(#) Norba21 válasza Doncso hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Sajnos szkóp nem áll rendelkezésre... :/
(#) reloop válasza Norba21 hozzászólására (») Dec 23, 2012 / 1
 
Ezt a sok égett gyantát le kell mosni! Vezethet ahogy kedve szottyan
A gerjedés nem kizárt. Ha van Zobel tag a kimeneten az ellenállás melegedése kimutatja. Ha nincs akkor tegyél rá.
A T5, T6 áramkorlátozók sérülhettek a "nagy durranás" során. Egy próba erejéig távolítsd el őket.
(#) Norba21 válasza reloop hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
T6-ot kiszedtem. Halott... Most jöhet a többi akkor... csak az a baj,hogy nincs itthon BC212B
BC556 jó helyettesítésnek? Am is nekem a végfokok +-50V-ot kapnak...
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2012
(#) Norba21 hozzászólása Dec 23, 2012 /
 
Mondjuk ha már szét van szedve akkor lenne pár kérdésem alkatrészek cseréjével kapcsolatban.
Ugye nekem a végfokok +-50V-ot kapnak ami azért elég sok neki sztem és pár dolog lehet ezt nem bírja ezért van állandóan valami baj vele.
Végtranyónak maradjanak a 2N3442 vagy inkább MJ15003?
Műveleti erősítőnek TL071 vagy NE5534AN?
És még mit lehetne strapabíróbbra cserélni?
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2012
(#) Doncso válasza Norba21 hozzászólására (») Dec 23, 2012 / 1
 
A 3442-es az egy 160V 10A-es tranyó, teljesen jó oda, +-50v nem magas, épp optimális a quadnak, szerintem értelmetlen cserélni, az OPA cseréje akkor indokolt, ha nem tetszik a hangja, és egy másikat szeretnél kipróbálni, ha normálisan meg van építve, és tisztességes hűtéssel van ellátva, normális üzemszerűen használva, akkor magától nem kellene hogy baja legyen.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2012
(#) Norba21 válasza Norba21 hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Na az összes tranzisztor jó,kicseréltem a hibás T6-ot. Nem javult meg,még mindig torzít... Talán valamelyik dióda?
(#) Doncso válasza Norba21 hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Akkor jön a matek, sajnos nem tudunk rámutatni konkrétan, hogy "na ez a baja" így matekolni kell, akkor át kellene mérni az ellenállásokat, a legtöbbet a helyén is megmérheted, az érték rajta van, tedd rá a multit, sokszor segíteni szokott.
(#) Gránátalma válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Az ic foglalatot nehogy fejjel lefele ültesd be, a lábai a lyukban legyenek!
Tápról annyit, hogy 2x 40 -45Volt tápot érdemes neki adni, hogy a végén egyenirányítás és szűrés után meglegyen a +- 50V a teljes 100W-os kivezérléshez.
Ha a tápfeszültséget csökkented, csökkenni fog a maximális kivehető teljesítmény is.
Esetedben mondjuk épp elég a 2x40V az 50Ohm-os hangfalakhoz.
(#) reloop válasza Norba21 hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Nem fogalmaztam elég pontosan. Úgy értettem a próbát, hogy T5, T6 eltávolítása után hallgasd meg az erősítőt.
A zárlat során megnyúlhatott (megnövekedhetett) néhány ellenállás értéke. Ilyen például a tized ohm-os ellenállás, melynek a kimérése sem egyszerű feladat. A rajta eső feszültséget figyeli az áramkorlátozó. Ha ilyen természetű a hiba, akkor a tranzisztorok eltávolításával megszűnik.
(#) Norba21 válasza reloop hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
A tized ohmos ellenállások 1mm-es rézhuzalból vannak. Az is sérülhet? Lassan feladom és veszek egy 200W-os kitet.... ((
(#) djhans válasza Norba21 hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Szia!

Akkor az nem megfelelő. Annak ellenálláshuzalból kell lennie. 1mm-es rézhuzalból nagyon hosszú kellene a tized ohmhoz. Valószínű hogy most ott a tized ohm helyett akkor rövidzár van és akkor nem megy a védelem.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2012
(#) Norba21 válasza djhans hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
akkor rosszul írtam... itt egy kép a végfokról. (már nem az a hangfalvédelem van benne) Ez még nyáron készült kép. A 22ohm-os ellenállás már egy nagyobb wattszámú.
Bővebben: Kép
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2012
(#) gabesz.mi074 válasza Gránátalma hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
ja A foglalatnál csak azért kérdeztem mert még foglalatot nem forrasztottam be , úgy értem be lehet forrasztani úgy is ha el forgatod 180fokkal de ez esetben is belemegy az ic de a beültetési rajz ezt mutatja hová esik a fél kör jelzés a foglalaton. Lényeg amire figyelni akartam az ic 1es láb megfelelő rajz szerinti helyzetébe kerüljön bele .
(#) gabesz.mi074 hozzászólása Dec 23, 2012 /
 
Hűtő borda is kell még meg egy trafó a táphoz. Van egy 250VAes trafóm 4ezerért vettem használtan még a tranzisztoros TDA hidamhoz de ez csak 2szer15voltot tud. Ha lesz huzal át tekerem , vagy el cserélem . Vagy újat veszek majd .Nyákot is jó volna nyomtatni csak nincs lézer nyomtatóm. Gondolkoztam hogy kézzel meg rajzolnám a másik oldalt . Ez az urbános kit készülget már remélem jó lesz.
(#) janika002 válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Szia!A Vaterán van egy csomó trafó ami jó a Quadhoz!
(#) gabesz.mi074 hozzászólása Dec 26, 2012 /
 
Sziasztok! A BC212 BTranzisztor ha jól írom TO-92 Tokozású, és ha a fél homorú része hátul van, lapjával pedig előről nézem akkor a láb kiosztása Collektor,Bázis ,Emiter . Találtam egy pdf dokumentációt miért írja fordítva? Mi a különbség amit itt nézek Bővebben: Link És amit itt nézek a TO92ről. Az egység csomagban ugyan rá van nyomtatva a panelre a tranzisztor alakja való színű úgy is kell be forasztani tehát lapjával szemben nézve collektor,középső=bázis, és job szélső láb az emiter. Tehát amit itt olvasok a TO92ről enek kelene hogy a helyes legyen az előbi linket nem értem.Bővebben: Link
(#) reloop válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
(#) Alkotó válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Nincs egységes szabály. A régi tranyók még közel egyformák voltak, de ma már vannak keveredések. Az MPSA-k is fordítva vannak.
A legjobb megmérni, abból nagy baj nem lehet. Illetve adott gyártótól származó típusokat, a gyártó adatlapja alapján azonosítani. (Más gyártó, az más kérdés.)
(#) gabesz.mi074 hozzászólása Dec 26, 2012 /
 
Az urbán féle nyákra rá van nyomtatva épp de nem hiszem hogy pont azt a fajtát küldte volna hozzá a csomagba ami fordítottan menne bele épp. Hogyan tudnám ki mérni ?
(#) gabesz.mi074 hozzászólása Dec 26, 2012 /
 
Erre a panelre is rá van rajzova a beültetési rajz ez egyezik azzal amit te küldtél reloop. Megcsinálom így azután kész........
(#) Norba21 hozzászólása Dec 26, 2012 /
 
Sziasztok!
KBPC 2506 QF diodahíd elég két 300w-os végfoknak? Konkrétan ennek: Bővebben: Link Kell neki hűtés,esetleg felfogathatom az erősítő aluminium házára?
2db 10000µF kondi,60V/500VA-s trafóval fog üzemelni.

A Quad végfokokkal egyenlőre feladtam a harcot,most mennek a polcra majd egyszer ha lesz időm előveszem őket és ripityomra szedem.
(#) reloop válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
A nálam megfordult valamennyi BC212 olyan lábkiosztású volt, mint az ON adatlapján szereplő. Ha van a multimétereden tranzisztor vizsgáló, dugd bele!
(#) reloop válasza Norba21 hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Szia! Jó lesz és elegendő a fémdobozhoz fogatni. Kis hővezető pasztát tégy alá!
(#) gabesz.mi074 hozzászólása Dec 26, 2012 /
 
Szerintetek lehet különbség BC212 ,és BC212B Tranzisztor bekötése között? Vagy hagyjam figyelmen kívül ezt és csak egyszerűen úgy forrasszam be az alkatrészt ahogy a nyákra van rá nyomtatva?
Következő: »»   207 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem