Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor
 
Témaindító: Ko-bak, idő: Aug 3, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   36 / 68
(#) Dr.God Man hozzászólása Aug 25, 2014 /
 
ÜDV!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy nyomaték szempontjából melyik motor erősebb, mindkét motor 1,5kw-os és 230V/400V-os 3 fázifú, amiben eltérnek az a fordulatszám és ezt nem tudom, hogy az alacsonyabb fordulatszámú motornak van nagyobb nyomatéka vagy a nagyobb fordulatszámúnak? Az alacsonyabb fordulatú 945rpm a nagyobb fordulatú 1440 rpm.

Köszi!
(#) V1rusH hozzászólása Aug 26, 2014 /
 
Üdv mindenkinek!

Feladatul kaptam egy motor cseréjét, aminek lehet új megtáplálást kell ki építeni. Nem mai rendszer, több mint 30 éves, és az anyagbeszerzés már meglátszik a berendezés nem használatos részein...
Ma végeztem egy próbaindítást a felhasználásra kerülő motornál.
Csillagban indítottam és mértem indulási áramot, ami 70-90A, és üzemi árama visszaesik 7,5-9,5A.
Nem teljesen egyforma fázisonként.
Erre a motorra kellene nekem egy mágneskapcsolós indítást készíteni.
A motor egy tűzi víz rásegítő szivattyú lenne, ami csak esemény esetén üzemelne, ha a nyomás annyira leesne, hogy az elsődleges szivattyú nem tudná a nyomást tartani. Tehát meglehet, (és úgy legyen!!!) hogy hosszú évekig el sem lesz indítva.
Mekkora áramú mágnes kapcsolóval tervezzek? Az indulást követően elég hamar, egy másodperc után visszaesik az áram az üzemi értékre. Mennyire mehetek alá az induló áramnak? Vagy a motor feltüntetett teljesítményével megegyező teljesítményű mágneskapcsolót használjak?

Köszönök minden segítséget!
(#) kadarist válasza V1rusH hozzászólására (») Aug 26, 2014 /
 
Szia!
Azt hittem, hogy ezen már túl vagyunk. Lehetőség szerint a motor teljesítményénél (kW) nagyobb teherbírású mágneskapcsolót válassz, kivétel a csillagba kapcsoló kontaktor, mert annak csak a csillag-áramot kel elviselnie. Olvasgasd a másik topikba belinkelt weboldalt, ahol hasznos ismeretterjesztő írásokat találsz a témában.
(#) Peter65 válasza Dr.God Man hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
Üdv!
Az alacsonyabb fordulatszámúnak nagyobb a nyomatéka. Mint ismeretes fizikából; P=M*2*pi*f, azaz a teljesítmény egyenlő nyomatékszor kettőször piszer fordulatszám (1/sec).
Ha a teljesítmény állandó, és kisebb a fordulat, nagyobb nyomaték kell hogy tartozzon hozzá. A kisebb fordulatú motor mérete egyébként általában lényegesen nagyobb.
(#) albinolynx hozzászólása Aug 28, 2014 /
 
Üdv!
Birtokomba került egy VEB ElektromotorenwerkEBM7 G2-SB529
2.850U/min 50Hz
220 / 4.85A
cosFi 0.98 adattáblás motor.
Frekvenciaváltóról szeretném hajtani. A motornak viszont csak 3 kivezetése van.
Megbontottam, remélve, hogy a közösített végeket szét tudom bontani és bekötni a frekvenciaváltós üzem szerint.
2 kivezetéssel nem lenne probléma. Dupla szál zománcozott huzal van közösítve.
A harmadik kivezetésnél viszont 2 x 2 szál vezeték van közösítve. Ezt nem tudom hogyan kellene bontani. Fénykép segítene, vagy ki lehetne mérni valahogy?

Áttekercselés nélkül esélyes üzemeltetni frekvenciaváltó nélkül?
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2014
(#) pucuka válasza albinolynx hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
A motorod egyfázisú, segédfázisos motor. Hiába bontod szét, nem lesz soha 3 fázisról táplálható, mert csak két póluspár van benne, A főfázis a közös, és az egyik kivezetés, a másikra a segédfázis kondiját kell kötni. Olyan frekiváltóról lehet hajtani, ami egyfázisú motorhoz való.
(#) albinolynx válasza pucuka hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
Át lehet tekercseltetni?
(#) granpa válasza pucuka hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
Akarod írni: Két tekercsrendszer (póluspár akárhány lehet).
(#) granpa válasza albinolynx hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
Lehetni, lehet, de nem két peták!
(#) albinolynx válasza granpa hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
Jó árakat kaptam az eddigi motoroknál.

Le tudnád írni, hogy mit kérjek a tekercselőtől?
Eddig csak leégett motorokat vittem. Ez most más lenne.
(#) Tomi111 válasza albinolynx hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
Üdv!
Csak annyit mondj, hogy tekerje át három fázisúra és hozza ki mind a hat kivezetést(!!!), hogy tudd deltába kötni, mert a frekiváltóra lehet, hogy úgy kell. Frekiváltó nélkül viszont csillagban kell használnod.
(#) albinolynx hozzászólása Aug 29, 2014 /
 
Értem. Általában egyben (két dekli, forgórész, test) szoktam vinni a motorokat. Elvileg a tekercselést az nem befolyásolja, ha csak a testet viszem és csupaszon (tekercselőhuzal mentesen)? A homlok deklin lenne még egy kis gépi munkám. Forgórészen szintén. Rezet meg elkérte a haverom, aki ingyen hozta a motort.
(#) granpa válasza albinolynx hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
Aki ezzel foglalkozik, van annyi rutinja (ért hozzá), hogy megtekeri 3~ra, ha csak az állórészt viszed is.
(#) albinolynx hozzászólása Aug 29, 2014 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítségét!
(#) pucuka válasza granpa hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
Ha több póluspár van egy fázisra, akkor a fordulatszám nem 2850 . . .
Az sem biztos, hogy át lehet tekercseltetni, mert mások a horonyszámok, de ezt egy tekercselő ránézésre megmondja.
(#) granpa válasza pucuka hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
Nem figyeltem a fordulatot, amúgy igazad van. Valóban nem minden horonyszámra lehet akármihez megtekerni.
(#) albinolynx hozzászólása Szept 4, 2014 /
 
Nem vállalták el a tekercselést. Probléma volt, hogy tekercselés nélkül került oda. Kellett volna a forgórész is. Ha elvállalják, elvileg 10.000,- Ft-ból elkészült volna.
Kicsit offtopik, de hol érdemes új villanymotort vásárolni? Én AGÓRA gyártmányú motorok között nézelődtem.
(#) granpa válasza albinolynx hozzászólására (») Szept 5, 2014 /
 
Azt a "szakit", műhelyt kerüld el! Nem értenek hozzá. Nem tudom, mit akartak a forgórésszel.Jó kifogás volt; otthonról is betelefonálhattad volna, hogy hány hornyos, ferde, vagy egyenes (de minek).
Ha visszakeresel, fent van a tekercselésről szakirodalom, Te magad is láthatod, nem annyira macera; ritka az az eset, hogy egy motor nem tekerhető át más paraméterekre. A Tied elég egyszerű eset: 2 pólus (kb. 2900n/p), 3~.
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2014
(#) albinolynx válasza granpa hozzászólására (») Szept 5, 2014 /
 
Elhiszem. Most megvárom még, hátha lesz elfekvőben illő motor nála. Tekercselés árában elhozhatom. A jelenlegi lecsupaszítottal nem tudom kit kellene felkeresni. Ősiben ismerek még egy idős szakit, ha dolgozik még egyáltalán. Bár szívesen postáznám is, ha van valahol egy ajánlott mester és nem aranyárban méri.
(#) yulo5310 hozzászólása Szept 6, 2014 /
 
Szevasztok! Meghalt a miniesztergám állandó mágneses DC motorja,már nem akarok rá költeni(2 x volt tekerve,kommutátorozva,de valamiért nem bírja a strapát! Arra gondoltam,van egy 1100 W kalapács motorom,különálló motor,csak le kellett csavarozni a Hammer mechanikáról. Úgy akarom megoldani,hogy az állórészt külön táplálnám 230 V egyenárammal,dimmerrel szabályozva,a forgó rész meg megkapná az eszterga vezérelt egyenáramát! Jó az elgondolás??
(#) laacika hozzászólása Szept 21, 2014 /
 
Üdv mindenkinek.

Be tudná nekem valaki ezt a motort azonositani?Ami biztos hogy 1,5kw-os és 2 pólusú az az 2800 körül forog.
Illetve ha valaki tudna nekem mailban motorokról dokumentációkat küldeni azt nagyon megköszöném,mint pl Imi motorok méretei,tipusai,kondenzátor értékek tipus szerint.

Mégegyszer köszönöm ha valaki megbombáz sok sok ilyennel.
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2014
(#) GmS hozzászólása Szept 21, 2014 /
 
Üdv!

Van egy kis áttételes 220as villanymotorom 5W ,5rpm ,egy sárga meg egy fekete kábel jön ki a motorból , egy mikro tányérforgató motorjáról lenne szó !
Kérdés , megoldható az hogy kapcsolóval tudja a forgás irányt kapcsolni ?
(#) GmS válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 21, 2014 /
 
Köszönöm !
Egy kis kábeldobhoz akartam használni , felcsévélésre és leengedésre , de akkor ez nem jön össze !
(#) GmS válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 21, 2014 /
 
pont lett most egy ilyenem egy mikró bontásból , és tetszik a mérete , az egész kb 6cm átmérő és kb 1-1,5cm vastag .... jó lett volna ...
(#) kérdező válasza albinolynx hozzászólására (») Szept 22, 2014 /
 
Szerintem érdemes lenne használt IMI motort venni. Olcsón hozzá lehet jutni, és nagyon jók.
(#) jocy1881 hozzászólása Okt 19, 2014 /
 
Sziasztok!

Nem tudom hogy jó helyre írok-e de megpróbálkozok vele!
Van nekem egy tányér forgató motorom /mikróból/ amit hálózatról szeretnék üzemeltetni. De mivel a motor 21v-os ezért vagyok gondba hogy mit kell hozzá beszereznem hogy megfelelően működjön. Ebben kérnék egy kis segítséget.
A válaszokat előre is köszönöm!
(#) kadarist válasza jocy1881 hozzászólására (») Okt 19, 2014 /
 
Szia!
Egy megfelelő feszültséget adó hálózati transzformátort szerezz.
(#) Bakman válasza jocy1881 hozzászólására (») Okt 19, 2014 /
 
Vedd figyelembe, hogy ezek a motorok arra indulnak el, amerre éppen tetszik nekik, tehát nem fix forgásirányúak.
(#) jocy1881 hozzászólása Okt 19, 2014 /
 
Az nekem mind1* hogy mikor milyen irányba forog. Ilyen trafokat nem lehet venni? ?


*Mindegy!
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2014
(#) erbe válasza jocy1881 hozzászólására (») Okt 19, 2014 /
 
Találkoztam olyan mikróval, ami a ventillátor motorját használta trafónak. Egyiknél a relé ment 24 V-ról, ennél ezek szerint a tányérforgató. Ezekben a lassú fordulatú szinkronmotorokban szokott lenni egy kis retesz, ami miatt csak egy irányba tud elindulni. Bármilyen olcsó kis paneltrafó, Puskás, vagy dugasztáp megfelel. Láttam akkus fúrógépet, aminek a trafója 18 V AC-t adott ki, a töltőben volt 1 db dióda, ami egyenrángatta. Az ilyen is bőven elég neked.
2*9V trafó
Na meg ez is.
Következő: »»   36 / 68
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem