Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor
 
Témaindító: Ko-bak, idő: Aug 3, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   37 / 68
(#) jocy1881 hozzászólása Okt 19, 2014 /
 
Akkor ha mondjuk 2db halozatrol uzemelo 9v-os trafot rakotok az is eleg???
(#) erbe válasza jocy1881 hozzászólására (») Okt 19, 2014 /
 
Igen, ha egyformák, vagy közel egyformák a trafók.
(#) jocy1881 hozzászólása Okt 20, 2014 /
 
Es azt honnan tudom hogy a trafon melyik a + es a - ?
Mert laikus fejjel azt gondolom ha rosszul kotom ossze a trafok polusait akkor ott gaz lesz
(#) granpa válasza jocy1881 hozzászólására (») Okt 20, 2014 /
 
A trafó váltakozó feszültséget ad, nincs + -. Két külön trafó szekunderét akárhogy összekötheted.
(#) jocy1881 hozzászólása Okt 20, 2014 /
 
Igen. Utana mar rajottem h hulyeseget irtam. De most az jutott eszembe hogy nekem nem jo mondjuk egy laptop tolto? 18 vagy 20V-os???
(#) zolika60 válasza jocy1881 hozzászólására (») Okt 20, 2014 /
 
Nem, mert a tányérforgató motor váltóáramú.
(#) erbe válasza granpa hozzászólására (») Okt 20, 2014 /
 
Idézet:
„Két külön trafó szekunderét akárhogy összekötheted.”

Sorba! Innentől már csak két lehetőség van.
Vagy összeadódnak, vagy kivonódnak egymásból.
(#) pucuka válasza erbe hozzászólására (») Okt 20, 2014 /
 
Mennyivel izgalmasabb párhuzamosan, vagy füstöl, vagy nem.
(#) jocy1881 hozzászólása Okt 21, 2014 /
 
Rendben ertem. Akkor nekem semmi mas nem jo csak a trafo. Koszonom a turelmet.
Udv
(#) MLK409 válasza Roly5 hozzászólására (») Nov 5, 2014 /
 
Bár elég régen kérdezted, úgy láttam nem érkezett pontos megfejtés a motor kérdésedre.
Ez egy ipari porszívó motorja. A porszívó típusa AKA 7002.4/2b, és 800W-ot eszik.
Az enyémet épp most próbálom vissza tuszkolni a gépbe..

(A képet loptam)
Kép: Hivatkozás
(#) KipKap hozzászólása Nov 18, 2014 /
 
Sziasztok!

Mi lehet a baja a köszörűgépemnek, ha a lentebb linkelt kattogó hangot adja? Nem hiszem, hogy csapágy, mert akkor hajtás nélkül is kattogna. Van benne egy 16µF üzemi kondi. Talán (remélem) okozhatja ezt a hibát? A gép amúgy 230V-os, gyárilag.
Köszörű
(#) zolika60 válasza KipKap hozzászólására (») Nov 18, 2014 /
 
Ha hiszed ha nem ez a csapágy. Szerintem.
(#) KipKap válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 18, 2014 /
 
De miért nem morog kikapcsolt állapotban? Amikor hajtás nélkül forog?
(#) zolika60 válasza KipKap hozzászólására (») Nov 18, 2014 /
 
Mert a csapágy hézaga nagy és forgás közben rázkódik a tengely, a váltakozó mágneses tértől. Ha hajtás nélkül forgatod ez nem ad zajt, mert el gurul a golyókon. Ha megrángatod fel le a tengelyvéget valószínűleg érezni fogod a kotyogást.
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2014
(#) KipKap válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 18, 2014 /
 
Köszönöm! Az, hogy tízből kb hatszor visszafelé próbál elindulni szerinted összefügg ezzel? Vagy az más hiba?
(#) KipKap válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 18, 2014 /
 
Köszönöm!
(#) gazspe hozzászólása Dec 13, 2014 /
 
Sziasztok!

Egy két fokozatú, forgásirány váltós egyfázisú villanymotor elektronikájával akadt egy kis problémám. Az eszköz egy húsdaráló motorja. A fokozatváltást egy tic226D triak vezérli (ha nem tévedek a funciójában). Bekapcsoláskor első próbára csak szikrázott a szénkefe-kollektor kontaktnál, második próbára pedig túlságosan felpörgött a motor üzemi fordulatszám felé. A forgásirány váltója jó, a kapcsolók jók, szénkefék újak, minimális kopással, kondenzátort nem találok (?) a szerkezetben, pedig alaposan szétszedtem. A motor nincs leégve. A triak lenne a probléma? (Ha igen, mivel lehetne ezt a jószágot pótolni? Ugyanis nem nagyon találok kereskedelmi forgalomban ilyen példnyt.)
Válaszokat előre is köszönöm.
(#) erbe válasza gazspe hozzászólására (») Dec 13, 2014 /
 
Idézet:
„kondenzátort nem találok (?)”

A kapcsolás működési elve miatt már a bemeneten kellene lenni 2-3 kondenzátornak (zavarszűrés), a vezérlésben is legalább 1 db Diac esetén. A triac ha rossz, akkor vagy egyáltalán nem megy (szakadt), vagy folyamatosan max. fordulattal megy (zárlatos). A második próbánál már akár ez is lehet.
A vezérlőpanel alján nézz körül, ott is lehetnek SMD kondenzátorok!
(#) Nanok hozzászólása Dec 14, 2014 /
 
Sziasztok!
Tudna nekem segíteni valaki centrifuga motor tekercselésben.
Van egy, a kondira eső részen, zárlatos állórészem. Füstölni nem füstölt, gondolom vizet kaphatott.
Arra gondoltam, hogy letekerek pár menetet, mert valószínűleg csak a felszíni zománc sérülhetett meg. Ezután ügyesen visszatoldom, valamilyen hasonló sérülésmentes huzalból.
Meg lehet valósítani ezt? Hogy vannak ezek tekercselve?
(#) gazspe válasza erbe hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Egy gyári öntvény vázban van a szerkezet, látható részen én nem találom, a motort nem sikerült kiszednem, de mivel a kábelek közvetlen a tekercsbe mennek bele, erősen kétlem, hogy ott lenne még kondi.
http://goo.gl/k7qYCa
Így néz ki a szerkezet.
Triac rövidzáras volt, vettem egy másikat, de problémába ütköztem. A fokozat szabályzás a triac két lába közötti potméterrel volt belőve, de most nem nagyon értem a helyzetet, bekötöttem úgy ahogy (emlékezetem szerint) volt, de csak szikrázik a szénkefénél, de a tengely nem mozdul (egyébként könnyen forog a tengely). a Triac egy tic226d tipusú jószág, hogy kellene bekötnöm? Van valami ötlet, hogy hol találhatok kondi(ka)t?
Válaszát előre köszönöm.
(#) laacika hozzászólása Dec 18, 2014 /
 
Sziasztok.
Melyik motornak van a nagyobb inditónyomatéka a 2 vagy a 4 pólusúnak?
Tehát egy kompresszort 1400-al akarok megforgatni a 4 pólusú 1:1 hajtásba a 2 pólusú pedig felezve 2:1 be hajtana,teljesitmény természetesen mindkét esetben 2,2kw.Köszönöm.
(#) csoki18 hozzászólása Dec 31, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy egyfázisú villanymotorom (házi vízmű motorja) amin leolvadt a kondenzátor (400/450V 8 µF ).
A kérdésem az lenne ha ez helyett egy 10 µF-os kondit raknék a motorba attól lehetne valami problémája? A motor 600W, 2800-as fordulatszámon pörög. Adattáblája nincs. más infót nem tudok róla. Amit még észre vettem, hogy kondi nélkül is elindul de hol balra hol jobbra forog.

A segítséget előre is köszönöm.

Üdv.: Gábor
(#) Gafly válasza csoki18 hozzászólására (») Dec 31, 2014 /
 
Amint kinyitnak a boltok (2015, Január 5) vegyél másik kondenzátort. Nagyjából 500 forint. Bővebben: Link
Kondi nélkül meg szegény még azt sem tudja, hogy merre induljon meg....
Addig meg ne nagyon használd, fordított irányban forogva sem nem csinál sok hasznosat, sem nem él sokáig...
(#) violin hozzászólása Jan 3, 2015 /
 
Sziasztok!
Van egy gagyi kínai állványos fúróm. Már mikor megvettem is gyanúsan gyenge volt. Most akartam valami nagyobb átmérőt fúrni vele,de olyan gyenge,hogy alacsony fordulaton nem visz sőt,ha magasabb fordulatra váltok,fel sem pörög....
Megnéztem az indítókondit, egy 8µF-os van benne...
A kérdésem....nem túl kicsi ez ide....?
Egyáltalán van valami táblázat,hogy mi alapján kell méretezni?

Köszi és Boldog Új Évet Mindenkinek!
(#) granpa válasza violin hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Ha eredetileg 8µF volt rajta, akkor ennyi kell, és annyit tud. Nagyobb kondival leégetheted. Valamelyik motoros témában ott a méretezés (kW/uF). Mekkora teljesítményű a motorod?
(#) Bakman válasza violin hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Le kellene mérni a kondit, mert nem biztos, hogy annyi is az értéke, mint amennyi rá van írva.
(#) violin hozzászólása Jan 3, 2015 /
 
Most mértem meg.....7,8uF....
Egyébként 500W-os a motor....
(#) violin válasza granpa hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
El nem tudom képzelni,hogy egy 500W-os villanymotor ennyire gyenge....
Dolgoztam már kisebb (pl 370W-os) is,de az is erősebb volt...
(#) erdgab válasza violin hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Szia!
Hátha segít.
(#) violin válasza erdgab hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Köszönöm!
Ez csak azt erősíti meg,hogy a rajta levő,az minden szempontból kicsi...
Már csak azt kéne kiderítenem valahogy,hogy üzemi vagy indító van rajta.....?
Bár semmiféle relét nem láttam rajta,ami lekapcsolná indítás után...
Következő: »»   37 / 68
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem