Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor
 
Témaindító: Ko-bak, idő: Aug 3, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   45 / 68
(#) lelkes amatőr válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Sajnos jelen esetben a *szokott* nem érvényes. Régi motor, kicsit viharvert de megy.
(#) erbe válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Az áthidalás kell az egyik fordulatszámhoz, a másik fordulatszámnál az áthidalások helyére kerül a 3 fázis. Jegyezd meg, hol volt az áthidalás!
Ne ragadtasd el magad, hatalmas motorod van. 70/300 wattos.
(#) lelkes amatőr válasza erbe hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Viszont van hozzá áttétel(hajtás)ház.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.
(#) Pirates1 hozzászólása Máj 8, 2016 /
 
Sziasztok. Elakadtam egy motor bekötésével
Az U1 V1 És W1 van bekötve a kapcsolóhoz.
Rá szeretném kötni a 220-ra. Mit hova kössek? És mi can az U2 V2 W2 kábelekkel mert az egybe van kötve.
Előre is kőszönöm.
(#) Bakman válasza Pirates1 hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
Az adattábla nem látszik rendesen, de ez három fázisú motor. Az U2, V2 és W2 vezetékek azért vannak összekötve, mert az a motor csillagpontja, oda nem kell kötni semmit, a másik háromra megy a három fázis.
(#) Pirates1 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
Ezt szomorúan hallom. 220 ra akkor ezt be sem tudom kötni igaz? Nem értek hozzá szóval nézzétek el nekem ha marhaságot kérdezek. Sajnos a három fázis a célhelyen nincs bekötve csak kb 150 m- arrébb. Ez pedig egy korongozò hajtása lenne egy fordulatszabályzó beiktatásával. Az pedig csak 220 as motorra jó. Köszönöm a gyors választ.
(#) Pirates1 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
Ja van a motoron egy felirat 220/380 akkor az mirr vonatkozik?
(#) Pirates1 válasza Pirates1 hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
Megpróbáltam jobb fotót csinálni róla
(#) Bakman válasza Pirates1 hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
Az eszköz, amit keresel, frekvenciaváltó néven fut. Van olyan változata, amelyiknek egy fázis a bemenete, a kimenete viszont három fázis. A használatához a motort is át kell kötni deltába, mert az ilyen frekvenciaváltók 3 x 230 V-os kimenettel rendelkeznek.

Nem tudom, hogy milyen fordulatszámszabályzód van, de nagy valószínűséggel egyébként sem használható ehhez a motorhoz, mindegy, hogyan kötöd be.
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2016
(#) Pirates1 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
Köszönöm a segítséget.
(#) rezsici hozzászólása Máj 10, 2016 /
 
Üdv mindenkinek!
Egy kis segítséget kérnék. Hogyan tudom biztosan megállapítani egy régi motorról, hogy aszinkron vagy szinkron motor-e? Adattábla nincs rajta. Inverterrel használnám, de azt olvastam, hogy azt csak aszinkron motorral lehet.
Előre is köszi.
(#) Elektro.on válasza Pirates1 hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
Csillag kapcsolásban 400V ( régi 380V) deltában 230V (régi 220V). És segédfázis kondenzátorral (üzemi és indító) használhatod. Viszont a kondik miatt a fordulatszám szabályzás nem fog menni. A frekvencia váltó lehet a megoldás.
(#) Elektro.on válasza rezsici hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
A szinkron motor csúszó gyűrűs, szénkefés. Csak aszinkronos módban idul, vagy kívülről felpörgeted szinkron fordulat közelébe és úgy indítod.
A szinkron fordulat a 3000 fordulat percenként. 2800 és a többiek mind aszinkron motorok.(Kiöntött kalickás forgórész, mint pl egy fűnyírónál.)
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2016
(#) rezsici válasza Elektro.on hozzászólására (») Máj 11, 2016 /
 
Köszi a segítséget, de én nagyon nem értek a motorokhoz, azt gondoltam, hogy ránézésre is meg lehet állapítani a különbséget. Szénkefe nincs azt nem láttam mikor kitakarítottam, a csúszógyűrűt nem tudom micsoda. Azt sem tudom, hogy mi a kalickás forgórész, de a forgórészben nincs tekercs, fém az egész, a külseje halványan bordázott, az elején és végén kis lapátkák vannak, tengelyen 2 csapágy, ennyi. A fordulatát sem tudom mert nincs táblája, megmérni meg nem tudom. 380V/230V-os de most 230V-ról megy kondival. Csak kívülről van képem róla, de ha úgy meg tudnád állapítani, hogy szinkron vagy aszinkron, akkor szétszedem és lefényképezem.
(#) Sebi válasza rezsici hozzászólására (») Máj 11, 2016 / 1
 
Idézet:
„Szénkefe nincs azt nem láttam mikor kitakarítottam, a csúszógyűrűt nem tudom micsoda.”

Ha nincs, akkor aszinkron. A csúszógyűrűt képzeld el úgy, mintha a kommutátoros motornál a sok kis szelet egyben lenne és arra megy a kefe. A gyűrűk egymás mellett sorakoznak.
(#) Elektro.on válasza rezsici hozzászólására (») Máj 11, 2016 / 1
 
Ne szedd szét!
Ez aszinkron.
(#) rezsici válasza Elektro.on hozzászólására (») Máj 11, 2016 /
 
Köszönöm.
(#) rezsici válasza Sebi hozzászólására (») Máj 11, 2016 /
 
Köszönöm a segítséged, csak kíváncsiságból kérdezném meg, hogy pl. kézi szerszámok (fúró, flex) motorjánál van szénkefe, akkor azok szinkron motorok?
(#) Elektro.on válasza rezsici hozzászólására (») Máj 11, 2016 /
 
Nem szinkron motorok. Azok az egyenáramú motorok kategóriájába tartoznak akkor is ha váltóról mennek.
Őszintén megmondom nagyjából 25 éves pályafutásom alatt egyszer sem volt dolgom szinkron motorral. Most hirtelen nem is tudnék olyat mondani ahol arra lenne szükség.

Itt van 3 link:
Aszinkron gépek
Szinkron gépek
Egyenáramú gépek
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2016
(#) rezsici válasza Elektro.on hozzászólására (») Máj 11, 2016 /
 
Köszönöm.
(#) erbe válasza Elektro.on hozzászólására (») Máj 11, 2016 /
 
A mai automata mosógépek nagy részében szinkron motoros a szivattyú, ezenkívül a BLDC motorok is általában szinkron motorok.
(#) Elektro.on válasza erbe hozzászólására (») Máj 11, 2016 /
 
Biztos lehetsz benne, hogy a mosógép szivattyúja nem szinkron. Olvastad a belinkelt dokumentumokat? A szinkronhoz speciális indítás kell. WIKI -ből kimásova a mosógép szivattyúra vonatkozó idézet :
Idézet:
„Árnyékolt pólusú aszinkron motor

Kis teljesítmény esetén az olcsó kivitelezhetőség miatt elterjedt kialakítás. Az állórészen kialakított pólusok egy részét egy rövidre zárt tekerccsel árnyékolják, ezáltal a fluxus az árnyékolt pólusrészen késni fog az árnyékolatlan részhez képest, ami a lüktető mágneses mezőhöz egy forgó komponenst ad, ezért a motornak lesz indítónyomatéka.

És egy kép róla .
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2016
(#) pucuka válasza Elektro.on hozzászólására (») Máj 11, 2016 /
 
Pont az erbe -nek mondod? Ő biztos jobban tudja, nem a WIKI -ből.
Egyébként a mikrosütő tányérforgató motorja is szinkron motor, Nálunk a citromfacsaróé is.
A BLDC motorok is szinkron motorok, csak többnyire háromfázisúak, ahol van forgó mágneses mező, ezzel indító nyomaték is.
A léptető motorok (step motor) is szinkron motor családjába tartozik, csak ott a fogazásoknak is szerepük van.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2016
(#) Elektro.on válasza pucuka hozzászólására (») Máj 11, 2016 /
 
Itt egy mosógép szivattyú. Szerinted ez szinkron motor?
(#) Elektro.on válasza pucuka hozzászólására (») Máj 11, 2016 /
 
Egyébként ne tévesszen meg, hogy az egyenáramó step motorokat is nevezik szinkronnak mivel a szinkron frekvenciát mi határozhatjuk meg a vezérlő elektronikával.
De az eredeti kérdés egy hálózati 3 fázisú motorról szolt. Egy ilyen szinkron motor pedig nem idul magátol. Vagy aszinkronos módban indítjuk vagy felpörgetjük névleges (3000 ,1500 ...) fordulat közelébe. Elég sok motor megfordult a kezem közt és én sem wikiből tudom. De csak azt tudtam belinkelni az érdeklődő fórumozónak.
(#) gulyi88 válasza Elektro.on hozzászólására (») Máj 11, 2016 /
 
Mosógépe válogatja hogy milyen a szivattyúja.
Nemrégiben javítottam egy mosógépet, és meglepődve tapasztaltam, hogy a szivattyúja ha kézzel hajtom úgy ugrál mint az egyenáramú állandómágneses motoroké, tehát mágnes is van benne, az állórésze egy darab tekercs a vasmagon és a hálózatról jár (nem emlékszem hogy lett volna rajta rövidrezáró gyűrű mint a reluktancia motorokon).
Fogalmam sincs hogy képes nyomatékot létrehozni (talán kalickája is van meg mágnese is, ennyire nem szedtem szét).
Érdekessége még, hogy a teljes forgórész hermetikusan elválasztott a külvilágtól, lehet hogy szimeringe sincs, meg komoly csapágya sem.
A járása (meg a nézése) sem volt bizalomgerjesztő, de a feladatát el tudta végezni.
(#) pucuka válasza Elektro.on hozzászólására (») Máj 11, 2016 /
 
Azt én nem tudom, nem javítok mosógépet. De erbe fórumtárs igencsak otthon van a gyakorlati témában, ha olvasgatod a hozzászólásait.
(#) Elektro.on válasza pucuka hozzászólására (») Máj 11, 2016 /
 
Én viszont jó párat javítottam. Ezen kivül az utóbbi 8 évet leszámítva 19 éven át ipari gyártó sorokat javítottam.
(#) pucuka válasza Elektro.on hozzászólására (») Máj 11, 2016 /
 
A jó pap is holtig tanul. gulyi88 fórumtárs is találkozott szinkron motoros szivattyúval, tehát létezik.
Nem sokat számít, hogy eddig nem találkoztál ilyennel.
(#) erbe válasza gulyi88 hozzászólására (») Máj 11, 2016 /
 
Műanyag perselyben forog a ~4-es tengelye. A szívókamra kialakítása olyan, hogy mindegy, merre forog, akkor is nyom. Terhelés nélkül indul, ahogy ide-oda rángatózik, valamerre elindul és már nyomja is a löttyöt. Valóban gyakorlatilag benne van a vízben. Vékony lapocska választja el az áramló víztől, de nem ér fel egy szimeringgel. Szervizesek, ha megáll, simán kidobják, megy bele az új. Szétszedve csupán rozsdás a mágnes. Kicsit megtörölgetve, összerakva újra elmegy egy darabig.
Következő: »»   45 / 68
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem