Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 5.1-es hangkártya
 
Témaindító: drhati, idő: Jan 7, 2007
Lapozás: OK   2 / 2
(#) Inhouse válasza otisz hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Rakd be a PC-be és megkap mindent amit kell. Anélkül nem működik, ha arra gondolsz.
(#) eSDi válasza otisz hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Üdv!

Nem lehetséges, ezeknél az olcsó bigyóknál a PC-n futó szoftver (driver) felelős az átalakításért. A kártyán szinte csak pár DAC és pár ADC van. Egy igazi DSP-vel rendelkező hangkártyával még el tudnám képzelni, mert ott hardveresen történik az egész a DSP felprogramozása után. De még így is felejtős a dolog, nem mezei embernek való feladat. De ajánlom fegyelmedbe a uPC1892 típusú IC-t, ha házi "Dolby" hangzást szeretnél előállítani.
(#) otisz válasza eSDi hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Köszönöm szépen a választ, rá keresek az általad megadott IC-re, aztán ha tetszik meg is építem, bár gondolom ne várjak tőle olyan hangzást mint egy gyári 5.1 dekódertől. Vagy kellemes meglepett mosolyt csalna az arcomra?
(#) eSDi válasza otisz hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Sajnos előbb vettem házimozi erősítőt (DTS miatt kellet és sztereó felkeverésben a DTS Neo:6 sokkal jobb szerintem), mint hogy megépítettem volna az IC-hez tartozó kapcsolást. Így nem tudtam kipróbálni, működésében kb a Dolby Pro Logic-ra hajaz, csak analóg módon.
Front-ra kimegy a jobb és bal csatorna változatlanul.
Center-re a jobb és bal összege
Rear-re a jobb és bal különbsége + delay.
Sub csatornát külön kell kialakítani, ha kell.

Esetleg, ha nem tudsz beszerezni belőle, akkor írj rám, még meg van.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem