Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VGA kimenet elosztása
 
Témaindító: TechoRiska, idő: Szept 10, 2005
Lapozás: OK   1 / 1
(#) TechoRiska hozzászólása Szept 10, 2005 /
 
Hali mindeki!

Az volna a kérdésem, hogy egy videokari VGA kimenetét el lehet-e osztani? Mert tudom hogy a videokari nem csak kifele küld jele, hanem fogad is (érzékeli a monitirt, mit plug and play divájszt, sőt némelyiket társítani is kell),és nem tudom, mit reagálna ha elosztanám, és a másik kimenetre rányomnám a gyűjteményben található VGA to PAL convertert.

Aki tudja, hogy ez így nemes egyszerűséggel kivitelezhető-e, kérem jelezze!

Előre is köszi mindenkinek!
(#) sagal válasza TechoRiska hozzászólására (») Szept 17, 2005 /
 
A video kari valóban érzékel, érzékel egy ohmikus lezárást.
Simán osztható a jel a kimenetre kötött eszköz (ök) impedanciájára kell odafigyelni a jelalak torzulás miatt.
Magyarul: normálisan méretezett osztót, ne pedig zöld-sárga szigszalagot használj!
(#) Imre hozzászólása Jan 1, 2010 /
 
Sziasztok!

Létezik olyan IC, ami VGA jelet tud átkapcsolni két kimenet között?

A következőt szeretném megvalósítani.
Van kettő laptop egy-egy emberrel, akik kb. 5-6 méterre vannak egymástól, hozzá egy darab LCD monitor. Egyszer az egyik laptopra legyen kötve, aztán a másikra az LCD. Amikor az egyik akarja kiküldeni a képét, akkor pl. megnyom egy kapcsolót. Amikor a másik, akkor meg ő nyomja meg az ő kapcsolóját. Olyanra gondolok, mint ahol egy a folyosó mindkét végén van egy-egy kapcsoló, és ha itt felkapcsolom, ott le tudom kapcsolni.

Erre szeretnék megvalósítani egy áramkört, amit két kapcsolóval vezérelek, és annak megfelelően kapcsolja rá az adott laptopot a monitorra.

Vagy esetleg tranzisztorokkal tudnék ilyen jelet kapcsolni? 2*15 db tranzisztorral.
(#) bakos13gab válasza Imre hozzászólására (») Jan 1, 2010 /
 
Szia!

Csak egy ötlet, de szerintem egy KVM switch jó lenne és talán 4-5 ezerből meglehet, az egeret és billenytűzetet nem kötöd rá.

KVM
(#) bakos13gab válasza bakos13gab hozzászólására (») Jan 1, 2010 /
 
Most olvasom csak, hogy két helyről kéne vezérelni, esetleg meg lehet buherálni, hogy két helyről fogadjon impulzusokat.
(#) Sebi válasza Imre hozzászólására (») Jan 1, 2010 /
 
Nem kell itt 15 pólust kapcsolni...
Van az RGB analóg jel, ami 75 ohmos, ezt kell spec video-switch IC-kkel váltani. Hirtelen a TEA2014 jut eszembe (ebből 3db kellene), de keress rá és találni fogsz egy csomó típust, olyan is van, ami direkt RGB-re való, 3 csatornás (SCART-switch). A két szinkronjel TTL szintű, ezt kapukkal is lehet kapcsolni (invertálni nem szabad). Az ID be-kimenetek maradhatnak az egyik laptopon, amennyiben azonos jellemzőjűek, ezeket nem kell kapcsolgatni.
Az hogy ide-oda kapcsoljon, már semmi gondot nem jelenthet ezek után (R-S flip-flop).
(#) Oraculum hozzászólása Nov 28, 2014 /
 
Sziasztok!
Nekem egy nagyon egyszerű kérdésem lenne: leválasztható-e károsodás nélkül a videójel a projektorról valamelyik kábel bontásával (kapcsolóval) és visszaadható-e a zárásával? Elég hülyén fogalmaztam meg de remélem lehet érteni.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem