Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Zajos transzformátor
 
Témaindító: KisBundi, idő: Jan 27, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) BZoli94 válasza ferci hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Köszönöm a segítséget!
Valóban kontakthibáról beszéltem..
A hálózati kábelem új, és tökéletesen működik, a trafóig simán eljut a hálózati feszültség. Amikor épp sikerült jól bekapcsolni, átnéztem mindent, nyomogattam a trafót, mozgattam a vezetékeket, méregettem, de nem kapcsolt ki. Na mondom akkor kikapcsolom és vissza. -> A biztosíték azonnal kiment, amikor újra bekapcsoltam. Arra gondoltam, hogy a kapcsoló miatt van, kicseréltem egy másik ugyanilyenre, de ugyanez a jelenség. Másra viszont nem tudok gondolni. (Az sem lehet, hogy bekapcsolásnál nagyobb áramot vett fel, mivel semmivel sem terheltem, amikor bekapcsoltam a cuccot..) 0,63A-es biztosítékból volt itthon vagy 5 darab, de már mind áldozatul esett.
Az utolsó biztosítékkal úgy próbáltam, hogy a kapcsoló be volt kapcsolva és a bedugtam a dugót a konnektorba, de miután felvillant a kapcsoló, el is aludt.. (Szóval azt az abszurd ötletet is kizártam, hogy a kapcsolónál húz össze, amikor felkapcsolom...)
(#) Gafly válasza BZoli94 hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Attól függően hogy milyen mágnesezettségi állapotban maradt kikapcsoláskor a vasmag, hihetetlenül nagy tranziens áramot vehet fel bekapcsolódáskor. Lágyindító, lomha (nagyobb?) biztosító...
(#) ferci válasza BZoli94 hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Megírtam 1 amperes biztit felejtsd el ebben a verzióban nemhogy 0.63?
1.6A N vagy T legalább.

Mod: pöttyök kivéve!
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2015
(#) BZoli94 hozzászólása Feb 3, 2015 /
 
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!
(#) Yamer hozzászólása Okt 13, 2017 /
 
Üdv oylan kérdésem lenne hogy a trafóm elkezdet búgni, most kaptam műszerolajat TRIOXID a neve (ami a cimkén van: 100% fehér ásványolaj,h304,p301+p310,p273,p331,p501, veszélyes stb, stb...) most nem is ez a lényeg hanem hogy ezt rá önthetem a trafóra nyugodtan? nem lessz zárlatós?
Csak mert nem akarok egy zárlatos/égett trafót csinálni egy a búgást leszámítva tökéletesen működő trafóból.
(#) proba válasza Yamer hozzászólására (») Okt 13, 2017 /
 
És az olaj miben segítene?
Ha a zúgás most keletkezett, és nem túlterhelés, mechanikai behatás eredménye, akkor jó esélye van a közelgő újra tekertetésnek. Ha meg ezt nem tartod valószínűnek, akkor inkább valami lakkot öntenék rá, esetleg a lemezeket szorítanám össze. (esetleg elraknám a rezonáns felületről)
(#) shark hozzászólása Ápr 2, 2018 /
 
Sziasztok!

Van két, elég csúnyán tekercselt fojtótekercsem, amik eléggé zümmögnek.
Egy fényerőszabályzós állólámpából vettem ki őket.
Hogyan tudnám elcsendesíteni őket? Tekercseljem át, öntsem ki gyantával, vákuumkamrában lakkozzam be?
Volt mellettük két 130°c-os hőbiztosíték is, de hozzájuk sem értek.

Üdv.: shark
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2018

DSC_0434.jpg
    
(#) VIM válasza shark hozzászólására (») Ápr 3, 2018 /
 
Szia! Ha valóban ennek a soros tekercsnek van hangja akkor próbáld meg ragasztópisztollyal rögzíteni a meneteket és ha már így ki van építve a helyéről, melegítsd rá az olvadékot hőlégfújóval.
(#) shark válasza VIM hozzászólására (») Ápr 3, 2018 /
 
Köszi a tippet. Esetleg az a fehér, szilikon-szerű anyag, amit rögzítésre szoktak használni (nem kinyomós szilikon, hanem valami kiöntő) nem lenne jobb?
Nem tudom, mennyire lenne tartós a ragasztópisztoly.
(#) Orbán József hozzászólása Ápr 3, 2018 /
 
Üdv!
Legutóbb néhány hálózati trafót tekertem csöves erősítőkhöz. Na jó, sokat.
Szóval vasastól lemártottam méhviasz+paraffin keverékben, olyan 15 percig.
Igaz, ezek a trafók 80%-os aláméretezésben készültek, de megnézném, ha melegedni, zúgni mernének...
Aztán ugyanezt el lehet játszani AC43 lakkal is, csak ne akarjuk szétszedni többé, meg ki kell fűteni.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem