Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2935 / 3945
(#) krabor válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 6, 2017 /
 
Kiprobalom normal izzoval , bar 4 db spotlampat kapcsol amibe nem szeretnek halogen egoket tenni, sajnos az ajtora mar nem tudok kapcsolot tenni,mert falon kivul nem szeretnek drotokat.
Ha nincs mas megoldas,akkor leszedem a keslelteo kapcsolot es csak akkor fog menni a ventilator,ha a lampa is megy.
(#) RoliNyh válasza krabor hozzászólására (») Feb 6, 2017 /
 
Valahogy így:

De ha villanyszerelési boltban érdeklődsz, lehet van erre valami gyári ajtókapcsoló is, esztétikusabb kivitelben (nekünk a spájzba jó ez is)...
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2017
(#) krabor válasza zamatőr hozzászólására (») Feb 6, 2017 /
 
B1 kikotve nem indul.
Ha B1 osszekotve pillanatra A1 el ,akor bekapcsol, leveszem A1 rol ,akkor beindul az idozito
(#) krabor válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 6, 2017 /
 
Egy szekrenyajtonal megfelelne, ha hatulrol huznam a vezeteket, de a wc ajtonal nem lenne esztetikus.
(#) zamatőr válasza krabor hozzászólására (») Feb 6, 2017 / 1
 
Jól működik . Ajánlott bekötés . A két kapcsolófedél közzé valamilyen gumi vagy műanyag lapot beragasztol és egyszerre kapcsol mindkét ág . Egyfedeles jobb lenne de most nem találok. Pl egy ilyen kapcsoló:
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2017

ventil.png
    
(#) krabor válasza zamatőr hozzászólására (») Feb 6, 2017 /
 
Koszi , sajnos mar ez sem jo megoldas,mert csillarkapcsolo van beszerelve, az egyik fele kapcsolja a lampat,meg a ventilatort, a masik fele meg a konektort es egy tukor feletti lampat
(#) zamatőr válasza krabor hozzászólására (») Feb 6, 2017 /
 
Ha a kapcsoló dobozon átmegy a "0" akkor a jelzőfény bekötést tedd a bejövő "0"és fázis közé , Megbontod az elmenőágnál ami a lámpa és a ventilátor felé megy és lekötöd "0" -ra a Jelzőfény vezetékét így közvetlen nulla-fázist kap és mindig világít .
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2017
(#) krabor válasza zamatőr hozzászólására (») Feb 6, 2017 /
 
Valoban nincs ott 0 csak a fazis
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2017
(#) krabor válasza zamatőr hozzászólására (») Feb 6, 2017 /
 
Viszont ha vennek egy olyan ventilatort amibe mar benne van az idozito is, akkor az mukodne vajon ?
(#) zamatőr válasza krabor hozzászólására (») Feb 6, 2017 /
 
Sajnos akkor nem lesz jelzőfény vagy csak hagyomány őgő használattal , egy 15W is elég lenne a többi lehetne led is. Valahogy le kel vezetni a jelzőfény áramát. Jobb ötletem nincs az adott lehetőségeken belül.
(#) krabor válasza zamatőr hozzászólására (») Feb 6, 2017 /
 
Ha berakok B1 ele egy hagyomas izzot pluszba,akkor mukodne??
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2017

ventil.png
    
(#) zamatőr válasza krabor hozzászólására (») Feb 6, 2017 /
 
A bekötése ugyanaz mint a mostani megoldásban ott is kel egy bekapcsoló jel ami vezérli és az most is gondot okoz. A kapcsolóban a jelzőfény alkatrészeinek az értéke kellene ,esetleg a B1-et le lehetne húzni nullára egy ellenállással ami bekapcsoláskor nem okoz hibát.
(#) zamatőr válasza krabor hozzászólására (») Feb 6, 2017 /
 
B1 és nulla közé az izzó úgy jó én csak ellenállásra gondoltam..
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2017
(#) krabor válasza zamatőr hozzászólására (») Feb 6, 2017 /
 
Igy szerinted jo?

ventil.png
    
(#) zamatőr válasza krabor hozzászólására (») Feb 6, 2017 / 1
 
Jó . A tükör izzó kapcsolt szál le van vezetve vagy közös a konnektorral, ha le van vezetve átteszed a világítás-ventilátor kapcsolóra feltéve hogy hagyományos égő és nem kel plusz izzó. Igaz így mindig világít a fő világítással együtt. Visszatértem az elejére ahol a "csillár" egyik égőjét kicserélni hagyományosra, megoldás lehet.
"4 db spotlampat kapcsol" egyiket kicseréled ha a "foglalat" használható
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2017
(#) krabor válasza zamatőr hozzászólására (») Feb 6, 2017 /
 
Koszi kiprobalom,hogy koze rakok egy 15 wattos hagyomanyos izzot.
A tukor folotti lampa is ledes. A konektor csak akkor muxik ha felkapcsolom a tukor folotti lampat
(#) krabor válasza zamatőr hozzászólására (») Feb 6, 2017 /
 
Koszi a segitseget !! Koze raktam hagyomanyos izzot , igy mukodik.
Mekkora a legkissebb izzo , ami meg mukodteti? 15 watt?
(#) vkrisz81 hozzászólása Feb 6, 2017 /
 
Köszönöm a tippeket bugyi680,Bakman felhasználóknak!
(#) Johnycorp válasza proli007 hozzászólására (») Feb 6, 2017 /
 
Üdv.

Sejtettem, hogy valami mást szeretne.
De mivel először nem írta le pontosan, így az alapján készült a skiccem.

Így már másabb a helyzet.
(#) zamatőr válasza krabor hozzászólására (») Feb 6, 2017 /
 
Nem tudom, nincs adat a B1 vezérlő értékekre. Próba a legkisebb biztosan működőig.
(#) ftirius hozzászólása Feb 6, 2017 /
 
Sziasztok!
Hozzám került egy kis rezgőcsiszoló, ami azt a hibajelenséget produkálja, hogy áram alá helyezve megse mukkan
Kicsit belefényképeztem. Egyáltalán nincs égett szaga. A diódákra rámérve nyolcszázvalamennyit mutat a műszer, a kapcsoló jó. A motort még nem szedtem szét, gondoltam előbb kérdezek.
Mi lehet a következő lápás?
Anti
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2017
(#) Fidel hozzászólása Feb 6, 2017 /
 
Vettem egy ilyen kütyüt: Bővebben: 5A Adjustable Power

Most nézegetem, hogy ezt, hogyan is kellene bekötni?
IN és az OUT rendben van, de a felső panelt nem értem?
Mire való a két pines, meg a három pines csatlakozó, hová kellene kötni azokat a lábakat?
(#) Fidel válasza ftirius hozzászólására (») Feb 6, 2017 /
 
Szénkefét nézted, nincs elkopva, vagy megszorulva?
(#) rettung hozzászólása Feb 6, 2017 /
 
Szervusztok!
Megszeretnem kerdezni, hogy van egy adott 3W-os led izzom, 12V egyenaramra kotom, akkor mennyi lesz ennek az aramfelvetele? Ez gyari adat, vagy kiszamolhato?
Mar csak azert kerdezem, mert van egy 12V-os, 800mA-es kapcs.uzemu tapegysegem. Erre kothetem a lampat(mr16 foglalat)
Koszonom!
(#) ftirius válasza Fidel hozzászólására (») Feb 6, 2017 /
 
Még nem néztem, az biztos hogy kicsit poros belül, lehet, hogy megszorult.
Megnézem.
(#) vargaf válasza ftirius hozzászólására (») Feb 6, 2017 /
 
A motor megkapja a működéséhez szükséges feszültséget? A fojtótekercset és a kondenzátort vizsgáltad?
(#) ferci válasza Fidel hozzászólására (») Feb 6, 2017 /
 
Görgesd le az oldalt teljesen, ott meglátod a bekötést..
(#) ftirius válasza vargaf hozzászólására (») Feb 6, 2017 /
 
A tekercs az nem szakadt, a kondi nincs rövidzárban.
Ennyire tudtam vizsgálni.
(#) Fidel válasza ferci hozzászólására (») Feb 6, 2017 /
 
Igen, de nem értem! Mire való az RXD TXD?
Meg megkavar, hogy a felső képen a laptop aksiba a szabályzott tápegység van bekötve, meg a felső panel két pin csatlakozója, de hogyan?
Aztán lent a képen a három pin van GND, RXD, TXD feliratozva, a két pin meg NULL felirattal van. Mi a két csatlakozó feladata?
(#) rettung hozzászólása Feb 6, 2017 /
 
Arameroseg?
Következő: »»   2935 / 3945
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem