Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Napkollektor házilag
 
Témaindító: Bazsi, idő: Feb 19, 2007
Lapozás: OK   1 / 30
(#) Bazsi hozzászólása Feb 19, 2007 /
 
Most tervezem egy napkollektor építését. De ez eltér a megszokottól. Van egy régi parabola antennánk és nem tudtunk vele mit kezdeni. Barangoltam a neten és megláttam egy oldalon hogy egy gyerek parabolából
napkollektort csinál. Kaptam az ötleten és megterveztem.
Valamikor a héten elmegyek az üvegeshez és pontosan megtudakolom, mennyi egy négyzetméter tükör. Aztán feldarabolom 10x10-es darabokra és jöhet a megapuzzle.
Úgy gondoltam sziloplasztal ragasztom, mert úgy tudom, hogy a szilikon állja a szélsőséges viszonyokat is. Azegész olyan mint egy nagy nagyító, összegyűjti a napsugarakat.
A fókuszba még nem tudom , hogy mit tegyek mert az üveg nem nagyon bírja a nagy hőt (a gyerek befőttes üveggel csinálta és kidurrant).
(#) Norberto válasza Bazsi hozzászólására (») Feb 19, 2007 /
 
Valami mattfeketére festett fém-edény kellene szerintem a befőttesüveg helyére.
(#) elektro válasza Norberto hozzászólására (») Feb 19, 2007 /
 
szerintem ha áramot akasrz akkor vegyél egy csomó infra ledet és kész is. Jó esetben akár 1 volt is kijön rajta ha egy csomótpárhuzamba meg sorba kötöd akkor az egy kis aksit képes feltötlteni vagy vegyél az obiban egy csmó olcsó napkollektros lámpát azoksem roszak mert olcsók.
(#) mrx23 hozzászólása Feb 19, 2007 /
 
Sima led is megfelel csak a szinekkel kell kisérletezni.
valami iszonyat nagy lencsét használj hogy
összegyüjtse pont a ledekre a fényt.
10 Ft körül már lehet LED-et kapni, kérdés h megéri-e.
Egyszerübb ha szélgenerátort használsz (készitesz
(#) Norberto válasza mrx23 hozzászólására (») Feb 19, 2007 /
 
Szerintem a LED-ek a koncentrált hőtől szanaszéjjel olvadnának. Nem 100%, de szerintem van valami alapja (...ha az üveg szerteszét tört...).
(#) mrx23 hozzászólása Feb 19, 2007 /
 
(#) Bazsi válasza mrx23 hozzászólására (») Feb 19, 2007 /
 
Én is a Tuningnetről vettem az alapötletet. (jó oldal) :yes:
(#) Bazsi válasza Norberto hozzászólására (») Feb 19, 2007 /
 
És hogy fessem be, csak mert a festékeket leégeti a 600-700 C fok, a kormozás jó ötlet, de azt meg leviszi a víz, ha esik az eső. úgyhogy ezen még tanakodom.
(#) Bazsi hozzászólása Feb 19, 2007 /
 
Igazából a napkövetés okozott nagy fejtörést de ezt is megoldottam. Mini (0,5v-os) napelemekkel. Most készül a rajz, mert a fényképen nem lehetne semmit látni, talán holnap felrakom.
(#) dobo hozzászólása Feb 19, 2007 /
 
A tuningneten már én is jártam.
De mit is akarsz te a parabolával?
Szerintem kár kinlódni vele.
De viszont a garázstetős nepkollektora a srácnak nagyon tuti .
Én a tavasszal akarok csinálni belőlle vagy 8m2.-t.
Amivel nyáron az egéssz háztartásunkat el akarom látni melegvizzel. :yes: :yes: :yes:
(#) dobo hozzászólása Feb 19, 2007 /
 
Ja és létezik hőálló matt fekete szpré 550 fokig.
Én már használtam simson kipura és bevált.
(#) micimacko válasza Bazsi hozzászólására (») Feb 19, 2007 /
 
A szilikonnal óvatosan!!!
Csak olyat használj, ami nem tartalmaz ezetsavat, mert az ecetsavas tönkreteszi a tükrön a foncsort. Csak olyat használj, ami nem ecetszagú!!! (nem büdös) Tapasztalat...
(#) Bazsi válasza micimacko hozzászólására (») Feb 20, 2007 /
 
Fúúúúú! Sztem pont olyat vettem, de azér kössz!
(#) Bazsi válasza dobo hozzászólására (») Feb 20, 2007 /
 
De nem 550 fokig kell állnia a hőt hanem 700 fokig,
úgyhogy ezen még filózom, de azér kössz
(#) TNPsoft hozzászólása Feb 20, 2007 /
 
Hali mindenkinek.
Megnéztem én is a házi napkollektort. Tuti darab. Én is rágerjedtem a bioenergiára rendesen, már csak a vezérléseket, szabályozásokat kell energetikailag minimalizálni. Pl a 386SX-es vezérlés, napút számítással kicsit durva, és bonyolult (szerintem).
Én PIC-et buzerálok több-kevesebb sikerrel.
Tudok olyan kütyüt csinálni, ami automatikusan a nap felé fordít bármit. A fogyasztást csak a DC,AC,LÉPTETŐMOTOROK jelentik. A Vezérlő megelégszik max 100mA-rel (relék miatt), ha alszik kb 10mA.
ÉN ezt fogom megcsinálni hamarosan, mert építkezni fogok.
(#) kozmaj hozzászólása Feb 20, 2007 /
 
"Sima led is megfelel csak a szinekkel kell kisérletezni.
valami iszonyat nagy lencsét használj hogy
összegyüjtse pont a ledekre a fényt."

A ledeket felejtsétek el! A gumicsövet is meggyújtotta!
A parabolatükör hőtermelésre, forróvíz készítésre való! Esetleg szalonnát süthetsz vele...
(#) TNPsoft válasza kozmaj hozzászólására (») Feb 20, 2007 /
 
Bocs, hogy kiábránditó leszek, de ha a LED fényt kap, ugyan elindul benne egy 'vissza' folyamat, és örülsz, mint majom a farkának, hogy még kapocsfeszültséget is mérsz rajta, DE.
MEGMÉRTÉTEK MÁR HOGY HÁNY uA-T TERMEL?
Ha nincs milliódarabszámos elfekvő készleted, vagy egy kínai nagybácsi akkor csak játék a gondolattal!
Nem véletlenül ölnek dollár trilliókat napelemes fejlesztésekbe (monokristály stb)
BOCS.
(#) TNPsoft hozzászólása Feb 20, 2007 /
 
Hali! Én a házam déli tetejét fogom zsindely helyett saját síkkollektorral borítani. Elmegyek egy öntözéstechnikai szakboltba és veszek automata öntözőrendszerhez tartozó kb D20mm fekete uválló csövet (6bar-os), saját idomjai vannak. Elég merev, de legalább nem porlik szét az UV-től, mint a gumi.
Ja: 105Ft/m, egy idom meg átlagosan 150Ft
(#) dobo hozzászólása Feb 20, 2007 /
 
Igaz ez nem fekete de kék szint ad ani azért már valami!!!
És hőálló.
Az eljárás neve a kékítés.
Még nem csináltam csak láttam hogyan csinálják egy veterán autószerelő mühelyben. :merges2:
A csavarokat rezsóra rakták és lefedték egy bilivel.
Jól felmelegítették a csavarokat és bedobták őket olajba.
És szép kék szinük lett. :yes:
Nem fekete de jobb a krómnál mert a króm tükröződik és szineződik kb 500 fok felett besárgul ha jól tudom.
(#) Bazsi hozzászólása Feb 22, 2007 /
 
Ma vettem egy napelemes számológépet és kiderült, hogy a benne lévő napelem szart se ér.
3v feszültséget lehet mérni, de áramerősséget 1mA -t se ad, má tiszta ideg vagyok, mert kipróbáltam úgy működtetni a számológépet, hogy kivetttem belőle az elemet és csak a napelemmel megy, de megy (úgy, hogy nem ad áramot (borzalom).
Tudja valaki, hogy hogy lehet ez?
(#) dobo hozzászólása Feb 23, 2007 /
 
Én már láttam ál napelemet számológépben
Csak egy müanyag lap volt bekötés nélkül.
Amugy szerintem a kertilámpákból kitermelt napelemmel lehet kisérletezni a legelfogadhatóbb áron.
(#) Bazsi hozzászólása Feb 23, 2007 /
 
szóval sok számolgatás után rájöttem, hogy mégis ad áramot, de nagyon kicsit
(#) Bazsi hozzászólása Feb 24, 2007 /
 
Sziasztok!
Csináltam egy kapcsrajzot és hálás lennék, ha segítenétek megállapítani, hogy jó-e mert ezt szeretném a napkollektorom vezélésének beépíteni.
Bármilyen észrevételt leírhattok.
(#) Djatis hozzászólása Feb 24, 2007 /
 
Sziasztok !

Én már régen megcsináltam a parabolás naptűzhelyet de engem érdekelne hozzá napkövető áramkör vagy valami vezérlés ha tud valaki ilyesmit .
Előre is köszi.
(#) (Felhasználó 4577) hozzászólása Feb 25, 2007 /
 
helló!
egy 5let:
Belülről krmozd be az üvedget és nem viszi le a víz...
(#) mcload hozzászólása Feb 25, 2007 /
 
Van egy kapcsolási rajzom, ami a napelemeket mindíg a legnagyobb fény felé fordítja, ha esetleg érdekel valakit. Amúgy 20 ezerért lehet venni 12V-os, 1A-es napelemet akkus töltésvezérlővel együtt!!!
(#) Tomka hozzászólása Feb 25, 2007 /
 
A rézcsövet nem kellene feketére festeni, hanem magas hőmérsékletnek kitéve magától befeketedik.
(#) fatibi1 válasza mcload hozzászólására (») Feb 25, 2007 /
 
Igen engem érdekelne a rajz.Ha feltennéd ...
Hol lehet napelemet venni?
Köszi.
(#) TNPsoft válasza Djatis hozzászólására (») Márc 1, 2007 /
 
Ha komolyan gondolod, írd le milyen 2 motorral (dc/ac/step) forgatnád víz/függ irányba és csinálok hozzá vezérlést. A dc a leolcsób (ablaktörlőmotorok és már lassítóáttétel is van benne)
Ha több embert is érdekelne akkor csinálnék 'CSINÁLD MAGAD CSOMAGOT' csak progiért kérnék egy kis honoráriumot.
Az enyém automatikus fénykövető lenne semmi hiperszámításos ámítás.
Nem akarlak megbántani, de ha fáradtál volna az elejétől olvasni ezt a fórumoldalt már láttad volna kihez kell fordulni .
(#) McGyver hozzászólása Márc 1, 2007 /
 
A parabola gyújtópontjában 540 fok leledzik az igaz ( ha tűz a nap )
de a fém edény nem éri el ezt a hőfokot, ha víz áramlik rajta.
Ha ilyesmit csinál bárki is, tessék komolyanvenni a tunnignetes srác figyelmeztetését, mármint hogy a szórt fény is megégethet.
Az üvegessel meg nem puzzlét kell gyártatni, hanem megbeszélni, hogy ne dobja ki a tükörhulladékot :yes:
120 cm-eshez cca. 540 db kell, ( 5x5 cm ) + esrősített keret is ajánlott a megnövekedett súly miatt.
Üdv: McG
Következő: »»   1 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem