Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » X / Y szkenner galvóépítés
 
Témaindító: Djatis, idő: Feb 22, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   25 / 41
(#) Georgee válasza mex hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Radiális mágnes klikk A tekercsen kb 700mA folyik át most mértem és akárhogy forgatom a tekercseket ugyanolyan könnyű forgatni. (amúgy mennyire erősen kéne megfognia?)
(#) mex válasza Georgee hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Nem is arra gondoltam, hogy nem vagy tisztába, hogy milyen irányú mágnesezettséggel kell rendelkezni a forgórésznek, hanem arra, hogy esetleg nem olyat küldtek. Ha leellenőrizted, és rendben lévőnek találtad, akkor csakis a tekercselés lehet a hunyó.

Talán egy kép segítene.
(#) Georgee válasza mex hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
A két mágnest egymáshoz tettem az átmérőnél fogva, az egyiket elkezdtem csavarni, eltaszították egymást, innen gondolom, hogy jó a mágnes. minimálisan érezni, hogy a tekercs húzza a mágnest, de gyengének tartom. A tekercseket ugy tettem, hogy kicsi a légrés, tehát a mágnes és a tekercs közt van kb 1mm. Nem tudom mennyit látni a képből, telóval csináltam. Csináltam egy képet paintben is igy tekertem meg (remélem érthető)
(#) mex válasza Georgee hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Elvileg minden jó...
A mágnest még a tengelycsonkok nélkül próbáltad?
Azért a tekercseket ellenőrizd le egy kis mágnessel, gondolom van valamilyen dvd,cd, vagy vinyómágnesed. Kapcsold rá az áramot a tekercsre, és kívülről közelitsd a próbamágnest mindkét oldalhoz. Érezhetően vonzani, illetve taszítania kell oldaltól függően helyes menetirány esetén. Erősebbé tehető a jelenség, ha a tekercsbe dugsz egy megfelelő átmérőjű köracélt (akár fúrószár is lehet).
(#) Georgee válasza mex hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
A tengelyre már rászereltem a mágnest, illetve a caspágyakat feltettem rá, de csak próba képpen. Még a ház nincs kész, de addig nem is forgácsoltatom le, amíg nem látom a tekercseken, hogy megfogja a mágnest. (esetleg az nem gond, hogy a tekercsek oldalt összeérnek?)

szerk: a tekercs a hunyó, a másik mágnessel is ezt csinálja. nem fogja meg.
(#) mex válasza Georgee hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Írni is akartam, hogy gyengíti az erőteret a tekercsfelek túl közeli elhelyezése. A forgórész sapkái miből készültek?
Az állórészt nem Te gyártod? Látom van géped hozzá.
Egyébként, ha az állórészt lágyvasból készíted sokkal erősebb lesz a cucc (meg lustább).
(#) Georgee válasza mex hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
De az állórész is saját (már ha a tekercsre gondolsz). Vékony fenyőlécre tekertem fel, majd a kész tekercset az asztal sarkán meghajtottam. A forgórészhez aluminiumból készítettem a sapkákat.
(#) mex válasza Georgee hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Nem a tekercsre, hanem a házra gondoltam.
Egyébként van fejlemény?
(#) Georgee válasza mex hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Jah sajnos csak gyakorlatom van esztergálásban gép nincs, ugyhogy vagy elmegyek valakihez akinek van gépe és legyártom, vagy majd valaki megcsinálja. Még dolgozok rajta. másik tekercset is csináltam ugyan azt csinálja azzal is. Tápcsere is volt. Lehet, hogy velem lesz a baj, körülbelül mennyire kéne megfognia a tekercsnek? Mert ha alá teszek egy vinyó mágnest, az például valami nagyoin erősen megfogja. Tekercs esetén körülbelül mennyire kell?
(#) Beles válasza mex hozzászólására (») Szept 6, 2010 /
 
Miért gyengítené? A gyári szétszedett galvoban is összeér tudtommal. Te építettél már galvokat?
(#) Beles válasza mex hozzászólására (») Szept 6, 2010 /
 
Miért gyengítené? A gyári szétszedett galvoban is összeér tudtommal. Te építettél már galvokat?
(#) Router hozzászólása Szept 23, 2010 /
 
Sziasztok!

Most, hogy a kezeim közé került egy 30mW-os zöld lézer, elgondolkodtam rajta, hogy sugárjáték céljából belekezdenék egy alap galvó építésébe.

Youtube-on találtam pár videót ahol HDD fejmozgató mechanikákat használtak. Valaki próbálkozott már ezzel a módszerrel? Elég egyszerűnek tűnik viszont az egyértelmű, hogy sosem lesz 100%-os a technika de talán otthoni bohóckodásra elég lehet.

Találtam is egy ezzel foglalkozó fórumtémát de csekély angoltudásom végett nem tudom összeállítani a képet.
Bővebben: Link

Valamint az sem kis probléma, hogy abszolút nem vagyok tisztában az "igazi" galvo-k működésével kapcsolatban, vagyis sötétben tapogatózok. Láttam rajzot ahol a hangkártya kimenetéről vezérelték a galvo meghajtóját és ahol egy nyomtatóport volt jelölve.

Ebay-en is szétnéztem kínai galvok tekintetében és nekem eléggé meredeknek tűnik, hogy ~23 ezerből kapok egy komplett szettet. Mivel lenne érdemes először próbálkozni?

Válaszotokat előre is köszönöm!
(#) Router válasza Router hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
Találtam egy elég korrekt oldalt de ez szerintem meglehetősen túl van bonyolítva viszont ahogy látom, remekül funkcionál.

Bővebben: Link
(#) wir12 válasza Router hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
Szia!

Szerintem buherálj szét egy PC-s hangfalat vedd ki az erősítőt belőle. Szerez két HDD-t körübelül tengelyesen rakj rá egy tengelyt és erre mehetnek a tükrök lehetőleg úgy hogy a szögük álítható legyen. helyezd a megszokott GALVO elrendezésben (XY irány). A buherált (vagy készített) erősítőre mehetnek a HDD tekercs kivezetései. Természetesen külön erősítő kell mindkettőnek. Gyujtsd be a lézert irányítsd a tükrökre néhány percnyi állítgatással kész vagy és örülsz hogy milyen ügyes vagy.
De most komolyra fordítva a szót ajánlanám figyelmedbe Szupeppe oldalát :google:

Remélem tudtam segíteni
(#) Router hozzászólása Okt 14, 2010 /
 
Sziasztok!

Kinéztem egy ilyen galvo-t magamnak. Egész emberi áron van csak még mindig gőzöm sincsen róla, hogy a számítógépről hogyan hajtom meg
(#) pz87 válasza Router hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Ezzel gond nélkül menne.
(#) pz87 hozzászólása Nov 6, 2010 /
 
Tényleg valaki épített mostanság galvo-t?
Sikerült már elérni valakinek 15-20K sebességet 10-15°-on?
(#) Djatis válasza pz87 hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Igen én műár elértem a 20 K t
Jön a tél Kész vagyok a folytatásra és nem fogok 35 - 40 ig megálni
(#) pz87 válasza Djatis hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Nah az már szép, sok sikert a 40K-hoz!
Én leragadtam a 6-7K-nál eszköz és alapanyaghiány miatt.
(#) telectro válasza Router hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Én is szemezek vele, de az eladó nagyon földhöz ragadt és nem akar engedni a szállítási árból ha 2 db-ot veszek belőle. Pedig arra gondoltam, hogy a lézerfényt kettéosztom és a galvokat lepárhuzamosítom és a doboz egyik felén és másik felén jönne ki a műsor így az egész terem megtölthető lenne műsorral.

Ha nem tudok vele nagyon dűlőre jutni akkor építenem kell... Ja a gyári galvóban csőmágnes van ? Csak ezzel lehet elérni nagyobb sebességet ?
(#) pz87 válasza telectro hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
A gyári galvokban biztos, hogy hosszú és vékony rúdmágnes van, csőmágnes sokkal gyengébb.
(#) telectro válasza pz87 hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Akkor jó lenne pl. a dvd fejekben található mágnesből 2-4-6-8 db egymással átellenesen a tengelyre ragasztva ?
(#) pz87 válasza telectro hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Egymással szemben 1-1 mágnest még könnyű felhelyezni a tengelyre,de ha már egymás mellé is akarsz rakni az már nehéz ügy.
De ezzel a megoldással nem fogsz elérni nagy sebességet 4-5K esetleg vagy még ennyit sem.
Nem tudod elég közel rakni a tekercseket sem.
Én 4x15mm-es rúd mágnest használok ezzel már el lehetne érni jó eredményt de ahoz lágyvas házat kéne neki csinálni enélkül 6-7K van.
(#) Panhard hozzászólása Nov 7, 2010 /
 
Hello, árulja már el valaki, hogyan számolja ki a Kpps-t.
Írjátok, hogy 4-5K, 6-7K, 20K 40K, de mi alapján?
Ezt már régebben is kérdeztem, de akkor sem tudott rá senki válaszolni. Nekem is vannak szkennereim, de eddig még nem tudtam megmérni a sebességét.
(#) Szebence válasza Panhard hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Helo!
Nekem nincs scannerem, csak egy lelkes érdeklődő vagyok, de úgy tudom (nem biztos), hogy van egy ILDA teszt, ez egy megjelenítendő"képet" vetít ki és ennek a "sebességét állítja"? És amíg szaggatás nélkül megtudja jeleníteni, addig jó a lézer és ezt a program kiírja. Bővebben: Link Nem akartam, hogy az legyen, hogy vak vezet világtalant, ezért raktam off-ként be a HSZ-em
(#) pz87 válasza Panhard hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Ahogy Szebence is írta, az ilda teszthez kell viszonyítani.
Vezérlő programban szépen növeled a sebességet és amíg nem torzul nah azt a sebességet tudja a galvo.
Ez az érték önmagában nem mond semmit, ha nem tudjuk és nem írjuk le másoknak, hogy hány fokon tudja ezt a Kpps-t. Szépen ki kell számolni adott távolságra , hogy mekkora magasság tartozik a fokokhoz és azokhoz mérni az ilda tesztet.
Tehát sokkal jobb és gyorsbb az a galvo ami 20K-t 20°-on tud mint ami 5°-on.
(#) szlaci001 válasza (») Dec 27, 2010 /
 
Bocs,csak nem értettem hova tuntek nyom nélkül! Köszi, és nem szerettem volna terhelni a szervert feleslegesen.
(#) Djatis hozzászólása Feb 1, 2011 /
 
Üdv mindenkinek.

LPT s Dacom van a lézershowomhoz még nem tértem át az USB re viszont a régi laptopom tönkrement amin volt LPT port namármost van másik laptop csak USB van rajta és azt szeretném kérdezni hogy a mamba kezelné e a dacot USB LPT adapterkábelen keresztül.
Úgyértem ha veszek egy ilyen kábelt és telepítem indítom teljesen a gép részévé válik mintha lenne benne LPT port ?
Ja és hogy próbált e már ilyesmit valaki .
Előre is köszönöm a segítségeteket.
(#) szlaci001 válasza Djatis hozzászólására (») Feb 1, 2011 /
 
Szia!

Én próbálkoztam vele, nekem nem ment. Utána olvastam, és én azt vettem le, hogy erre ezek az átalakítók alkalmatlanok. Ezért vettem egy ilyen gépet, ezen van LPT, és nem akkora mint egy asztali PC. Ezzel megy szépen, ahogy kell.

shuttle.jpg
    
(#) Djatis válasza szlaci001 hozzászólására (») Feb 1, 2011 /
 
Nagyon köszönöm a válaszod.
Következő: »»   25 / 41
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem