Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Óra IC (RTC) használata PIC-kel
 
Témaindító: Csaplar, idő: Márc 2, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 8
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 8, 2021 /
 
Az INT/SQW kimeneten (nyitott kollektoros) riaszt, ha a feltételek előállnak.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 8, 2021 /
 
Köszönöm
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Aug 26, 2022 /
 
Sziasztok kedves kollégák.

RTC. Már teljesen tanácstalan vagyok, sajnos elveszettnek érzem magam ebben a sok gagyi utánzat tengerben. A valós, gyakorlati tapasztalataitokra volnék kíváncsi. Honnan lehet venni jó minőségű DS3231-es RTC modult. Amik itthon vannak, az egytől egyig mind rettenetesen pontatlan gagyi, hulladék. 24h alatt több perc az eltérés. Azt tapasztaltam eddig, hogy amelyiken az "DS3231SN" jelzés van, az pontos. A "ds3231M" pedig rettenetesen rossz.

Szóval, gyűjtöm a valós tapasztalati infókat tőletek.

Köszönöm.
(#) Bakman válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Aug 26, 2022 /
 
Ha már van ilyen pontatlan RTC-d, olvasd ki a 0x10 (Aging Offset) regiszter értékét, hátha csak az van teljesen "eltekerve" valamelyik irányba és a nullázás helyrehozza a csorbát.
(#) mate_x válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Aug 26, 2022 /
 
Szia!

A DS3231M-nek a 32kHz-es kimenetét használtad? Mert az valóban pontatlan.
A lényeg, hogy alapvetően kétféle DS3231 van:
-DS3231M: itt a 32 kHz-es kimenet nincs hőmérséklet kompenzálva, hanem nyersen kijön, ezért pontatlan, nincs is szinkronban az RTC-vel, ami viszont már pontos. (5ppm a pontossága)
-DS3231SN: itt már a 32 kHz-es kimenet is hőmérséklet kompenzált, tehát ez is pontos. (2ppm a pontossága)
(#) Zoli_bácsi válasza mate_x hozzászólására (») Aug 26, 2022 /
 
A modult az I2C-n használom, nem a 32K kimenetet. Próbáltam a "M" és az "SN" tipusokat, az SN volt a jobb.
(#) Bakman hozzászólása Dec 19, 2023 / 1
 
Egy kis szösszenet a DS3231 témához, mate_x hozzászólása felkeltette az érdeklődésem.

Van itthon (távolkeleti beszerzés) egy DS3231 feliratú IC-m. Igen, csak ennyi van rajta, se M se SN a számok után. Készítettem vele egy egyszerű órát, több variációban. Használtam a 32 kHz-es kimenetet, az SQW kimenetet (8.192 kHz-en) és a belső regisztereket is. Minden variációban kb. 0.5 másodpecet sietett naponta, egy GPS alapú órával összehasonlítva.

Vettem TME-től 3 db. DS3231SN IC-t, (nem gondolnám, hogy hamisítványokat árulnak). Itt jött a meglepetés. Háromból kettőnek a 32 kHz-es kimenete 3 óra alatt kb. 1.5 másdoperc adott hozzá az időhöz, a harmadik "csak" 0.5 másodpercet. Hasonlóan erős eltéréseket mértem az SQW kimeneteknél is. Ugyanakkor a belső regisztereket már a pontos időalap hajtja, 24 óra után is együtt járnak a GPS órával, legalábbis szemre (SWQ kimenet 1 Hz-re állítva, ez indítja a regiszterek kiolvasását).

Magyarán az SQW és a 32 kHz-es kimenetek csak játéknak jók.
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Dec 19, 2023 /
 
Eredeti gyártó adatlap szerint nem így kellene lennie.
Mi a kérdés?
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Dec 20, 2023 /
 
Az adatlapban található blokkvázlatból erre lehet következtetni, mert konkrétan nincs benne szó a két kimenet pontosságáról. Ugyanakkor ha jobban megnézed a CONTROL LOGIC / DIVIDER blokkot, két kimenete van. Az egyik az órát hajtja (1 Hz-es kimenet), a másik csatlakozik a két kimenethez.
Következő: »»   8 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem