Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobatermosztát bekötése
Lapozás: OK   44 / 125
(#) agnello hozzászólása Ápr 4, 2015 /
 
Sajnos laikusként csak annyit tudok mondani, hogy a Honeywell eszköz egy gyufásdoboz méretű ESBE eszközhöz kapcsolódik, de ezen kívül nincs más közbeiktatva a rendszerben.
(#) lambda hozzászólása Máj 30, 2015 /
 
Sziasztok!

Egy Computherm 093-as digitális szobatermosztát bekötésével kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. A festők elfelejtették visszaszerelni munka végeztével, én pedig nem vagyok biztos a dologban, a vezetékeket nem jelölték fel... A termosztát hátoldalán van egy bekötési rajz, amit fénykép formájában mellékeltem. A falból 3db vezeték jön ki (sárga-zöld, barna és kék). A termosztát leírása alapján a cirkó vezérlő kábeleit a COM és NO portokra kell bekötni, de melyiket hova? Továbbá gyanús, hogy a kék vezeték vége el van csípve, nincs megblankolva, mintha nem is lett volna bekötve?! A fórumon olvastam, hogy a digitális termosztátoknál valamikor 2 vezeték is elég. Hátha a szakiknak a színek mondanak valamit. Előre is köszi!

IMG_2338.jpg
    
(#) maszek0005 válasza lambda hozzászólására (») Máj 30, 2015 /
 
Ha a církód be van kapcsolva, zárd rövidre a két felblankolt eret (jelen esetben a barnát meg a zöld-sárgát) Ekkor a církódnak el kell indulnia. Ezt kell majd bekötnöd. Hogy melyiket hová kötöd, a com és az no közül, az mindegy. Tisztelettel: Jani
(#) proli007 válasza lambda hozzászólására (») Máj 30, 2015 /
 
Hello! Azért elég neki a két vezeték, mert elemről működik, nem hálózatról. A kazám felé, meg csak egy független kontaktust ad az indításhoz.
(#) Angyalboy hozzászólása Jún 12, 2015 /
 
Sziasztok!

Segítség kellene. Vettünk egy Ariston clas b típusú kondenzációs kazánt, melyhez kaptam ajándékba egy termosztátot. Namost a probléma az, hogy a termosztát nem éppen ehhez a kazánhoz való, hanem szolár vagy infra rendszerekhez. A termosztátból 220V jön ki, kapcsolójel helyett. Milyen megoldást tudnátok javasolni?

Szeretném megtartani ezt a termosztátot, mert érintőképernyős meg csilivili meg minden..... és tud magyarul....

Köszönöm szépen!
(#) Angyalboy hozzászólása Jún 12, 2015 /
 
Ez lemaradt, a termosztát típusa BVF Syme. Köszi mégegyszer!
(#) proba válasza Angyalboy hozzászólására (») Jún 12, 2015 /
 
Lehet a kimenetre teszel egy 230V relét, már meg is oldódik a kérdésed.
Esetleg szétszedve, ha van benne relé, azt leválasztani, de ez eléggé reménytelennek tűnik.
(#) Angyalboy válasza proba hozzászólására (») Jún 12, 2015 /
 
Köszönöm! Szétszedni nem szeretném mert van rá 2 év gari.... Megpróbálom a relét.
(#) Chab87 hozzászólása Jún 25, 2015 /
 
Sziasztok! Hőterm Standard ESB23 típusú kazánhoz szeretnék szobatermosztátot vásárolni. Milyen típus ajánlott illetve milyen köthető rá, van e valami amire figyelni kell, hogy jó legyen hozzá?
(#) zoszka válasza Chab87 hozzászólására (») Jún 25, 2015 /
 
Bármilyen 230V-os digitális, vagy mechanikus termosztát ráköthető.
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2015
(#) reavius hozzászólása Júl 2, 2015 /
 
Sziasztok,
segítsetek legyetek szívesek alap fogalmak tisztázásában.

Most éppen lakásfelújítás közepén vagyunk, egy Ariston kazánunk lesz egy Ariston fűtésvezérlővel, amelyik a lakás két szintjének a fűtését külön kezeli.

Olyan termosztátot keresek, amelyiket aztán interneten lehet vezérelni.

Erre találtam különböző z-wave megoldásokat, amik hub-on keresztül nyújtják a platformot, de értelem szerűen kell hozzá a termosztát.

Na itt kezdődnek a gondok, mivel nem értek nagyon a fűtéshez, a fűtésszerelő, aki pedig csinálja bekötést, csak a hagyományos dolgokban van otthon.

Szóval a kérdések:
- a termosztátok gondolom a fűtésvezérlőt fogják kezelni, találtam olyan termosztátot, amihez kellett plusz relé. Ilyenkor reléből kettő kell vagy egy?
- különböző termosztátokkal találkoztam. A 24 voltos és 220 voltos között mi a különbség? a 220 voltos a kazánt (illetve esetemben a fűtésvezérlőt) kapcsolja fel le 220-on, vagy ezen keresztül csak az áramot kapja, de az irányítás független kábeleken keresztül megy?
- van valakinek tapasztalata z-wave (vagy más hasonló) rendszerrel? Mire kell ezeknél figyelni?

Előre is köszi a segítséget,
üdv: Reavius
(#) fmateka10 hozzászólása Júl 22, 2015 /
 
Sziasztok!
Abban szeretnék tőletek segítségek kérni, hogy szeretnék vásárolni egy Ecobee3 nevű okostermosztátot. Ez hivatalosan nem kapható Európában, csak Amerikában, de be tudom szerezni. Rákérdeztem az ügyfélszolgálaton, hogy kompatibilis-e az én kazánommal, de csak annyit tudtak válaszolni, hogy a termosztát a 24V-ost támogatja csak. A probléma az, hogy a régi termosztátomban a kábeleknek N, L, 1, 2 a nevük, de az Ecobee3-ban az amerikai szabvány szerint R, W1, Y1, G, C, stb. Szoval hogyan tudnám bekötni, ha egyáltalán be tudom kötni az új termosztátot? Ilyen a kazánom: Ferroli Domicompact F24 , és ilyen a régi termosztátom: Computherm Q7 RF . A segítséget előre is köszönöm!
(#) zoszka válasza fmateka10 hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
Szia! Szerintem ne próbáld meg egyedül bekötni. Kell hozzá egy 24V-os táp és egy illesztő fokozat a végére, ha honosítani akarod. Ha van hozzá müszerész ismerősöd akkor bevállalhatod, de egyedül semmiképp.
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2015
(#) Gafly válasza fmateka10 hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
Mivel is tud ez többet mint a Computherm Q7, amiért pont Amerikából kell behozni egy ilyen csodát?
Azt csak úgy mondom, hogy attól, hogy minden szobában van termosztát, még nem lészen minden szobában akkora hőmérséklet mint amit beállitasz rajta. Merthogy ahhoz gépészet is kellene...
(#) fmateka10 válasza Gafly hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
Azzal nincs baj, hogy kell hozzá szakember, mert van egy ismerősöm, aki a város legjobb szakembere. Azért jobb, mert ezt okostelefonról (csak iPhone-ról) lehet irányítani, és az Apple Home-kit-et támogatja. Nem arra fogom használni, hogy több szobát irányítsak vele, ez csak a kazánt fogja vezérelni. A szobákban más okosvezérlés lesz! Nekem csak kompatibilitás volt a kérdéses. Most "okosítom" fel a házat. Lesznek motoros redőnyök, okoslámpák, stb.
(#) Gafly válasza fmateka10 hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
Igy már értem és logikus.
(#) SzAndras00 válasza fmateka10 hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
Szia, de akkor miért nem komplett rendszert vásárolsz, ami mindent tud egyben. A Nest termosztátot nézted?
(#) fmateka10 válasza SzAndras00 hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
Néztem, de az annyira nem tetszik, sem a design-ja, sem pedig az, hogy nem Apple HomeKit kompatibilis, illetve nincs hozzá Apple Watch alkalmazás. Emellett a Nest-et is máshogy kell bekötni (R, W1, Y1, stb.), ugyan úgy, mint az ecobee-t.
Az emeleti radiátorokat ezzel fogom szabályozni: Link
A földszintem a padlófűtést pedig a termosztát fogja szabályozni, mert a felső szinten mindig melegebb van, mint lent. Tehát ha fent jó a hőmérséklet, akkor ott kikapcsol a radiátor, de ekkor még a lenti padlófűtés tovább megy.
Azt meg tudjátok mondani, hogy akkor pontosan mit kell megvenni ahoz, hogy az Ecobee-t beszereljük. Csak hogy majd mit mondjak a villanyszerelőnek. A kazán típusa egy pár hozzászólással feljebb ott van.
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2015
(#) VIM válasza fmateka10 hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
Szia! EZT az oldalt nézted már "okos" megoldásként? Ez a Ferroli nem egy Ferrari a maga nemében és majd úgy fog kinézni a rendszered, mint egy Trabant, Ferrari kórmánnyal. Biztosan össze lehet applikálni a dolgokat csak nem biztos, hogy tetszeni fog a végkifejlet. Azon az oldalon vannak "értelmes" kazánok erre a feladatra és akkor még kompatibilisek is lesznek egymással. A 45. szélességi fok alatti kazángyártók csak a hűtőgépről tudják, hogy hideg is van néha.
(#) zoszka válasza VIM hozzászólására (») Júl 23, 2015 /
 
Szia VIM. Ez tényleg jó cucc, de csak és kizárólag Bosch rendszerekhez, FW szabályzókhoz.
(#) fmateka10 válasza zoszka hozzászólására (») Júl 23, 2015 /
 
Jaja, de most nem akarok új kazánt venni, mert a régi az tökéletes. Nekem "csak egy új kormány kell".
(#) Stefi1019 hozzászólása Szept 9, 2015 /
 
Sziasztok
Seunier Duval Combitek F24 cirkót vettem. Ki tudja hova és hogyan kell bekötni a szobatermosztátot(24V kapcsoló feszültséges)
Előre is kösz a segítséget.
(#) zoszka válasza Stefi1019 hozzászólására (») Szept 9, 2015 /
 
Vehetnéd a fáradtságot és kicsit visszaolvashatnál...Tudom, kérdezni könnyebb...
kb 30 hozzászólással ezelőtt volt róla szó.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2015
(#) SteveBarber hozzászólása Szept 10, 2015 /
 
Üdvözlet a Szakiknak!

Adott egy Vaillant VUW-242 cirkókombi (2007) és egy szobatermosztát.Computerm Q7 (új kiadás)
Ez a szabályzó két eres bekötésű,és az lenne a kérdés,hogy a cirkó panelján hova kössem?
Most a VRT 40-es gyári van rajta.
Köszönöm!
(#) SteveBarber válasza SteveBarber hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Itt a panelről a kép

P1130345.JPG
    
(#) VIM válasza SteveBarber hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Szia! Biztos, hogy le akarod cserélni a meglévő folyamatos szabályzást "kétpont" vezérlésre?
(#) SteveBarber válasza VIM hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Szia!
Igen mert a lakás festés alatt leesett,tönkre ment.
(#) VIM válasza SteveBarber hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Még lehet kapni ezt a termosztátot és az ára megegyezik a Q7 árával. Nem "dizájnos" de legalább azt tudja ami komfortosabbá teszi a használatát, ellenben a Q7-el. Szerintem. Semmiről nem akarlak lebeszélni.
(#) SteveBarber válasza VIM hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
A VRT 40 analóg és nem annyira pontos, a Q7 digitális és valóban dizájnosabb,programozható.
Nem tudsz lebeszélni,mert már megvettem.
(#) toro válasza VIM hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Szerintem meg pontosabb, mivel a referencia helységben beállított hőmérséklethez moduláltatja a láng nagyságát. A Q7 egyszerűen "csak" kikapcsolja a kazánt, majd 0,5 C fok hőmérséklet esés után újra indul. Ez kb. 4-8% energia többlet felhasználást jelent!
Következő: »»   44 / 125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem