Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobatermosztát bekötése
Lapozás: OK   58 / 125
(#) VIM válasza saumur hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Valahogy így gondoltad ahogyan lerajzoltam? Azt a kapcsolót azért mutattam, hogy könnyebb legyen bekötni, mert a fali kettős váltó kapcsoló elég drága és kevés gyártó adja úgy, hogy a kapcsoló fedelet külön lehessen hozzá megvenni, mert a hat kivezetéses kapcsoló mindkét oldalát egyszerre kellene működtetni egy fedéllel a megfelelő kapcsolás érdekében. Ha így be tudsz szerezni ilyen kapcsolót, azzal is meg lehet oldani. Csak hat kivezetéses felel meg és egy fedéllel kel tudni működtetni a billenőket.

bekötés.jpg
    
(#) pizzas84 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Most lekpacsolt, de valójában nem is kapcsolt le, hanem ki be kapcsolgatott és mikor világított a kis lámpája sercegett is.Kihuztam a konnektorból, visszadugtam de ugyan ezt csinálta továbbra is. Mikor megnyomtam a burkolatját akkor kattant és kapcsolt le. Hibás a termosztát?
(#) proli007 válasza pizzas84 hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Vélhetően igen, vagy csak koszos a kontaktus. Esetleg polír papírral orvosolhatod. Vagy a szivattyú helyet rákötsz egy 100-as izzót, és néhányszor megtekergeted. Lehet lerúgja a szikra az oxidot.
(#) saumur válasza VIM hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Pont így gondoltam
Feljebb írták, hogy jobb lenne a kötésdobozban fixre kötni a kábeleket, nehogy fordítva kerüljön vissza a dugvilla és zárlat legyen. Egyelőre bekötöm így (úgyis csak én nyúlok hozzá), aztán jövő héten veszek kütyüt, hogy a kötésdobozban össze tudjam kötni a kábeleket.
Azt, hogy hívják, amivel két vezetéket össze lehet kötni a dobozban?

Tehát a fázis direktben viszem a kapcsolóhoz és a 0-t kötöm a szivattyú 0-ra és a szivattyú fázistól viszem tovább a kábelt a kapcsoló másik pólusára. Ez nem volt világos.
Persze mindezt áramtalanítás után
Köszönöm a segítséget!
(#) pizzas84 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Tegnap vettem, újonnan. Inkább vissza viszem. Computherm q3-al megoldható a szívattyú vezérlésem?
(#) zoszka válasza pizzas84 hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
A nullát is be kell kötni a termosztátba, mert hőkompenzációs. Ha nem jól kötöd, vagy hiányosan, akkor kb + - 3-4 fokos lesz a hiszterézise, ami 6-8 fok. Ha jól van bekötve + - 0.5 fok
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2016
(#) pizzas84 válasza zoszka hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
És a nullát hová kössem be? 1,2,4 csatlakozás van a termosztáton csak 3,5 nincs.
(#) zoszka válasza pizzas84 hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Tekints vissza pár hozzászólással elörrébb. Proli007 lerajzolta. Csak neked, csak most, csak miattad...
(#) pizzas84 válasza zoszka hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Pontosan így van bekötve most.
(#) proli007 válasza pizzas84 hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Akkor helyesen kellene működnie. A Q3 esetén így kell bekötni..

Q3-Sziv.PNG
    
(#) pizzas84 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Köszönöm a segítséget. Most úgy tűnik a sercegés már megszűnt. Kapcsol-kikapcsol normálisan ahogy kell. Tesztelem még pár napot főleg éjszakát, aztán elválik lesz e belőle q3.
(#) Udet hozzászólása Nov 7, 2016 /
 
Sziasztok, Segitseget szeretnek kerni. Van egy Fegtherm K24 kombi cirko ami jelenleg egy hozza tartozo Chronostat400 mechanikus termosztattal mukodik. Ezt szeretnem lecserelni egy uj, brh w7 digitalis termosztatra. Mindket termosztatrol talaltok mellekelve kepet, illetve a kapcsolasi rajzaikat is feltoltottem. Hogyan kellene bekotnom az uj, digitalis termosztatot hogy mukodjon is? Egyaltalan mukodesre lehet birni ezt a termosztatot ezzel a tipusu cirkoval? Valaszaitokat elore is koszonom.
(#) Gafly válasza Udet hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
Ilyenkor meg szoktam kérdezni, hogy miért?
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
Talán a pontosabb kapcsolásért... Esetleg elromlott a régi.
(#) proli007 válasza Udet hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
Hello! Nem ismerem sem a kazánodat, sem a termosztátodat, de úgy tűnik, hogy a kazán 12V-ot ad a termosztátnak, de szerintem csak azért, hogy ezzel működteti az órát. A kapcsoló, viszont az 1-2 pontok között van.
Az új termosztát is rém ügyes. Mert ez tuti, hogy a Computherm termosztát, más név alatt. A bekötési rajz is "nagyon ügyes". Az a relé kontaktus a lehető legbénábban van ábrázolva. De megbetegedtek volna, ha odaírják a szokásos NO-C-NC jeleket, vagy a rajz lenne helyes.
De szerintem ugyan úgy kell bekötni mint a másikat, már mint a régi 1-2 helyére kell kötni az új 1-2 pontot. A régi 4-es "0V" pontot meg elszigetelni, vagy kikötni a kazánnál.
(#) Udet hozzászólása Nov 8, 2016 /
 
Koszonom a valaszotokat. Azert szeretnem elsosrban kicserelni, mert a regi termosztat oraja eleg pontatlanul mukodik, tovabba az csak 1 napra programozhato, az uj pedig 7 napra... Penteken ki is probalom, hogy mukodik-e ugy ahogy proli007 irta, bar en azt gondolom, hogy az orat a termosztatba tett elem hajtja. Rosszul gondolom?
(#) Gafly válasza Udet hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 
Gondolom a régiben is azért van az a "bazinagy goliát" elem
(#) mlaci79 válasza Udet hozzászólására (») Nov 8, 2016 / 1
 
Ez egy általában Computherm néven ismert termosztát. Vagyis "univerzális". Az órája olyan amilyen... És működése az elemektől függ igen.
Mezei relé kapcsolással működik. Zár a relé fűt.. Nem zár a relé nem fűt...
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2016
(#) putyesz hozzászólása Nov 10, 2016 /
 
Sziasztok!

Siemens rev 17 szobatermosztátom van pár éve. Egy hete az a problémám hogy elindítja fűtést, de sem a hőmérséklet elérésekor, sem a megadott időintervallum végén nem kapcsolja le a kazánt. Kérdésem, hogy mitől lehet ez? Illetve van -e itt, vagy ismertek olyan embert, aki Budapesten ezt meg tudja javítani?

Köszönöm.
(#) Gafly válasza putyesz hozzászólására (») Nov 10, 2016 /
 
Valami nekem nem kerek: Hogyan kapcsol be, ha előtte sohasem kapcsol ki?
(#) putyesz válasza Gafly hozzászólására (») Nov 10, 2016 /
 
Leveszem a tartóról, így kikapcsol.
(#) Gafly válasza putyesz hozzászólására (») Nov 10, 2016 /
 
Ugye erről beszélünk?
(#) putyesz válasza Gafly hozzászólására (») Nov 10, 2016 /
 
Igen Gafly ő az.
(#) zoszka válasza putyesz hozzászólására (») Nov 10, 2016 /
 
Cserélj benne elemet, vagy reléhiba.
(#) balon69 hozzászólása Nov 11, 2016 /
 
Szeretnék egy Junkers Eruromaxx kazánhoz egy új termosztátot csatlakoztatni a régi Junkers T21 (meghibásodott) az új Computherm Q7. Segítséget kérek hogy kell bekötni.
(#) Inhouse válasza balon69 hozzászólására (») Nov 11, 2016 /
 
(#) balon69 válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 11, 2016 /
 
Köszi!
Ezek szerint nem csak a termosztátokhoz nem értek, hanem a kereséshez sem mert nem találtam meg ezt a kérdést.
(#) Inhouse válasza balon69 hozzászólására (») Nov 11, 2016 /
 
Jobbra fent az "Új hozzászólás" gombtól kicsit jobbra, lejjebb, van egy négyzet, benne egy lefelé mutató kacsacsőr. Állj fölé, nem kell kattintani, a lenyíló menüben a "Csak ebben a témában keresés"-re katt. A megjelenő keresés ablakban a "* topic:2869" résznél a * helyére írod, amit keresel, pl. junkers, így fog kinézni: "junkers topic:2869". A topic: szám adja, hogy csak ebben keressen, ha csak a junkers-t írod magában, akkor minden topicban keres. A többit hagyd úgy.
(#) Udet hozzászólása Nov 11, 2016 /
 
Sziasztok, Koszonom szepen a tanacsokat. Bekotottem a termosztatot ugy, ahogy maci79 javasolta. Tokeletesen mukodik a rendszer!
(#) saumur válasza VIM hozzászólására (») Nov 12, 2016 /
 
Köszönöm a segítséget!
Ma bekötöttem, tökéletesen működik.
Következő: »»   58 / 125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem