Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fényerő szabályzó hagyományos izzóhoz
Lapozás: OK   17 / 17
(#) Marty McFly válasza pucuka hozzászólására (») Okt 12, 2021 /
 
Erre tippelek én is hogy valami belső szabályozó rész nem engedi hogy kintről szabályozzam. Nem tudom hogyan csinálja a makita de a csak egy sebességgel működő flex is ugyanezt játssza. Először épphogy megy aztán ahogy tekerem fel hirtelen max teljesitmény. PWM szabályzással esetleg kiküszöbölhető lenne a probléma?
(#) Bakman válasza Marty McFly hozzászólására (») Okt 12, 2021 /
 
Most esik le a dolog. Gyaníthatóan a kapcsolásod nem elég jó. A mellékletben lévőt építsd meg, azzal jónak kell lennie.
(#) pucuka válasza Marty McFly hozzászólására (») Okt 12, 2021 /
 
Ahhoz többet kéne tudni arról, hogy pontosan milyen motor van benne, és miféle a saját szabályzója. Az biztos, hogy kétféle szabályzó estén kicsi az esély az együttműködésre
A PWM szabályzás csak egyenáram esetén használható, de erről csak a saját szabályzó ismeretében lehet nyilatkozni.
(#) proli007 válasza Marty McFly hozzászólására (») Okt 12, 2021 /
 
Hello! Két sorbakötött Triac-os szabályzó hülyét csinál egymásból. Attól hogy a flex egy fordulaton jár, még lágyindító lehet benne..
(#) Marty McFly válasza proli007 hozzászólására (») Okt 13, 2021 /
 
Hát nem tudom ez a flex nemhinném hogy lágyindítós a típusa Makita GA 5030. A hőlégfúvó pedig HG6030 as. Tegnap próbálgattam a hőlégfúvóval, de vagy szinte teljesen leszabályoz és épphogy mormog vagy ahogy tekerem felfelé hirtelen maximális teljesítményre vált. A ventillátor és a fűtőszál is. Estére még kipróbálom a Bakman által mellékelt kapcsolást.
(#) Marty McFly válasza Bakman hozzászólására (») Okt 13, 2021 /
 
Két kérdésem lenne:
1. A szűrőkört is építsem meg a tekercsel együtt vagy a próba kedvéért elég most csak a többit?
2. 1N4007 diódák jók lesznek a hídba?
Esetleg a működéséről mondasz pár szót mit csinál ez a dióda híd?
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2021
(#) Bakman válasza Marty McFly hozzászólására (») Okt 13, 2021 /
 
Nem kötelező a szűrő. Beépítése esetén csökkenti a hálózatba visszajutó zavarokat. Jó lesz az 1N4007-es dióda is. A dióda híd gyorsan kisüti a kondenzátort polaritásváltáskor. Itt találsz egy részletesebb leírást: Bővebben: Link.
(#) Marty McFly válasza Bakman hozzászólására (») Okt 13, 2021 /
 
Köszönöm! Mindjárt attanulmányozom és estére teszek egy próbát. Remélem ez már fogja szeretni a hőlégfúvómat
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2021
(#) Marty McFly válasza Bakman hozzászólására (») Okt 13, 2021 /
 
Köszönöm szépen mégegyszer! Valóban így már működik a kapcsolás és szabályoz szépen. Teljesen 0 ra így nem tudom letekerni de a szükséges tartományt így is átfogja.
Következő: »»   17 / 17
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem