Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórójavítás (otthon)
 
Témaindító: weasels, idő: Márc 18, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 119
(#) weasels hozzászólása Márc 18, 2007 /
 
Sziasztok!
A következő dologgal kapcsolatban kérném a segítségeteket: Van egy 12"-os papírmembrános mélynyomóm egy basszgitárcombóban. Nemrég vettem észre, hogy a kerületén (a "harmonikás" résznél) sugárirányban több helyen is átrepedt az anyag. Milyen típusú ragasztóval, vagy anyaggal lehet ezt javítani. Egyenlőre nem vinném szerelőhöz, mert érdekel a dolog és megpróbálkoznék vele. Előre is köszi. Üdv
(#) dB_Thunder válasza weasels hozzászólására (») Márc 18, 2007 /
 
Ez a harmonikás rész (membránszél) cseréjével javítható.
(#) fureszk válasza weasels hozzászólására (») Márc 18, 2007 /
 
Aubeck Ferenc
Múzeum körút 16.
337-65-66
Ha mégis szerelőre van szükség
(#) patexati válasza weasels hozzászólására (») Márc 18, 2007 /
 
Membráncserével oldható csak meg!Ne kenj rá semmilyen ragasztót mert csak rosszabb lessz!Ha nem recseg hallhatóan akkor használd amég bírja!A papírmembránnak ha teljesen papír nem lehet a membrán szélét cserélni!
(#) weasels hozzászólása Márc 19, 2007 /
 
Köszi a tippeket!
(#) Sebi válasza weasels hozzászólására (») Márc 19, 2007 / 4
 
F.BS. Egykomponensű szilikonkaucsuk.
Légnedvesség hatására stabilizálódik, ecetszag kíséretében.
Ha már mindegy a hangszórónak, én ezzel kenem át a szélét, van már olyanom ami 15 évvel ezelőtt volt így kezelve és még egyben van.
(#) deniel hozzászólása Ápr 2, 2007 /
 
Sziasztok!

A sulimban most lesz nagy átépítés, és ki kell pakolni az egész épületet.

Sok teremben vannak szinte alig használt Orion és Videoton hangfalak.
Az illetékes személy azt mondta, hogy csak akkor selejteznek le belőlük, és hozhatjuk el, ha rosszak.

Ehez kéne nekem segítség, hogy milyen trükkök vannak arra, hogy egy hangfal rossznak tűnjön, de vissza lehessen állítani.

Köszi

Deniel
(#) Isti válasza deniel hozzászólására (») Ápr 2, 2007 /
 
ejnye...

Az a technikustól függ, és h mennyire kell nekik a hangfal.

(#) deniel válasza Isti hozzászólására (») Ápr 2, 2007 /
 
A technikus azt mondta, hogy majd kipróbálja őket.
De annyira nem ért hozzá, hogy szét is szedje.
Csak a videókat szokta elindítani, meg bekötni a hangcuccokat.

Deniel
(#) gulyi88 válasza deniel hozzászólására (») Ápr 2, 2007 /
 
akkor te szedd szét, és egy diódát köss a bemenet után sorba..
tök ratyi hangja lesz (olyan mint aminek valami gondja van a lengőtekercsel) , tuti leselejtezi (ha nem szedi szét..)
otthon is kipróbálhatod..
csá
(#) patexati válasza Gery hozzászólására (») Ápr 2, 2007 /
 
Tömj bele vattát akkor torzítani fog!
(#) vicsys hozzászólása Ápr 2, 2007 / 1
 
ehehehe
Tipikus magyarok....
A hangszóró javítás topicból mi lett.....?
(#) deniel válasza Joci77 hozzászólására (») Ápr 2, 2007 /
 
Én csak jót tennék a hangfalakkal, mert amúgy senki nem használja őket.

A pálinkás 5letre is gondoltam, lehet bepróbálkozok.


Deniel
(#) Joci77 válasza deniel hozzászólására (») Ápr 2, 2007 /
 
nekem mindig bevált .... vagy csere-akció
(#) Gery hozzászólása Ápr 2, 2007 /
 
Vagy inkább az erősíőjét berheld meg és az összes hangfalat kidobják
Bár Joci77 ötlete tünik a legjobbnak! :yes:
(#) kanhangya hozzászólása Ápr 5, 2007 /
 
sziasztok egy hibás erősítőnek köszönhetően (én csináltam ) az egyik hangfalamra (2 utas egy dóm és egy mélyközép) a hangfalra ment 35V! Most az van hogy a dóm szugárzó tökéletesen működik de a mélyközép semmi hangot nem ad ki! (a multiméter szakadást mutat ha rákötöm) A hangfalban a hangváltó tökéletesen működik csak a hangszóró szállt el! Az lenne a kérdésem hogy meg lehet valahogy csinálni?
(#) Pawell válasza kanhangya hozzászólására (») Ápr 6, 2007 /
 
Hangszóró cserével a probléma könnyen orvosolható.
(#) kanhangya hozzászólása Ápr 6, 2007 /
 
hát valami olcsóbbra gondoltam
(#) Pawell hozzászólása Ápr 6, 2007 / 1
 

Van egy nem túl bonyolult (inkább egyszerü) kapcsolás ijen és hasonló balesetek elkerülésére. A lényege ,hogy figyeli akimeneten megjelenő egyen feszt és ha talál ijesmit rögtön leválasztja a hangfalakat. + bekapcsolás után csak pár s mulva kapcsolja rá a hangszórókat. Tuti cucc. Ha megtalálom a rajzát felteszem.
(#) Pawell válasza kanhangya hozzászólására (») Ápr 6, 2007 /
 
Elkezdheted keresgélni hol szakadt a tekercs.
Ha szerencséd van nem a csévetesten , és akkor talán sikerül javítani. Vagy szakszerviz , ha valami értékesebb cucc.
(#) retoocs hozzászólása Aug 5, 2007 /
 
van egy öreg eminence hangszóróm mi nagy javitásra szorulna ,nem tudjátok hogy mivel lehetne leoldani a membrán ragasztását vagy hogy hol lehet kapni valami alkatrészet a helyreállitáshoz???
(#) Georgee hozzászólása Aug 5, 2007 /
 
Dj shoppokban kell érdeklődni... Ott szoktak ilyen alkatrészek lenni. De van egy hasonló téma azt nézd meg... KLIKK
(#) zoly15 válasza retoocs hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
szia!
ha nagyon öreg akkor a membránszélet esetleg le is lehet dörzsölni
de ha nem jön leszerintem le is lehet húzni róla
(#) retoocs hozzászólása Aug 5, 2007 /
 
köszi
(#) Moderátor hozzászólása Aug 5, 2007
 
Idézet:
„segitsünk egy hangszórón”
téma ide áthelyezve!
(#) Mirones hozzászólása Aug 5, 2007 /
 
Helló!
Szert tettem egy 300w jónagy hangszóróra kb 30cm-es.
A probléma az, hogy a nagy igénybevételtől elengedett egy forrasztás tehát hol szól hol nem.

Addig eljutottam, hogy ahol a papírmenbránba bemegy az a fonott réz és csatlakozik azzal az egy szállal ami bemegy a lengőtekercshez NA OTT elengedett!
Na azt kéne megorvosolnom, de hogyan?

Vágjam le azt a kis domború részt szereljem meg aztán vegyek olyan kis izét amit viszaragasztok és kész?
(#) zsoltee0001 válasza Mirones hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
hi
ha küldessz egy fotót róla talán tudunk segíteni.
de ha jól értem a membrán és a porvédőt kell az illesztés mentén elvágnod, hogy hozzáférj a forrasztóval.... nem minden típusnál kivitelezhető,
nekem van egy hasonló méretű videoton hangszóróm annak eleresztette a ragasztás az illesztésnél ( nem bírta az igénybevételt) pillanatragasztóval sikerült megragasztanom, azóta is tökéletesen nyomja a mélyet
(#) frissadam hozzászólása Aug 16, 2007 /
 
Hi!Van pár szétszedett hangszóróm amibe csak a vasmagot kellen visszarakini.Már gondolkoztam pár lehetőségen csak kiváncsi vok mások véleményére.Főleg azokéra akik már csináltak hasonlót.
(#) sound.man válasza frissadam hozzászólására (») Aug 16, 2007 /
 
Nekem soha nem sikerül visszarakni ilyeneket Lehet hogy én voltam béna de nem tudtam soha visszatenni a helyére.... Amúgy nem is érdemes leszedni se mert akko csökken a lég rés indukció és ezzel együtt a hangszóró hatásfoka is... Amúgy akko a mágnas rajta van a hangszorón csak a vasmag kell be, vagy le van szedve a mágnes is???
(#) frissadam hozzászólása Aug 16, 2007 /
 
csak a vasmag van kiszedve.Gondolj bele.A gyárban is berakták valahogy.Én az eszterga szegnyergáre gondoltam.Az tökéletes lenne de a mágnes összeszedné a fémreszeléket.Tehát valami más megoldás kell.Gondolkoztam egy szerkezeten csak bonyolult megoldani.Igazábol valami egyszerübb ötletes szerkezet kellene.Mert ezt kézzel nem lehet berakni.
Következő: »»   1 / 119
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem