Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Suzuki Swift elektronika
 
Témaindító: tepizoli, idő: Márc 24, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   19 / 44
(#) Madar65 hozzászólása Feb 9, 2014 /
 
Sziasztok! Van nekem egy Suzuki swift 1,3-as 1999-es autóm ,
lenne 2 kérdésem az első a központi záram egy táv irányítóval működött de az utóbbi években már nem tudom vele bezárni az autót cseréltem elemet benne akkor se működik hol lehet az autóban a vevő egysége? A második kérdés a csipogó ami egyszer csak fogta magát és elhalkult na azzal mit kel tennem hogy újra működjön ja és hol találom mert nagyon de nagyon halkan csipog és nem tudom kideríteni hogy honnan jön a hang.
Válaszotokat előre is köszönöm. Üdv.:Madar65
(#) Swift1.3 válasza Madar65 hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Helló. A csipogó a középkonzol mögött a rádió alatti részen jobb oldalon van. A másik kérdésedre lehet, hogy magában a távirányítóban van a válasz. Annál az érintkezőgombjai adják meg magukat(lásd tv távirányító gombsor) Szedd szét és tisztitsd meg tiszta alkohollal a panelt és a gombok alján az érintkezőket.
(#) Madar65 hozzászólása Feb 10, 2014 /
 
Szia Swift1.3! Van egy kis gond ez egyáltalán nem úgy néz ki mint a Tv távirányítója olyan mintha kettő db. mikró kapcsoló lenne benne mellékeltem egy képet is talán megjelenik. Ez a kapcsoló ilyen.
(#) zolika60 válasza Madar65 hozzászólására (») Feb 10, 2014 /
 
Mérd ki a kapcsolókat.
(#) Madar65 hozzászólása Feb 10, 2014 /
 
Na itt a bökkenő nem nagyon vagyok elektronikai szakember azt hiszem innentől átadom a lehetőséget annak aki tudja mit kel csinálni vele...
(#) Madar65 hozzászólása Feb 13, 2014 /
 
Na szakember megvizsgálta a távirányítót annak semmi baja egy kis tisztogatás és méricskélés után kimérték az működik csak a kocsit nem nyitja úgy hogy akkor mégis a vevő egység a rossz csak az hol van az autóba ezt ki tudja???

Üdv.: Madar65
(#) Swift1.3 válasza Madar65 hozzászólására (») Feb 13, 2014 /
 
Hello! A távírányítós verzió valószínüleg utólag lett beépítve, mert gyárilag csak központi zár van benne. Az én autómba bal oldalon elöl van a műszerfal alatt a biztosítékdoboz felett. 6x10 cm fekete doboz egy drótantennával, egy nagy fehér műanyag csatlakozóval amiből kb 10 kábel jön ki, meg a villogó led 2 kábele.
(#) csipii hozzászólása Feb 14, 2014 /
 
Sziasztok mindenkinek!Van egy 1,6-os Suzukim,amiről már beszéltünk a probléma még mindig nem szűnt meg!Lecseréltem az elosztófedelet,rotort,gyújtókábelt,gyújtótrafót,és a 3-as henger még mindig nem jó.Nem reagál ha leveszem a gyertyapipát ugyan úgy jár mintha rajta lenne!A karburátor környékén érdekes csattogó hangot hallok,mintha ott áthúzna valami,de nem jövök rá mi lehet az.Aki tud valamit segíteni,vagy volt már hasonló gondja segítsen.Előre is köszönöm!
(#) Madar65 hozzászólása Feb 14, 2014 /
 
Swift1.3 ! Az én autóm egy 1.3 GLX gyári limitált széria ebbe utólag nem hiszem hogy valaki is babrált mert hogy újonnan vettem ha netán mégis azt még a gyárba tették.Na nekem semmi féle villogó led nincs benne a dobozt megtaláltam érdekes lesz onnan kiszedni és bele kukkantani.

Üdv.: Madar65
(#) zoz11 válasza csipii hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Ha áthúzásos csattogás van, akkor azt sötétbe meglátni.
Még a zsigulimnál jártam úgy hogy cseréltem, gyújtó kábeleket, meg elosztófedelet, és utána alig akart menni az autó, egyszer valami miatt sötétbe, járó motornál felnyitottam a motorháztetőt, és csak úgy fénylett minden a gyertya pipák körül.
(#) kistee hozzászólása Feb 15, 2014 /
 
Sziasztok,

2001 végi gyártású Swiftem van, 1.0 GL. Ez központi injektoros, gyújtáselosztós... Szeretnék bele egy fordulatszámmérőt építeni. Honnan kell leszednem a bejövő jelet, amit felhasználhatok fordulatszám mérésre és mire kell figyelnem, ha PIC-hez akarom illeszteni?

Kösz: Tibor
(#) Emberke hozzászólása Márc 8, 2014 /
 
Üdv mindenkinek!

Mitől lehet az hogy az első ködlámpám egyik pillanatról a másikra nem világít.A kapcsolóval egy relét húzok be amely zárja a nyitott 12 voltos kört.A relé hibátlan (behúzáskor a szakadásjelző sípol tehát zár)A nyitott körön a 12 volt meg van.Az izzók jók,a biztosíték jó.Ha közvetlen a nyitott 12 voltra teszek bármilyen izzót akkor sem világít.Közvetlen aksira téve az általam használt izzók (halogén,index) működnek.Mit néztem be?
(#) zoz11 hozzászólása Máj 5, 2014 /
 
Üdv mindenkinek.
Egy 2002 es 1,3as swiftről lenne szó.
Mi okozhatja azt hogy meleg motornál megemeli az alapjáratot? Egy kb fél percig ketyeg olyan 800körül, és stabilan, és egyszer gondol egyet, és az alapjárati motor elkezdi feltornázni, és szépen játszadozik 1000-1500 között?
Milyen érzékelő, vagy mi szólhat bele az alapjáratba?
(#) zolika60 válasza zoz11 hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Valamelyik vákuumcsövön, vagy egyéb helyen nem szív fals levegőt?
(#) zoz11 válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Nem. Azokat már mind végig néztem.
Az alapjárati motor emeli meg neki a fordulatszámát. Csak azt nem tudom, h mi készteti rá?
(#) nesanyi hozzászólása Máj 6, 2014 /
 
Helló
Az a gondom , hogy a swift 2 n szivargyújtó , rádió , infó panel nem . műk minden más igen , gondolom biztosíték / bele esett a gyújtóba egy kicsi anya .Nem találom a biztosítékát . Mindkét panelba megnéztem amit el értem de így vakon ........tudna valaki tanácsot adni melyik biztosíték lehet . A könyvet végig bújtam de nem találtam benn semmi utalást , hogy melyik lehet .
Köszi előre is
(#) corte hozzászólása Máj 6, 2014 /
 
Sziasztok
Valakinek van 1.3 16V motorhoz rajza, hogyan lehetne beindítani kocsin kívül?
Egy hajóban.
(#) endrusz válasza corte hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Szia! Ha esetleg lenne gmail-es címed küldenék egy kis dokumentációt. A citromail-re sajnos nem megy fel.
(#) didyman válasza zoz11 hozzászólására (») Máj 7, 2014 /
 
Például az, hogy szorul. Szedd ki, és nyomj bele féktisztítót, majd hagyd hatni pár percet, aztán öblítsd ki. Addig érdemes csinálni, amíg nagyon mocskos levet ereszt.
(#) zoz11 válasza didyman hozzászólására (») Máj 7, 2014 /
 
Üdv
Az alapjárati motorra gondolsz? Mert ha igen akkor azt már átcseréltem a másik autóról, és azzal is szépen elkezdi feltornázni az alapjáratot.
(#) Swift1.3 válasza zoz11 hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Helló
Esetleg a lambda szonda vagy az egr szelep is beleszólhat. A fogyasztás nem nőtt meg mostanában?
(#) zoz11 válasza Swift1.3 hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Hello
Az EGR szelepre már gondoltam, az ki is lett takarítva, nem változott semmit, meg le is lett dugózva próba erejéig, de a helyzet nem változott.
Lambdára nem gondoltam, mert az nem szól bele az alapjáratba ha jól tudom, vagy mégis beleszólna?
(#) Swift1.3 válasza zoz11 hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Az csak tipp, de beleszól. A kiáramló gázt méri és ha nem jó adatot küld az miatt is ingadozhat. Esetleg még nézd meg a folytószelepet is hogy zár-e rendesen és nem akad fel egy picit.
(#) zoz11 válasza Swift1.3 hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Utána nézek még, hogy a lambda beleszól e az alapjárati keverékképzésbe. Padlógáznál, meg motorféknél nem veszi figyelembe az 100%.
A fogyasztása az teljesen korrekt, 5,5-5,8 környéke.
Mechanikus hibát nem találtam, a fojtószelep körül.
Mikor pl félre állok vele akkor kb 10-20 másodpercet ketyeg szépen 800körül, és az alapjárati motor kezdi megemelni a fordulatot.
(#) Swift1.3 válasza zoz11 hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Még egy tipp, a katalizátor nem enged át elég kipufogógázt ezért túlnyomás van a kipufogó elülső részén.Megállás után az a fél perc kell neki amig észreveszi az elektronika hogy alapjáraton le akar fulladni ezért emeli meg az alapjáratot. Ez lehet hogy baromság de előfordulhat, igaz akkor nem menne rendesen az autó.
(#) zoz11 válasza Swift1.3 hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Szerencsére megy rendesen, ilyesmi gond nincs vele.
A lambdát még megpróbálom majd átcserélni a másik autóból, aztán majd kiderül.
Már nekem is elfogynak az ötleteim.
(#) Swift1.3 válasza zoz11 hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Ha megtalálod a hiba okát légyszíves oszd meg velünk.
(#) zoz11 válasza Swift1.3 hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Oksa, az meg lesz, már jó lenne ha meg lenne a gondja.
(#) HA5AWS válasza nesanyi hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Szia!
Az utastéri biztosíték tábla 27-es 15A-es biztosítéka rossz. Felső sor utolsó.
Üdv: Gábor
(#) mekka hozzászólása Máj 11, 2014 /
 
Nekem is volt ilyen,problémám a szuzimmal. Kicseréltem a beállot ISC mágnes szelepet,és tökéletes lett.Űdv:Béla
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2014
Következő: »»   19 / 44
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem