Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Suzuki Swift elektronika
 
Témaindító: tepizoli, idő: Márc 24, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   24 / 44
(#) zolika60 válasza csubbo hozzászólására (») Okt 7, 2015 /
 
Szerintem az AC csapágyas, de még működik és csak nyomás alatt zajos.
(#) kistee válasza gulyi97 hozzászólására (») Okt 7, 2015 /
 
Szerintem első körben a biztosítéktáblán...
(#) gulyi97 válasza kistee hozzászólására (») Okt 12, 2015 /
 
Köszi, de azon már túl vagyok. A biztosítékot folyamatosan veri. Gondoltam a vonóhorog csatira, de nem az. A hátsó ablakfűtést lekötöttem, de az sem jött be.
(#) zolika60 válasza gulyi97 hozzászólására (») Okt 12, 2015 /
 
Lakatos mester nem dolgozott rajta?
(#) VIM válasza gulyi97 hozzászólására (») Okt 12, 2015 /
 
Szia! A rajzok talán segítenek kideríteni a hiba forrását. Talán a "gumiharmonika" átvezetésben lehet valami zárlat? Az "5" számú 10A-os biztosítékot veri?
(#) gulyi97 válasza VIM hozzászólására (») Okt 12, 2015 /
 
Szia! A képen látható, hogy hiányzik a bizti. Amikor a világítás kapcsolót elfordítom, abban a pillanatban csattan.
(#) Swift1.3 válasza gulyi97 hozzászólására (») Okt 12, 2015 /
 
3 dolgot soroltál, 1-t kizártál, akkor a másik kettő maradt. Nézd meg a csomagtartó ajtajára rögzített kábelköteget és próbáld meg kimérni, hogy nincs-e szakadás.Ha nincs vedd le a rendszámtábla körüli nagy prizmát és nézz alá hátha szétcsúszott valami kötés. Ha ez sem jön be akkor a műszerfal alatt kell keresni a hibát, az pedig nagy meló. A belső órára is megy kábel ami a fényerőt szabályozza, meg a szivargyujtó megvilágítása is ekkor kapcsol. Modjuk a szivargyújtó csak gyújtáskapcsoló bekapcsolása után műkődik, úgyhogy az nem valószínű. Több tippem nincs, jobban még nem szedtem az autómat. Sok sikert a kereséshez
(#) Swift1.3 válasza gulyi97 hozzászólására (») Okt 12, 2015 /
 
Kimaradt a helyzetjelző lámpák vezetékei, amiket érdemes megnézni.
(#) maszek0005 válasza Swift1.3 hozzászólására (») Okt 12, 2015 /
 
És a tompított izzók foglalata? Nekem volt hasonló gondom emiatt.
(#) Swift1.3 válasza maszek0005 hozzászólására (») Okt 12, 2015 /
 
"Amikor a világítás kapcsolót elfordítom, abban a pillanatban csattan." Elsőre csak a helyzetjelzőket a rendszámvil. , műszerfal és a középkonzol megvilágítását kapcsolod. A tompított csak a következő kapcsolóállás.
(#) reparo hozzászólása Okt 25, 2015 /
 
Üdvözlet az Uraknak!
Segitségeteket kérem egy Suzuki Swift világítás "bekapcsolvamaradást" jelző dobozka bekötésével kapcsolatban. Egy öreg Swiftből bányászták ki, de pl. Nissan Micrában is ugyan ilyen a doboz sípol ha gyujtás lekapcsolása után nyitjuk ki az ajtót és a világítás bekapcsolva marad.
Ezen a kódszám van a kis dobozon. 38590-60B20
Köszönöm a segítséget!
(#) Swift1.3 válasza reparo hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Szia. Kulcsőrnek hívják. Most nem találom a bekötési rajzát, de ha meg lesz felteszem. Ha sürgős akkor a neten keress rá.
(#) reparo válasza Swift1.3 hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Szia.
Köszönöm az információt.
Ezt keresem, ( az elsó sorban található képek)de kulcsőrként nem találok róla infót
(#) Swift1.3 válasza reparo hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Egy másik fórumról kopizva:
A csipogóba hat vezeték megy be, , ebből a középső kettő föld (egy állandó, és egy amit az ajtókapcsoló ad nyitott állapotban (ezt a kettőt összekötve például a dobozon belül a lábakat, a doboz azt hiszi, hogy mindig nyitva van az ajtó, így csukott ajtónál is csipog, ha álló motornál ég a lámpa), egy +12V, ha a lámpa ég (minimum helyzetjelző), egy +12V, ha ha a kulcs bent van, a maradékot nem tudom (gondolom valamiféle jel a motortól, hogy jár-e), ezeket mértem ki multiméterrel. Nos, ha a világítás és kulcsőr kábelét elvágod, majd egyszerűen a világítás kábelét kötöd a kulcsőr kábelére, akkor nem sípol, hanem csipog, ha bekapcsolva maradt a világítás. A kulcsőr kábele nincs sehová kötve, nincs rá szükségem.

Ha szétszeded a dobozt, nagyon vigyázz! A hátulját tudod leszedni, oldalt kell négy kis fület kipattintani, nagyon óvatosan járj el, mert a nyáklap közvetlenül a fedél alatt van, én felsértettem, és járhattam a köröket a bontókban új doboz után...
(#) reparo válasza Swift1.3 hozzászólására (») Okt 26, 2015 /
 
Szia.
Nagyon szépen köszönöm!
Egy Opel Combo ( Opel Corsa) fogom ma beépíteni, ugyanis állandóan bekapcsolva feljetem a világítást. Így talán nem kell tologatnom a lemerült akku miatt az autót
Mégegyszer köszönöm!
Üdv. reparo
(#) Furko88 hozzászólása Okt 29, 2015 /
 
Sziasztok!
A kérdésem az lenne, hogy mennyire macerás a gyári kulcsos központira rákötni egy távirányítós vezérlőt? Hol keressem a gyárit?(Vezérlőt) Bármilyen univerzális megfelelő? Mivel 3 ajtós így két (oldal) ajtót nyit és zár jelenleg kulccsal. (2002 swift GS)
Köszi előre is.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2015
(#) HA5AWS válasza Furko88 hozzászólására (») Okt 30, 2015 /
 
Szia!
Nem túl bonyolult. Itt még külön áramkör van a vezérléshez.
Üdv: Gábor
(#) Furko88 hozzászólása Okt 30, 2015 /
 
Köszönöm. Akkor mindegy hogy milyet veszek? Igazábol csak rá kell dugnom a gyári vezérlő megfelelő "bemenetére"?
(#) HA5AWS válasza Furko88 hozzászólására (») Okt 30, 2015 /
 
Szia!
Lényegében igen.
Üdv: Gábor
(#) Furko88 hozzászólása Okt 30, 2015 /
 
Köszönöm. És azt megtalálom valahol, hogy pontosan mit hova merre? Az új vezérlőhöz gondolom kapok rajzot, de a mostani gyári nekem nem teljesen tiszta érdekelnek az ilyen bütykölések, de kezdő vagyok, szóval bocs a tudatlanságom miatt
(#) HA5AWS válasza Furko88 hozzászólására (») Okt 30, 2015 /
 
Szia!
A kapcsolási rajz alapján beköthető a vezérlő. A táv két kimenetét a vezérlő nyitó és záró pontjához kell kötni.
Üdv: Gábor
(#) Furko88 hozzászólása Okt 31, 2015 /
 
Köszönök mindent. Ha elakadnék akkor még jövök érdeklődni
(#) Furko88 hozzászólása Nov 2, 2015 /
 
még valami...hol jobb rákötni az új vezérlőt? Hátul a gyári vezérlőnél vagy elől a kábelkötegnél?
kösziköszi
(#) HA5AWS válasza Furko88 hozzászólására (») Nov 3, 2015 /
 
Szia!
A vezérlőnél minden kapcsolódási pont elérhető egy helyen.
Üdv: Gábor
(#) Furko88 hozzászólása Nov 3, 2015 /
 
Ezt kellene összehangolnom a gyári vezérlővel
(#) Furko88 hozzászólása Nov 3, 2015 /
 
További képek
(#) Furko88 hozzászólása Nov 3, 2015 /
 
Esetleg valaki nem "oktatna" ki esetleg mondjuk facebookon pribátban? Bocsi de kezdő vagyok :/ vagy inkább vigyem autóvillamossági szerelőhöz?
(#) Furko88 hozzászólása Nov 3, 2015 /
 
Na végigolvastam az ide tartozó hozzászólásokat és azthiszem "kivilágosodott" a kép már csak azt nem tudom, hogy az állandó 12V-ot lebehetem-e a csomagtérvilágítás állandó pozitívjáról? Elbírja e az a relatív vékony vezeték? (az új vezérlő rövid piros vezetékén van egy 15 ös bizti, de nem tudom hogy az csattan-e el előbb ha gond van, vagy a csomagtartó világítás gyári pozitív vezetéke amibe egy 5W-os izzó van gyárilag)
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2015
(#) Nemtudhatod válasza Furko88 hozzászólására (») Nov 4, 2015 /
 
Az a vezeték nem fogja elbírni, mert tervezve van, nehogy többet tudjon.
(#) Furko88 hozzászólása Nov 4, 2015 /
 
Értem, kár...akkor honnan célszerű az állandó 12V-ot "levenni"?
Következő: »»   24 / 44
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem