Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Suzuki Swift elektronika
 
Témaindító: tepizoli, idő: Márc 24, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   27 / 44
(#) horvcsong hozzászólása Máj 1, 2016 /
 
Köszönöm a gyors választ!
A kapcsolási rajzok alapján arra következtetek, hogy esetleg a termosztát lesz rossz megint. Eddig nem volt hajlandó elzárni, az új meg -elképzelhető-, hogy nem nyit ki teljesen.
Ha lehúzom a hőgombáról a vezetéket, elindul a hűtőventilátor, tehát a relék, biztosítékok, vezetékek nem lehetnek hibásak. Az ECU hibája esetén más problémák is adódnának...
Megpróbálom a hőgombát kicseréltetni, csak az a baj vele, hogy a klímás modellnél nincs utángyártott, így 20k körül fog fájni.
H.Cs.
(#) VIM válasza horvcsong hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
Azt mondod, hogy a termosztát most lett cserélve. Talán annak az értéke nem ehhez a modellhez való csak az is beépíthető. Ha a doboza meg van még azon látni fogod, hogy mit sikerült beapplikálni. Azért ha egy "ezres" motorba a nagyobb értékű termosztátot sikerült berakni az alapból problémát fog okozni.
(#) Swift1.3 válasza VIM hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
Szia!
Tavaly nyáron futottam bele egy hasonlóba, de az SX4 volt. Nem elektronika baja volt. El volt dugulva a hűtő, pont annyi hűtőközeg folyt át rajta hogy menet közben nem volt baj vele, de amikor megszünt a menetszél elkezdett forrni benne a víz.
(#) horvcsong hozzászólása Máj 3, 2016 /
 
Megoldódott.
Rossz volt részben a termosztát is, meg a hőm.jeladó is.
Mindkettőt kicserélve most tökéletesen működik.
A fő problémát sztem. a termosztát házába épített hőm. jeladó okozta. Mivel itt egyben van a hőm.mérés és a ventil.kapcsolója, utóbbi kiment, s megbolondította a szabályozást, ill. nem indította el a ventilátort időben. Nyilván az enyhe túlfogyasztás is ebből adódott, s most az alapjárat is sokkal stabilabb, a motor járásán is érzékelhető, hogy más kicsit, most rendben van.

20k-ba fájt, mert a klímás Suzukin háromlábú érintkezős jeladó van, amiből csak gyárit lehetett rendelni...

Köszönöm a segítséget és a kapcs.rajzokat!
Üdv.: H.Cs.
(#) taxi92 hozzászólása Jún 2, 2016 /
 
Valaki megtudja mondani hogy itt melyik szín micsoda?
(#) kistee válasza taxi92 hozzászólására (») Jún 2, 2016 /
 
Balról jobbra: kék, fekete, zöld, fekete, piros...

A többi infó a mellékelt pdf-ben.
(#) Ernesto99 válasza taxi92 hozzászólására (») Jún 2, 2016 / 1
 
Kék : + , 2 fekete : - , piros és zöld megy az ablakemelőmotorra, arra adja ki a kapcsoló a +/- vagy -/+ -t .
(#) taxi92 válasza Ernesto99 hozzászólására (») Jún 6, 2016 /
 
Köszönöm szépen!
(#) mahinátor hozzászólása Jún 9, 2016 /
 
Nem régóta van egy 1999-es Suzuki swift GLX-em. Még ismerkedünk egymással. Azonban azt vettem észre mai nap, hogy a kb 2 hete bekötött fejegységemen ha a rádió szól és jár a motor, akkor folyamatos pattogó hangot lehet hallani a rádióadás mellet.

Miután a motort leállítom megszűnik ez a pattogó, kattogó hang és szép tisztán szól az adott rádió állomás.

Mind ezidáig nem csinálta, most meg valamiért elkezdte és piszkosul bosszantó, hogy miért vagy mitől csinálja ezt.

Ha usb-ről megy az zene, ott nem hallatszik (én legalábbis nem vettem észre), csak a rádióhallgatás közben jelentkezik.

Amikor a motort megpörgettem, úgy vettem észre, hogy gyorsul a pattogás is. Az autó mozgolódása is hatással van pl: ha viszonylag lassan kisebb gödrökbe "behimbálózva" is változik ez a zaj.
(#) reikimester hozzászólása Júl 22, 2016 /
 
Keresek egy Suzuki swift szervízkönyvet, ha valaki tud segíteni nagyon megköszönöm.
(#) zolika60 válasza reikimester hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
(#) reikimester hozzászólása Júl 22, 2016 /
 
Köszönöm, de nem lettem okosabb, mivel nekem a teljes elektromos bekötése és elemek pontos elhejezkedése kellene. Ezek nincsenek benne a könyvbe.
Beszerelnék egy centrálzár távírányítót és az index bekötése kell hozzá és a csipogó bekötése is.
Ezért kellene a elektromos rajz.
(#) zolika60 válasza reikimester hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
Akkor miért szervizkönyvet kérsz? rajzot is ugyanúgy kell keresni.
(#) antikzsolt hozzászólása Aug 23, 2016 /
 
Sziasztok.

Van egy suzuki swift 94 es g10a motorkodó kocsim aminek meghibásodott a tompított és a refi kacsolója. Lehet ezt valahogy javítani? Vagy csak csere.
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2016
(#) VIM válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 24, 2016 /
 
Szia! Biztos, hogy a kapcsoló a hibás? Ha a világítási főkapcsolót bekapcsolod azzal a világítási főrelét működteted ami visszaadja a működtető szálat a főkapcsolónak a további fogyasztók működtetéséhez. Keresd meg a világítási főrelét, avagy a reflektor relét, mert ebből kettőnek kellene lenni amiből a második a fényváltóé.
(#) antikzsolt válasza VIM hozzászólására (») Aug 24, 2016 /
 
Hát erre nem is gondoltam. Kb hol találom? Nem rémlik hogy láttam volna. Gondolom a motortérben van elhelyezve. Mert amire emlékszem azok csak biztosítékok a kormány alatt.

Valahogy sikerült nekik megcsinálni egy kapcsolóval hogy helyzetjelzőt. De mondjuk az csakis akkor működik ha a kormánykapcsolón is fel van kapcsolva a világítás. Lehet hogy az nincs relére kötve?
(#) antikzsolt válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 24, 2016 /
 
Közben rájöttem hogy láttam Csak sügér voltam. Hogy lehet megtudni hogy egy relé jó vagy rossz?
(#) zolika60 válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 24, 2016 /
 
Adsz neki kapcsoló feszültséget, aztán méred az érintkezőit, hogy zárnak-e.
(#) antikzsolt válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 24, 2016 /
 
Gondolom 12V. Ha sikerül megszerezni a relét akkor majd jelentkezem.
(#) VIM válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 24, 2016 /
 
Ez az évjárat nappali menetfény kapcsolású vagy sima világítás van rajta? Ha "sima" világítás van rajta akkor csak egy reléje van a fényszórónak, de ha DRL-s akkor kettő és ez utóbbi szokot meghibásodni. Ez a kapcsolós megoldás amit eszközöltek, az hogyan működteti a világításodat? A fénykürt az akkor nem működik?
(#) antikzsolt válasza VIM hozzászólására (») Aug 24, 2016 /
 
Helyzetjelző(jó) tompított(rossz) ez a csavarós részen van. Refi(rossz) meg akkor ég ha hátrafelé eltolom a kapcsolót.
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2016
(#) VIM válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 24, 2016 /
 
Akkor a reflektor reléje elméletileg jó. Akkor a világítási főkapcsolódnál nem kapcsolódik a kapcsolószál. Van ott egy barna/piros szál amit ha összekötsz a feketével akkor a világítási főkapcsolót kiiktatod (áthidalod) és le tudod ellenőrizni hogy a kórmánykapcsoló így funkcionál e. A világítához tartozó rajzokat találsz az előző oldalon.
(#) antikzsolt válasza VIM hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
Ahogy tudom ki is próbálom. Remélem hogy csak a relé dobta el magát nem a kapcsoló. Kicsit olcsóbb. Köszi
(#) antikzsolt válasza VIM hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
Sajna a drágább javítás lesz. A relé biztosíték ellenőrizve és jó. Maga a kapcsoló dobta el magát.
(#) D3xt3r hozzászólása Szept 8, 2016 /
 
Sziasztok! Egy olyan problémám lenne, hogy vettem egy Giordon típusú központi zár vezérlőt a kocsiba, de még ilyet nem szereltem, így hát nem tudom, hogy kell bekötni, és azt sem, hogy hol a központi zár vezérlő, amire rá kell kötni a vezérlőt. Ezzel lehetne "távirányítani" a kp zárat. Az autó típusa Suzuki Swift Sedan 1.3 GLX, évjárata 2000-res.
Üdv.
(#) Miska51 hozzászólása Szept 30, 2016 /
 
Suzuki generátort szeretnék a hajómba beépíteni, a GI és az L sarukat hová kössem ?
Köszönettel-
(#) janett85 hozzászólása Okt 26, 2016 /
 
Sziasztok. Erdeklodnek hogy lehet e feljavitani a suzukit hogy manualisbol elektromos ablakai legyenek es esetleg raadaskent centralzaras? Ha igen hogyan? Koszi elore is ....kezdo autos vagyok.
(#) zolika60 válasza janett85 hozzászólására (») Okt 26, 2016 /
 
Mindent lehet. Veszel például univerzális ablakemelőt és központi zárat. Ezeket beépíted és kész. A másik megoldás bontóban a gyári szerelvényeket kibontani és beszerelni a te autódba.
(#) janett85 hozzászólása Okt 26, 2016 /
 
Es nem lenne konnyebb megvenni az eleve elektromos ajtot es azt a helyere tenni? Vagy nagy hulyeseget mondtam?
(#) janett85 hozzászólása Okt 26, 2016 /
 
Vagy te is erre gondoltal a hozzaszolasodban? Suger vagyok ezekhez....
Következő: »»   27 / 44
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem