Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Suzuki Swift elektronika
 
Témaindító: tepizoli, idő: Márc 24, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 44
(#) akos70 válasza akos70 hozzászólására (») Aug 11, 2010 /
 
Küldöm nagy tisztelettel a 3 Suzuki márkaszervíznek:

(ABS: 3. oldal)
(#) akos70 válasza komlosi01 hozzászólására (») Aug 11, 2010 /
 
Ha nincs vezérlője, mi vezérli? Van 4 darab keréksebesség jeladó a kerekeknél. Mi dolgozza fel az tőlük kapott értékeket? 2 relé?
A fogazott tárcsákat megnézték?
(#) komlosi01 válasza akos70 hozzászólására (») Aug 15, 2010 /
 
szia!
nos, megvan a kapcsolási rajz, picival okosabbak vagyunk: megvan a vezérlő a műszerfal alatt. a vezérlő elektronikája nem továbbítja a jeleket az abs felé, ez már tuti. meg kell találni, hogy melyik ic vagy kondi, egyéb szart be, s csak akkor fog kiderülni, hogy hol van a agond-mivel csak ekkor fog tudni kommunikálni a tech-2 az abs rendszerrel...
(#) Lala1966 hozzászólása Aug 20, 2010 /
 
Sziasztok!
Most vettem egy 2001-es suzuki swift gs-t, szeretnék első ködlámpát felszerelni, elől a fényszórók mögött találtam is mindkét oldalon egy egy szabad köteget csatlakozóval ami el is érne az alsó ködlámpákig de nem tudom hogy eredetileg az e? Rámértem a csatlakozókra, tompított fénynél, hátsó ködlámpa felkapcsolva, de nincs benne feszkó, esetleg külön biztije van ami nincs berakva?Tudna nekem valaki ebben segíteni?
Előre is köszönöm!
(#) izsakig válasza Lala1966 hozzászólására (») Aug 20, 2010 /
 
Talált, süllyedt! Az lesz az!
Relé kell hozzá és külön kapcsoló. Mindegyik előre be van vezetékezve és biztosítékozva.

Az alábbi linken találsz a beszerelésről egy elég részletes leírást.

Vaterán és egyéb hasonló oldalakon találhatsz esetleg gyári kapcsolót is.
(#) Lala1966 válasza izsakig hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Köszönöm a segítséged!
Jelentkezem az eredménnyel!
(#) izsakig válasza Lala1966 hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Ez a kapcsoló méretileg pedig illik a gyári kapcsoló helyére. Én is ilyent használok.
(#) komlosi01 hozzászólása Aug 23, 2010 /
 
megtalálták a hibát, ezért: 1996-os swifthez keresek megvételre ABS vezérlő egységet. Ha van valakinek, vagy van ismerőse, aki tud ilyent szerezni használtban, megköszönöm a segítségeteket. 06/20 5020 608 komlosi01@gmail.com Péter
(#) attrax hozzászólása Aug 27, 2010 /
 
Üdv!
Suzuki swiftben 1996 hol van ami elromlik és nem megy az ablakemelő?Egyik percről a másikra halt meg.Kapcsoló?
(#) akos70 válasza attrax hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
Ott van ami elromlik ha nem megy. Kapcsoló lehet. Esetleg más. :idiota:
(#) attrax válasza akos70 hozzászólására (») Aug 27, 2010 1 /
 
Aha. arra volnék kiváncsi hogy a kapcsolók direkte kapcsolják a motorokat vagy van-e valami relés rásegítés esetleg egy relés egység valahol elrejtve. Az ide csatolt rajzokon nem találok motoros ablakemelő rajzot.
(#) akos70 válasza attrax hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
A régi Swiftekben még nincs komfortrelé, ugyhogy simán kapcsoló-vezeték-motor kombó. A kapcsoló fordítja a polaritást, alapból a motor mindkét vezetékén test van.
Sanszos, hogy beégett a kapcsolóban az érintkező (szétszedni, megtakaritani), esetleg elszakadt a drót az ajtó-oszlop közötti átvezetőben.
(#) Trafógyáros hozzászólása Aug 27, 2010 /
 
Üdv! Ha valakit érdekel ha még nincs fent nekem meg van PDF formátumban, a SUZUKI SEDAN , SWIFT magyar szervizkönyv1993-2000.(16.6MB)részletes elektromos bekötési vázlattal.
(#) izsakig válasza akos70 hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
vezető oldali ablaknál lefelé van automata fokozat is.
(#) akos70 válasza izsakig hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Van olyan is? Nem lehet túl gyakori, én még csak simát láttam. Az is ritka régi Swiftben.
(#) Swift1.3 hozzászólása Aug 28, 2010 /
 
Szerintem az ajtó és az oszlop között törött el a vezeték. Nálam is ez volt. A kapcsoló meghibásodásának kisebb az esélye.
(#) akos70 válasza Swift1.3 hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Idézet:
„A kapcsoló meghibásodásának kisebb az esélye.”

Úgy 10-ből 8-szor.
(#) attrax válasza akos70 hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
köszi továbbadom az illetékesnek.
(#) izsakig válasza akos70 hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Akkor lehet, hogy csak a 3 ajtósoknál és a sedanoknál volt.
Illetve lehet, hogy 96 előtti típusokban nem volt ilyen. de azután igen
(#) Swift1.3 hozzászólása Aug 29, 2010 /
 
A családunkba 5db Suzuki(sedan, 3 ajtós, 5 ajtós, 1.0, 1.3, 1.6) van, mind 2001-es évjárat előtti. Ami központi záras, elektromos ablakemelős azokba szinte mind a kábel törött el az ajtó és az oszlop között. Az ismerettségi körömbe is elég sok Suzukis van(17 db), és egy esetben volt csak a kapcsoló hibája az ablakemelő meghibásodásakor.
(#) akos70 válasza Swift1.3 hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Jó, akkor kijavítom magam.
Azt továbbra is tartom, hogy túlnyomórészben a kapcsoló okozza a hibát, viszonylag ritkábban a vezetékszakadás, de ez a megfigyelésem nem Suzukira vonatkozik, hanem általános. A Swiftnél ez az arány konstrukciós okok miatt lehet, hogy fordított.
(#) attrax válasza akos70 hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Egyik sem.Beégett egy csatlakozó (+) a MF alatt.
És van egy fiat panda aminél hasonló a hiba de ott nem csatihiba.Ért valaki konkrétan fiat elektromossághoz?
(#) akos70 válasza attrax hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
Tipustól függetlenül: fogsz egy próbalámpát, és megnézed van-e áram. Biztinél, kapcsolón, motornál.
(#) attrax válasza akos70 hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
ezen már túl vagyok.A motor nem kap áramot.Nekem Fiatos ember kell.Fiatos topicba is hiába írtam mind1
(#) akos70 válasza attrax hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
Ha ezen túl vagy, akkor biztosan megoldódott a dolog.
(#) attrax válasza akos70 hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
sajnos nem de nem az én kocsim így annyira nem érdekel csak bosszant a dolog,hogy nem tudtam megoldani.A hiba szerintem a kormány alatt rejlő fekete dobozban van belemegy vagy 12! csatlakozó.Agyrém a javítása.Azért kellene Fiatos hátha volt már tapasztalata ezzel kapcs.ban.
(#) akos70 válasza attrax hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
Egy motoros ablakhoz azért nem kell 12 csatlakozós fekete doboz.
Itt egy rajz (két darabban), ha összeilleszted, segíteni fog.
A 80-as bizti az aksitól jön, a kék-fekete gyújtás+.
(#) attrax válasza akos70 hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Köszi,hogy segíteni próbálsz de hidd el szétszedtem a dobozt és abban van a nyomaték korlátozó áramkör ami szerintem rossz.Próbáltam a söntöket is nyújtani reszelni de akkor is bénázik.Abban vannak a relék is amiket kimértem és jók.Behúz mindegyik.Egyébként a Panda 2006-os dízel.
Úgy kezdődött hogy nem ment fel csak le aztán meg csak felfelé ment s végül már semerre.Ez a bal1 ablak nyilván.
(#) akos70 válasza attrax hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Á, az én rajzom a régiekhez valo.
Ezek a mai teknikák már egész mások.
Az se kizárt, hogy szoftveresen kellett volna elkezdeni a javítást. Má mindegy.
(#) attrax válasza akos70 hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Na ja ,mert úgyis állandó elektronikai hiba van rajta.Hihetetlen egy sz*r.Többször javítottam már.De mondd meg rádugjuk a computert és? 2 hét múlva más hiba lesz.Fiatot(se)vennék soha.
Következő: »»   5 / 44
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem