Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házilag panelfúrót
 
Témaindító: punkkazy, idő: Ápr 2, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   10 / 10
(#) teszti hozzászólása Szept 18, 2016 /
 
Sziasztok!

Ez a mini fúró mennyire használható nyákfúrásra? 0.3mm-től - 1.5mmig kellene. Bővebben: Link
(#) bbatka válasza teszti hozzászólására (») Szept 18, 2016 /
 
Semennyire. Ott van a képen hogy átm.2,3mm átm.3,2mm szerszámokhoz jó.
Ámbár lehet hogy növelt átmérőjű szárral ellátott keményfém fúróhoz jó. Ha üt a csapágyazás azt meg eltöri. Én egy hasonló kinézetű Conrad-sal jártam meg vagy 10 éve. Teljesen egyforma 3db. tokmány betéttel kaptam meg. Egyébként a Conrados mini fúrógép márkaneve Solid Tools.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2016
(#) teszti válasza bbatka hozzászólására (») Szept 18, 2016 /
 
Patronnal használnám. A 12V 400mA nem kevés? Terhelve is bírja a 12000 fordulatot? Jelenleg egy kicsi 3V-os dc motort használok ilyen célra az ha kicsit nyomom neki a nyáknak akkor 2A-t is felfesz, és elég sokáig tart vele a fúrás és hamar forró lesz a motor. Ehhez képest nem kevés a 12V 400mA?
(#) bbatka válasza teszti hozzászólására (») Szept 18, 2016 /
 
Nem tudom.
A Hestoron is találsz gépeket.
Ez ígéretes darab, így ránézésre.
(#) Laslie hozzászólása Okt 18, 2016 /
 
Elkészült a sajátom.
Köszönet a sok ötletért, amiket itt találtam.
(#) freddyke hozzászólása Márc 14, 2021 /
 
Sziasztok!

Nem csak panelfúrásra keresek olyan gépet, amellyel legalább 3-4mm átmérőig tudok fúrni. Gyors munkavégzés nem kritérium, csak a pontosság, stabilitás. Esetleg tudnátok ajánlani valakit, aki megrendelésre gyárt?

Esetleg tudnátok ajánlani Proxxon minigéphez kész állványt, amely stabil, kotyogásmentes és pontos munkavégzésre alkalmas? A gyári állványok (Proxxon, Dremel) nem rendelkeznek ezekkel a tulajdonságokkal a visszajelzések szerint.
Következő: »»   10 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem