Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házilag építhető fémkereső
Lapozás: OK   174 / 269
(#) vandorbot hozzászólása Okt 10, 2014 /
 
Azért kíváncsi vagyok, mennyivel lenne jobb cibola egy kvarcoszcival, meg egy kicsit nagyobb adókakaóval.
Felmerült bennem ötletként, hogy kapuzás után RC tag helyett lehetne-e RMS - DC konvertert használni.
(#) Attilawap hozzászólása Okt 10, 2014 /
 
Már megint ez a Cibola Úgy látom, hogy itt ez az etalon.
(#) Bu13 hozzászólása Okt 10, 2014 / 1
 
Valaki tegyen fel egy Cibola rajzot pdf ben.
Köszönöm.
(#) entorio hozzászólása Okt 10, 2014 2 /
 
Idézek: "Én nem vagyok nagy szakértője a témának, és nem is építettem túl sok gépet..." jó akkor itt van néhány elméleti okostojás, maradjunk ennyiben.
Nem kívánságműsor- rendben, de akkor olyanok adnak tanácsokat, akiknek valójában semmi fogalmuk sincs az egészről.
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2014
(#) tursaba válasza entorio hozzászólására (») Okt 10, 2014 /
 
Vázoltad az elképzelésed építendő keresődről.
Ehhez biztos nem fog senki neked küldeni egy "tuti" rajzot.
Építsd meg és ha lesz kérdésed, vagy elakadsz valamiben, biztosan lesz, aki segít.
(#) Ge Lee válasza entorio hozzászólására (») Okt 10, 2014 /
 
Így van. Ezért van az hogy nekem vannak működő gépeim, neked meg sosem lesz. A továbbiakban a rajzokat se tőlem kérd, mert én nem tudok segíteni...
(#) nagym6 válasza entorio hozzászólására (») Okt 10, 2014 / 1
 
Egy új ötletű variációhoz nemigen fog tudni senki sok hasznosat mondani. Ha visszaolvasol, látható, hogy az ismert régóta használatos megoldások is sok sok kísérletezés eredményei, és még ma is továbbfejleszthetők. Mert sosem voltak, és nem is lesznek tökéletesek. Ez még nem jelenti azt, hogy valakiknek, akik ezeket fejlesztik, semmi fogalmuk sincs az egészhez. Sőt minél több a tapasztalat, annál jobban tudjuk, hogy mennyire nem jósolható előre az elképzelés hasznossága, és mennyi -végeredményt- befolyásoló, előre nem látható tényező van.
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2014
(#) Bu13 válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 10, 2014 /
 
Szépen fogalmaztál, pontosan így van. Egyetértek veled.
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2014
(#) Attilawap hozzászólása Okt 10, 2014 /
 
Na ne kapjatok már össze A lényeg az, ha jó gépet akarsz, arra ott a Cibola
(#) vandorbot válasza Attilawap hozzászólására (») Okt 10, 2014 /
 
Ezt nem mondtam. Volt cibolám és meg voltam vele elégedve, néhány apróságot hiányoltam rajta mindössze. A tejon-t szívesen kipróbálnám, de ugye az jóval drágább.
(#) vandorbot válasza entorio hozzászólására (») Okt 10, 2014 /
 
Telepek hátizsákban a hátadon ? Hmm. Nagyérzékenységű gépeknél felejtős. Volt egy mélyrelátó masinám, még az ásót is madzagon kellett magam után húzni.
Tekercs ugyi. Párhuzamosan kapcsolt tekercsek induktivitása repluszolódik, ha ezek különálló tekercsek és a mágneses mezőik nincsenek kapcsolatban. Ebben az esetben kapcsolatban vannak. Ha csinálsz két adótekercset, azokat egymás tetejére teszed, majd párhuzamosan kötöd, a végeredmény ugyanaz, mintha egy tekercset vastagabb huzalból tekernél.
Amúgy meg vedd a fáradtságot, nézz szét az adatlapok közt, számolgass meg ilyesmi, ahelyett, hogy másokat leszúrsz azért, mert nem viszi neked a kívánságod aranytálcán.
(#) Attila1977 hozzászólása Okt 10, 2014 /
 
Tessék! Cibola kapcsolás, + lay6 ban szerkesztve, + hex
(#) Bu13 válasza Attila1977 hozzászólására (») Okt 10, 2014 /
 
Köszönöm Laci
(#) deexteer válasza vandorbot hozzászólására (») Okt 11, 2014 /
 
A tejon szinte egy az egyben cibola, nagyobb táppal. Jövőhét közepén jönnek meg a paneljaim amiket rendeltem, ha sikerül összehozni a vezeték nélküli 30 centis koncentrikus fejjel akkor úgyis megosztom, egyenlőre az akkut nem rakom a fejbe (+- vezeték megy csak le), ha sikerül és stabil akkor mehet az is.
(#) alita válasza deexteer hozzászólására (») Okt 11, 2014 /
 
A Tejon nem csak nagyobb táppal,de más TX meghajtással müködik.
Szerintem a Tejon egy nagyságrendel jobb a Cibolánál.
(#) mateatek hozzászólása Okt 11, 2014 / 1
 
Küzdök a fej súlyával. Most már 500 gramm alatt vagyok fejkábelestől, mindenestől.
Héj nélküli üvegszálas műgyanta öntvény. Innét már csak a habosított gyanta könnyíthet, és üveg helyett az aramid szál.

Photo0007.jpg
    
(#) Ge Lee válasza mateatek hozzászólására (») Okt 11, 2014 /
 
Az már jó. Némelyik gyári fejet elnézve szerintem a közepén lévő oldalmerevítők simán elhagyhatók, illetve a közepén is lehetne könnyíteni. A közepében lévő gyantamennyiségnek a 70-80%-a is elég lenne, a merevségéből semmit nem veszítene. Hasonlóan mint ahogy a Feri az újabb Magnum fejeket csinálja.
Azért az időd és a kitartásod irigylésre méltó, nekem egy nyák kimaratása is csak lopva megy, a beültetés meg hetekig eltart. Majd talán télen...
(#) deexteer válasza alita hozzászólására (») Okt 11, 2014 /
 
A cibola adó +- 5v, a tejon +- 10v, ugyanaz a meghajtás, a feszültség különbség miatt egy két alkatrész más értékű.
(#) alita válasza deexteer hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
Azért ha joban megnézed az adó oszcillátorban van más is.
(#) vandorbot válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
BC 517 vagy tip 147 darlington
(#) vandorbot válasza entorio hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
Számold ki. Néhány Mhz-s kavarcokat számtek hulladékokból lehet kitermelni. kettőnek a hányadik hatványával kell osztani, hogy 15 Khz legyen. Egy számológép kell hozzá.
(#) entorio hozzászólása Okt 12, 2014 /
 
Köszönöm vandorbot!
A kvarkapcsolásokhoz eljutottam, viszont én azt szeretném megtudni, hogy az oszcillátor kimenetére milyen típusú nagyáramú tranzisztort kellene kötni, esetleg tranzisztorokat (párhuzamos kapcsolás helyett több tekercs külön meghajtása) és milyen kapcsolásban.
(#) mateatek válasza entorio hozzászólására (») Okt 13, 2014 /
 
Gee Lee által beküldött kapcsolás teljes egésze. Mazsolázzál belőle. Nagy áramú FET-ekkel még a drótkötelet is meghajthatod vele.

mod.GIF
    
(#) vandorbot válasza entorio hozzászólására (») Okt 13, 2014 /
 
Egyetlen tekercsbe bele lehet pumpálni 100mA-t. Ha csinálsz egy kis számvetést rájössz, hogy többet nem érdemes, mert akkor súlyos akkupack szükséges.
Ha mindenáron ragaszkodsz a több tekercshez, akkor FET-es meghajtást javaslok.
Hasonlóképpen, mint ahogy az elektromos bicikliknél van, Csak ide nem kell nagyáramú meghajtás, hiszen tized Amperekről van szó.
Kisfeszültségű (max 60V) 2-3 A-es tipusokat válassz. Egyes webárúházakban paraméter szerint rá lehet keresni.
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2014
(#) Attilawap válasza vandorbot hozzászólására (») Okt 13, 2014 /
 
Ha már a tekercsbe pumpált áramról van szó, elmesélem hogyan jártam a hétvégén: A Delta Pulse teljesítményén akartam növelni. C1-es kondi 15nF-ról 3,3nF-ra, R1 680Kohm-os ellenállás 100Kohm-ra. Olyan labortápra kötöttem a gépet, ami ventilátoros hűtéssel van megoldva, mellette egy 120W-os hálózati trafóval (24V, 5A). Bekapcsolom a gépet, eddig jó volt meg minden, de mikor eltekertem az egyik potmétert, hirtelen ventik fordulatszáma lecsökkent (feszültség is) és valami elkezdett melegedni, meg égett bakelit szag . A tekercset szabályzó tranyó vagy FET hevült fel de gőzöm nincs, hogy mekkora áram ment át rajta .
(#) Ge Lee válasza Attilawap hozzászólására (») Okt 13, 2014 /
 
Gondolom belenyúltál a kitöltési tényezővel együtt a frekibe is. Ott a fetnek kapcsolóüzemben kell menni, azaz gyors meghajtással, ellenkező esetben melegedni fog (a lassú átkapcsolás miatt a FET növekvő/csökkenő ellenállásán fog az áram hővé alakulni). Melléktermékként a feszültségtüske is jóval kisebb lesz a tekercsen.
(#) vandorbot válasza Attilawap hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Mekkora a G-S kapacitása a Fetnek ? Itt lehet, hogy kell a kapacitás töltéshez-kisütéshez egy pillanatnyi időre néhány száz mA. Fet driver IC-t javaslok. Tranzisztoros meghajtással egyszer megjártam. A négyszer 300W-os mocikkal hajtott kismozdony a nagy melegben egyszercsak teljes sebbeséggel megszökött
(#) vandorbot válasza vandorbot hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Még valami. Vannak keresők, amik 100mA vagy ennél kicsit nagyobb tekercsárammal működnek.
Mellzsebből a kulccsomót cigisdobozt is ki kellett pakolnom, mert zavarta a működésben. Nem jelezte, hanem tévesen jelzett.
Ezért felejtsd el az akkuk háton, vagy övön stb. cipelését.
(#) Bu13 válasza vandorbot hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Bizony-bizony. Az IRF740 G-S kapacitása 1400 pf, ide nem elég néhány mA áram a tisztességes meghajtáshoz. A fetek meghajtásához nem véletlenül van egy sereg meghajtó. Az alábbiakat ajánlom:
TC426 két kapu invertig.
TC427 két kapu noninverting
TC428 az egyik kapu invertál, a másik nem.
Ezek a meghajtók 1.5 A csúcs áramúak. 2-3 A elég csak az egyik kaput használni, a másik kaput pedig fel lehet használni fesz. duplázásra.
(#) mateatek válasza mateatek hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Most visszaolvasva látom, hogy az előbbi hozzászólásomban hibásan írtam le Ge Lee nicknevét. Bocsánat.
Következő: »»   174 / 269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem