Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házilag építhető fémkereső
Lapozás: OK   194 / 269
(#) Bu13 hozzászólása Ápr 25, 2015 1 /
 
Igen! "Az 1000V meg más kategória, és ötször akkora mint a 200V." A nagym6 most törheti a fejét.
(#) mulderx hozzászólása Ápr 25, 2015 / 1
 
elkészült az SMW 3-as gépem mateatek közreműködésével
KÉP
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2015
(#) mulderx hozzászólása Máj 10, 2015 /
 
Hali,

SMW mukodese meghulyult, teglara földre jelez. Mi történhetett vele?
(#) Edem97 hozzászólása Máj 10, 2015 /
 
Sziasztok.
Tanácsot szeretnék kérni hogy melyik fajta fémkeresőt érdemes megépíteni. Már van egy gyári fémkeresőm, de az nem igazán szűri ki a vasat. Viszont szívesen készítenék egy másikat. Nézegettem a fórumot de nem tudom melyik lenne a jó. Az építéssel nem lesz gond mert elég sok mindent meg tudok csinálni a nyák-ot is beleértve.
Előre is köszönöm.
(#) Ge Lee válasza mulderx hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
Nézd meg a GEB áramkör környékét szkóppal, lehet hogy valahol kontakthiba van.
(#) Ge Lee válasza Edem97 hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
Amit érdemes megépíteni az az SMW GT. A rajzát nem fogom megosztani, de a hozzászólásokban elhintve szinte minden módosítást leírtam a 3-as verzióhoz képest. Annak ellenére hogy egyhangú a gép, szívesebben járok ezzel mint a kéthangú IGSL-el, amit szét is fogok majd bontani.
Olyan gépet nem fogsz tudni építeni ami a nagyméretű vasat is kiszűri, és közben lehet vele érmézni.
Az építés során nem a nyák a kihívás, az a legkevesebb. A jól elkészített fejen múlik minden.
(#) mulderx hozzászólása Máj 16, 2015 / 1
 
Elkészült 2 hangú SMW 3 mateatek segítségével

VIDEÓ
(#) pont hozzászólása Máj 27, 2015 /
 
Sziasztok! Egy DX-1000-es építésébe kezdtem. A leírásában Bővebben: Link az L2-es tekercsről mindent leírnak csak az induktivitását nem, és nincs 0,1mm-es huzalom, viszont van egy doboz tele tekercsekkel. Szóval ha valaki már épített ilyet és tudja, vagy a kapcsolási rajzból ki tudja számítani mekkorának kellene lennie, sokat segítene. 2mH-vel próbáltam, csak hangkártyás skóppal (már postán van a nagyobb) , de rengeteg helyen oszcillál 2K-tól fölfelé minden páros K-nál, hogyan tudja ebből a 4001-es hogy melyiket erősítse?
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2015

dx.gif
    
(#) Ge Lee válasza pont hozzászólására (») Máj 27, 2015 / 1
 
A szimulátor szerint 7mH-vel van 55kHz környékén trimmerkondi nélkül. Ennyit tudtam tenni az ügy érdekében. Az oszcinak egyébként illene stabilnak lenni.

DX_oszci.jpg
    
(#) pont válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 27, 2015 /
 
Örök hála Neked! Az egész jónak tűnik, mert a doksis leírás légmagosan kb. 6mH, bele valamilyen kicsi permeabilitású mag, lehet 7mH. Engem az zavart meg, hogy sima LC rezgőkörként számolva 1,5n 6,8n 6,8n sorosan velük párhuzamosan az induktivitás az majd 70KHz, de akkor az egész kapcsolást kell nézni... Stabilnak stabil, csak rengeteg helyen van oszcilláció, a frekvenciaanalízis szerint, persze 20KHz felett nem látom...Egy kicsit félek mit fogok látni egy igazi szkópon...
(#) TreasureHunter válasza mulderx hozzászólására (») Máj 29, 2015 /
 
nice, tesztelted terepen? Mik a tapasztalatok?
Amúgy SMW az egyhangú volt elvileg, megosztod a rajzát meg a nyáktervet?
(#) gabekfreehu hozzászólása Máj 30, 2015 /
 
sziasztok,tulajdonosa lettem egy smw5-nek lenne egy kis gondom,a gép minden lendítésnél cicereg ,ha leveszem a fejet és megmozgatom a fejdél a vezetéket tőben akkor csinálja. lehetséges hogy megtört a vezeték? ha igen javítható,esetleg magam is el tudom végezni? (valamicskét van érzékem hozzá)

köszönöm.

tettem fel videót .
(#) TreasureHunter válasza gabekfreehu hozzászólására (») Máj 31, 2015 / 1
 
már 5-ös is van belőle?
(#) Ge Lee válasza TreasureHunter hozzászólására (») Máj 31, 2015 / 1
 
Olyan már évek óta van ha jól tudom.
(#) mulderx válasza TreasureHunter hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
egyszer volt már alkalmam tesztelni terepen, sokkal jobb vele így mászkálni, nincs felesleges ásás
(#) Bender hozzászólása Jún 1, 2015 /
 
Tudom, hogy nem vág teljesen a témába, de talán egy kicsit mégis:

XP Deus Füles-Fej-táv protokollja vajon elérhető valahol a neten? nrf24l01+ ic van benne. SPI sniffert összeraktam a füleshez, de nem nagyon analizálgatnám a rengeteg adatot ha nem muszáj
(#) TreasureHunter válasza mulderx hozzászólására (») Jún 4, 2015 /
 
írtam privátot
(#) mulderx válasza TreasureHunter hozzászólására (») Jún 5, 2015 /
 
SMW 3-hoz kiegészítő panelt csatoltam.
Külön köszönet mateateknak mert az engedélyével publikáltam!
(#) TreasureHunter válasza mulderx hozzászólására (») Jún 7, 2015 /
 
köszönet érte nektek!
(#) Ge Lee válasza TreasureHunter hozzászólására (») Jún 12, 2015 / 1
 
Mint ahogy azt privátban is írtam a GT rajzát nem teszem közkinccsé, de ígértem egy módosított rajzot amivel már boldogulsz, alakítgathatod.
A pirossal áthúzott alkatrészekre nincs szükség, a zölddel áthúzottak helyén átkötés van, vagy módosult. Tehát. A vevőerősítő mezei invertáló alapkapcsolás, mert ezzel lett a legjobb, az értékekkel nyilván variálni kell, nálam kb. 120 szorosat erősít a fokozat (fej függő). A mintavevőt 393-ról TL072-re cserélve a fázishibák nagy mértékben javultak. Az adóba a combosabb tranyók azért jók mert tuningolhatod ha nagyobb adójelet akarsz. A 4053 helyén 4066 van, aminek az egyik kapcsolója a tűpont módhoz van felhasználva, a rajzát annak is mellékeltem (IC6B 5-ös lábán átkapcsoló van a normál és a tűpont mód között). Darlington tranyó sehova sem kell, a hangfokozatba is combosabb tranyót raktam, hogy bírja az esetleges nagyobb áramot. Nálam nincs teljes lekapcsolás az akku merülésével, így a BD140 el van hagyva, mint ahogy a LED is, kizárólag mélyülő hangom van 10,6V-os akkufesz alatt.
A tápon még lehetne javítani, mert a low drop stab IC-vel 10,5V-os akkufeszig lehet csak lemenni. A Feri féle megoldás (pl. silver star-ban) bonyolultabb, de fele ekkora drop-ja sincs, azzal még tovább használható az akku.
(#) decibel23 hozzászólása Jún 13, 2015 /
 
Sziasztok! A képen szereplő kapcsolást építettem meg. A géppel addig eljutottam, hogy azt a bizonyos "kattogó" hangot megtudom szólaltatni és változtatni. Próbálkoztam internetről nézve építeni hozzá egy kereső tekercset, de sehogy sem sikerült olyat csinálnom ami egy picit is jelezte volna a fémeket.
Azt szeretném megkérdezni, hogy esetleg tudtok-e tanácsot adni abban hogy mit vegyek figyelembe hozzá? Vagy egy teljesen egyszerűt leírni, hogy csak kipróbáljam a gépet?
Vagy ha a kapcsolással van a hiba, azt is megköszönném. Mivel LF357 helyet LF356-ot használtam és esetleg az a probléma formája.

PI.jpg
    
(#) Ge Lee válasza decibel23 hozzászólására (») Jún 13, 2015 /
 
Ha van szkópod nézd végig az egészet. A segédtáp működik? A vevőerősítő tápfeszültsége rendben van? Szerintem bármilyen 15-25 menet és 20-25cm átmérő körüli tekerccsel működnie kéne. Lehet vele kísérletezni, de biztos van hozzá a Lengyel fórumon ajánlás is.
(#) nagym6 válasza decibel23 hozzászólására (») Jún 13, 2015 /
 
Ugyanúgy jó az LF356 is.
(#) decibel23 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 13, 2015 /
 
Teljesen még nem néztem át, de amiket írtál azokat biztos megnézem.
+ Akkor a tekercsel is még játszadozok. A lengyel fórumot meg nem ismerem. Esetleg linket küldenél hozzá?

Köszönöm a segítséget.
(#) Ge Lee válasza decibel23 hozzászólására (») Jún 14, 2015 /
 
A rajz elvileg innét származik, de van topikja a lengyel fórumon is, aztán valahol az oroszon is csak meg kell keresni, és van egy teljes építési leírás ami nem biztos hogy ugyanez a gép, de hasonlít rá, meg kell nézni.
(#) decibel23 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 14, 2015 /
 
Köszönöm.
(#) TreasureHunter válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
Hálám üldözni fog!
(#) mulderx hozzászólása Jún 15, 2015 /
 
hi,

SMW után új project egy FORTUNE-M
Videóban látható készülékházat valaki tudná nekem azonosítani?
(#) Attilawap válasza mulderx hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
Én megmondom neked, hogy milyen készülékház látható a videón: Kazettás magnó fedele átalakítva
(#) Ge Lee válasza mulderx hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
Jó a szelektálás és a sok hangszín a videó kon, de nagyon nagy gyakorlati haszna szerintem nincs, mert így is szed szemetet nem csak érmét. Ami lényeges az a vas szűrése, azt meg egy vagy két hanggal is lehet.
Mondjuk nem értem hogy miért 5V-ról hajtják az LM386-ot, 10V-ról talán még a talajban is érzékeny lenne.
Következő: »»   194 / 269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem