Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házilag építhető fémkereső

Témaindító: figuraferi, idő: Ápr 5, 2007
Lapozás: OK   220 / 220
(#) mateatek válasza deexteer hozzászólására (») Pé, 19:45 /

Azok a kapcsolók tényleg relék? Miért nem lehet helyettük használni FET-et?
(#) deexteer válasza mateatek hozzászólására (») Pé, 19:58 /

Igen relék, modelleztem 4066 ic-vel, nem működne sajnos.

Megcsináltam virtuálisan az rx és gb áramkört, valami nem kerek vele, az oszcilloszkópon a sárga jelnek az amplitúdója változik ha tekerem a potmétert, a zöldnek a fázisa is, viszont a kék és piros bf 256 kimenete semmit nem csinál, nem változik.

gbrx.jpg

(#) deexteer hozzászólása Pé, 20:03 /

Elég kezdetleges, én ilyesmire gondoltam, csak azt nem tudom bírná e a kapcsoló ic a 45-50 voltot.
(#) deexteer válasza deexteer hozzászólására (») Pé, 22:16 /

Pár alkatrész értéket tévesen adtam meg, kijavítva a két középső jel szép négyszög lett.
(#) mateatek válasza deexteer hozzászólására (») Szo, 8:00 /

Nálam működik FEt-tel. Soros rezgőkör, a tekercs megtáplálva a meghajtó jellel. A tekercs másik végén a hangoló kondi. A 15 kHz-es az fix, és a nullára van kötve a másik vége. A 10 és 5 kHz-hez tartozó kondikat egy-egy teljesítmény MOSFET kapcsolja a fix kondival párhuzamosan. Arra kell figyelni, hogy a FET kellően nagy feszültségű legyen, különben a diódája határolja a jelet. IRL540-es használatával a 100 volt elérhető, és logikai jellel tudod vezérelni. Kipróbáltam IRF840-nel is. Annak ellenére, hogy az nem nyitható ki teljesen 5 volttal, azzal is működött.

skicc1.jpg

(#) vandorbot válasza deexteer hozzászólására (») Szo, 19:28 /

Azt kellene tudni, milyen sűrűn vannak benne fémek. Egy egészen kicsi SEF szerű fejes talán jó lenne.
(#) deexteer válasza vandorbot hozzászólására (») Szo, 19:41 /

Ez az amit nem tudok hogy mennyi fém lehet benne, minden helyen más és más. Talán a bandido 2 volt olyan hogy a pinpointer kihangolta magától a fémet pár másodpercen belül.
Következő: »»   220 / 220
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2016. Dec, 08. Csü
1:08:32
Jelenleg 135 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu