Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV Miniscope-3 oszciloszkóp
 
Témaindító: very, idő: Ápr 7, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 7
(#) Tyutyu válasza pucuka hozzászólására (») Jún 12, 2014 /
 
Sikerült beszerezni egy "igazi" szkópot.
Mértem a trig. áramkört, a sn7426 első kapuja után már nincs jel.
Az IC +5V tápot megkapja. Találtam sn7400-t.
A kettő között csak annyi a különbség, hogy a 7426 nyitott kollektoros a másik nem.
Szerintetek jó a 7400?
Köszi
(#) pucuka válasza Tyutyu hozzászólására (») Jún 12, 2014 /
 
Látod, ezt nem tudtad volna szkóp nélkül kideríteni.
Nem tudom mi az oka a nyitott kollektoros kimenet használatának, ismerni kéne a további áramköri részletet. Valami oka biztos van, különben nem használták volna ezt a nem túl gyakori IC -t.
(#) Tyutyu válasza pucuka hozzászólására (») Jún 12, 2014 /
 
Köszi a gyors választ!
Nyomozok tovább 7426 után...
(#) zolika60 válasza Tyutyu hozzászólására (») Jún 12, 2014 /
 
(#) Tyutyu válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 14, 2014 /
 
Köszi, ilyen kell.
Megnézem hogy szállítanak....
(#) Saggitarius válasza pucuka hozzászólására (») Jún 14, 2014 /
 
Valoszinu azert open collectoros, mert nem 5V-os TTL aramkort hajtottak meg vele, hanem pl 12Voltos rendszert. a TI honlapjan a megnevezese is erre utal: "Quad 2-input high-voltage interface Positive-NAND gate"
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2014
(#) Tyutyu hozzászólása Jún 17, 2014 /
 
Mindenkinek köszönöm, aki ebben a témában, segített. A szkópot sikerült megjavítani, a trigger tökéletes. Szerencsére az SN7426 IC négy kapujából csak az egyik kapu volt hibás, a maradék három jó volt.
Így a hibást ki tudtam iktatni, mivel a +/- trigg. beállításból úgy is mindig csak az egyiket használom.
A történet már majdnem "happy end", mikor néhány nap működés után egy újabb problémával nézek szembe.
A bekapcsolás után egyáltalán nem tudom vékonyra fókuszálni a sugarat.
Ha csökkentem a fényerőt a jel elkezd "felnagyítódni" (most nem tudok jobb szót) a videón jobban látszik, és sercegés hallatszik. De csak akkor serceg ha kis fényerőn van.
Bármilyen gondolatnak örülök...

Üdv
Tyutyu
(#) nagym6 válasza Tyutyu hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Sercegést nagyfeszültség áthúzás is okozhat. Sötétben nézd meg szikra ív van-e. Persze burkolat levéve.
(#) Tyutyu válasza nagym6 hozzászólására (») Júl 4, 2014 /
 
A sercegés a fényerő potitól jött, egy kis kontakt tisztító megoldotta.
Köszi mindenkinek...
(#) Laslie hozzászólása Márc 24, 2015 /
 
Sziasztok!
A napokban én is boldog tulajdonosa lettem egy ilyen műszernek. Akitől jutányos áron vettem az utóbbi időben más nem használta, ezért csak többszöri bekapcsolás, kikapcsolást követően jelent meg a jel.
Elolvastam a hsz-eket és a tanácsokat megfogadva kicseréltem a jelzett kondikat. Érdemes volt, mert azóta egyből indul.
Megmértem a 100µF-os kondikat, és az 5 db-ból 1 db volt ami 93µF-os volt, a többi 50µF vagy ezalatt jóval kisebb értékűek voltak.
A tantál kondik és a táp kondik jók voltak, de nem baj, mert így jó sokáig nem lesz baj vele.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2015
(#) Tyutyu válasza Laslie hozzászólására (») Márc 30, 2015 /
 
Sok sikert hozzá! Nekem is jó szolgálatot tesz, hobbi célra tökéletes...
(#) dobanandras hozzászólása Nov 30, 2016 /
 
Sziasztok! Vasarolnek TV Miniscope2-est vagy 3-ast akarmilyen allapotba.Megjavitanam esetleg felujitanam.Koszonom.
(#) Stefy hozzászólása Nov 20, 2021 /
 
Sziasztok!! Volna egy TV Miniscope 3 -som ,amit roncsként vettem a bolhán .Rendbe raktam de sajnos alkalmi hibája ,hogy a nagyfesz elmegy . A fazékvasra tekert trafó menetzárlatos. Ha valakinek lenne ,vagy a paramétereit megtudná adni ,esetleg vas lenne ,megvenném!

Köszi Stefy
Következő: »»   7 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem