Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » USB fesz. csökkenésének kiküszöbölése hosszú kábelnél
Lapozás: OK   6 / 6
(#) Bakman válasza david10 hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Ezt csak a vágás után lehet biztosan megmondani. Minden bizonnyal a fő probléma az, hogy túl vékony vezetékek vannak a mostani kábelben, túl nagy feszültség esik rajta. A rövidebbre vágás biztosan segíteni fog, csak az a kérdés, mennyit.
(#) david10 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Elvágtam,és csak annyit hagytam belőle,hogy az asztalig megérjen.
Most nagyon jol müködik.
Köszönöm a segítséget!
További szép napot!
(#) kicsiati hozzászólása Jan 22, 2015 /
 
Üdv!

Kis segítség kellene.
Adott egy tablet amit 5V 2A-el kell tölteni. A lányaim állandóan leamortizálják a csatlakozókat, gondoltam megoldom hogy csak a kábelt kelljen cserélni, ne az egész adaptert.
Vettem egy 5V 2A-es adaptert, amin egy usb aljzat van. Vettem hozzá külön egy tápkábelt. (egyik fele USB, a másik meg 2,5x0,7 tápdugó) Elméletileg 2A-es a kábel.

Az a gondom, hogy nagyon lassan tölti a tabletet. Először azt hittem, hogy az adapter rossz, ezért vettem egy másik fajtát. Ugyan úgy lassan tölti a tabletet.
Lehet az az ok, hogy esetleg az USB tápkábel vezeték keresztmetszete túl kicsi, és nem adja le a megfelelő áramerősséget?
A hossz szerintem nem lehet gond, mert az eredeti töltőn a kábel 1m hosszú, az USB kábel meg csak 0,8m.
Ha esetleg készítenék egy vastagabb kábelből egy USB vezetéket megoldaná a gondot?

Előre is köszi a válaszokat.
(#) uniman válasza kicsiati hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
Hello!
Az eredeti kábelbe vagy tápegységbe be lehettek építve bizonyos ellenállások, amelyekkel a Data+ és Data- csatlakozási pontokra adott konkrét feszültségszintből tudta a tablet, hogy "turbo" töltésre kapcsolhat.
Persze a típus ismerete nélkül...
(#) kicsiati válasza uniman hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
Az eredeti töltő egy beépített kábeles. Ott nincs USB, csak a töltőből kijön egy kábel, a végén egy 2,5x0,7mm-es tápdugó.
(#) proba válasza kicsiati hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
Szerintem a vastagabb vezeték lehet segítene. Amiben esetleg még különbözhetnek, az árnyékolás mint vezeték használata. ( a dugók fémháza is össze van kötve az árnyékolással.)
(#) Tomi111 válasza kicsiati hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
Üdv!
Mérjél rá az eredeti töltőre, hogy az 5V tényleg 5V-e esetleg több?
(#) kicsiati válasza Tomi111 hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
Az annyi.
Következő: »»   6 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem