Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CF kártya kezelés
 
Témaindító: MotoHacker, idő: Ápr 8, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) MotoHacker hozzászólása Ápr 8, 2007 /
 
Sziasztok!!
Látom van IDE illesztőhöz ötlet itt,azért bátorkodtam ezt a témát megnyitni.
Valaki próbálkozott már CompactFlash kártya kezelésével?
Elvileg,mivel 8bites adatbuszt is használ,sokkal egyszerűbb mint az IDE illesztő.
(#) MotoHacker hozzászólása Ápr 8, 2007 /
 
Igen,köszönöm,kb ezek alapján próbálkoztam én is.
Mivel a dolog 3db különböző cannon kártyával sem akar menni,ezért kérdeztem azt,van-e valakinek konkrét tapasztalata ezzel.
Akivel esetleg eszmét cserélhetünk a lehetséges problémákról,vagy általam elkövetett hibákról.
(#) Ernőke hozzászólása Ápr 13, 2007 /
 
Ezt egy nagyon jó ötletnek tartom...Bár én még nem gondolkoztam ilyenen..kérdésem az viszont ide tartozna....Láttam már usbs kártyaolvasót,olyat is ami csak cf ez olvas és nem az összetett eszközröl beszélek...Ha az alaplapom támogatja az usb boot ot,és az olvasó a hdd mod ot akkor minek ennyit szenvedni?Nem lehet szerintetek csak simán hdd-ként üzemelni?
(#) MotoHacker hozzászólása Ápr 22, 2007 /
 
Szinte minden CF kártya "HDD is egyben",100% "emulálja" az IDE winchestereket.Csak egy közönséges párezer forintos un. "CF-IDE átalakító" kell hozzá,és ugyanúgy használható,bootolható,partícionálható mint egy winchester.

Ami "hiányosság",hogy nem "hotplug" ilyenkor,nem húzhatod ki menet közben!!

(és nagyon drága,10G HDD csak a bontók polcain van manapság,egy 10G CF egy vagyon)


Én viszont nem PChez és nem IDE módban szeretnék CF kártyát illeszteni.

Csak épp közel nem olyan egyszerű(!),mint azt a leírások sugallják
Ezt most,a sokadik heti xopás és filózás,rengeteg próbálgatás és ötletelés után biztosan mondhatom.
(#) bbb hozzászólása Jan 8, 2008 /
 
na talán ebbe a topikba illik a kérdésem, és nem kell miatta újat nyitni...

szóval a kérdésem a következő:
a cf kártya és csatlakozó elvileg ugyanolyan, mint a pcmcia, annyi különbséggel, hogy a pcmcia néhány lábát lespórolták a cf szabványból. (az egyébként nem használt lábakat ha jól emlékszem)
tud erről valami konkrétabbat? egész pontosan az érdekelne, hogy mégis mennyire lehet vad egy cf -> pcmcia átalakítót megvalósítani, mennyire komoly elektronika kellhet hozzá? (nem lehet túl hatalmas, ha elfér ebben)

bizony nem lenne utolsó dolog, ha tudnék a pdaval usb eszközöket használni egy pcmcia usb segítségével...
(#) Lucifer válasza bbb hozzászólására (») Jan 8, 2008 /
 
Kétlem, hogy a pcmacis usb kártyához találsz Win Ce-es drivert. Innetnől meg bukó a dolog.
(#) (Felhasználó 2863) hozzászólása Feb 5, 2008 /
 
Sziasztok! HDD-böl hogyan lehetne csinálni CF-et?
(#) papptamas01 válasza (Felhasználó 2863) hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
nem mostanában volt hozzászólás erre..
Szerintem laptop 2,5-ös vincsesztert rá lehet kötni simán,azért laptopé mert annak a motorja is 5V-ról megy kérdés hogy a nagyobb tápigényt birja-e mert az IBM microdriv-ben is vincseszter van ha jól tudom...
(#) kaszarobert válasza MotoHacker hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Szia!

Most láttam ezt a topikot, és én is hasonló cipőben járok: A következőt találtam, egy viszonylag régebbi írásban:

A cf kártyáknak (pcmcia-tipusúaknak a cikk szerint) alapvetően két tipusa van (volt):

1. Ata tipusú amely olyan készülékekbe készült melyek alapvetően ismerik a wincseszter kezelését, és ezek szinte emulálják a merevlemezt. Szerintem ez terjedt el ma...

2. Linear tipusút használó készülékek nem ismerik a winyót, mint memóriát használják...

Az alábbi link közepén olvashatsz erről:

Bővebben: Link


Szerintem neked is a második tipusú kártya kellene...
(#) Dióda hozzászólása Ápr 1, 2015 /
 
Mivel jobb helyet nem találtam és épp róla lenne szó felteszem itt a kérdésem.
Adott egy cf kártya egy mini számítógép rendszermeghajtójaként.
Nos egy egész napos járatás utánn eléggé meleg lett a kis gép mindenestül ergo a kártya is.
Kézzel fogva kellemes meleg ergo oylan 40-50fok között valahol.
Kérdésem itt kezdődne.
Mennyire bírják ezek a kártyák a folyamatos melegben való munkálkodást?

A doksija azt írja elméletileg hogy bírnia kellene de tapasztalatok jobban jönnének.

cf_en.pdf
    
(#) pucuka válasza Dióda hozzászólására (») Ápr 2, 2015 /
 
A CF kártya alapvetően adattárolásra való. Valahol olvastam, hogy létezik olyan kártya is, amit vinyó helyett lehet alkalmazni, de úgy emlékszem, az valami spec kivitel lehetett.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem