Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sztereó DAC

Témaindító: meszattila, idő: Ápr 10, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   77 / 77
(#) gyulank hozzászólása Dec 25, 2016 /

PCI hangkártyából lehet külső S/PDIF-Analóg átalakítót csinálni?
(#) fufuka válasza gyulank hozzászólására (») Dec 26, 2016 /

Vagy építs egyet ami profi, sok pénzért... Vagy vegyél egy külsőt 4700.- Forintért az Ázsia áruházban. Köztes barkácsolásnak szerintem sok értelme nincs... Alakítgatni nem kevesebb meló, mint egy profit építeni!
...persze ez az én véleményem...

http://azsiacenter.com/audio-video/nk-y2-digitalis-optikai-koaxiali...8.html
(#) csigabiga1 válasza gyulank hozzászólására (») Dec 26, 2016 /

Egyetértek fufkával. Korábban ajánlottam pár dac-ot az ebay-ről, érdemes inkább azokat megfontolnod. Hangkártyabarkácsnak semmi értelme. Az olcsóbbak nagyon sz*r minőségüek, a jobbakhoz meg kár hozzányúlni, inkább add el úgy ahogy van (mellesleg ezek sem érik el egy jobb dac minőségét).
Csak példaképpen: Bővebben: Link
Ez pl. nem tűnik rossznak ennyiért, és még tuninolni is lehet...
(#) gordonfreemN válasza csigabiga1 hozzászólására (») Jan 1, 2017 /

Amennyiben mégis küszöbölnél rajta, proli007 (időzitő t.) elkészitett ehhez egy megoldást!

Névtelen.jpg

(#) gordonfreemN válasza gordonfreemN hozzászólására (») Jan 1, 2017 / 1

Közben figyelmetlenségemben elkövettem egy hibát, itt javitom:

zero mute.jpg

(#) csigabiga1 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Jan 2, 2017 /

Köszi, ilyesmire gondoltam én is a mikrovezérlön kívül. Most elsö sorban az ES9016 projektre koncentrálok, de elteszem tartalékba, hátha egyszer új életet lehelek a 1794-ekbe, mert jó kis IC-k azok...
(#) gordonfreemN válasza csigabiga1 hozzászólására (») Jan 2, 2017 /

Melyik tetszik jobban? Milyen i/v konvertert használsz? Milyen kimeneti szűrőt? Van valami amire felhivnád a figyelmem az épités során? Hasonló anomáliák mint az emlitett receiver miatti tranziensek.
(#) csigabiga1 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Jan 9, 2017 /

Nincs összehasonlítási alapom, mivel nem hallottam még ESS DAC-ot. Van aki szerint jobb a PCM, de ez csak egy vélemény, nagyon sok múlik a körítésen is...

Én sima adatlapi I/V konvertert használok LM4562 opákkal és FKP szürökondikkal. Ez is egy vitatott téma, sokan sokmindenre esküsznek. Én a csöves kimenö fokozatokkal alapból nem foglalkozok, de egy passzív, esetleg trafós verziót egyszer azért meghallgatnék. Kérdés lehet még hogy normál oversampling üzemmód vagy "NOS". Sztereó, mono, vagy többes parallel kapcsolás, stb. Lehet ragozni...

Szerintem építsd meg az alap kapcsolást, ha jó alkatrészekböl csinálod és nem követsz el túl nagy hibát a nyák tervezésekor, egy nagyon jó kis felsö kategóriás konvertert kapsz.

Anomáliák nincsenek nagyon. A földelésre érdemes figyelni és teliföldet használni, a szürö és jelföldeket viszont elkülöníteni. A DAC IC analóg és digitális föld-lábai is ugyanarra a fóliára csatlakozzanak! Gondolom sima sztereó lesz a kapcsolás, akkor nem lesz földhurkokkal sem gondod. Ha van terved nyugodtan dobd fel ide, megnézzük.

Ezen kívül sok apróság van, de ahogy mondtam jó lenne látni valami konkrétumot...
(#) gordonfreemN válasza csigabiga1 hozzászólására (») Jan 9, 2017 /

Aha, köszi a választ. Leginkább az olyan anomáliákra, mint
-recsegés/pattogás- lennék kiváncsi. Lusta vagyok próbát épiteni, hogy teszteljem
De legalább bevallom
Én is a gyári kapcsolást preferálom.
Passziv IV elsősorban növeli a torzitást ami akár lehet jó is?
Ha lesz használható verzió szerintem feldobom majd ide.
(#) csigabiga1 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Jan 10, 2017 /

Amire még figyelhetsz, hogy hajlamos a DAC IC a gerjedésre (én legalábbis belefutottam ebbe). Hirtelen többszörösére nö az áramfelvétel, és égett porszag üti meg az orrod...
Máig nem tudom mi okozta, egyik gyanúm az (de nem 100% hogy csak ezért volt) hogy nem kötöttem össze elsö élesztéskor a DGND és AGND pontokat közvetlenül az IC tok mellett, hanem csak a tápegységnél. Figyelgesd egy darabig hogy nem melegszik-e túl, ha idöben kikapcsolod nem fö meg...

Mint ahogy sokaknak nincs élet csö nélkül, sokan fújjolnak a müveleti erösítökre is. Én nem vagyok tapasztalt ilyen féle konkrét összehasonlításokban, de egyértelmü számomra hogy sokszor a hiedelmek és sznobizmus uralja ezt a piaci szegmenst is. Én amit tervezek új DAC-ot abban az I/V - szürö tagok külön panelen lesznek több okból is, és teljesen szimmetrikus opákat (1632) fogok használni.

Én sem akarok több tucat deszkamodellt építeni ha nem muszáj. Se idöm se büdzsé nincs mindig erre, leginkább az elöbbi....

Ja és még egy tipp: az analóg 5V-os szabályozót szerintem ne építsd rá fixen a panelra (pl. smd), hanem hagyd 3 lábú furatszereltre megfelelö szabad hellyel körülötte. Az ok: tudj késöbb esetleg cserélgetni, pl. sönt szabályozót beépíteni. Ezzel sokat lehet dobni a minöségen!
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2017
(#) fufuka válasza csigabiga1 hozzászólására (») Jan 10, 2017 /

Szia!

Nézd meg az OPA1612 adatlapját. Szerintem valamivel jobb az OPA1632-nél... ( ez persze az én véleményem! )
(#) csigabiga1 válasza fufuka hozzászólására (») Jan 10, 2017 /

A 1612-es az sima opa, nem "Fully-Differential"!!
(azaz nem az elképzelésemnek megfelelő)
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2017
(#) gordonfreemN válasza csigabiga1 hozzászólására (») Jan 10, 2017 /

Hát igen, erre az adatlap külön kitér, az AGND DGND között absolut maximum rating -0,1V-től +0,1V-ig mehet, ha ezt nem tetted meg, bizony a digit rész impulzusüzeme miatt elszállhat.
Én c-multipliert használok majd több fokozatban, ez maximálisan elég lesz tapasztalat alapján.
A diszkrét megoldások kedvelői pedig feltehetőleg azért nem kedvelik az IC-s megoldásokat, mert a nagy egységnyi erősitésük miatt intenzivebben hatnak egymásra a különböző fokozatok.
Amúgy majd inditásnál figyelni fogom ezt a melegedést biztos ami biztos.

Időzitett kikapcsolásra milyen megoldásokat használtok? FET? RELÉ? Én szeretném az összes kondiról elvenni a feszejt, hogy ne csökkentsem az élettartamát egy véletlen bekapcsolvahagyás miatt.
(#) csigabiga1 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Jan 11, 2017 /

A c-multiplier-hez nem tudok hozzá szólni, ennyire nem vagyok benne az elektronikában...

Mihez kell neked idözített kapcsolás? Legrugalmasabb egy mini-kontrollerrel lenne természetesen.
Én a bekapcsolás késleltetéshez használok reléket, pár mp-ig földeni a kimenetet (ld. pdf).

Delay.pdf

(#) gordonfreemN válasza csigabiga1 hozzászólására (») Jan 11, 2017 /

Stand by tulajdonképp.
(#) fufuka válasza csigabiga1 hozzászólására (») Jan 11, 2017 /

...értem!
(#) csigabiga1 válasza fufuka hozzászólására (») Csü, 11:40 /

Valami ilyesmi...
(#) gordonfreemN hozzászólása Vas, 19:59 /

Üdv!

Próbáltátok már a DIR9001-es AUDIO és ERROR lábakon LED-et meghajtani? Adatlap szerint 10mA-ig terhelhető, 2mA-es LED mehetne rá, de jól jönne egy gyakorlati tapasztalat.
Köszi
(#) CIROKL válasza gordonfreemN hozzászólására (») Vas, 20:14 / 1

Igen mehet ra... eppen villog de lathato.
Következő: »»   77 / 77
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Jan, 18. Sze
15:03:22
Jelenleg 570 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu