Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Telefon lehallgató készülék
Lapozás: OK   1 / 3
(#) Nándika hozzászólása Ápr 10, 2007 /
 
Hallottam már olyanról hogy van egy telefon szerüség amivel bele lehet hallgatni más beszélgetéseibe és én most ezt szeretném legyártani persze ha egyátalán lebirom és várnám a kapcsolási rajzaitokat esetleg ötleteiteket!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(#) Kera_Will válasza Nándika hozzászólására (») Ápr 10, 2007 /
 
Aztán vigyázzá nehogy 1 szekrénnyel több legyen a szobában ... !!!!!!!
(#) osiris4 hozzászólása Ápr 10, 2007 /
 
no comment.......esetleg hallottal mar olyasmirol hogy diszkrecio????
(#) Frankye válasza Nándika hozzászólására (») Ápr 11, 2007 /
 
Néhány dologt tisztázzunk!
1. A törvények szigorúan veszik a lehallgatűsra vonatkozó előírásokat. Még a nyomozó hatóságok is csak bírói engedéllyel végezhetnek ilyesmit, magánembernek pedig mindenképpen tilos.
2. Milyen telefont szeretnél lehallgatni? Mobilt? Vezetékest? A mobilt lényegesen bonyolultabb, a vezetékest sokkal egyszerűbb.
3. A vezetékes telefon "lehallgatása" egyszerűen úgy történik, hogy a vizsgálni (nevezzük így inkább, mint lehallgatásnak) kívánt vonal csatlakozópontjaira az elosztószekrényben (itt a legegyszerűbb, és legkevésbé feltűnő) rácsatlakozunk két tapogatóval, vagy krokicsipesszel felszerelt telefon kézibeszélővel. Ehhez persze szükség van kézibeszélőre, vezetékre, tárcsára a kézibeszélőn, (el is maradhat, ha csak a fülelés a fontos), tapogatókra, vagy krokicsipeszekre, és persze kulcsra az elosztódobozhoz. (Ezt egyébként a póznán is meg lehet csinálni, de mászóöv, mászóvas, és kellő gyakorlat nélkül SENKINEK NEM AJÁNLOM!!!! Baromi nagyot lehet esni onnan fentről!
(#) Sebi válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 11, 2007 /
 
Egyetértek.

A legegyszerűbb egy hallgatóval soros 470nF-os kondi, ez egyenáramúlag nem terheli a vonalat és lényegesen kisebb rálépéskor a "tick" (kattanás).
(#) Frankye válasza Sebi hozzászólására (») Ápr 11, 2007 /
 
... de - mondhatni - ez már csak a finomítás!
(A seregben ilyen apróságokkal nem foglalkoztunk! :hehe: )
(#) Szpidi válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 11, 2007 /
 
Mivel a lehallgatás teljesen illegális, ahogy az elöttem szólók is megírták, leírom azt, hogyan volt megoldva a telefonunk kihangosítása, még mielött lett volna kihangosítós telefon.... Az alapötletet meg úgy fejleszted tovább, ahogy gondolod....

Szóval mivel úgysem illegálisan csinálod, hozzáférsz a telefonhoz. A hallgató mellé teszel egy ferritrudat, rajta párezer menet vékony, zománc szigetelésű drót. Erről lejövő alacsony jelet erősítheted, elvezetheted.... Nálunk egy tranyó és egy TBA 810 volt utána kötve és a lakásban mindenhol lehetett egy hangszóró segítségével hallani. (ha be volt kapcsolva) Természetesen egy kis hallgatóért (amin csak Te hallgatod) nem érdemes 5W-os erősítőt csinálni, tehetsz egy kisebb végfokot is.

Ja és szvsz ezt még a telefontársaság sem tudja kimérni és nem is kattog.... ellenben egy kicsit nagyobb, de úgyse az a cél, hogy idegeneknek a beszélgetését halljuk, csak nincs elég hallgató a készülékünkön
Természetesen ez bármikor eltávolítható, mert nem kell forrasztani a hallgatóhoz semmit.
(#) mefi01 válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 11, 2007 /
 
és melyik színű kábeleket kell megcsapolni
-zöld?
-sárga?
-piros?
-fekete?




itt 1 netkábel bekötése rajz:
(#) Gab_Bee válasza mefi01 hozzászólására (») Ápr 11, 2007 /
 
Üdv!
A telefonnak RJ-11-es csatlakozója van. nem? és az meg csak 4 kábeles!
Annak meg itt van a bekötési rajza: http://www.kkoeniger.at/stecker/TMC-RJ11.jpg
színesben is itt van:
Sajnos ezzel sem vagy előrébb,mert nem tudom, hogy milyen kábeleket kell megcsapolni!
De gondoltam hogy belinkelem, mert hasznos lehet!
Link Az oldal eleje fele nézd!
Üdv: Gab_Bee
(#) Gab_Bee válasza Gab_Bee hozzászólására (») Ápr 11, 2007 /
 
óóó fene.. hogyan lehet kitörölni ezt a hosszú linket? vagy ha megkérhetem a modikat lécci töröljék ezt a hsz-t!
Itt van röviden! http://www.aprskit.tripod.com/index.html
Még 1x bocsi!

Meg van bocsátva, és ki van javítva!
Legközelebb így írd be:
[_url_=http://www.valami.hu_]_valami linkje_[_/url_] Persze _-ek nélkül!
(#) mefi01 válasza Gab_Bee hozzászólására (») Ápr 11, 2007 /
 
én ezt a netkábelbekötést csak úgy ideraktam mert szinte ugyan ilyen a telefoné is.

én amikor 1 matávos telefont akartam bekapcsolni akkor volt 4 kábel
piros,fekete,zöld,sárga
amikor a piros&feketére kötöttem a tápot akkornem volt semmi
amikor a zöld&sárga kábelre kötöttem a tápot akkor meg jó volt a telefon.
szerintem a piros&fekete kábelt kell megcsapolni. :banplz:
(#) Valteri válasza mefi01 hozzászólására (») Ápr 11, 2007 /
 
Üdv
A vonal 2 szál vezetéken jön!! általába a piros/zöld vagy ritkább esetben a piros/fekete !!
Terheletlen állapotban 46-48v mérhető rajta.
A négyeres telefonkábelen a másik pár eret az isdn vonal hasznája !
(#) Sebi válasza Valteri hozzászólására (») Ápr 12, 2007 /
 
Az RJ11 csatiban mindig a két középső a használatos (nálunk, 3-as és 4-es pontok)
(#) mefi01 válasza Sebi hozzászólására (») Ápr 12, 2007 /
 
de milyen színű az a két kábel?
(#) Frankye válasza mefi01 hozzászólására (») Ápr 12, 2007 /
 
B... meg! 4 kábel közül a középső 2! Nem mindegy, milyen színű?!
(#) mefi01 válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 13, 2007 /
 
mittomén melyik az a két kábal...
(#) Frankye válasza mefi01 hozzászólására (») Ápr 14, 2007 /
 
Ó, a jó ég áldjon meg!
Kinyitod a kis fali csatlakozó dobozt, és ami be van kötve, két kábel, az az.
Vagy megnézed a csatlakozó dugót, az átlátszó, és abban látszanaka színei is a kábeleknek...
(#) mefi01 válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 14, 2007 /
 
jóvan akkor
(#) mefi01 hozzászólása Ápr 16, 2007 /
 
bocs az offért de azt meg lehetne-e csinálni hogy ha a házban 2 vezetékes telcsi van és ha az 1iken beszélek akkor a másik telefonal ne lehessen belehallgatni a beszélgetésbe.
meg lehet oldani ezt?

bocsi az offért
(#) Frankye válasza mefi01 hozzászólására (») Ápr 16, 2007 /
 
Nem annyira OFF, de ha ugyan azon a vonalon (fizikai érpáron) vannak, akkor csak egy fizikai átkapcsolóval. Magyarán, a "vonalat" mindig csak az egyik készülék kapja meg, a másik csak a süket csöndet.
Ha így nem világs, szólj, és rajzolok egy "Móricka-rajzot" hozzá...
(#) oldman válasza mefi01 hozzászólására (») Ápr 16, 2007 /
 
A telefoninséges régi világban használtak ilyen megoldást úgy hívták Kill berendezés.
2 relé 2 váltó érintkezővel és két kondi cca. 2µF 150V
Működése: a relék tekercse sorba van kötve 1-1 készülékkel, amikor meghúz (beemlsz) lekapcsolja a másik telefont a vonalról. Ha mindkét relé elengedett mindkét telefon párhuzamosan a vonalon van. A tekercsekkel párh kondenzátor gondoskodik a csengetés és hang átjutásáról a tekercs induktivitásán.
Bejövő hívásnál mindkettő cseng aki előbb felveszi azé a hívás, ha éppen nem őt keresik átkopog (Volt hozzá átjelző) hogy a másikat vegyék fel, ha ezután leteszi átmegy a vonal.
Kimenő hívásnál aki előbb felveszi az nyert a másiknál néma csend.
Relé: meghúzó áram <20 mA feszültség minél kissebb 6V os közel ideális 12V még éppen jó.>
(#) mefi01 válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 16, 2007 /
 
jó lenne még a móricka is
de ha én fent vagyok akkor ha lent kikapcsolom a kapcsolót akkor nekem is süketség lesz
(#) Remci válasza mefi01 hozzászólására (») Ápr 16, 2007 /
 
Hali! Itt egy rajz, éppen erre való

1.GIF

2.GIF
   
(#) Frankye válasza Remci hozzászólására (») Ápr 17, 2007 /
 
Én ugyan nem ennyire bonyolult megoldásra gondoltam, de ránézésre ez is működőképes elgondolásnak tűnik.
Az én elgondolásomban egy kétáramkörös, kétállású kapcsoló szerepelt, de ennek kétségkívül megvan az a hátránya, hogy csak az egyik helyről lehet váltani vele.

Mefi! Javaslom, inkább a Remci által feltett rajzot megvalósítani.
(#) oldman válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 17, 2007 /
 
De a legjobb megoldás egy kisközpontot építeni akkor egymást is tudják hívni!
(#) mefi01 válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 21, 2007 /
 
ez lenne a legjobb mert ha letenném a kagylót akkor sípolna valami vagy 1 led kigyulladna hogy el ne felejtsem

1 mórickarajzot tudsz róla készíteni?
(#) Frankye válasza mefi01 hozzászólására (») Ápr 21, 2007 /
 
Tessék. Ez az alapötlet, de lehet továbbfejleszteni, pl. jelfogós kiegészítés, zümmer, LED, stb.

2telefon.jpg
    
(#) oldman válasza mefi01 hozzászólására (») Ápr 21, 2007 /
 
Kérdésem: A kill berendezés miét nem jó?
(#) mefi01 válasza oldman hozzászólására (») Ápr 21, 2007 /
 
milyen berendezés?????
(#) oldman válasza mefi01 hozzászólására (») Ápr 21, 2007 /
 
El szoktad olvasni a válaszokat a kérdésedre?
Lásd (#79186)
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem