Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vízóra építése
 
Témaindító: punkkazy, idő: Ápr 11, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) punkkazy hozzászólása Ápr 11, 2007 /
 
Helló!
A helyzet az, hogy a sulimban olyan feladatot kaptunk(egy versenyre előfeladat), hogy egy vízórát építsünk. Nem olyan kütyüt ami a víz fogyazstást méri!

30 és 60 perc között kéne beállítani a pontos időt(erről számol vissza), és amikor letelt az idő, akkor hangjelzést adjon. Az utóbbit megoldanám. Minden segítséget várok szeretettel.
(#) Kicsa hozzászólása Ápr 11, 2007 /
 
Üdv!
Kellene egy tartály,alatta egy vékony cső...letesztelni hogy mennyi az átfolyási sebesség és onnantól már meg lehet oldani.Vagy a másik 5letem:A vízóra 'dísz'.Szal mondjuk megnyitsz egy kicsi csapot,ezzel indul a víz folyása illetve indítasz egy timer-t...ahogfy letelik a timer,csilingel és addigra az előre kimért víz is 'pont' elfogy...
(#) Ant válasza Kicsa hozzászólására (») Ápr 11, 2007 /
 
Kisebb probléma, nem lehet ezt megoldani egyszerűen időzítővel, mert minél kevesebb benne a víz, annál kisebb a nyomás az edény alján, így kisebb, lesz a víz gyorsaságe, ezért nem lesz egyenesen arányos az idővel a lefolyás.
Én úgy gondoltam , hogy lenne, egy felül zért csaprész, és ebből kijövő vizet, egy lapátra kéáne rávinni.
Nem olyan egyszerű, mint gondolnátok, ezért lerajzoltam(lásd melléklet), persze ez szabályos lesz
(#) Kicsa válasza Ant hozzászólására (») Ápr 11, 2007 /
 
tényleg...erre nem gondoltam... (nyomás)
Viszont azt nem tudom hogy hogyan lehet összehozni az elektronikát és amechanikát.Mert ugye van X mennyiségű víz.Ezt kell átfolyatni 30-60 perc alatt,tehát tuti hogy az átfolyási sebességgel kell játszani valahogyan...csak még nemtudom h hogyan... majd gondolkozom még rajta...
(#) Ant válasza Kicsa hozzászólására (») Ápr 11, 2007 /
 
azt, is meg lehetne, csinálni, hogy a sebesség állandó legyen, hogy csinálunk egy csövet a tartály mellé , ami felér a tartály tetejéig, és azt a csövet kell rövidíteni, hogy a nyomás állandólegyen a cső végén. Közlekedőedény-jelenség. (Persze, kicsivel kisebbnek kell lenni a tartály melleti csőnek)
(#) Moderátor hozzászólása Ant hozzászólására (») Ápr 11, 2007
 
Rendszeresen javítgatjuk a fájl mellékletedeidet, és mindig szólunk, hogy BMP-t ne!
Ennek ellenére ismét BMP-t tettél fel. Ami fél mega. Ugyan ezzel a tartalommal a jpg 46k.

Többször nem szeretnék szólni!
(#) Sebi válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 11, 2007 /
 
Most akkor Neked egy programozható digitális időzítő kell, ami nullánál vonyít?
Milyen kapcsolatban van ez a vízzel?
Én inkább homokórára asszociáltam a kérdésből
(#) lelkes amatőr hozzászólása Ápr 11, 2007 /
 
A víz folyásának egyenletességét meg lehetne oldani az infuziós szerkezetek mintájára. Egy lefele számlálóval, optokapuval számlálod a cseppeket.
(#) oldman válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Ápr 11, 2007 /
 
Az infúziós szerelék jó ötlet! Tégy alá egy bögrét rugón és adott súlynál hamgjelzés. a rugó v az érzékelő állításával az időt be lehet állítani.
Már az ókorban ismerték, csak akkor még nem PIC -el működött
(#) Pawell válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 12, 2007 /
 

Nem értem !!!
Mi a probléma?
Valami mechanikus cucc kell? Vagy be kell vonni az elektronokat is a játékba?
Van valami fix keret a történetre , vagy határ a csillagos ég?
Mag is kell építeni a szerkentyűt?
Az idő letelte után el kell zárni a vizet , vagy sem?
Ird le részletesebben a körülményeket és lesz megoldás. Van néhány ötletem
(#) flapci hozzászólása Ápr 12, 2007 / 4
 
Helló!
Ha jól értettem egy homokóra kellene, csak homok helyet vizet kell használni.
A mellékeltem egy rajzot az elképzelésemről. Megjegyzem, hogy zárt rendszer, a csappal a levegő áramlását lehet szabályozni, igy az átfolyási időt. A vizet megszinezve optikai érzékelővel lehet figyelni, hogy van-e még fojadék a csőben.

vv.JPG
    
(#) Moderátor hozzászólása Ápr 12, 2007
 
Milyen jó, hogy ilyen marha gyakran válaszolgat vissza/egészíti ki a dolgokat punkkazy...

megmondtam már 2 éve, hogy túl hiperaktív ...minden csak 5 percig érdekli...
(#) punkkazy hozzászólása Ápr 21, 2007 /
 
Köcce mindenkinek, de tudunk szerezni infóziós cuccot teljes felszereléssel!
(#) lelkes amatőr válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 21, 2007 /
 
Ha a továbbiakkal megakadsz, szólj nyugodtan. Az infúziós ötletem mellé van még pár.
(#) fakker hozzászólása Márc 16, 2015 /
 
lehet nem a témába vág de lenne egy olyan kérdésem, hogy az elektromos vízórára lehet-e valahogy szerelni egy másodkijelzőt hogy kényelmesebb legyen az olvasás, lletve hogy gyárilag lehet-e ilyet kapni?
(#) kaqkk válasza fakker hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Szerintem nem valószínű, mert ha belenyúlsz vagy rákapcsolsz valamit azért ugyanúgy megbüntetnek mintha a gáz-vagy a villanyórát piszkálnád .Ezt az ötletedet inkább felejtsd el .
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2015
(#) bbalazs_ válasza fakker hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Kapcsolj UTANA sorosan egy sajatot. Azt mar piszkalhatod, nem lesz plombalva.
(#) Mirus hozzászólása Júl 7, 2015 /
 
Sziasztok!
Van egy kerti locsolási vízmérőm és ezt szeretném valahogy digitálisan leolvasni, vagy egy utána kötött valamilyen átfolyás-mérővel megmérni a vízfelhasználás mennyiségét. A szenzor jelét egy Arduinoval vagy a Raspberryvel szeretném tovább bűvölni.
Láttam erre kész megoldást, de elég borsos ára van (80e HUF). Nekem úgy tűnik, hogy a forgó kereket monitorozza. Valamiféle reflektív optokapura tippelnék. Esetleg van valami tippetek, hogy lehetne ezt megoldani házilag? Vagy valaki épített már ilyesmit?
A másik ötletem, hogy a hitelesített óra után kötök egy saját vízórát, amit úgy alakítok át, hogy digitálisan kiolvasható legyen a vízfogyasztás.
Köszönöm a segítséget!
(#) Kera_Will válasza Mirus hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
Átfolyás mérőben egy turbina amin lehet egy mágnes ami 1 hall elem előtt forog.Másik lehetőség a turbina mágneses térben pörög és mellette egy pick-up tekercs ami a lapátok és a mágneses tér kölcsönhatása és Lenz törvényét alkalmazva impulzusokat generál.
Ezt erősíteni és jelformálva lehet érzékelni.
De gyanús hogy az a felragasztott "feketebigyó" is egy ilyen pick-up lesz.
Optika felejtős , mert koszolódhat.Esetleg egy régebbi vízóra átlakítása után amire optokapus réseket raksz. Lásd a beszélő légkompreszoros projekt: in-medias-res
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2015
(#) Gafly válasza Mirus hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
Végülis a CNY70 kevesebb mint 400 forint. Meg lehet próbálni. Környezeti megvilágitás, koszolódás miatt problémás lehet. Illetve eléggé nagy-e a kontraszt? Én eljátszanék vele.
Van készen is, de ebből hogy szeded ki a jelet? Bár ha nem sajnálod szétszedni...
Van csak érzékelő is.
Árban nagyjából ez a sorrend
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2015
(#) fongab válasza Mirus hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
Szia
Van, hogy le van árazva.
Bővebben: Link
És, te is megtüdod csinálni, ha van vizorád, kicsi erős mágnesed, reed reléd.
üdv.
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2015
(#) Gafly válasza fongab hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
Akkor már inkább hall. Ha kell adok.
(#) Mirus hozzászólása Júl 12, 2015 /
 
Köszönöm az ötleteket!

Optokapu: Gafly, köszi a linket, pont ilyet kerestem Ez erősen infrában dolgozik, uh. annyira nem tartok a környezeti fénytől, és mivel fekete a propeller és fehér mögötte a lap ezért a kontraszt sem lesz szerintem gond.
Kera_Will: a koszolódástól annyira nem tartok, mert az optikai elemet hozzá fogom ragasztani az órát védő plexihez, vagyis csak bent tudna koszolódhatni, de szerintem ezeket az órákat eléggé lezárják ahhoz, hogy az életidejük alatt ez ne okozzon problémát.
fongab: köszi a linket, sajnos ennek a modellnek elég gyenge a felbontása 100 liter/impulzus. A jobbaké meg 15e-től indul. Persze így is kevesebb mint a negyede annak amit én találtam, uh. ha feladom a házi bütykölést akkor egy ilyet fogok venni.
Furcsálom, hogy itt is reed relét használnak én is hall elemmel indítottam volna a kísérletezést. Vajon mért ezt használják? Olcsóbb, vagy precízebb?
Nekem a pontosság lenne elsődleges.
(#) fongab válasza Mirus hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Szia
'Vajon mért ezt használják? Olcsóbb, vagy precízebb?"
Ezeket álltalába egy pumpához kötik ami a vizbe nyom bele vegyszert (általába, vizkövesedés ellen ( de láttam márt alga ellen is )) Ha hall lenne ott, akkor kell a kiegészitő kapcsolás ami kontaktot ad.

"sajnos ennek a modellnek elég gyenge a felbontása 100 liter/impulzus "
Mint irtam ha sima vízmérőt feláldozól akkor arra a kerékre teszed a mágnest amelyikre akarod. (akár a vízbe forgó lapátkerékre ami 1m3 10 000forog )

üdv.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem