Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hőkülönbség kapcsoló
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Smileyking hozzászólása Ápr 13, 2007 /
 
Sziasztok!

Az lenne a problémám hogy szeretnék építeni egy hőkülönbség kapcsolót napkollaktor vezérlésére dióhéjjban annyi az egész hogy van 2 tartály egy melegvizes és egy hidegebb szóval ha a 2 tartály között pl 10 fokkal nagyobb a külömbség akkor kapcsoljon az áramkör egy relét ami bekapcsolja a keringtetőszivattyút.a conrádon láttam ilyet csak nekem azt is kellene tudja hogy kiírja a 2 tartály külömbségét és a hőmérsékletüket.ez lehetne akár egy forgókapcsolóval is megoldani 1 katt A tartály hőmérséklet 2 katt B tartály hőmérséklet 3 katt beállított különbség. ha van vmi ötletetek megköszönném
Üdv: Smileyking
(#) Smileyking hozzászólása Ápr 13, 2007 /
 
kérem valamelyik modit hogy változtassa meg a címet hőfokkülömbség kapcsolás HELPre!
köszönöm csak elírtam nincs ekkora egóm
Üdv: Smileyking
(#) vegyészmérnök válasza Smileyking hozzászólására (») Ápr 13, 2007 /
 
Ha nem kellene a hőmérsékletet is kiírnia, akkor megoldható lenne mikrokontroller nélkül, de ha az is kell, akkor csak mikrokontrollerrel érdemes, anélkül nagyon bonyolult lenne. Egy Attiny2313-as mikrokontrollerrel LCD kijelzővel és két db LM75-ös hőmérő IC-vel megoldható a dolog (+ tranzisztor, stb.), csak meg kell írni a programot a mikrokontrollernek, a kapcsolás nem nagy szám. Ha nagyon pontosan akarod a hőmérsékletet mérni, akkor LM75 helyett DS1624-et használva 0,03 °C pontossággal tudsz mérni (-55 - 125 °C tartományban). Én ilyen hőmérőt csináltam nemrég, ami két helyen 1 másodpercenként méri a hőmérsékletet, kiírja LCD-re és soros poron küldi a számítógépnek is.
(#) Moderátor hozzászólása Smileyking hozzászólására (») Ápr 13, 2007
 
legközelebb értelmes nevet adj a témának, ne a nickedet
(#) Smileyking válasza vegyészmérnök hozzászólására (») Ápr 13, 2007 /
 
az a lényeg hogy a beállított különbség elérésekor kapcsoljon egy relét és ki tudja írni legalább a különbséget csak fogalmam sincs hogyan lehetne ezt megoldani.

mégegyszer elnézést kérek hogy veletlenül a nickenet írtam címnek és köszönöm a javítást
Üdv: Smileyking
(#) Smileyking válasza vegyészmérnök hozzászólására (») Ápr 13, 2007 /
 
és hogyan lehetne hőmérsékletkiírás nélkül megoldani az nem olyan fontos csak a különbség a lényeg.
Üdv : Smileyking
(#) Tomi20 válasza Smileyking hozzászólására (») Ápr 13, 2007 /
 
épp a különbség kiírása miatt kellene a mikrokontroller. Úgy nem jó, hogy egyszerre látod a két hőmérsékletet? (két kijelző egymás mellett)
(#) pbalazs válasza Smileyking hozzászólására (») Ápr 13, 2007 / 4
 
Én úgy csinálnám, hogy 2 analóg szenzor (dióda, termisztor, ilyesmi) figyelné a hőmérsékletet hídba kötve, vagy csak simán feszosztó kapcsolásban. A két szenzor feszültségét kivonnám egymásból, és az eredményt összehasonlítanám egy változtatható referenciával, ami alapján lehet kapcsolni.
Ezt a különbséget erősítve és tologatva még egy 7106 is ki tudja jelezni, nem feltétlenül kell mikrokontroller.
(#) Smileyking válasza Tomi20 hozzászólására (») Ápr 13, 2007 /
 
nem, mert az a lényeg hogy be szeretném állítani hogy mennyi legyen a külömbség a 2 tartály között pl.: 10 fok ez lenne a fontosabb nem a hőmérsékletkiírás mert nyáron kissebb különbségre kell állítani mint télen és ezzel nagyobb hatásfokkal tudnám használni a napkollektort
(#) vegyészmérnök válasza Smileyking hozzászólására (») Ápr 13, 2007 /
 
Ez így egy tipikus mikrokontrolleres projekt. A beállított értéket az epromba kell írni... Mikrokontroller nélkül nehéz megoldani, és valószínűleg kalibrálni kellene, vagy méregetni hogy milyen poti állásnál kapcsol pont 10°C különbségnél, ami elég macerás...
(#) JZoli válasza Smileyking hozzászólására (») Ápr 14, 2007 /
 
Szia annyit szeretnék csak írni, hogy a kapcsolások között van egy digitális hőmérőről szóló cikk Vicsystől azt nézd meg, kijelzőnek biztos jó lesz. Kis továbbfejlesztés és kész is az általad igényelt kapcsolás.
(#) Smileyking hozzászólása Ápr 15, 2007 /
 
Hali!

Annyi elég lenne hogy egy 7szegmenses kijelzőre kiírná a hőfokkülönbséget a hőmérő részét meg külön megépítem csak nem tudom ezt hogyan lehetne megoldani mármint a hőkülönbség-kiírást

üdv
(#) csabee hozzászólása Okt 29, 2014 /
 
Üdv! Én egy olyan kapcsolást keresek már egy ideje, ami ha egyforma a két hőfok akkor kikapcsol. (radiátor be és ki csövein...) Nem a konkrét hőfok számít, csak az egyenlőség... Eddig sehol nem találtam... Ha tud valaki segíteni rajzzal és nyák tervel, azt megköszönném...
Előre is köszönöm...
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2014
(#) orcika70 válasza csabee hozzászólására (») Okt 29, 2014 / 1
 
(#) csabee válasza orcika70 hozzászólására (») Okt 29, 2014 /
 
Na. Azt hiszem ez jó lenne. Nyákot nem tudsz hozzá?
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2014
(#) orcika70 válasza csabee hozzászólására (») Okt 30, 2014 / 1
 
(#) csabee válasza orcika70 hozzászólására (») Okt 30, 2014 /
 
Köszi! Tied a pont! Innen már meg lesz a dolog!
Köszi még egyszer!
(#) Fidel hozzászólása Ápr 13, 2019 /
 
Sziasztok!

Van egy conrados hőkülönbség figyelő elektronikám beépítve a napkollektoros vízmelegítőbe, de télen nem ez működik, hanem a fűtési rendszerből van fűtve a tartály.
Ehhez szintén van egy elektronika. Ez így jelenleg őszi, tavaszi átszerelgetést jelent.
Azt szeretném megoldani, hogy egy elektronikára legyen rákötve a három szenzor.
Szerintetek működhetne, úgy, hogy az ekét hőfelvevő oldalán lévő szenzort sorba, vagy párhuzamosan rákötném a panelre, és a potméterrel beállítanám az értéket.
A két szenzor közül az egyik mindig a környezeti hőmérsékleten van, nincs fűtve.
Nincs hirtelen jobb ötletem, hogy ne kelljen a panelen átkötögetni a szenzorokat. Esetleg még egy kapcsolóval lehetne egyszerűsíteni.
(#) Bakman válasza Fidel hozzászólására (») Ápr 13, 2019 /
 
Ha két hőmérsékletkülönség figyelő elektronika van, milyen szenzorokat kell átkötni?
(#) Fidel válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 14, 2019 /
 
Egy elektronikát szeretnék használni, most cserélgetem a két panelt, hol az egyik, hol a másik van bekötve.
(#) superuser válasza Fidel hozzászólására (») Ápr 14, 2019 /
 
Mikrokontrolleres logikával egyszerû feladat. Bár sejtem, hogy nem pont ezt akartad hallani
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2019
(#) kokozo válasza Fidel hozzászólására (») Ápr 14, 2019 /
 
Kapcsoló nem jó? Lehet venni több áramköröset, és az egyik állás a téli a másik a nyári.
(#) proba válasza Fidel hozzászólására (») Ápr 14, 2019 /
 
Ha nem bonyolultak, csinálnák rájuk egy robusztus csatlakozósort, ősszel tavasszal átdugnám az egész panelt. Másik út megismered nagyjából a működést, és az alapján döntesz. ( van egy olyan érzésem , nem elég a szenzorokat cserélgetni, a logika is változik egy kicsit.)
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem