Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Multimeter adatok PC-be
 
Témaindító: CoderKevin, idő: Ápr 20, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) CoderKevin hozzászólása Ápr 21, 2007 /
 
Mostmár igen

Szoval:

10, 11 láb: mérendő fesz
13 láb: 10k poti -> gnd
7 láb: gnd
3,4,5 1,2,15,16 láb: lpt-re, gépbe bemenő adat
12 láb: 0,27 µF -> +5V
14 láb: +5V
8,9 láb: 50k poti
hold nem kell

És ennyi...
Ha oké akkor téma lezárva és 100.000 THX!!
Köszi!!!
(#) lelkes amatőr válasza CoderKevin hozzászólására (») Ápr 21, 2007 / 4
 
OK! stimmelnek az adatok.
A rajzot mentsd le, jól fog jönni. Vigyázz a bemeneti határértékre. -99mV to +999 mV.

(ha ennyi, akkor jöhet az 50 pont...)
(#) CoderKevin hozzászólása Ápr 21, 2007 /
 
Királycsászár vagy!!

Méréshatárt néztem, majd bővítem.

Megy a pont.

De egyszer majd megoszthatnád velem ugyanilyen módon az áramerősség mérés megoldását is.
Vagy ha van róla rajzod ezek után már lehet az is segít.

Mégegyszer 1.000.000 THX!!!
(#) lelkes amatőr válasza CoderKevin hozzászólására (») Ápr 21, 2007 /
 
Ma már nincs sok időm rá...de az se bonyolult...majd emlékeztess rá 1-2 nap múlva.
(#) CoderKevin válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Ápr 21, 2007 /
 
Rendben meglesz. Köszi mégegyszer ezt is!
(#) erobi82 hozzászólása Jún 9, 2007 /
 
Üdv
Kaptam egy Mastech MAS345-ös műszert.Ezt elvileg lehetne gépre kötni RS232-n kersztül.Csakhogy a laptopról kicsit lespórolták ezt a portot.Van ugyan USB-s meg PCMCIA-s átalakítóm de nemigazán megy azzal sem.Illetve mikor a PCMCIA-sal próbálkozom vagy 3sec.re kiírja hogy ONLINE a kapcsolat, de utána megszakad.A cd lemezre elvileg WIN95-98-van írva, de feltelepíteni sikerült, csak a kommunikációval van 1kis gond.Van valakinek esetleg ilyen irányú tapasztalata??Esetleg nem lehetne megmachinálni a laptop LPT-portját hogy jó legyen???

(#) 06smici hozzászólása Ápr 11, 2010 /
 
Üdv
Van egy maxwell mx-25 328as multimeterem amit elvileg a gépre lehet kötni. Csak az a baj hogy hiába kötöm rá nem csinál semmit a program, pedig már az összes portot kipróbáltam. A műszer is át lett állítva PC-linkes üzemmódba de így se meggy. Valaki nem tudja hogy mi lehet a baja?
(#) nagym6 hozzászólása Márc 31, 2014 /
 
Fluke multimat szeretném pc-vel kapcsolatra bírni, de nem megy. Infra adó-vevő felület van a multin, soros port, vagy USB csatlakozás a pc-re. Ehhez csináltam IR kábelt soros portra, 2 féle variációt USB portra. Neten talált leírás szerint, ami ott működik. Nekem nem. A multi veszi a jelet, egy válaszjelcsomagot is visszaküld, itt vége. Mellékeltem szkópképet, az IR2.png nyújtása az IR1.png elejének. A válaszjel természetesen időben a pc jelcsomag után van, csak én hoztam egybe, hogy a képen elférjenek. Arra gondolok, hogy a válaszjelnél a képen jelzett 4uS szünetidő esetleg rövid lehet, mert a pc.-nél ez a szünet 8uS. Nem tudom ez, vagy más lehet a hiba. A hagyományos soros port kapcsolat egyáltalán nem megy, a 2 féle USB-soros port átalakítós változat működik addig, amit írtam.
Köszönöm a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2014
(#) fkorneli hozzászólása Okt 31, 2014 /
 
Maxwell 25 328 -al azt tapasztaltam, hogy az optikai kimenet hibája miatt a számítógép nem érzékeli a kapcsolatot . Volt, amikor rendesen ment, de néha nem is vette az adatokat. Végül vissza lett adva a boltnak pedig jó lett volna, ezután beszerzésre került egy Voltcraft VC 820 típusú multiméter.

Távolságmérő útadó (lehajlás mérő) jeleit gyűjtjük, egyszerű idősor adatokra van szükségünk, ehhez kerestünk digitális multimétert. Az eddigi tapasztalatok:

- csak a 820-as széria kommunikál jól az univerzális USB kábellel,(külön vettük mert mérésgyűjtő gépen nem volt rs232-es csati)
- a 840 –es hőmérsékletet is mér + kalibrált, de 40 000 Ft,
- az univerzális kábelhez 6000 Ft-ért jár a fejlettebb szoftvert,
- a gyári készülékhez 12 000 Ft-ért jár az RS232-es adatkábel és az egyszerűbb szoftver,
- csak egy egyszerűbb mérőzsinór van a készülékhez, ezért 3000-4000 Ft-ért érdemes venni kiegészítő kábelcsomagot,
- a méréshatárt a készülék automatikusan állítja be, de lehet manuálisan is állítani,
- az adatgyűjtés lehet 1000, 5000, 10000, 100000 sor illetve végtelen,
- a mintavételezési idő beállítható, a készülék automatikusan úgy mér, hogy csak változó jel esetén rögzít adatot,
- ez esetben legsűrűbben másodpercenként 3-szor gyűjt,
- az adatokat EXCEL 2003 formátumban menti,
- az EXCELBEN megjelenő adatok: sorszám, időpont (óra perc másodperc), mért érték, mértékegység,
- ha változtatunk a mérendő jelen az adatrögzítés menti a mértékegység váltást és a terjedelemváltást is,
- van relatív mérési mód, tehát egy adott helyzetben a gép kinullázható,
- a diagram butus, de bmp formátumban elmenthető,
- a diagram ablakban a kicsinyítés nem működik, csak a nagyítás
- a szoftver nem tud teljes képernyős módban üzemelni,
- a monitoron megjelenő szám azonos a multiméteren lévő számmal, nincs eltolási/nulla hiba,
- a max-min értékeket automatikusan kijelzi, de külön nem tárolja el,
- -40 és +40 V között kb. 0.8 %-os a műszer alap mérési bizonytalansága
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2014
(#) Zolaj válasza 06smici hozzászólására (») Márc 8, 2022 /
 
Szia!

Nekem is ilyen műszerem van de már nincs meg a program hozzá. Ez elvileg hozzáférhető a maxwell weboldalán de gyakorlatilag nem tudom letölteni. Megpróbáltam felvenni a kapcsolatot a support-tal de különösebben nem érdekli őket a nyomorom. Bár elég régi a posztod de azért rákérdezek, esetleg meg tudnád osztani velem ezt a progit?
Köszi!
(#) rolie válasza Zolaj hozzászólására (») Márc 8, 2022 / 1
 
Szia!
Ezen az oldalon van egy letölthető telepítő hozzá: Bővebben: Link
Nincs ilyen multim, nem tudom kipróbálni, de remélem neked segít.
(#) Zolaj válasza rolie hozzászólására (») Márc 8, 2022 /
 
Király vagy köszi!
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem