Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MIDI lábkapcsoló
 
Témaindító: MadHead, idő: Ápr 28, 2007
Lapozás: OK   2 / 2
(#) Kis Dávid hozzászólása Jún 2, 2011 /
 
Hali!

Jó ez a téma, csak már nincsenek a linkek alatt a képek és a doksik. Valaki el tudná küldeni nekem???

Előre is köszönöm! david
(#) Rober_4 válasza Kis Dávid hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
A fene egye meg! Ráírok a témaindítóra töltse fel, hátha megteszi!
(#) Kis Dávid válasza Rober_4 hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
köszönöm!

már írt!
(#) MadHead hozzászólása Jún 7, 2011 / 6
 
Parancsoljatok, ha van kérdés, vagy valami mégis lemaradt, írjatok nyugodtan.
Üdv, Tamás
(#) Kis Dávid hozzászólása Jún 7, 2011 /
 
Hali!

Először is köszi MadHead, hogy újra feltöltötted a cuccokat!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy valaki tudna segíteni abban, hogy 10 nyomógomb legyen, ami "Program Change" üzeneteket küld 1-10-ig és még legyen egy poti, ami CC üzenetet küldjön. Annyit tudok, hogy 10kOhm-os poti kell!

Köszi!
(#) pompidu hozzászólása Jún 19, 2011 /
 
Sziasztok

Szeretnék építeni egy Behringer FCB 1010 es midi lábkapcsolót nem muszáj pont ugyan ilyen nekem 5 kapcsoló kéne. semmi extra nem kell nekem bele csak az alapok

segítségeteket előre is nagyon köszönöm. Üdv.
(#) pompidu válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
láttam csak nem vagyok benne teljesen biztos, hogy ami ide le van írva hogyan működik.
(#) janocsi hozzászólása Júl 5, 2011 /
 
Sziasztok.

Lenne egy kérésem, ha tud valaki ebben segíteni. Van egy Marshall JMP-1 csöves gitár Midi fej, amit egy Roland FC-100 mk II pedállal szeretnék összekapcsolni, RRC-Midi. A neten találtam némi kapaszkodót, így külön tápfesszel már elindult a lábkapcsoló. A (szerintem) helyesen bekötött 5 pólusú DIN (már lecserélt) Tuchel ajzat bekötése után sem volt sikeres a Marshall fej lábkapcsolós vezérlése(?) (Ezt szeretném tisztázni, hogyan kellene helyesen bekötve, értelmezni ezt a lábkapcsolót, hogy a fej innen is vezérelhető legyen.) A két egység összekötése szabványos (gyári) Midi 5 pólusú kábellel történt. A talált RRC/MIDI infókat egy txt filében azért felteszem, és néhány képet az eszközökről is. Csak a lábkapcsoló, mit vezérlő eszköz működése lenne a fontos.
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Júl 5, 2011 / 1
 
Sziasztok!

Sikerült a bekötést újra átnézve jól áthuzalozni a Roland pedál lecserélt 5 pólusú DIN csatlakozóját. Csak a szokványos 3 vezetéket kell hozzá bekötni.
-1. RRC5=DIN/5 Tx- (midi out)
-2. RRC4=DIN/2 GND
-3. RRC6=DIN/4 Tx+ (220 Ohm +5v)

Csatolok még egy erről talált dokot. Annyi volt a gond, hogy a csatlakozók számozását a forrasztási oldalról kell nézni!
(#) Rober_4 válasza janocsi hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
Örülök, hogy sikerült, és a többiek nevében is köszönöm az infót, hátha még találkozik valaki ugyanezzel a problémával!
(#) Balog László hozzászólása Júl 14, 2011 /
 
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni. Midi catorna konvertert szeretnék építeni ,de a progi nem jön össze.
(PIC) PICbasicban íródott de a hserin valahogy nem jó.
Az egész egyszerű lenne. Hserin--csatornaszám megváltoztatás--hserout.
Segíségeteket előre is köszönöm.
(#) Rober_4 válasza Balog László hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Én mikor lemegyek kód szintre akkor mindig ezen linket nézegetem. Eddig mindig segített! Bővebben: Link
Talán meg kéne nézni, hogy csak egyszerűen kipakolod a bemenetet a kimenetre, úgy megy e?
Ha jó, csak utána bonyolódj bele mindenféle függvényekbe!
(#) Balog László válasza Rober_4 hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Köszi a választ!
A baj az lehet ,hogy a HSERIN nem jól fogadja a midi adatokat.
Próbáltam amit írtál, egy az egyben továbbítani a jelet, de össze-vissza midi adat jött. (midimonitorral néztem)
Uart időzítés beállítva, jó.
Start bit figyelés beállítás kéne, de hogyan?
Köszi!
(#) Rober_4 válasza Balog László hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Csak tippelek most hirtelen:
Mi lenne ha kétszerannyi szünetet hagynál az utasítások között?
Ugyebár az alaputasításoknál ez nem okozhat gondot.
Bár most hirtelen nem tudom mennyit kell várni az utasítás és az adatok között. Ugyebár az első 1-es az utasításban az egyértelmű. Utánna a megfelelő órajellel jön a további 7bit az első utasításbájtban. No ezután jön általában két adatbájt, amik 0-val kezdődnek. A bitek itt is a soros kommunikációs frekin jönnek, de hogy az utasításbájt, és az adatbájtok között mennyit kell várni arra most hirtelen nem emlékszem. Pedig azon is múlhat a tévesztés.
(#) Balog László válasza Rober_4 hozzászólására (») Júl 23, 2011 /
 
Köszi!
Ez jó lehet, kipróbálom.
Beolvasom az 1. bájtot aztán várok, majd a másik kettőt.
Esetleg a hserin szintaxisáról tudnál valamit.
Az is lehet,hogy ott rontok el valamit.
(#) steve68 hozzászólása Jan 11, 2012 /
 
Sziasztok!
A MadHead féle MIDI kontrollert szeretném megépíteni, tudna nekem valaki segíteni a PIC felprogramozásában?
Előre is köszönöm.
(#) roland9 válasza MadHead hozzászólására (») Okt 13, 2012 /
 
Sziasztok!

Nekem egy olyan kérdésem lenne,hogy a kapcsoláshoz, nem lehetne bekötni pár darab potmétert is?
(#) Rober_4 válasza roland9 hozzászólására (») Okt 16, 2012 /
 
A potméter jelét valamilyen formában digitalizálnod kellene, tehát a digitális bemenetekre semmi értelme potmétert tenned! Persze digitalizálhatod a poti értékét, de akkor tuti, hogy nem úszod meg a dolgot ilyen egyszerű programmal!
(#) (Felhasználó 3862) hozzászólása Nov 27, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!

Én egy fordítva működő lábkapcsolót szeretnék építeni, amire se google-on, sem itt nem találtam példát...

A projekt:
Van nekem egy gitárerősítőm, amihez van egy lábkapcsoló, összesen 4 kapcsolható funkcióval (2 db on-off gomb, 2 hangszín, 2-2 hangerő szint). A lábkapcsolót én csináltam, 2 DPDT stomp switch van benne, működik, ahogy kell.
Mivel metronómra játszunk, ami audio formában a számítógépből gyön ki, és elektromos dobbal, ami midi vezérlőként egy VST hangszert hajt meg, arra gondoltam, hogy a szteppelgetés elkerülése végett mily mókás lenne az erősítőmet is midi által vezérelni. Így biztos nem lépek mellé a gombnak, ha hangszínváltásról van szó - ami egyébeként jópárszor előfordult már...
Szóval ennek fényében marnék a meglévő lábkapcsolóba egy likat a midi csatinak, és belül elintézném, hogy ha rá van dugva a gépre (usb-midi interfészem akad), akkor onnan érkezzen a jel, ami szépen váltja a hangszíneket, ha pedig nincs, akkor meg lehessen lábilag nyomkodni. Esetleg csinálni rá egy mód kapcsolót, de ez már kicsit részletkérdés.
Csak a kérdés az, hogy hogyan lássak ennek neki?
Érzem én, hogy ez egy nagyon egyszerű probléma lesz, csakhogy annyira értek hozzá, mint a bal csizmám.
Tudnátok tanácsolni ezt-azt, hol érdemes utánaolvasni a minek, esetleg hogy érdemes belefogni az elkészítésbe?

A képen a lábkapcsoló látható jelenlegi állapotában

labkapcs.jpg
    
(#) efiscp válasza (Felhasználó 3862) hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
Mennyire vagy otthon a mikrokontrollerek világában? UART-tal lehet MIDI interfészt készíteni viszonylag egyszerűen. A MIDI parancsokat itt találod: Bővebben: Link.
(#) Rober_4 válasza (Felhasználó 3862) hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
Ez nem egy egyszerű probléma. Ha annyira egyszerű lenne, már rég így állítgatnám a hangerőt az erősítőimen.
Odáig könnyen el tudsz jutni, hogy a számítógéped midi jeleket adjon ki, és ezek között legyen "programváltó" utasítás is. Viszont ezt be kell vinned egy pic-be (ez sem nehéz elvileg), az fogadja az utasításokat, és ha a megfelelő utasítás érkezik a bemenetre, akkor küld egy jelet a kimenetre, egyébként a bejövő többi midi utasításokra nem reagál.
Sokat segít a következő link, bár ott épp fordítva működik a dolog, a lábkapcsolók küldenek ki midi jeleket: Midi_lábkapcsoló
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2012
(#) lengyimester hozzászólása Dec 29, 2012 /
 
Sziasztok

előre bocsájtanám hogy nem épp értek az elektronikához a midihez még annyira sem de van 1-2 rokonom akik igen szeretnék építeni 1 Midi lábkapcsolót ami a T.C Electronic G-Major om-on csatornákat váltja ehhez kérném a segítségeteket szükségem lenne 1 "lépésről lépésre" leírásra 1 Midi lábkapcsoló elkészítéséhez ! remélem gyorsan válaszoltok sürgős lenne köszi
(#) Szpisti válasza lengyimester hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Szerbusz Lengyimester!

Az effektet konkrétan nem ismerem, de rápillantva a doksijára - ha jól értem - ez is csak MIDI Program change üzenetekkel választja ki a szükséges effektet. CC-vel meg a beállításokat szabályozza, de azokat használat előtt úgyis már felprogramoztad.
Három tippem lenne hirtelen, aztán eldöntöd:
1.:
Van itt ez a kapcsolás amit megvehetsz kitben , de ott a forráskódja is, meg is építheted.
2:
Nekem van egy hasonló kész pedálom 100 programhellyel, led 7szegmenses kijelzővel, és ha jól emlékszem (nem otthonról írok most) 12 pedálgombbal. Ha érdekel megbeszélhetjük.
3.:
Van ITT egy másik hótt egyszerű kapcsolás ugyanerre a célra - semmi pic meg processzor, diszkrét cmosokból.
Próbáld ki veroboardon, és ha megy, heureka!
(#) szdavid_96 hozzászólása Ápr 22, 2013 /
 
Sziasztok!

Szeretnék csinálni egy orgona pedálsor vezérlőt. Ezért gondoltam, hogy ezt a programot átírom. Nagy nehezen meg tudtam nyitni MicroPascallal. Átírtam a Midi_outos részt.(Mert ugye ha jól tudom a 4-es mode change/control a footcontroller.)

  1. ...if (buttons[0]=0) and (buttons_temp[0]=1) then MIDI_Out(70,4);
  2.           if (buttons[1]=0) and (buttons_temp[1]=1) then MIDI_Out(120,4);...


Nem tudom, hogy ez így jó lenne-e , mert nem igazán értek a midihez. De az biztos, hogy a microPascal sehogy se akarja lefordítani. Légy szíves segítsetek átírni a programot először,hogy helyesen küldje ki a note on üzeneteket(mindegyik pedálhoz más hang tartozik) és utána meg majd átírni úgy, hogy 32 pedált kezeljen.
És elnézést ha valami hülyeséget írtam.
(#) Szpisti válasza szdavid_96 hozzászólására (») Ápr 22, 2013 /
 
Helló!
Szerintem ebből a két sorból még az sem nagyon fog neked tudni segíteni aki szeretne.
Bár ne lenne igazam, de eddig úgy tapasztaltam, aki tud mikrokontrollereket programozni, az nem ismeri a MIDI-t, és fordítva, én hiába ismerem a midi parancsokat, viszont nem értek sem asmül, sem céül
Ezért inkább kész projekteket szoktam levadászni a netről, amiből szerencsére elég sok akad midi ügyben.
Van egy midi keyboard kapcsolás a kész hexa kóddal , úgy nézem elég alap megoldás.
A célodnak viszont maximálisan megfelel, sőt több is annál két oktávval.
Azt írod orgona pedálsort szeretnél, 2,5 oktávnyit.
Ez a kapcsolás tud 5 oktávot szkennelni, velocity nélkül.
Orgonában nem is alkalmaznak leüés erősséget érzékelő klaviaturát, tehát emiatt is meg kell hogy feleljen.
Azt mondjuk nem tudom, a 16C84-et lehet-e a mai pic pörkölőkkel égetni, mert nemrég én is majdnem megszívtam egy 16C54-el. Hiába vettem pickit2 programozót, azt csak valami őskövülettel tudta egy kedves fórumtársunk nekem beégetni.
Azt a mondatot nem egészen értem, hogy "a 4-es mode change/control a footcontroller".
Van a midiben Control Change parancs és Program Change parancs, és vannak a Midi note On események. Meg még jópár féle, de azok itt nem játszanak. (A footcontroller midiben egy Program change egységet szokott takarni, ami a hangszínek kiválasztására alkalmas. Te pedig ha jól értem Organ bass pedalt szeretnél építeni.)
Neked ebből a Note On események kellenek. Az viszont sajnos a leírásból nem derül ki, melyik midi csatornára küldi a jeleket a 16 közül. Régen alapból az 1-esre szokták.
De ha jobban megtúrod a netet, bizonyára fogsz találni olyan leírást és kapcsolást is, ahol kiválasztható a vezérlendő csatorna.

Jó segítség lehet az is (ha megy az angol), ha körülnézel az ucapps.de oldalon, és megbarátkozol a Midibox64 projecttel. Abból nagyon olcsón és egyszerűen tudsz ilyen vezérlőt építeni, nyílt forráskódokkal, kész kapcsolásokkal , és nagy flexibilitással .
(#) szdavid_96 válasza Szpisti hozzászólására (») Ápr 22, 2013 /
 
Hello!

Köszi a gyors választ. 16C84-et sajnos nem tudok programozni.(Max ha építek egy párhuzamos portos égetőt.) Meg én majd később egy kicsit tovább is akarok menni, mert az orgonán a pistonokat is ezzel szeretném vezérelni. Tehát jó lenne ha meglenne a forrásfájl.
Az 1-es csatornára küldi a jeleket.
És akkor beillesztem Madhead programkódját + amit átírtam rajta(amit nem akart lefordítani a microPascal):
  1. // Fejes Tamás, 2007.04.27.
  2. // MIDI lábkapcsoló vezérlőprogram
  3. // v1.0
  4.  
  5. // Mackie Control Universal Note kiosztásai:
  6. // - Balra nyíl:98
  7. // - Jobbra nyíl:99
  8. // - Le nyíl:97
  9. // - Fel nyíl:96
  10. // - Clip start:100
  11. // - OVR: 127 (ez utóbbi nem a Mackie kiosztása, csak ide kerül, mert ez szabad)
  12. // - Minden NoteOn az első MIDI csatornára megy
  13. // - Ableton alatt Mackie Control vezérlőt kell kiválasztani
  14.  
  15. // Hardver bekötése:
  16. // - RA0: Clip Start
  17. // - RA1: OVR
  18. // - RA2: Up
  19. // - RB4: Left
  20. // - RB5: Right
  21. // - RB6: Down
  22. program Fot_Controller1;     (itt volt az első hiba a Buildelés közben)
  23.  
  24. var
  25.    buttons:array[0..5] of byte;
  26.    buttons_temp:array[0..5] of byte;
  27.    i:byte;
  28.  
  29. procedure MIDI_Out(ch,notenum:byte); // NoteOn és NoteOff pár küldése
  30. begin
  31.      TXREG:=$90+ch;
  32.      delay_us(320);
  33.      TXREG:=notenum;
  34.      delay_us(320);
  35.      TXREG:=127;
  36.      delay_us(640);
  37.      TXREG:=$90+ch;
  38.      delay_us(320);
  39.      TXREG:=notenum;
  40.      delay_us(320);
  41.      TXREG:=0;
  42.      delay_us(320);
  43. end;
  44.  
  45. procedure InitPorts;
  46. begin
  47.      ANSEL:=0;      //Digit lábak kijelölése
  48.      ANSELH:=0;
  49.      ClearBit(CM1CON0,7);   //Komparátorok kikapcsolása
  50.      ClearBit(CM2CON0,7);
  51.      TRISA:=%00000111;   //RA0..2 bemenet
  52.      TRISB:=%01110000;   //RB4..6 bemenet
  53.    
  54.      PORTA:=0;
  55.      PORTB:=%00000010;   //RB7 Usart kimenőláb H szintre
  56.  
  57.      WPUA:=%00000111;    //RA0..2 felhúzóellenállások bekapcsolása
  58.      WPUB:=%01110000;    //RB4..6 felhúzóellenállások bekapcsolása
  59.      ClearBit(OPTION_REG, NOT_RABPU);                 //RA és RB ellenállások be
  60.      USART_Init(31250);  //USART inicializálása 31,25kbit/s  (Meg ezzel is baja volt)
  61. end;
  62.  
  63. begin
  64.      for i:=0 to 5 do       // Változók inicializálása
  65.      begin
  66.           buttons[i]:=1;
  67.           buttons_temp[i]:=1;
  68.      end;
  69.      InitPorts;              // Portok inicializálása
  70.      repeat                  //Fő ciklus
  71.            // Gombok beolvasása
  72.            if PORTA.0 then buttons[0]:=1 else buttons[0]:=0;
  73.            if PORTA.1 then buttons[1]:=1 else buttons[1]:=0;
  74.            if PORTA.2 then buttons[2]:=1 else buttons[2]:=0;
  75.            if PORTB.4 then buttons[3]:=1 else buttons[3]:=0;
  76.            if PORTB.5 then buttons[4]:=1 else buttons[4]:=0;
  77.            if PORTB.6 then buttons[5]:=1 else buttons[5]:=0;
  78.            // Összehasonlítása az előző ciklus ereményével
  79.            if (buttons[0]=0) and (buttons_temp[0]=1) then MIDI_Out(70,4);
  80.            if (buttons[1]=0) and (buttons_temp[1]=1) then MIDI_Out(80,4);
  81.            if (buttons[2]=0) and (buttons_temp[2]=1) then MIDI_Out(90,4);
  82.            if (buttons[3]=0) and (buttons_temp[3]=1) then MIDI_Out(100,4);
  83.            if (buttons[4]=0) and (buttons_temp[4]=1) then MIDI_Out(110,4);
  84.            if (buttons[5]=0) and (buttons_temp[5]=1) then MIDI_Out(127,4);
  85.             // Új minták mentése
  86.            for i:=0 to 5 do buttons_temp[i]:=buttons[i];
  87.            delay_ms(10); // Két gomb beolvasás közti várakozás (prell-mentesítésre)
  88.      until false;
  89. end.
(#) novaraven hozzászólása Aug 8, 2013 /
 
Sziasztok!

Szeretnék építeni egy olyan lábkapcsolót, ami kapcsolni tudná a gitár fejem funkcióit, és multieffekt pedálsorhoz hozzáköthető lenne. A fejem egy JCM 2000 TSL 100, az effektem pedig egy Boss GT10.
A GT10-et be tudom kötni "4 cable method" kapcsolásban, mostmár csak azt szeretném elérni, hogy egy gombnyomásra tudjam a fejet és az effekteket kapcsolni. Tudnátok segíteni a problémám legyűrésében?
(#) dkissza hozzászólása Aug 22, 2013 /
 
Sziasztok

Én is valami lábkapcsoló után nézek mivel vettem egy Peavey Vypyr VIP1-es erősítőt amihez MIDI lábkapcsoló kellene amiket néztem Peavey pedálok 30-és 70000 ft os árkategóriában vannak, ami gyakorlatilag drágább mint az erősítő maga. Aki tud valami alternatívát légszíves írjon pls.
(#) gibris hozzászólása Nov 16, 2013 /
 
Sziasztok!

Hozzáláttam MadHead kapcsolójának, olyan kérdés merült fel, hogy milyen tápot használjak? Jelenleg a gépem USB portjáról veszem, de kevésnek bizonyul.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem