Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos kerékpár (robogó) elektronika
Lapozás: OK   103 / 103
(#) RoliNyh válasza Lajos7404 hozzászólására (») Jan 6, 2017 /

Ettől még lehet gyenge az akku, végezz el minden mást is amit írtam...
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2017
(#) Ge Lee válasza Lajos7404 hozzászólására (») Jan 6, 2017 /

Az akku mellett (vagy helyett) ez gyanúsan átmeneti ellenállás probléma. Ezeknek a kötései finoman fogalmazva is a vicc kategóriába esnek, a saruk lazák, a belepréselt kábelek oxidosak, stb. Az enyém ugyanilyen volt, alig akart menni. Aztán fogtam az összes nagy áramú kábelt, és átforrasztottam őket, azaz csináltam normális kapcsolatot (kis átmeneti ellenállást) az akkuk, a motor meg a vezérlő között. Onnantól úgy ment mint a rakéta. Ha az akkuból kijövő teljesítmény jó része hővé alakul a kábelek csatlakozásain akkor nem nagyon fog menni a gépezet. Tudom hogy a préselés a szuper kötés a forrasztás meg a vacak mert páran már itt leírták a fórumban, de az a helyzet hogy a gyakorlatban ez másképp van.
Ülj rá, vagy hajtsd meg nagy terhelés alatt, és mérd meg közben a feszültséget a motoron, és lehet hogy meg fogsz lepődni.
(#) Lajos7404 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 6, 2017 /

Most csak vettem észre, hogy a vezérlő elektronikából a motorhoz menő és a motor vezetékei közötti préselt toldásoknál meg vannak olvadva a vezetékek. Lehet, hogy ez lehet a hiba. Igyekszem újratoldani és megforrasztani, ha ráérek. Majd írok, hogy milyen lett.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2017
(#) vilamvili válasza Lajos7404 hozzászólására (») Jan 7, 2017 /

Üdv Lajos7404, nékem is van egy tornádó 36 V ós . a helyzet ugyan az 20 perc töltés táv hasonló. Lényeg van rajta műszer eredetileg, Kivettem az akúkat külön töltöttem őket , minden lehetőségem adott 29évi foglalkoztam aksikkal mint villanyszerelő az eredmény hasonló. A töltöm impulzus tipusu, Eredmény nagy ívben , de környezet szennyező, Van akinek állítólag sikerül neki jó.
(#) szsrobert válasza vilamvili hozzászólására (») Jan 7, 2017 /

Le lehet huzni a tetejet es kitekerni a dugokat.
Vagy lebontas es gumidugok.Desztillalt viz potlas. Van olyan akku amin mar ez sem segit.Agyonszulfatosodott vagy elporlad a pozitiv polus racsozata.
(#) fater0827 válasza szsrobert hozzászólására (») Jan 9, 2017 /

Üdv
Valóban bontható de a víz oldja a zselét és persze a kivezetéseket ! Tapasztalat !
Ha még nem tudta valaki akkor elmondom " a víz a legjobb oldószer még az aranyat is kioldja a hegy gyomrából ! "
2 hónapos de még nem tapasztalat !
Készítettem/tekertem 3 szekunder 12Volt tekercset egy trafóra , 3 graetz 3 4700 Uf kondi ,
sorba köt , 4 vezeték ki 3akkura rá . Mostani tapasztalat !cáfolom első mondatom! a bicaj újjáéledt az akkuval egyetemben . EZ egy saját építésű 3 kerekű , ezzel akkor 4 betonoszlopot szállított !
ÜDV
(#) vilamvili válasza fater0827 hozzászólására (») Jan 9, 2017 /

Űdv,
fater0827 valamit nem értek , na de majd cizellálok rajta. Ha jól értem 1trafo 3 szekunder ? .
3 gréc , az egyent sorban kötöd ? Mert ha igen a fesz marad csak az áram nő, vagyis szerintem nagyobb árammal töltöd, minden mindegy alapon. Bocs hogy értetlenkedem de nékem sajnos 1 db 24V rokkant kocsi 2db elektromos kerékpár van ( nem vagyok gazdag csak öreg ) és az akúk nékem is pusztulnak, szeretném meg nyújtani az élettartalmukat szép napot Öreg .
(#) szsrobert válasza fater0827 hozzászólására (») Jan 9, 2017 /

Tehat a 6 kivezetesbol 2-t kozositessel megsporoltal.
Ha nem tolti tul az akkukat mukodhet.
De.14.4-re kell csucsban tolteni 0.5A rel, majd 14en tartani az aktiv anyag visszaalakulasa erdekeben.Utana 13,5 korul csepptolteni. A sima trafos ezt nem tudja elektronika nelkul.
Bar 14V korul el lehet vele toltogetni. A vizbontas sem elonyos, mert potolni szukseges az elbomlott elektrolitot es mint irtad az nehezsegekbe utkozik nehany esetben.
(#) fater0827 válasza vilamvili hozzászólására (») Jan 9, 2017 /

Üdv
És Eszes Robi neked is .
Rádiótechnikában annó volt rejtvény feketedoboz , ez most úgy sikerült bocs , mondtam 4 vezeték ki akkuba be .
Ez a rajz nem a legszebb ja és a kondikat lehagytam és a vezérlő felé menő vezetéket is , ici-pici fantázia kell hozzá !Pici sárga emberkéknek ne mondjátok el , kösz !
Trafóméretezés titok , csak ennyi a töltő , se PIC sem ARDUINÓ . 2 és jóval több akkura jó .
Már a 3 kerekű RIGA felnikkel fut 16" !
Üdv
(#) fater0827 hozzászólása Jan 9, 2017 /

Üdv mindenki

Előzőt nem módosítóm !
Itt az E-bike 2 és 5 közötti akkuval megy , valamikor az Akkukat cellánként lehetett mérni akkor előfordult cellánként nem volt egyforma kapacitás töltés után ( Cella mérő 3 Volt végkitérés ), NA ITT mondjuk 3 akku 18 cella .
Jó tanács ! Aki vásárol új akkut azon van egy kód (azaz dátum ) . Na ez a számsor legyen azonos !!
Üdv
(#) vilamvili válasza fater0827 hozzászólására (») Jan 11, 2017 /

Üdv.
Kösz a válaszod és a rajzot . Nem akarok profitálni belőle csak a kíváncsiság . A trafó nem lényeg, A egyenirányító és az aku bekötés oké , csak ezt nem igen láttam sehol, ha jó akkor jó.
Én is készítettem hegesztő trafót ami 8 fokozatos és gyújtó fesz 2 volt külőmbség összesen, ezt sem akarták hinni de több megy évtizedek óta . Szép napot további sok sikert Öreg.
(#) ha9pi.feri hozzászólása Kedd, 18:16 /

Üdv!
Találkozott már valaki fordítva bekötött akkumulátorral? Gondolom a vezérlő tönkrement, de mi szokott még ezen kívül elromlani? Biztosíték egyáltalán nincs benne (ill. van, de nincs bekötve), a főkapcsolóról olvadt le a vezeték, visszaforrasztottam, de nem mutat életjelet. A vezérlőjét behoztam, úgy látom nehezen húzható szét, nem tudtam még mérni benne, elég bonyolultnak tűnik, biztos sok alkatrész tönkre mehetett a fordított polaritás miatt. gondolom az cserés lesz, ezen kívül mi szokott még elromlani benne?
Köszönettel: Feri
(#) Biro F. válasza ha9pi.feri hozzászólására (») Kedd, 22:33 /

Üdv.
Az akku fordított bekötése esetén a vezérlő, ezt már cserélni kell, gyújtáskapcsoló, gázkar, motorban lévő hall elemek és vezetékek szoktak megolvadni, zárlatot okozva. Ilyenkor alaposan nézz át mindent, mert meglepetések előfordulnak.
(#) ha9pi.feri válasza Biro F. hozzászólására (») 2:47 /

Szia! Kösz szépen a választ! Közben szétszedtem a vezérlőt, a FET-ek így beforrasztva jónak látszanak, de ezer más baja is lehet, meg összerakni a leszorító rúgót sem egyszerű. A típusa: WZKD2415KA-NJT-Z1 S/N. Ilyet nem igen lehet kapni, helyette ilyet találtam:Bővebben: Link. de nem igazán egyeznek a kivezetései. Gázkar azt hiszem nem probléma. A motor Hall IC-it gondolom meg lehet rendelni, pl.: Bővebben: Link Van többféle is még utána kell nézni.
A hozzászólás módosítva: 2:48
(#) vilamvili válasza ha9pi.feri hozzászólására (») 10:06 /

Űdv,
Egy kis segítség ha szükséges.
(#) ha9pi.feri válasza vilamvili hozzászólására (») 11:06 /

Szia! Kösz szépen! Épp azon fáradozok, leellenőrizzem működnek-e a Hall elemek.
(#) fater0827 válasza vilamvili hozzászólására (») 12:05 /

Üdv mindenki !
A valóságban így néz ki a hármas akkutöltő , itt még nincs benne az említett 3 db 4700Uf kondi .
Eléggé süket a gazdája (sajna) a videó . Ő alkotta a mechanikát én elektronikát , már 4 db 3 kerekűt alkottunk . Egy nekem is jutott : tapasztalat két hátsó kerék motor , vezérlő elektronika egy keréken van jutott .
Valaki itt felvetette " lehet-e dinamó/generátorként használni egy motort ? " , egyértelműen nem ( fékez szabad végekkel is )!! Mindenképpen be kell tennem még egy vezérlőt !
Videó és képek minősége kívánnivalót hagy , majdnem okos teló (tapizós) lencsénél poros .
Bocs késői válaszért .
Üdv
(#) fater0827 válasza vilamvili hozzászólására (») 12:22 /

Üdv
A HALL jeladó nyitott kollektoros ! A rajz jó csak a felhúzó ellenállás minden esetben kell ha még PICcel folytatódik is .
Üdv
(#) vilamvili válasza fater0827 hozzászólására (») 12:23 /

Üdv,
A 6 képből nem sokat tudok kinézni. A videót nem tudom megnézni, megköszönném ha meg írnád hogy milyen szoftver nyitja meg. Nem csak ezt de sok hasonlót nem nyit meg, XP használok de a gép sem talál hozzá progít. sok sikert kívánok Öreg.
(#) fater0827 válasza ha9pi.feri hozzászólására (») 12:24 /

Üdv
Kis segítség szétszedéshez !Motor szétszedés .
(#) fater0827 válasza vilamvili hozzászólására (») 12:38 /

Üdv
A videót átformálom Format faktori progival . MI a kedvező formátum ?
HALL teszter .
Javaslom HA 9 PI nek is .
VLC sok formátunot ismer
A hozzászólás módosítva: 12:39
(#) vilamvili válasza fater0827 hozzászólására (») 12:45 /

Üdv,
A rajz és a leirást a netröl vette le, mert nékem is van 2 elektromos kerékpárom és egy ortopéd rokkant kocsim, remélem nem kell Üdv Kösz a videót remélem nem kell szétszednem, a 3bol csak egy van agymotoros.
A hozzászólás módosítva: 12:55
(#) fater0827 válasza vilamvili hozzászólására (») 13:04 /

Nem kell .
2 kerékkel voltam LENDEVA Lendván , kenyérgőz . Ötvöskónyi Lendva kb 110 Km .
Nagykanizsa multi élelmiszer vásárlás az útra kis kitérő ( ja és 6. X )
A 3 kerekű a kihívás kategória + pénz valamikor nagysokára ! Az Edifi kihívás !?
(#) vilamvili válasza fater0827 hozzászólására (») 13:23 /

Bocs nem ide tartózik szép hejen laksz , Magyarország Tiszaörs hórtobágy széle, 80 év.
Következő: »»   103 / 103
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Jan, 18. Sze
15:02:17
Jelenleg 570 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu